Duch svatý Restaurant Week přichází 10. ročníku naznačující, že téma zdravé výživy k nabídkám z 40 zúčastněných institucí. Festival jídlo se bude konat mezi 16. a 29. března, s novinkou v týdnu na konci. Poprvé tady ve státě, propagační nabídky pokračovat 30. března do 5. dubna, a to výhradně pro zákazníky Banescard. Další novinkou tohoto problému je přidělování sociálních dávek, za bude poprvé doručena Santa Casa de Misericordia de Vitoria, který přidělí hodnotu oblasti onkologické péče. Každý prodal menu, restaurace týden vyvolává 1,00libra dar.

Menu bude mít dvě možnosti zadávání, hlavní chod a dezert ve výši R 37,90 dolarů v době oběda a R 49,90 dolarů na večeři. Některé restaurace jsou mimo, jako je Ristorante Valentina, který vytvořil tři vstupní možnosti, hlavní chod a dezert, k obědu a večeři. Ve všech, 10. nabídku Duch svatý Restaurant týden má 474 kombinace možností. Kombinace jsou 198-276 na oběd a večeři.

Comm všechno, opět událost umožňuje Espirito Santo cestovat za jídlo, protože mezi jeho 40 účastníků jsou domy s speciality japonské kuchyně, argentinské, brazilské, francouzské, portugalské, arabské, Swiss a italsky, což je opět zaznamenat událost, celkem 12 zařízení s touto specialitou.

Kromě 26 vítězství a 11 restaurací Vila Velha, nyní Serra, Colac a Benátsku mají také své zástupce na festivalu. Sierra, restaurace Mistr dům v Manguinhos účastní poprvé události. V Colac, účast je restaurace Drink a Benátsko je Don Benin. Zde se znovu upozorňuje na okolí Garden Cambridgeshire, který stanoví se jako nový gastronomické centrum. Obvod Ducha Svatého Restaurant týden je ještě možnost naplnit chuť Svatý týden pro ty, kteří se postí maso, protože 35 z 40 účastníků nabízí menu bez červeného masa nebo vegetariánské.

Téma se kuchaři používají hodně kreativity, zachování chuti a kvality kromě lehké a zdravé menu. Příkladem toho je jídlo "tří moří" restaurace vesnice na ostrově, který trvá chobotnice chapadla, tresky obecné a filet z lososa, mrkev, brokolice a rýže sedm zrna; Mediterran nabídka Le nabízí kalamáry kroužky marinované v olivovém oleji s červenou paprikou, podávané s rýží ochucenou rajčatovou omáčkou se šafránem a čerstvé hrášek, vchod Restaurace má také petit dort prodej, odlehčenou verzi tradiční francouzské cookie která je plněná ragú mírně pikantní rajčaty a tuňákem pelati extra panenského olivového oleje; v Aroeira Bistro a Warehouse, grilovaným lososem nejvyšší s aromatickým rizoto zázvorem marinované v citrusových oranžové SAP-of-Čína se představoval. D'Dobře vyvinuté nulové lepku dezert a nulový laktóza plné chuti, záběr kuskus ořechů a karamelizované ananas.

Všechny restaurace a nádobí -