пребарување оптимизација поднесе веб-сајт e-mail екстрактор


Слободен живо од Ustream

WineBar ќе настапат денес 26 септември до 20:00 часот во текот на еден виртуелен дегустација. Сега со вина од кернели. Да се следи е многу лесно да кликнете на банерот тука и одат директно на страница на Фејсбук / WineBar. Ако сакате можете да ги следат тука на блог, дури и повеќе не може да комуницирате со другите учесници.

Вината вкуси се "Кернелот RAR Viognier" и "Излупени Грозјето португалски". Кои не имаат вино во чаша, исто така, може да учествува со испраќање на прашања и одговарање на прашања.

"Winebar е нова услуга креиран за оние страстни за вино, каде што виртуелниот настани и дегустации ќе се одвива преку социјални мрежи. Во прилог да присуствуваат на настанот во живо преку системот за пренос директно преку своите канал на Фејсбук ( www.facebook.com / winebarlive ), можете да присуствуваат на дегустација, испраќање прашања на гостите. Лесен начин да се откријат нови вина, зборува директно со производителот, само удобноста на вашиот дом. "

Следете ги Блог живеење на Твитер

Winebar со Susana Balbo од Winebar на Vimeo .

За оние кои не сте имале можност да се види онлајн Winebar дегустација со Susana Balbo, видео следи во целост.

Следете ги Блог живеење на Твитер


На Cantu увозник, во партнерство со WineBar, ќе настапат денес 29 Август во 20:00 часот, единствен виртуелен дегустација преку веб канал WineBar на Фејсбук . Дегустација ќе биде предводена од аргентинската произведувач на вино Сузана Balbo, заедно со Александар и Даниел Frias perches, директно од винарската визба Dominio дел Плата во Аргентина.

Вино вкуси ќе биде Dominio дел Плата Суштински Каберне Совињон / Malbec. Кои не ја имаат оваа вино, исто така, можат да учествуваат со испраќање прашања и одговарање на прашања. Даниел perches предупреди денеска во својот блог дека ние кул изненадувања таму.

Следете ги Блог живеење на Твитер

Ако имате Фејсбук, само пристап на врската подолу за да 20:00, види и да ги достават на вашите прашања.

http://www.facebook.com/winebarlive

Ако не сте, само притиснете го копчето PLAY за видео подолу и види.


Видео стриминг од Ustream

Блог живеење ќе биде таму!

Следете ги Блог живеење на Твитер

, segue o vídeo na íntegra. За оние кои не сте имале можност да го следат во живо интервју вчера дека блогер Даниел perches направени Алекс Atala , видео следи во целост.

Следете ги Блог живеење на Твитер


Утре Четврток 18 АВГУСТ да 20hrs страстни за светот на виното и гастрономијата имаат состанок. ) ao vivo para mostrar que é possível “quebrar regras” no mundo do vinho. Најголемите и најреномираните готвач ќе биде во бразилската ( www.winebar.com.br ) и ( http://www.facebook.com/winebarlive ) Живеат за да се покаже дека тоа е можно да се "кршат правилата" во светот на виното. Не пропуштаат, ќе биде уникатна можност!

Winebar:

Winebar е нова услуга креиран за оние страстни за вино, каде што виртуелниот настани и дегустации ќе се одвива преку Твитер. Покрај учеството на гости преку пораките испратени преку Твитер, исто така може да се види преку живо системот за пренос (на звукот и сликата). Лесен начин за да се исполнат одлични вина, зборува директно со производителот, само удобноста на вашиот дом.
Да учествуваат е лесно, само да уживаат во Фејсбук страница на линкот погоре и потоа кликнете во живо.

Следете ги Блог живеење на Твитер

Јас само видов Блог Didu дека во слепа дегустација вечерва во СП промовирани од страна Вината на Аргентина и под раководство на Марчело Copello, на "Зета Zuccardi вино" вино беше прогласен за "Најдобар Вино На врв аргентино" на Бразилците. Дегустација опремен соработка на 40 дегустатори тежина. Натпреваруваат во садот Зета беа: Catena, Viña COBOS, Achaval Ферер, Каро, Trapiche, Pulenta, Дона Пола, и Sotano Yacochuya.

Хозе Алберто Zuccardi Честитки, тоа го заслужуваат!

Види на видео интервју што го направив со Marcelo Didu Copelo.


Мојата лична Преглед на вино вкуси на 25/11/2010 од страна на дизајнот # winebar

– Ravin Importadora R$ 229,00 ZUCCARDI Зета 2006 - Ла консултации / Мендоза - Malbec и Tempranillo - 15% ALC - ST (92) - Внесување на Ravin Р 229,00 $

  • А вино на непобитен квалитет, каде што се забележи разликата на премија вино. Носот покажува арома на кокос, слива, кедар, смокви и устата, моќ комбинација со елеганција ... кадифе.

Следете ги Блог живеење на Твитер

Пријатели, денес од 19:30 ќе се одржи првиот онлајн дегустација бразилски вина. Да учествуваат во дегустација, само ја посетите веб страната www.winebar.com.br , каде што има линк до преносот во живо. На тој начин ќе може да го следи дегустација видео.

Меѓутоа, за да комуницирате со презентери ќе треба да пристапите facebook.com / winebarlive и "како" fanpage Winebar (ова е потребно да се има и Facebook профил).

Така, покрај гледање, може да испрати пораки до презентери и коментира за живо производ.

Блог Живеење животот на настанот организација доби две шишиња за да се вкуси. Пенливи Brut Pizzato и црвено Lidio Carraro голема жетва Мерло 2005 која ќе биде коментирајќи вашето мислење сите заедно.

Следете ги Блог живеење на Твитер


На крајот на работилницата која се одржа од страна на IBRAVIN во партнерство со Sebrae на 03/06 на Farina Park Hotel, од Бенто Gonçalves и Farrukhabad, онлајн дегустација ќе се одржи. Живеење Блогот е поканет и ќе биде "онлајн" www.winebar.com.br 18,30, по вкус и коментираат преку Твитер на вина добија. Во прилог на учество преку пораките испратени преку социјалните мрежи (Twitter, Facebook, итн.), Гости може да присуствува преку живо системот за пренос (звук и слика), генерирање на поголема близина.

Како тоа функционира?

• IBRAVIN дефинира кои се етикети, кои ќе се земаат мостри (критериумите подолу)
10 блогери од различни држави кои ќе добијат примероци се идентификувани да учествуваат во дегустација;
• На дегустација ќе биде во живо и презентирани од страна на сомелиер Кристијано Рибеиро, даночен советник Меѓународен (FSI-Бразил) сомелиер асоцијација;
• На дегустација се пренесува преку видео и после ќе бидат испратени на YouTube;
• Дури и оние кои немаат примероци можат да учествуваат преку гледање и ќе коментираат;
• Овој активирање е зајакната преку социјалните мрежи (Фејсбук, Твитер, итн ..)

Критериуми за учество во Вински клуб Вина на Бразил: Ќе бидат избрани две вина, најдобар стрелци во изборот направен за вкус на вино проектот да знаете Бразил, предводена од IBRAVIN, ABEM и FSI на 30 март на Факултетот за Гастрономија Флорес да Куна.

Категории се: • Црвеното вино • Искри Brut

Следете ги Блог живеење на Твитер

Вишокот на алкохол е штетно за здравјето! Ако пиете не вози!