пребарување оптимизација достават веб-сајт e-mail екстрактор

Убеден сум дека за одреден вино, земајќи фактор Паркер / белешки, маркетинг поврзани со добар распоред на шишето е сигурен шут. Примери се португалски вина линија "Вино со Дух" . Сите вина линија функција непочтителен имиња како вечера со мене вечерва (вечера со мене вечерва), те сакам засекогаш (сакам засекогаш), Bastardo, Воајер меѓу другите. Всушност, постојат вина да пијат, поради неговата технички карактеристики, но поради емоции ние се чувствуваме во секој момент.

Во случај спонзорирана од страна на увозникот Abflug
Winebar почувствувале во вонбрачни деца во 2010 година, номиниран за "Луѓето со фуриозна љубов", што не е случај за мене нели! Виното во чашата како што е прикажано подолу покажува убав изглед розова, цветни и овошни ароми на добар интензитет. Пеца киселост, но лесно и се симнувам, кога го видов шишето беше готово.

Податоци Техники> Кој пијалаци: Луѓето кои се лути љубов. doce da vitória. Овој магичен течноста ќе ја поништи постоењето на една фигура толку досадни Температура:. Како вашето расположение Време:. Веднаш по мозочен удар на копиле да се решат работите веднаш Вкус: Слатка победа. Оди добро со добра доза на смеа и пријатели.

Следете ги Блог живеење на Твитер

Уживаат Блог на страната живеење на Фејсбук

Специјализација на мало нема враќање назад. Доказ за ова е загриженост и динамиката со која супермаркет Carone администрира разновидност и квалитет на вино етикети им понуди на своите клиенти.

Не само што е веќе богата листа на домашни и странски брендови (многу себе увоз) се најде на нивните полици, на Carone инвестираат во диверзификација. Соодветно на тоа, Vanderlei Мартинс, мрежа менаџер, предводена дегустација дека воведе нови француски етикети, сите увезени од братството.

Со учество на новинари во индустријата, потрошувачите и водачи на мислењето, настанот имаше за цел да воведе вино етикети веќе во портфолиото на супермаркет Нека.:

За да почнете со дегустација на вино вкуси две кампањи Џ Telmont на Гранде резерва Brut и Brut Роуз. Две специјални производи, ниско производство, со цени во супермаркетите гондола Р 178,00 $, понизок од директен увозник. Шампањ нема грешка во било која од двете опции се отворени лесна насмевка.

Првиот вино беше Шато Haut Монтан 2009-13,% основен Бордо, направени со 90% Мерло и 10% Каберне Совињон. За секој кој е кои сакаат да знаат и се плашат од француски вина ова е добар избор, добри плодови, меки, поради неговата висока концентрација на Мерло, ве молиме непцето на сите докази. И најдобро од сите, тоа чини само 38,00 долари. Цена x корист.

Скокна на второто француски црвена, еден врвен Бордо - Шато Matalin 2009-14%, 34% Мерло, 33% Каберне Совињон, 33% Каберне франк. На чоколадо, ванила и позадина љубопитни чад. Трошоци 54.00.

За оние кои мислат дека грозјето Tannat е по потекло од Уругвај, ти си во ред. На Tannat, историски беше само расте во југозападниот дел на Франција во Madiran AOC и сега е еден од најистакнатите грозје во Уругвај, каде што се смета за "национален грозје". Тоа е исто така се користи како отсекува и во неколку други земји.

Вино вкуси беше Шато Laffitte Teston одбивање du Тероар ​​2008 -13,9%, 80% Tannat, 10% Каберне Совињон, 10% Каберне франк. Постои лесен вино да има фирма танини и растително белешки. Но овој одредено rusticity и контрабалансирано со жив киселост и избалансиран со вашиот има алкохол, што доведува до голем опција за кујна зачинета месо-базирана. Трошоци Р 54,00 $.

Сега најдобар на ноќта. Мислам дека ако имавме повеќе време проветрување овој голем Свети EMILION Гранд Cru Шато Cantenac име 200 8-13%, 70% Мерло, 30% Каберне Совињон, ќе се развива со текот нејзините ароми и вкусови. Сепак покажа дека дојде, робустен и деликатно во исто време, многу слива во сируп, ванила и кожа белешки. Киселост даваат убав поддршка. Вино за медитација. Трикот е да седат за најмалку 1 час пред трката. Како и сè е подобро е поскапо, ова чини САД $ 154,00. Вреди секој денар.

