Petrus Bordeaux víno z Pomerol apelačního majetku produkovat červené víno vyrobené téměř výhradně z hroznů Merlot. K nemovitosti náleží do Libourne obchodník s vínem Moueix rodiny. Ačkoli vína Pomerol nebyly nikdy zařazeny, Petrus je nyní jedním z nejznámějších a drahých vín na světě, spolu s těmi, na levém břehu řeky Gironde: zámky Haut Brion, Lafite Rothschild, Latour, Margaux a Mouton Rothschild, stejně jako Ausone a Cheval Blanc. Jméno související pravém břehu Saint-Emilion.
Nemovitosti Arnaud rodina pro většinu z 200 let, až do konce druhé světové války, Petrus byl pak prodán paní .. Loubat které postupně získal majetek v roce 1925 od jeho smrti v roce 1961, byl majetek předán jeho rodina, kdo nakonec prodal kus poloviny v roce 1964 Jean-Pierre Moueix. Moueix sám vytvořil negociant společnost Etablissements Jean-Pierre Moueix, se sídlem v Libourne a postupně začala získávat zámky pravého okraje. Po smrti Jeana-Pierra Moueix v roce 2003, jeho nejstarší syn Jean-François je Gerant Château Petrus, zatímco Christian Moueix, jeho druhý syn, řídí výrobu.
Žádné královský palác fyzicky na pozemku, který vysvětluje, že víno je obvykle odkazoval se na jednoduše jako Petrus, Château Pétrus a ne.
11,4 ha (28 akrů) vinice Petrus se nachází na náhorní plošině ve východní části Pomerol, osázené odrůdami vinné révy 95% Merlot a 5% Cabernet Franc. Půda se skládá z vysokým podílem jílu bohatá na železo, je obsaženo více než kolem vlastnostmi. Majetek byl jedním z prvních v Bordeaux realizovat zelenou sklizeň jako způsob, jak snížit úrodu a zvýšení kvality zbývajících hroznů. Výnos je jedna z nejnižších hodnot v Bordeaux, z části, a to prostřednictvím éclaircissage nebo zelené sklizně soustředit sílu a kvalitu zbývajícího sklizně (eliminuje až 50% úrody v některých letech).
Hrozny byly uvedeny zcela ručně po dobu dvou až tří dnů, a kvasí v betonových nádržích s řízenou teplotou. Víno zraje v sudech z francouzského dubu po dobu 20 měsíců. Předběžný výběr setkání se koná Kuba závažné a některé části jsou odmítnuty z Grand Vin. Výroba ve srovnání s ostatními Bordeaux, je minutu a průměrný rok, může produkovat více než 2500 případů. V minulých ročnících v roce 2003 byl tento průměr výrazně snížit.
Tyto informace byly převzaty z wikipedia.org