search engine optimization paraqesë website email nxjerrës

Krishtlindjeve nuk është e plotë në qoftë se ju keni Panettone! Fruta, çokollatë, zhardhok këpurdhash, krem ​​karamel dhe madje i kripur. Edhe më mirë nëse ai merr një kontakt të veçantë, nuk është ajo? Kontrolloni këtë recetë nga Chef Priscila Ursaia dhe le Panettone tuaj edhe tastier! Mousse me verë port!

Përbërësit:

1 500 g Panettone
3 yolks vezë
1 lugë (supë) e sheqerit
3/4 filxhan (çaji) i verës port
125 g krem ​​djathi
2 lugë (supë) e ujit
1/2 qeskë e pluhur xhelatinë unflavored
125 ml e një akulloreje me krem ​​të freskët
1/4 filxhan (çaji) i sheqerit
100 g çokollatë me qumësht për të mbuluar

Përgatitja:

1. Me një thikë, hiqni Book Cover dhe Panettone, të prerë një rreth në qendër të Panettone dhe hiqni thelbin, duke mbajtur trashësinë e dy gishta në anët dhe në fund. Rezervë.
2. Shosh së bashku verdhat e vezëve dhe e rrahën deri clarinha mirë, banging kokën dhe shtoni 1 lugë gjelle sheqer. Me përzierje tashmë homogjene, shtoni verën e portit dhe përzierje.
3. Merrni një ngrohen pak në një banjë me ujë në përzierje për 5 minuta, nxitje të vazhdueshme,
dhe vendosur mënjanë.
4. Beat krem ​​në një mikser, duke filluar në shpejtësi të ulët dhe duke rritur gradualisht shtoni 1/4 filxhan sheqer dhe vazhdoni rrahjen deri në pikën e fortë e krem ​​whipped. Rezervuar ne frigorifer.
5. Shpërndajë xhelatinë në ujë të ngrohtë.
6. Butësisht dele krem ​​e verës port, krem ​​djathi, krem ​​whipped
dhe shpërndahet xhelatinë.
7. Plotësoni Panettone me mus dhe të mbuluar me kapak.
8. Shkrihet çokollatë në mikrovalë, derdh mbi Panettone, së bashku me disa ashkël çokollatë. Merrni frigorifer për 2 orë për të vendosur deri në plotësimin e mus.
Shërbyer me një verë port të mirë.

Ndiqni Blog Living Jeta në Twitter

Enjoy Life Living e faqes Blog në Facebook

Ndiqni Blog Living Jeta në Twitter

Ndiqni Blog Living Jeta në Twitter

Ndiqni Blog Living Jeta në Twitter

Krijuar nga kuzhinier dhe gastronom, Eugenio Francisco da Silva, ulja verë bisht kau me pastinak pure salcë me xhenxhefil "është një pjatë shumë Brazilian dhe duhet të jenë të gëzuar me birra me fermentim të larta duken më të artë." Shije e këtij lloji të birrës blends edhe me makarona dhe mish.

Përbërësit:

1 bisht kau, të prerë në copa
6 kokrra e mbretërisë piper i zi tërë
3 domate në një blender smoothies
4 karafil hudhër, grimcuar
1 qepë, i copëtuar
3 gjirin e lë
Gjalpë 250gr
Miell 250gr
½ gotë e shtënë e verë të kuqe
majdanoz për shije
kripë
1 kg Cassava

50 gram xhenxhefil tufa
Shishe 100g gjalpë

Përgatitja:

Bisht kau:

Vendos bisht kau në një tenxhere me presion dhe të mbuluar me ujë, kuzhinier me të gjithë përbërësit për një orë, ose derisa të tenderit dhe të mbajë kockat.

Pas, gatim tendosje dhe salcë rezervë. Vendos bisht kau dhe salcë në frigorifer. Kur salcë curdling, hiqni dhjamin që ka ngurtësuar në sipërfaqe.

Bisht kau libër salcë të bëjë me reduktimin e verës.

Për reduktimin e verës:

Rinxeh salcë shtoni bisht kau nëpër xhami Amerikane e verë të kuqe dhe tryezë dhe të lënë rreth ngrohjes ulët për 40 minuta. Ndërkohë kulla, 250 gram miell 250 gram margarinë dhe përgatisin Roux. Trash ulje edhe për dhjetë minuta duke përdorur një fuet për të shmangur gunga.

Për pure pastinak:

Lahen dhe për të marrë jashtë pallton e peruan vënë presion për 20 minuta, së bashku me xhenxhefil. Hiq, hidhni xhenxhefil dhe pure parsnips me ndihmën e një lëvizje. Mix ghee dhe vendosur kripë.

