search engine optimization paraqesë website heqës email

Përgatitur nga familja Lurton, referimi i madh kur është fjala për cilësi dhe risi, Kawin, fjalë që do të thotë "të partisë", është një Sauvignon Cabernet me rrush nga të luginës kilian qendrore, ku klima favorizon një pjekjen më të mirë të rrushit. Propozimi i verarisë prodhimin e verërave të cilësisë me çmime të përballueshme, duke përdorur rajonet e mesme në rritje si Kili është konfirmuar në tas.

Sauvignon Cabernet Kawin 2010 - ST (86) - Kili - 100% Cabernet Sauvignon - Valley Central - 13% - R $ 33,00
- Importuesi: Brotherhood.

Wine shërbyer propozimin tuaj, dritë, me shije frute dhe të butë. Një zgjedhje e mirë për partinë apo për ato ditë kur ne vetëm të pini pa pretendime të mëtejshme, shëndetin!

Ndiqni Living Jeta në Twitter Blog

Enjoy faqen blog jetuar jetën në Facebook

Më shumë dëshmi se vera portugez që vështirë se gaboj filxhan krem. Quinta da Bacalhôa është një e vetme Cabernet Sauvignon, evoluon në mënyra të habitshme. Vintage tij i parë ishte në vitin 1979. Bacalhôa Verëra të Portugalisë, e themeluar në 1922, nën emrin Joan Smith & Sons, bërë një rrugë të gjatë, duke pohuar veten si një nga prodhuesit më të reja të verës në Portugali. I ndodhur në bregdetin jug perëndim të Lisbonës (Terras bëni Sado), është në këtë rajon e verës që prodhon Moscatel e famshme dhe vlerësuar kështu.

Personal Vlerësim: ST (93) - Farm Bacalhôa 1999-12,5%.

Visual granatë (tulla), një rritje prej halo, pak me re. Aromas Mirë intensitet, fruta të thata, mjaltë, druri i vjetër, dhe Propolisi. Qiellëz tregoi plot shije, duke konfirmuar hundë, aciditetit të madh, alkoolit integruar, taninet lëmuar, të pjekur dhe i butë, trupin e mirë dhe një të përfundojë gjatë. Një verë që nuk i gomave mrekullon! Unë besoj se ishte në dritën më të mirë, edhe pse i lidhur qëndroj edhe disa vite të mira të rojeve.

Ndiqni Living Jeta në Twitter Blog

Enjoy faqen blog jetuar jetën në Facebook

Verërat që shprehin vreshtat, ky është definicioni më i mirë për verërat e Vina Tarapaca. Në të vërtetë verërat kilian në përgjithësi mua referohen fillim të ecin tim me verë, duke sjellë kujtime të mëdha. , uma mini feira de vinhos, para apresentar algumas vinícolas de seu catálogo. Këtë javë importimin Épice promovua saj Wine Road Trego , një panair verë mini, për të paraqitur disa wineries të katalogut tuaj. Brenda tyre Vina Tarapacá. Unë kam qenë i befasuar për të mirë dhe të përshkruajnë disa nga historia e saj dhe mendimin tim për disa etiketat më poshtë:

Tarapaca, një nga kantinat më të rëndësishme në Kili, u themelua në vitin 1874 në Maipo Valley, me një angazhim të fortë për cilësi dhe qëndrueshmëri të verës. Me markave të njohura si Tarapaca Gran Reserva ose Reserve. Kjo është një nga përfaqësuesit kryesorë të wineries të Botës së Re. Zënë 2600 hektarë në luginën Maipo, konsiderohet si djepi i verës kilian, me 600 hektarë vreshta, përmban një vreshtat unike për lindjen e verërave me cilësi të lartë.

Tarapacá është anëtar i Vina San Pedro Tarapacá Wine Group, e cila sjell së bashku wineries në Kili dhe Argjentina, e prestigj të madh ndërkombëtar. VSPT Wine Group është eksportuesi i dytë më i madh i verës kilian, të pranishëm në mbi 60 vende dhe është i parë në segmentin e verës të hollë në treg kilian.

Kërkimi për përmirësimin e verërave të tyre çoi në provë Tarapaca terrois ndryshme për verërat e saj "të bardha". Nga 2009, rrushi i saj verërat e saj të bardhë ishin nga Lugina Maipo, emigruar në Kazablanka në vitin 2010 dhe gjetën vreshtat e tyre të përsosur në 2011, Valle de Leyda, ku rrushi gjetur një shëndet të pabesueshme, e cila është e shprehur në tas!

