search engine optimization paraqesë website nxjerrës email

Këtë fundjavë, kemi mbledhur një grup të shokëve në La Shpella këtu në kryeqytetin e Espirito Santo duke synuar gjithmonë, bëjnë muhabet, ha mirë dhe natyrisht, shije broths mira. Në propozimin që të provojë Château
Reignac 2004 ne e mori një bateri mini Bordeaux, për të vlerësuar cilësinë e tij para tjetrës. Vera është një prerje e 75% Merlot dhe 25% Cabernet Sauvignon, e cila shkon për 19 muaj në fuçi lisi të reja. Prodhimi i saj mbikëqyret nga winemaker Michael Rolland.

Sepse ende nuk e di, Château i Reignac (14.90 euro), Brazil (220.00), u dorëzua të dytë, duke e vendosur përpara Lafite mitik, Latour, Ausone, Mouton, Petrus, Haut-Brion, Margaux dhe Cheval Blanc, në një provë të verbër, mori pjesë vlerësuesit të kalibrit të lartë dhe një oficer gjyqësor të dëshmojnë prova, të shikojnë videon .

Reignac Kalaja u ndërtua në shekullin e 17 dhe është e vendosur në uptown Saint-Loubes në bashkimin e AOC L 'Entre Deux mers dhe ka veçantinë për t'u bashkuar me tokat më të mira të rajonit.

Prodhimi është i kufizuar nga të korrat e gjelbër (merr një shumë të rrushit dhe të zgjedh vetëm më të mirë). Korra është manual. Pas pjesës trazim në tanke të vogla çelik inox, krijimi është bërë në fuçi lisi franceze për nëntë muaj.

Urime për Shefit Paul Gaudio, pilaf me lëng pule Gruyere dhe fileto ishin të përsosur top!

Rishikimi Personal: ST (93 +) PR (91) 2004 Chateau Reignac

Verë në kupa tregoi se pse goditur verëra të madhe të Bordo.

Decanted për më shumë se një orë tregoi një vizuale me intensitet të lartë, ngjyra vjollce, pa evolucionit halo, e qartë dhe të ndritshme. Hunda kap intensitet paraqitur shënime të ulëta të frutave pjekur e kuqe (raspberries) me shënimet e vanilje, lule dhe erëz. Qiellëz ishte ajo që kapur vëmendjen time. Aciditeti i madh, trupi shëndoshet, bilanci i madh me tannins shumë të bukura. Mjetet e gojës është jashtëzakonisht e butë dhe elegante me shënime minerale, të freskëta dhe shumë të gjatë. Kjo është një verë që me të vërtetë i befasuar nga cilësi, elegance.

Francë - Bordo - Merlot 75% Cabernet Sauvignon dhe 25% - 13.5% - Ku për të blerë: DOC Area - (27) 3024.12.22 - R $ 220,00

Ndiqni Blog Living Jeta në Twitter

Enjoy faqen Blog Living Jeta në Facebook

Pasi të keni shijuar 2009 Smith Haut Lafitte Blanc-së (Pessac-Léognan) të vitit 2009, në një ngjarje të sponsorizuar nga UGCB (Bashkimi des Grands Crus de Bordeaux), e cila ishte hera e parë në Brazil në mars të këtij viti kam pasur mundësi të mostrës tjera korrjes 2003.

Me paratë nga biznesi i tij sportive dhe talentin e tij të konsiderueshme dhe entuziazëm, Cathiard kanë, që nga viti 1990, duke e transformuar reputacionin e pasurive të tij të famshëm të vjetër, me modernizimin e vreshtit, punishte vere, Château dhe verë. White jo, edhe duke qenë një klasë të para, është një e mirë përreth.