Montimi:

Në një vend pjatë të rrumbullakët në qendër dhe një lugë të plotë të patate pure dhe dy copa të bisht kau, pour dy lugë të reduktimit në krye dhe zbukuroni me majdanoz.

Burimi: Band Ushqim

Ndiqni Blog Living Jeta në Twitter

Mëso për të bërë shijshme perime në furrë, të lehta, të shëndetshme dhe kalori.

Përbërësit:

1 karotë të mëdha

1 kungull i njomë

1 patëllxhan

1 qepë, i copëtuar

majdanoz copëtuar

një karafil të hudhër grimcuar

kripë

Përgatitja:

Ngroh paraprakisht furrë tuaj në 200 ° C:

zhvishem karrota, prerë skajet dhe ndaje atë, në gjysmën e

prerë me thikë diagonalisht në feta hollë

Lahen mirë kungull i njomë, nuk ka nevojë për të zhvishem atë

prerja edges, ndajnë atë në gjysmë dhe të mbështeteni në feta hollë dhe uniformat

përsërisim operacionin me patëllxhan

Përhapjen e perimeve copëtuar në një mënyrë të mëdha apo të pabindur,

rigon me shumë vaj ulliri, dhe piqem për 30 minuta

hiqni nga furra dhe vendosur mënjanë

në një tigan të madh jo-ngjit, ngrohur pak vaj ulliri

kafe hudhër, shpejt

qepë

vendosni perime, saute.

vënë një çikë e mirë e kripë, piper dhe majdanoz copëtuar

sauté ..

Këshilla:

Për një rezultat edhe më të mirë, të vënë feta patëllxhan, 10 minuta para perime të tjera.

Në këtë video kemi përdorur të naftës në sasi më të mëdha se sa është e nevojshme, përdorni një sasi më të vogël, më së shumti në Eggplants.

Ndiqni Blog Living Jeta në Twitter

Mëso një mënyrë e thjeshtë për të përgatitur një supë e madhe e gjelbër për netë javë duke përdorur një bazë të qepë supë të çastit.

Ora Përgatitja: 10 minuta

Kalorive: Mesatare

Vështirësi: Easy

Përbërësit:

1 pako me supë qepë

3 gjethe jeshile (jo shumë e madhe)

1 sallam suxhuk

1 copë proshutë e tymosur

Përgatitja:

Përgatitja e supë të preferuar tuaj qepë të drejtuar si në paketë.

Gjithmonë lani lakër.

Me një thikë, hiqni rrjedh,

Vendos njëri mbi tjetrin dhe të mbyllë ato me majat e gishtave, gjithmonë të vendosur brenda.

Pritini lakër.

Peak vrazhdë dhe vendosur mënjanë.

Me ndihmën e një thike, hiqni lëkurën nga sallam. Ndani atë në 2 pjesë.

Pritini në copa shumë të bukura me majat e gishtave gjithmonë të kërrusur brenda.

Hiqni lëkurën e proshutë.

Pres në kube të vogla.

Nxehtësia një tigan me pak vaj ulliri.

Vendi proshutë dhe skuq pak.

Vendi suxhuk dhe le të skuqura mirë pa lënë djeg.

Shkarko zjarr. Shto lakër dhe saute atë sa më shpejt.

Hidh sauté qepë supë gati.

Lënë atë në për 2 minuta për të lejuar shije të inkorporuar.

Ndiqni Blog Living Jeta në Twitter

Pesto në Cousins ​​Moda (Genoa)

Postime Ivan mëson se si të bëni një shijshme Pesto kushërinjtë e modës.

Përbërësit:

2 borzilok lidhur
4 karafil të hudhër
0.5 lt vaj ulliri ekstra të virgjër
200 g parmesan integruar 12 muaj me shumicë
200 gram arra
Kripë touch (nëse është e nevojshme)

Përgatitja:

Zhvesh basil, duke kursyer vetëm gjethet dhe pres imët. Pastroni hudhër dhe pres imët. SOCAR hudhër dhe borzilok në një mortajë për lirimin e shije të mirë. Shto të gjithë përbërësit në një enë qelqi ose pjatalarëse dhe le të qëndrojë për 1 orë. Shërbyer ftohtë mbi makarona, breadsticks, bruschetta dhe bojë më shumë. Për të mbajtur në frigorifer, mbani të mbuluara me vaj ulliri.

Ndiqni Blog Living Jeta në Twitter

Marcos Bassi mëson se si të përgatisin një pineapple shijshme i pjekur në skarë, pikërisht ashtu siç është shërbyer në restorantin e tyre ... Tempullin prej mishi.

Ndiqni Blog Living Jeta në Twitter