Další zasedání bratrství, tentokrát tématem byla Nebbiolo sklizeň 2004. zodpovědný za tento výběr byl kolega Luiz Cola, který vybraný a představila čtyři vína slepý, tři italské a argentinský také Nebbiolo hrozen, který byl překvapení min. Bylo to velmi zajímavé, to ochutnávka, snad nejlepší, co jsme měli v bratrství dnes, museli jsme si promluvit. Nejdřív jsem si myslel, všechny velmi vyrovnané vína, ale s průběhem večera, co bylo vyjasnění a jasné rozdělení. 2. víno ​​dal dobré představení tmavší, než ostatní a brzy otevřel sladkost mezi nosem a ústy dělicí, tak jak jednodušší a logické, co zbytek vína na stole. Vysoká kvalita vín podle mého názoru, byla kyselost je jeho elegance. Popíšu svůj osobní názor na noční víno, a pak položil popis spolubratra Luiz Cola na vlastnostech daného regionu.Marchesi di Barolo Barbaresco 2004 - WE91 - WS89 - World Wine R 177,00 dolarů - ST (88)

 • Vizuální Brown, v aromatických ukázala nejvíce uzavřený tabulky až do konce ochutnávky dosud nepodařilo najít nic v nose. V ústech ukázal svou kvalitu, měkké třísloviny, velmi dobrou kyselost, kvalitu alias všech stolu a dobrou vytrvalost.


Viña Alicia Nebbiollo 2004
- RP 92 - Decanter R 187,00 dolarů - ST (90)

 • Vizuální rubínově červená, guava sladká vůně, s ústy potvrzení sladkost, ne více nehodný jejich kvalitu, také ukazuje dobrou sadu.


Bruno Rocca Barbaresco 2004 - WS93 - RP90 - World Wine R 298,00 dolarů - ST (93+)

 • Vizuální světle hnědá, lehké vůně švestek, kakaa, lékařství (Olina) a nějaké koření. V ústech se ukázalo vyrovnaný, sametová, sladká pachuť, žádný zjevný alkohol a dlouhým závěrem.


Pio Cesare Barbaresco 2004 - WS92 - Decanter R 326,80 dolarů - ST (94)

 • Podle mého názoru nejlepší v noci, ukázal vizuální atijolado, vůně vanilky, růže, světlé kůži, země a červeného ovoce, jako jsou třešně. V ústech se ukázalo připraven navzdory svému věku, krásný set mezi kyselosti, taniny, alkohol a vytrvalosti jsem si pamatovat tak daleko.


Luiz Cola

Barbaresco - Regiony

 • Barbaresco: Vinice kolem Barbaresco obce představuje 45% z regionální produkce, s mnoha vinic nacházejících se na území města. Vinice v této oblasti mají tendenci být relativně světlejší a mají lepší strukturovaný a aromatické tělo.
 • Neive: Tady Nebbiolo je jen 4. nejvíce zasadil odrůda, za pěstování Barbera, Dolcetto a Moscato, ale oblast je známá pro některé z nejvýkonnějších a tříslovin Barbary. Oblast zahrnuje slavné vinice Santo Stefano a Bricco di Neive, kde někteří výrobci vinificam vína v malých dubových sudech. Nachází se na východ od Barbaresco, Neive produkuje 31% Barbary.
 • Treiso: Nachází se jižně od Barbaresco, s vinicemi v horní části místních hor, Treiso poskytuje lehčí tělo víno, známý pro rovnováhu a elegance. Jeho malý prostor tvoří 20% výroby DOCG.

Barbaresco DOCG

 • Regulace Barbaresco DOCG stanoví, že víno ​​musí zrát nejméně dva roky (s nejméně 1 rok v dubových), dosahující čtyři roky považovat za Riserva.
 • Víno by mělo být mezi 12,5% a 13,5% alkoholu. Barbary by se očekávat, že mezi 5 a 10 let, aby se jíst, protože jsou velmi tvrdé a třísloviny v mládí. Top může být dále zřejmé, více než 20 let.
 • Typický Barbaresco stylu nabízí kytici růží a fialek a cherry poznámky, pralinky a alkohol. S věkem, se může vyvinout kouřové poznámky, zemité a kožené vůně a dehtu.

Barbary x Barolos

 • I přes použití stejné řady a být na 15 kilometrů od sebe, jsou vína Barolo a Barbaresco DOGC je má výrazné rozdíly:
 • Nachází se jižně od řeky Tanaro, Barbary má mírný vliv "námořní", které umožňují Nebbiolo dospívají o něco dříve, než v oblasti Barolo, loalizada ve vyšších nadmořských výškách, na "úpatí hory." To poskytuje hroznů, kratší kvašení a macerace. To znamená, že mladší z taninů Barbary nejsou tak těžké, jak ti Barolos a pravidla DOCG, umožnit jim zrát jednoho roku, pokud se Barolos.
 • Barolos mají tendenci být více uzavřené a plné, ale třísloviny, které uhradí velký rozdíl. Barbary mívají jemnější taniny a může být opilý dříve, zatímco Barolos mohou vyžadovat dvakrát tak dlouho, aby se ochutnal.
 • Malý osázené plochy v Barbaresco, přináší asi 35% roční produkce Barolo, ale obecně platí, že Barbary jsou více konzistentní než průměrné Barolos a náklady, ve většině případů, mnohem méně než Barolos slavný.

Dárky v noci: Alvanir Denaday, Anja Manoel de Almeida, Ubericilas leštěná, Weligton Andrade, Luiz Cola, Flavio Maraninchi a Silvestre.