Rishikimi Personal: ST (94)

  • Visual dritë të verdhë kashte, shumë intensive në hundë me shënime të freskëta barishte, frutat e pjekur të bardhë, dhe vanilje. Në interes u shfaq freskët me aciditet të mesme, duke konfirmuar hundë ... fruta të pjekur të bardhë dhe një ëmbëlsi të vogël që nuk ka lënduar. Dru vendosur shumë mirë dhe cilësi të mëdha. Këmbëngulje të gjatë. Një verë elegante, e shijshme! Korrat i 2003 u e madhe për të bardhët në rajon. Ata janë zakonisht vera e gjatë-jetuar, që zgjat 20-30 vjet, por aciditetit brishtë e verës në fjalë, komprometon evoluimin e saj.

Francë - Martillac - Gironde - Bordeaux - Chateau Lafite Smith Haut (D. Cathiard) - 90% Sauvignon Blanc, 5% Sauvignon Gris dhe 5% Semillon - Winemaker: Yann Laudeho - 12 muaj në fuçi lisi frëngjisht (50% e re) - Cooperage vet. - $ 55.

Ndiqni Blog Living Jeta në Twitter

Enjoy faqen Blog Living Jeta në Facebook

Pas vdekjes së themeluesit të saj Henri Martin në vitin 1991, djali i tij Jean-Louis Triaud mori detyrën e ruajtjes së biznesit. Ai jo vetëm të ruhet por edhe të përmirësuar cilësinë e verërave, dhe edhe pse nuk ka hyrë në klasifikimin 1855, 25 vitet e fundit ka prodhuar verëra Château Gloria në kulmin e fqinjëve të saj Cru Classe. Ajo ka 50 hektarë vreshta të shtrira në St-Julien, duke prodhuar mesatarisht 20.000 kuti.

Në një takim të fundit të organizuar në Rio de Janeiro duke UGCB patën mundësinë të shijojnë të 2009, që u bëri përshtypje mua pozitivisht në tas. Tani fundjavë shijuar cilësisë së mirë mirësjellje e shok Julio Portugali 2001 dhe të konfirmuar cilësinë, duke shtuar një shumë të hijeshi.

Shteti: Francë - Rajoni: Bordeaux / Saint-Julian - Rrushi: 65% Cabernet Sauvignon, Merlot 25%, 5% Cabernet Franc dhe 5% Petit Verdot - alkolike Diplomimi: 12.5%

Tema & Dukje: kafe me evolucionin halo dhe e qartë dhe të ndritshme.

Aroma: fruta Shumë komplekse kuq e zi, të qëndrueshme, pjekje, shënime balsamic dhe dru të vjetër.

Qiellëz: qiellëz kishte trup të mesëm, shënime konfirmuar hundë, strukturën shkëlqyer tannic, aciditetin e duhur, shumë elegante me fund shumë të gjatë. Unë besoj se ne shijuar në kohën e duhur.

Pjekur: 14 muaj në fuçi lisi frëngjisht

Pairing: mish të kuq dhe lojë

Ku mund të gjeni në Victoria:
Ville du Vin

Website Veraria:

Çmimi: 350,00

Rishikimi Personal: ST (91) shkëlqyer

Ndiqni Blog Living Jeta në Twitter

Enjoy faqen Blog Living Jeta në Facebook

Kjo ishte shuma e kontributit për një mini Bordo vertikal të mbajtur në shtëpinë time në natën e premte me familjen dhe miqtë e pranishëm. Por për fat të keq xhami nuk korespondon me pritjet "e mia" për herë të dytë, i pari me 2000 kulture, një turp. Kursi shpresa është shënuar nga një udhëheqës të madh dhe të lartë, mos harroni këtë.

Lexo vazhdimin e këtij entry

Një nga këto ditë kam marrë një email Marketing Store faqe Grand Cru është unë kam qenë shumë e emocionuar. Në të ai foli mbi një super Vlera të Bordeaux në çmimin e 39.00, La Motte Château 2009. Shkoi në dyqan për një prezantim të etiketave të reja dhe të vendosur për të blerë një shishe, më kishte mbaruar tashmë. Mbrëmë në darkë me miqtë në restorant në VV Argento Parrilla, një mik i mori në mënyrë të verbër, të gjitha kam kërkuar gjithsesi verbërisht çdo gjë bëhet e qartë, pa paragjykim dhe disa "cositas" më shumë.