Tarapaca Gran Reserva Sauvignon Blanc 2011 - Valle de Leyda - 100% Sauvignon Blanc - £ 63,00- ST (90)

I tejdukshëm Visual verdhë, duke reflektuar verdeal, aromas frutash (Caja, mango) dhe një barishtore të lehtë. Shijoni thatë, me trup të mesëm. Aciditeti i madh, ekuilibruar me përmbajtje të alkoolit. Barishtore amëz dhe fruta. Këmbëngulje mesatare.

Tarapaca Gran Reserva Chardonnay 2011 - 100% Chardonnay - Valle de Leyda - R $ 60,00 - ST (91)

Visual kashtë të verdhë, aromë intensive, depo, me shije frute (pineapple dhe mango komposto) dhe dru delikat (thekur dhe shënime vanilje). Qiellëz me aciditet të mirë, yndyrë, evemente alkoolike, të mesme këmbëngulje të lartë. Me shije frute amëz, thekur me gjalpë dhe druri. Një Chardonnay i bukur!

Tarapaca Gran Reserva Carmenere 2011-97% Carmenere dhe 3% Syrah - Maipo - R $ 60,00 - ST (89)

Visual granatë, pothuajse të pakapërcyeshme, aromas e arrira të frutave të kuqe, kedrit, me djegës dhe prek balsamic. Shije të thatë, trupi i mirë; ekuilibër i mirë midis aciditetit dhe alkoolit dhe tannins buta. Retrosto e frutave të kuqe, me thekse druri dhe një dolli të lehta. Këmbëngulje mesatare. Një kënaqet me verë. Lehtë për të pirë dhe për të kuptuar propozimin tuaj!

Tarapaca Gran Reserva Merlot 2010 - 100% Merlot - Maipo - R $ 60,00 - ST (87)

Visual granatë me një sfond rubin, aroma intensive e frutave, erëza, shënimet e karamel dhe të kafshëve. Në interes me trup të mesëm, aciditetit të mirë dhe tannins buta. Lehtë alkoolike, me të përfundojë shumë shije frute dhe të gjatë.

Tarapaca Gran Reserva Black Label CS 2010-85% Cabernet Sauvignon dhe 15% Cabernet Franc - 100,00 $ - ST (90)

Visual rubin hundë me shënimet intensive e frutave të kuqe, bimor dhe mente. Qiellëz është e thatë, dhe trupin e mirë. Aciditetit të mira, elegante, të balancuara dhe të buta taninet. Amëz e frutave të kuqe, dru dhe erëza. Këmbëngulje mesatare.

Zavala 2008 - Franc Cabernet 41% Cabernet Sauvignon dhe 31% Syrah 28% - Maipo - R $ 230,00 - ST (91)

Zavala, verë premium, është një prerje e varieteteve superiore, është prodhuar vetëm në vintages jashtëzakonshme e rrushit më të shëndetshme Maipo. Visual vjollcë, lehtë tinting xhami. Aroma intensive, shumë fruta, qershi, prek balsamic, disa çokollatë; shënime me lule, erëza dhe vanilje. Shijoni thatë, birrë e fortë, me aciditet të madh të ekuilibruar për alkoolin, taninet shumë të shënuar, por shumë të bukura. Përqendrimi i madh i shije. Këmbëngulës. I hollë!

Tarapaca Late Harvest 2011 - Sauvignon Blanc, risling dhe Gewurstraminer - £ - ST (87)

Ari mesatare për intensitet të mirë. Aroma e frutave pjekur tropikale, fruta pasion, mjaltë dhe një kontakt të karamel. Në interes treguan ëmbëlsi mesatare, një aciditet të lehtë të dy, me dominimin e djathtë të alkoolit. Këmbëngulje mesatare, me qëllim thekur.

Ndiqni Living Jeta në Twitter Blog

Enjoy faqen blog jetuar jetën në Facebook

Provojë se të tillë një verë të maturuar me meteorit? Duke menduar për të tërhequr vizitorët në Qendrën Astronomike tuaj, Ian Hutcheon, Winemaker dhe astronom bashkua pasionet e tij më të mëdha: astronomi dhe verë, drejtuese duke përgatitur një verë me meteorit. Ideja kishte ndihmën e Tremonte dhe një mik amerikan, koleksionist meteorit.