Следете ги Блог живеење на Твитер

Уживаат Блог на страната живеење на Фејсбук

20111215-203908.jpg

Наскоро блог!

Моите пријатели, вкус Шампањ е несомнено неверојатно време, можност да fraternize со пријателите, тогаш дури и подобро. Фестивалот започнува со ритуалот на отворање на шишето, тост, проверете ја вашата perlage (на меури) fizzing, достигнувајќи својата ароми и вкусови = + убава насмевка.

Минатата ноќ добив неколку пријатели во мојата куќа за една ноќ, кои останале во меморија. Почнавме со Albariño Anselmo Мендес Контакт http://www.vivendoavida.net/?p=16800 , минувајќи на Moet роза, Charterhouse Жетва Reserva 1997 и затворање со Јас Castei Recioto дела Valpolicella 1995 .... или не една ноќ колку да остане во меморијата на која било страстни вино култура?

На Moet & Chandon како и другите големи производители, гревот од страна на неправилност во квалитетот на нивните производи. Сега за сигурни бевме наградени, на шишето беше тестирана премногу.

Лична оценка: ST (96)

Визуелни портокал, прашкаст меурчиња во апсурдна сума, додека формирањето на полжав тоа толку интензивно и ѓердан навидум ладно пиво. Носот покажа многу на сложеност со белешки од карамела, зрел плод, пријатно затоплен, и напомена дека никогаш не се осеќав, Млеко, е мека. Непцето има чувство на блага сладост, киселост, фантастично, маст, путер белешки од Млеко потврдува со крајот доста долго.

Следете ги Блог живеење на Твитер

Основана уште од 1912 година во срцето на Шампањ, Damery близина Epernay, Ј на Telmont има 146 ха (36 од своето лозје), Де Telmont има вонредна извор на квалитетот на грозјето од најдобрите terroirs како што Cote Des Blancs и Vallée de la Marne. Грозје се најважниот дел од Шампањ. Па DeTelmont се грижи за лозјето користење на култура методи идеален да се создаде хармонија и рамнотежа помеѓу земја и лозја.

Винарија: Ј Од Telmont - Земја: Франција - Име: Гран резерви Brut - Грозјето: 34% шардоне, 33% Пино Ноар и 33% Пино Meunier - Боја: Строу жолта - Вид: Искри - Апелациониот: Шампањ - Просечната возраст на лозите: 30 години - географска локација: Шампањ - vinification: Традиционални со temperam контролирани - Галерија Дома: Од 15 до 24 месеци во шише - ALC: 12%

Адреси: www.daconfraria.com.br

Место: http://www.champagne-de-telmont.com

Цена: 190,00

Лична оценка: ST (90)

Визуелни светло жолта, мали меурчиња во добра количина, со мала јака. Носот има белешки на тост леб карактеристики, квасец, праска и бадеми. Непцето покажа многу сува, фантастична киселост, добро тело, маслен вкус, долг завршеток. А Шампањ со карактеристична весел.

Следете ги Блог живеење на Твитер

Во вторникот вечерта се собравме група на пријатели да се исполнат некои вина во продавница Пуерто Madero Винарија во Старата Чаршија. Во рамките на спин во чашата каде вина уживаа Калифорнија, Италија и Шпанија, виното што ми го привлече вниманието беше ноќ на пенливи Argentino, Алма Negra Тикал, оној кој воскреснал Brut Champenoise метод, разработени со 100% Malbec кој беше отворен на работата.

На винарница Тикал беше креиран од страна Ернесто Catena, син на Никола Catena имаше база каде неверојатни гледа неговиот татко работа. Како што тој научил да ги набљудуваат детали да работат надвор голема вина. Но отиде по својот пат, создавајќи модерна вина со свој стил.


Лична оценка: ST (90) = многу добро

Визуелна покажува добра perlage, парична казна и упорни, интензивна носот, покажува ноти на праска, црвено овошје, зеленчук и цитрус. Во устата многу свежина обезбедени од страна на нагласената киселост, многу овошје, урамнотежен, лесно да се сакате.

Аргентина - Мендоза - 2009 - 100% Malbec - 12,7% - Увозник Мистрал / Пуерто Madero Винарија Р 70,00 $

Следете ги Блог живеење на Твитер