Rishikimi Personal: ST (84) = Mirë

Visual lehtë thekur, aromas e frutave të thata, kumbull pjekur, theksoj dritë e drurit. Në gojë provuar të jetë një verë e gatshme, e rrumbullakët, e lehtë për të pirë, pak i ëmbël, pa pretendime të mëtejshme. Unë besoj se është një verë të jetë Italian solo ose me peshë ushqime të ulët. Natën nuk mund të mbështesë një biftek ancho stil argjentinas modës. Pika pozitive është mundësia e qasjes në fillestar në botën e verës franceze, i akuzuar si të shtrenjta, duke gjeneruar njohuri dhe referencë në të ardhmen.

Francë - Medoc dhe Pauillac - 87% Merlot, Cabernet Sauvignon 13% - 14% - Importues Grand Cru, US $ 39,00

Ndiqni Blog Living Jeta në Twitter

Ejani miqtë e mi, një verë më e evoluar se Degusto kjo festë. Këtë herë unë flas pak i Château Léoville Poyferre një 1983 St Julien Deuxièmes Crus de Bordeaux. Lidhur Palmer postuar pritje më parë ishte shumë më e favorshme, klasa më të mirë të vendeve PR gjithashtu duke i dhënë përmbledhje të mirë.

Një nga gjërat që unë si verë është një ritual i lashtë, duke hapur me kujdes shishen, në gjendje për të hequr tape, pritje nga aromas të ndryshme, terciare, evoluar për të na bëjnë të goditur një buzëqeshje. Në këtë rast siç shihet më lartë situatë ndalues ​​ishte dramatik në fund të fundit ishte një i ri e 28 vjet.

Një arsye për pakrahasueshme rregullsinë St-Julien në vitet e fundit është se 80% e pronave janë 900HA 11 shato shqip nivelit të lartë, 5 prej tyre sipas vreshtit dhe të gjithë e angazhuar për të cilësisë. Arsyeja tjetër është vend: Medoc vogël emërtimi, AOC Saint-Julien përfshin 2 rrafshnalta ashpër dhe të ekspozuar me kullimit të mirë përballet Gironde grykëderdhje dhe. Vresht është kryesisht Cabernet Sauvignon, plus produkt i St-Julien, ndryshe nga vera e fuqishme të Pauillac, është më i përmbajtur, karakteri më të këndshme me shije frute, shënuar nga bilanc, edhe më shumë jetëgjatësi.

Sot cili do të përshkruajë verë është miku im Marcos Fonseca.

Rishikimi:

Një verë e dukshëm më të strukturuar, e dominuar nga frytet e errëta me gjurmët e llak dhe grafit. A nuk e tregojnë të njëjtin kompleksitetin aromatike dhe elegancën e Palmer. Një i trembur pak, u dallua më shumë për integritetin dhe strukturën, e cila është tashmë një arritje e madhe për një verë me gati 30 vjet poshtë rrugës.

Ndiqni Blog Living Jeta në Twitter

Vazhdueshme për komentet për verë natën e fundit, unë do të flasim pak për Château Palmer 1980. Duke ditur se vera do të shijojnë sonte bëri një anketë të opinioneve rreth verës që nga mosha 31 e patën të vështirë të jetë i mrekullueshëm. Besimi se më të kapur vëmendjen time dhe më bëri të frikësuar ishte se PR në vitin 1984 me 72 pikë vlerësuar dhe raportuar se vera ishte në rënie serioze dhe mentoruar për të shijuar së shpejti. Plus djalë ishte e gabuar, vera ishte shumë e tërë e kënaqësi dhe lëshimin tas ....

Kantina është themeluar në shekullin e nëntëmbëdhjetë nga Major-General Charles Palmer, oficer i ushtrisë angleze e Wellington, dhe tani i përket një konsorciumi holandisht, anglisht dhe familjet franceze. Për vite reputacionin e Palmer tejkaluar nivelit vreshtin e tyre të tretë, dhe në 60 dhe 70 verëra të ishin me të vërtetë superior ndaj Chateau Margaux. Përqindje e mirë e Merlot kontribuon në cilësi e saj prej kadifeje, dhe investimet e fundit (1995) në objektet e reja të ruajtur cilësinë. Verë e dytë quhet Alter Ego.