I ndodhur në shpatet e malit Rekewa, banka në jug të Luginës Cachapoal, Kili, verë Tremonte ka fituar shumë vëmendje në mediat me histori. Me pak fjalë, një pjesë e meteorit me 4.5 miliard vjet i vjetër ishte vendosur në procesin e tij të maturimit, ku ai qëndroi për 12 muaj në fuçi lisi. Meteorit përdorur është 3 inç dhe ra në shkretëtirë Kilit disa 6000 vjet më parë.

Në meteorit, Tremonte të zhvilluar më tej cilësinë e shkëlqyer. Të gjithë janë në shishe nën syrin vigjilent të Ian Hutcheon, i cili honed aftësitë e tij në wineries të ndryshme kilian, duke përfshirë Casa Silva, para se të lëvizin për të Tremonte si një partner.

Ian Hutcheon kohët e fundit nisi një tjetër nga vera e saj të larë poshtë me një dozë të mirë të marketingut: emri i tij është "Sakrifica", e cila ishte në shishe dhe pastaj varrosur në një mal me moshën. Unë do të flasim për atë nesër në blog.

Kam pasur mundësinë të takohen në kupë këtë javë, në shoqërinë e miqve, disa prej etiketave verë Tremonteimportohen ekskluzivisht nga rrjeti supermarkete Carone.

Ne kemi filluar testin e natës me tre verërat Reserve Tremonte. Të gjithë çmim në R $ 32,80
reale dhe janë tashmë në dispozicion në Carone.

Tremonte Reserve Merlot 2010: Shumë shije frute, me një diçka e pakuptueshme të dukshëm gujava në hundë. Qiellëz thatë, të mesme trashë, me fruta të mirë dhe këmbëngulje mesatare. ST (84)

Tremonte Malbec 2010: i trashë, me më pak fruta dhe më i rreptë dhe më e thatë se një argjentinase Malbec, kujtoi mua një Chaors verë (Rajoni francez që origjinën e Malbec). Unë besoj se është një verë që mund të qëndrojë roje. ST (87)

Tremonte Cabernet Sauvignon 2010: (panel Reserve) më të këndshme dhe kompleks tregoi shënime për kamfor, eukalipt dhe piper. Shije të hollë, të balancuar, fruta dhe si një fund të bukur të këmbënguljes mesatare. ST (88)

Ian Hutcheon, Winemaker dhe astronom.

Meteorit Sauvignon Cabernet 2010 - R $ 41,90: një verë tipike kilian, fruta të mira, vanilje, mbyllur tone barishtore, Minty delikate çelës dhe gujava. Trupi mesme, me aciditet të ekuilibruar dhe alkoolit. Fundi i mirë i gojës vazhdueshme. ST (88)

Tani verëra të dy të lartë të të verarisë:

Monte Rekewa Gran Reserva 2010 - R $ 41,90: Një prerë prej 50% Cabernet Sauvignon, 25% Carmenere dhe 25% Cabernet Sauvignon, pjekur për 8 muaj në lisi barrilde. Në tas tregoi aromas mira intensitet, fruta të pjekur e kuqe, e pjekur dhe shënime të kafshëve. Qiellëz me aciditet të mirë, alkool përkundër 14,9% e saj nuk do të ndjehen të, trup të integruar të mesme, të fortë, taninet me cilësi të mirë, me shije frute dhe këmbëngulje të mesme. ST (89)

Oro Los Coipos 2010 - R $ 62,80: Një prerë prej 55% Malbec dhe 45% Cabernet Sauvignon, pjekur për 12 muaj në fuçi lisi. Visual Ruby aromas intensive e frutave të pjekur të ëmbëlsuar, erëza, vanilje me lule dhe të lehta. Shije yndyrë, aciditeti i mirë, ngrohtë, taninet e butë, me shije frute, këmbëngulje medium. ST (90)

Një tjetër risi është Wine Store Carone e Vila Velha tani është gjithashtu Bistro. Kjo vlen për të marrë pjesë dhe të gëzojnë kënaqësitë e kuzhinës përgatitur nga Chef Arlette nunes. Shiko Spaguetti e ragu qengji ne shijuar në provë, drooling !!!

Ndiqni Living Jeta në Twitter Blog

Enjoy faqen blog jetuar jetën në Facebook

Vonë të martën mori pjesë në një darkë të harmonizuar të sponsorizuar nga duo dinamik Helio Massoni dhe Simey Santos i ENOTRIA, në partneritet me importimin Vinçirestorant fërguara këtu në kryeqytetin e shtetit. Për të shfaqur verë ishte në përfaqësuesit e fitores importimin, Port Rafael dhe Ederson Possatti, ata i dhanë punë.

Bija e madhe Nicolas Catena, emrin kryesor dhe më të respektuar të verës argjentinase, Laura Catena është i njohur në të gjithë botën si një ambasador i rrushit Malbec. Ai ka studiuar biologji në Harvard dhe mjekësi në Stanford, por të braktisur mjekësi t'i përkushtohej viniticultura në krahun e drejtë BODEGAS Catena Zapata babait mesin e 90-së në si zëvendëspresident dhe ende gjen kohë për të kandiduar wineries e tyre, Luca (haraç djali i tij me të njëjtin emër) dhe La Posta.

Verë e bukur Laura Catena

Menu është zhvilluar nga restoranti stafi lëvizur, urdhëroi Chef Ana Beatriz Seguchi, me sommelier e ENOTRIA Helio Massoni. Ajo ishte një shfaqje të cilësisë, ku kuzhinë ka formuar një partneritet me verërat e përsosur.

Dish: Mini Brie Artë me sallatë dhe mandarinë reduktimit - (Shënim 1000)

Ne kemi filluar natë me Luca Chardonnay 2009 (rrushi i Burgundy), US $ 149,00, ST (91). Ai kaloi për 12 muaj në lis. Nose me shënim pineapple pjekur, gjalpë, kajsi dhe mjaltë. Shije i butë, yndyrë, me aciditet të madh mbështetjen e peshës, me një fund të gjatë. Sipas Robert Parker, kjo e bardhë madhështor është kandidati më i mirë Chardonnay nga Argjentina hyn vit për vit dhe jashtë, duke fituar 92 pikë të njëpasnjëshme në të korrat 2009.

Plate: Kamerun në gocë deti dhe xhenxhefil salcë (djegëse)

Luca Pinot Noir (Rajoni dru frutor rrushi i Francës) 2009, US $ (149,00), ST (91). Flavors tradicionale të qershi, me lule, prej dheu, taninet buta, aciditetit të mirë, të balancuar. Ka përballoi gjellë shumë erëza. Ka marrë 93 pikë nga Robert Parker në këtë korrjes 2009, Vlerësimi më i lartë dhënë nga një kritik argjentinase Pinot Noir!

Plate: qeshura al Salto (bisht kau copëtuar) - për të ngrënë në gjunjë tuaj!

Luca Laborde dyfishtë Përzgjidh Syrah 2009, R $ 142,00, ST (92). Naftës, aromas fruta pjekur, lëkurë dhe mish i tymosur me shënime thekur e lisi dhe erëza Visual vdes. Qiellëz është i pasur, i shëndetshëm me taninet mirë-strukturuara, me komposto frutash dhe piper. Shumë i gjatë dhe i vazhdueshëm.

Plate: eskallop e zezë (qymyr), me churrasqueados perime dhe pure Cassava. TOP

Kursi i katërt është harmonizuar me dy verërat TOP e verës; BESO e Dante 2009 (i quajtur sipas të birit të mesme Laura Catena), US $ 189,00, ST (94), një prerje e Cabernet Sauvignon (45%) dhe Malbec (55%), me UCO Luginës rrushit 3 vreshtave të ndryshme, një Gualtallary me 1500 lartësi. Në tas tregon një hijeshi të pazakontë ndaj verërave argjentinas, shumë i butë, të fuqishme, një vinhaço.

Tjetër është TOP LUCA Malbec 2009 100% Malbec, US $ 180,00, ST (91+), i fuqishëm, tregon një shumë të strukturës, yndyrë, por me një dru të shquar, fshehur fruta të dy në hundë dhe në gojë . Më shumë ne presim, unë mendoj se më shumë një 2 aninhos shishe që druri do të integrohen.

Parfait banane me çokollatë, për të mbyllur në mbrëmje me një dozë të glicolse!