Rishikimi Personal: ST (91) PR (72)

Visual kafe, pak me re, aromas shumë komplekse të pjekjes, katranit, shtëpi të vjetër, mente, kamfuri, dhe një dritë e bimëve që alternuar çdo moment në tas. Qiellëz treguan plotësisht të rrumbullakta, tannins butë, këtë aciditetin, me këmbëngulje mesatare përfundimtar. Një surprizë e bukur për moshën e saj!

Ndiqni Blog Living Jeta në Twitter


Për shkak se Franca u bë më i famshëm në botë për verë? Për një gjë francezët bëhet kjo kohë më parë. Edhe para se romakët pushtuan Gali dhe të mbjellë hardhi, grekët arritën me vreshtat e saj.

Po aq e rëndësishme është TERROIR francez, kombinimi magjik i klimës dhe tokës se, kur ajo punon, mund të prodhojnë rrush që janë verëra të lë pa frymë.

Një shembull i mirë është kjo verë, Clos Badon 2006 shijuar këtë javë me një grup miqsh ....

Rishikimi Personal: ST (93 +)

Verë shumë elegante, shënime ngritur dolli, stallat, vanilje dhe erëza. Qiellëz është harmonike, duke treguar bilanci madhe në stol me tri këmbë, tannins, aciditetit dhe alkoolit. Një nga këto verëra që janë vetëm ndjenja scents, nga pena e pijshëm!

Francë - Saint-Emilion - 50% Merlot, Cabernet Franc 40%, 10% Cabernet Sauvignon - 18 muaj fuçi të re - Importuesi Shtëpia e Porto, US $ 310,00

Ndiqni Blog Living Jeta në Twitter

Teprica alkooli është i dëmshëm për shëndetin! Nëse ju nuk pini me makinë!

Rajoni i Pomerol është i njohur për prodhimin e verës elegante dhe kadifeje në ferma të vogla. Pa vleresime Pomerol atje, edhe duke pasur një djalë shquar si Chateau Petrus një mit për ne oenophiles, më logjikisht meriton një vlerësim më të lartë të mundshme.
Klima dhe ndryshime të mëdha temperaturës gjatë ditës dhe më shumë shirat e vazhdueshme në pranverë dhe në verë dhe dimër thata. Ndryshimi i madh në këtë rajon është taban, e cila përbën një "tenxhere hekuri" e vërtetë, i njohur lokalisht si "Fer crasse" ose "machefer" lindje me boulders dhe argjile në qendër dhe në veri. Rrushi kryesore të Pomerol janë Merlot, Cabernet Franc dhe Cabernet Sauvignon.

Përshkrimi i verës:

Me re dhe të errët ngjyrë, me aromas e vanilje dhe kumbull në gojë e madhe e fortë, shumë i butë pavarësisht se janë një 2005 me një amëz e mrekullueshme e kumbull, tannins dhe aciditetit shumë të mirë, të harmonizuar me Polenta me ragu sallam dhe proshutë. A nuk e dëgjoni zhvillimet në xhami ndoshta i parakohshëm. Shënon një verë që të bëhet me shumë kujdes. Më shumë diskutim është se hapi në të gjitha, për të qenë në mënyrë të shpejtë dhe të butë do të ketë një të ardhme të gjatë? Ne ishim në dyshim dhe tannins ishin të butë dhe ra në gjumë më penicavam çamçakëz. Unë do të doja mendimin e oenophiles miqve në thirrje!
Shteti: Francë
Rajoni: Pomerol
Rrushi: 70% Merlot dhe 30% Franc Cabernet nga rrushi që mesatarisht arrijnë 35 vjet.
Pri: 2005
Veraria: Clos L'Eglise
Diplomimi: 13.5%
ST (91 +)
MF (90 +)