RESTAURANT fërguara - R Affonso Claudio 259 LJ 4 - Singing Beach - Vitória, ES | KMM: 29055-570 - Tel: 3315.80.92

ENOTRIA - Av Rio Branco, 1383 -. Canto Beach - Vitoria-ES - 55 (27) 3345-8696 -

Ndiqni Living Jeta në Twitter Blog

Enjoy faqen blog jetuar jetën në Facebook

Pas lajmin direkt Afrika e Brazilit, sot flasim për një fushatë të verës Brazilian Gaucho që merr një dozë të Marketing dhe Reklamim, pas një trendi në Brazil dhe në mbarë botën. Në këtë rast, siç mund të shihet në video, vera merr detyrimin që të ketë një deklaratë në etiketë e organit rregullator, dhe është një kontakt kryesor dhe çfarë është në modë për shkak të ndalimit. Etiketë thotë: Në qoftë se ju pini, shkoni hipur! Nuk ka dyshim se kjo është një këshillë e rëndësishme të përmbajë shkallën e lartë të aksidenteve ku përfshihen automjetet motorike në Brazil.

Krijimi i Routhier Vineyard & Darricarrère, në Rosario do Sul, Fushata Rajoni Gaucho ka filluar në vitin 2002 nga vëllezërit Pierre dhe Jean Daniel Darricarrère -FRENCH, të ngritura në Uruguaj, erdhi në Brazil në 70 deri në studim.

Së bashku me agrume projektit mbjelljen, mbjellë 6 hektarë vreshta e Cabernet Sauvignon dhe Chardonnay.

Kuptuar potencialin e verës Gaucho Fushatës, familja Routhier vendosi të shkojë më tej në pasionin e tyre për verën dhe monitorojnë familjen Darricarrère në këtë projekt shumë.

Verë të kushtojë 65,00 dhe e kënaq xhami. Më shumë informacion vizitë http://www.redvin.com.br .

Ndiqni Living Jeta në Twitter Blog

Enjoy faqen blog jetuar jetën në Facebook   

Për ata që ndjekin blog di të pasionit tim për evoluar, verëra të vjetra. Në këtë fazë, ata shfaqin karakteristikat unike, të taninet janë të rrumbullakta dhe tufë lulesh zhvillon, duke fituar kompleksitetin. Vështirë të dini ekipin, koha e duhur për të hapur shishen. Kohët e fundit unë kam provuar dhe më befasoi shumë me tha verërat evoluar thjeshtë. Duke u pëlqente mua njëjtë, ose më shumë, se vera TOP e wineries të mëdha. Një përvojë e tillë ka ndodhur këtë fundjavë për të provuar Montes Alpha Cabernet Sauvignon 1995 në krye të saj pothuajse 18 vjet, tregoi jetën dhe aftësinë për të lutem mua në çanak.

Klasik i vërtetë në Amerikën e Jugut, Montes Alpha ishte i pari i kuq i madh kilian, i frymëzuar nga verërat më të mira Bordo. U votua "Kilian Bordeaux më i mirë" nga revista damixhanë, dhe është e barabartë në cilësi të një "Cru Bourgeois" çmim tre ose katër herë.

Personal Vlerësim: ST (88) - kulture aktual është shitur për 98,00 reais në importues të Mistral

  • Në vizuale tregoi mjaft atijolada ngjyrë, hundë me shënime balsamic (pisha dhe kedri), karafil, dhe një dritë tymosur. Qiellëz është dritë, të tërhequr në thatësi të caktuar, duke treguar se taninet ende mbijetojnë. Konfirmon shënimet e hundës, me një mesatare të formës së prerë me këmbëngulje. Tani mos harroni, një verë e mirë është, mbi të gjitha, një verë që ju të gëzojnë të mjaftueshme për të pirë, sepse qëllimi kryesor i verës është që të sjellë kënaqësi për personin që e pi atë.

Ndiqni Living Jeta në Twitter Blog

Enjoy faqen blog jetuar jetën në Facebook

Një prej verërave kryesore nga Kili, dhe maja e verarisë kilian Santa Rita, u quajt "Shtëpia e Royal" në 1880 nga themeluesi, Domingo Fernandez Concha. Vresht i tij në Buin, Maipo Valley, në jug të Santiago u replanted në 1950, duke formuar bazën e këtij kuqe të rrallë prerë të Kilit, Kilian të vërtetë, jo pjesë e ndonjë nga çdo sipërmarrje të përbashkët, të dalë nga të huajt. Markë ishte e mbikqyrur dy dekada më parë nga Cecilia Torres, e para grua që të bëhet një nivel Winemaker lartë në Kili, do të thoshte evolucionin cilësor të Shtëpisë Mbretërore, e cila kishte stilin e saj në bazë të lisit që nga 1993 dhe ndryshon stil nga 1997 me një përqendrim më të lartë të frutave.

Personal Vlerësim: ST (94) - Kili - Maipo Valley - 100% Cabernet Sauvignon - 14% - 15 muaj në fuçi lisi - R $ 350,00 - Importimi Grand Cru

Visual shumë të errët ngjyrë vjollcë, aromas intensive e frutave shumë të pjekur të errët (kumbulla dhe manaferra), çokollatë, i vrazhdë dhe shënime elegante lules (vjollcë), dhe sfondi thekur lisi. Qiellëz është i pasur, me ekuilibër të mirë, një shumë të përqendrimit, taninet shumë të bukura dhe një fund të gjatë. Amëz është elegante me dru duke e bërë kontrapunkt përsosur frytit. Një vinhaço!

Ndiqni Living Jeta në Twitter Blog

Enjoy faqen blog jetuar jetën në Facebook

Importimin Capixaba
Vëllazëria promovua në selinë e saj dje, 30 korrik (e hënë), një provë me 12 verëra. Ngjarja kishte për qëllim nisjen zyrtare të verërat kilian linjë
François Lurton Hacienda Araucano , të gjitha të urdhëruar nga sommleier Cleber Alves, duke e përshkruar pak për importuesit dhe punishte vere në video e mësipërme.

Kantina ka marrë vetëm certifikatën e "verërat biodinamike", e cila është gjë tjetër veçse vlerësimin e tokës dhe bimëve në habitatin e saj natyral, përmes përdorimit të përgatitjeve dhe komponimet e bimëve, kafshëve dhe minerale (pjesa biologjike) në periudhë të caktuar kohe, duke marrë parasysh ndikimet astrale dhe ciklet e natyrës (pjesa dinamike).

Familja ka venat e verës Lurton: dy baballarët, vëllezërit, gjeneruar një prejardhje të kultivuesve gati 15 rrushit, Verëbërësit, négociants, në të shkurtër: një brez të dedikuar për verë. Jacques dhe Francois Lurton bijtë e André, një legjendë në Bordo. Gjithmonë kishte ide revolucionare për standardet konservatore franceze, eksperiment me rrush jo-tradicionale në rajone të reja, të mbështetur përdorimin e Screwcap, të nisur dore dizajn kulturë të përzier rajonal të guximshme për të nxitur verërat e tyre. Filloi karrierën e tyre si konsulentë, duke punuar nëpër botë si Verëbërësit fluturuese. Përvoja e tij ndërkombëtar fituar ato kontakte dhe një nocion interesant në lidhje me gjeografinë e verës të disa vendeve në të cilat gradualisht filluan të kuptojnë prodhimin e tyre. Ata vendosën për të prodhuar verëra të cilësisë me çmime të përballueshme, duke përdorur rajonet e mesme në rritje në vende si Kili, Argjentinë dhe Spanjë, si dhe krijimin e partneriteteve me prodhuesit në Uruguaj, Australi dhe Portugalia.

Foto lart: Arismario Oliveira

Klasë ngjitje të vlerësuar verërat: Përhershëm; Sidney Santiago, André Andres, Leonardo Conick (pronar), I, Tom (restorant timonier) dhe shoku i tij Sitting .; Fred, Julio Lemos (Papaghut), Elvecio Fae (drejtor ExpoVinhos Victoria), Kryeministri Sommelier Sonia Aiello, Cleber Alves dhe Rafael Dias (DOC Area).

Verërat nga xhami habitur, kryesisht tregoi një përfitim të madh me kosto me çmime që variojnë 29,00-329,00. Pah sipas mendimit tim mori verërat më të lirë, si më i shtrenjtë është kërkuar që të jetë e mirë. Nga 12 verërave 4 klasifikojnë si "Mirë dhe lirë".

Verë e bardhë Kawin Sauvignon Blanc 2011 - Kili - 100% Sauvignon Blanc - Valley Central (Casablanca Valley, Curico dhe lolol) - 12,5% - R $ 29,00
- ST (88)
- "Mirë dhe lirë"

Më të mirë kosto-përfitim e natës, kjo SB tregoi aromas tipike të kupës tropikale fruta dhe një barishtore lehtë. Qiellëz është dritë, me shije frute, aciditetit të ekuilibruar dhe të freskëta. Një verë e lehtë për të pirë dhe për të kuptuar propozimin tuaj. Blej madh.

White verë - Araucano Sauvignon Blanc 2011 - Kili - 100% Sauvignon Blanc - Valley lolol - Colchagua Valley - 12,5% - R $ 69,00 - ST (86)

Ky tjetri SB 5% është i thartuar në fuçi, tregoi GLV-të në hundë, më pak i bollshëm se e para. Qiellëz është i butë, më pak me shije frute, me më shumë karakteristika minerale, ekuilibër të mirë, aciditetit të mirë, me fund të këndshme.

GRAN e bardhë verë araucano Chardonnay 2007 - Kili - 100% Chardonnay - Colchagua Valley - 14% - R $ 129,00 - ST (88)

Chardonnay tregoi se "provë bukuri" arin vizual të verdhë, të qarta, të ndritshme, aromas shumë intensive, duke kujtuar kokoshka gjalpë, mjaltë, kajsi, vanilje. Shije dhe shëndoshet, me shije frute, aciditeti i mirë, por mëkatuar në bilancin, dru mund të ketë më pak vëmendje, fshehu një fryt të vogël. Një çështje e shijes personale.

Verë e kuqe Kawin Cabernet Sauvignon 2010 - Kili - 100% Cabernet Sauvignon - Valley Central - 13% - R $ 29,00 - ST (86)

Wine shërbyer propozimin tuaj, të lehta, me shije frute, pa shumë shtirje, zgjedhje e shkëlqyer për parti.

Araucano RESERVE Cabernet Sauvignon Red Wine 2009 - Kili - 100% Cabernet Sauvignon - Colchagua Valley - 14% - R $ 49,00
- ST (88)
- "Mirë dhe lirë"

Rezervat CS tashmë tregon një kompleksitet më të madh, aromas piper të terren fllad, fruta të zezë dhe të kuqe. Shijoni tregoi taninet të fortë, trup të mirë, me shije frute dhe aciditetin e duhur. Vend i madh për një Barbecue.

Araucano Red Wine RESERVE Carmenere 2010 - Kili - 100% Carmenere - Colchagua Valley - 13,5% - R $ 49,00
- ST (87)
- "Mirë dhe lirë"

Carmenere gjithashtu pëlqeu mua, shënimet tipike të piper, erëza dhe manaferrat. Qiellëz është me shije frute, organ i mirë, aciditeti i mirë dhe një këmbëngulje e mirë.

Araucano Red Pinot verë NOIR RESERVE 2010 - Kili - 100% Pinot Noir - Valley Central - 13,5% - R $ 69,00 - ST (88)

Lulushtrydhe shumë e pjekur, rrush pa fara dhe qershi. Shije të freskët, trupi lehta, të lehtë për të pirë dhe për të ju lutem.

Verë e kuqe Humo Blanco 2008
- Kili - 95% Pinot Noir dhe 5% Syrah - Valley lolol - 15,5% - R $ 109,00 - ST (90)

Më shumë i përmbajtur në hundë, por me një gojë të shijshme, i butë, me shije frute, druri të vendosur shumë mirë, të balancuar dhe një finish të gjatë.

Araucano Red Wine RESERVE Syrah 2011 - Kili - 100% Syrah - Colchagua Valley - 14,5% - R $ 65,00
- ST (88) - "Mirë dhe lirë"

Verë shumë të këndshme, shumë të rrumbullakët, i gatshëm, fruta Docinha, një e vërtetë "verë femërore."

Verë e kuqe CLOS DE lolol 2009 - Kili - 38% Carmenere, 28% Cabernet - Sauvignon, 20% Syrah, 14% Cabernet Franc - Valley lolol - 18 muaj në fuçi të përdorimit të dytë - 14,5% - R $ 109,00 - ST (90 +)

Ky seksion paraqitur shënime anise, me lule dhe fruta të kuqe. Qiellëz ka trup të mirë, taninet gjobë, aciditetit të mirë dhe të përfundojë mirë vazhdueshme.

Red Wine Cabernet Sauvignon GRAN araucano 2009 - Kili - 100% Cabernet Sauvignon - Colchagua Valley - 18 muaj në fuçi (70% i ri, 30% e përdorin dytë) - 14,5% - R $ 149,00 - ST (90 + )

Shënimi i parë në hundë ishte ulliri Ade e zezë, e cila i shpërndarë hapur shumë fruta, kumbullës, gujava dhe një sfond vanilje. Qiellëz është i dendur, aciditeti i mirë, duke krijuar një freski të këndshme, me shije frute, të lehta mineral me një fund të këndshme.

Verë e kuqe ALKA CARMENERE 2009 - Kili - 100% Caemenére - Colchagua Valley - 18 muaj në fuçi lisi - 15% - R $ 329,00 - ST (92+)

Me gjithë detyrimin që të jetë e mirë, Alka, TOP i punishtes së verës, të paraqitur shënime harlisur mbi hundë, kafe i pjekur, kuti puro, drurë, fruta të kuqe dhe vanilje. Qiellëz konfirmon cilësisë dhe hundë shënime, shumë i butë, me shije frute, të balancuara, që kanë nevojë për disa vjet në shishe për të futur kompleksitet më të madh. Verë e bukur!

Ndiqni Living Jeta në Twitter Blog

Enjoy faqen blog jetuar jetën në Facebook

Të gjithë prodhuesit e bën, nga zgjedhja e vreshtave dhe rrushit varieteteve të si për të përgatitur verë, është për të përcaktuar stilin e verës për t'u prodhuar. Kur blejnë pije, shumëllojshmëri e markave dhe prodhuesit mund të na lërë të hutuar, kështu që është e mirë për të identifikuar stilet e verës që ju pëlqen dhe i përdorin ato si një pikë fillimi. Nuk ka dyshim, për të vënë në hundë në tas dhe të ndjehen të aromas e Don Melchor 2000, unë u transportuar në pikën time fillestare, fillimi i të gjitha pasion e që çuan mua për të tregimit tim të shkurtër dymbëdhjetë vjet në botën e verës, e cila e kombinuar me kulture në fjalë.

Ikonë Kantina e verës Concha y Toro, Don Melchor është pjesë e historisë kilian verës. Për të, kjo do të thoshte një zonë ekskluzive me Sauvignon Cabernet kryesisht. Sikur korrat e tij të parë në 1987, dhe ka një ekuipazhit dhe drejtor pjesë.

Në pesë vitet e para të saj, ka pasur një përqendrim të fortë nga fruti, i cili nga 5 të saj në vitin e 15, ishte duke punuar një më i Aromas, elegance pak, duke kërkuar kompleksitet më të madh. Nga ky vit, ka pasur një revolucion i madh. Edhe me gjithë kompleksitetin e saj, fruta ishte më i përmbajtur.

Sipas prodhuesit e faqes, sezon është shënuar me mot të mirë, një dimër të ftohtë dhe me shi shënoi fillimin e vitit. Më vonë, gjatë pranverës dhe verës, edhe pse temperaturat ishin të mjaftueshme për një zhvillim të balancuar të vreshtit, temperaturat ishin pak më poshtë mesatares historike për rajonin. Shirat e fundit plus disa në mes të prillit, u zgjat periudhën e mbledhjes, në kërkim të frutave pjekur e Cabernet Sauvignon.

Në të gjithë botën, Brazili është 8% deri 10% të shitjeve të verës. Kjo e vë vendin në vendin e tretë, pas vetëm Kanadaja dhe Kili.

Personal Vlerësim: ST (98) - Don Mechor 2000

Në tas tregoi kafe vizuale, tashmë duke treguar evolucionin e aureolë, me lot të bukura dhe të shumta. Aroma intenso de frutas negras, ameixas negras e amoras, especiarias, ervas, toque mentolado, alternado com o passar do tempo. Paladar é encorpado, ótima acidez e taninos finos. Fechando com uma persistência muito longa. Um vinho que deve evoluir bem, mas acredito estar no seu melhor momento!

Chile – DO Puente Alto – 100% Cabernet Sauvignon – Importador: VCT

Siga o Blog Vivendo a Vida no Twitter

Enjoy faqen blog jetuar jetën në Facebook