Včera popoludní som sa zúčastnil krásne degustácia španielskych vín dovezených Del Maipo v reštaurácii Valentina, už v novom umiestnení (kde bol Argento Parrila) v Via Cruise Mall, drevené Freitas, Canto Beach. Dom sa špecializuje na talianske jedlo, sa s láskou a chuťou šéfkuchár a majiteľ Laura je tiež vkusná dekorácia. Stojí za to vedieť.

Vína prezentované boli TILENUS línia ( www.tilenus.com ) podpísané vinohradník Raul Perez a produkoval Bodegas Estefania, relatívne nové, s jeho založenia v roku 1999 v regióne Bierzo, Španielsko. Všeobecne sa dobre ukazuje, prečo veľký úspech svojich vín v Brazílii. Bierzo je DO (označenie pôvodu), ktorý sa nachádza na severozápade Španielska, ktorý sa špecializuje na vín vyrobených z Mencia a Godella. Mencia produkuje elegantné vína, ktoré sú často v porovnaní s červenou Burgundska. Je to len 1% percent všetkých plodín v Španielsku, ale je 65% percent všetkých výsadieb Bierzo. Zo šiestich vzoriek v teste bolo päť Mencia hroznový, a votrelec z Prietro Picudo hroznovej odrody rodáka i Španielska.


Castillo de Ulver - 100% Mencia - Nie Miniete barel - 90 libier - ST (85) - www.delmaipo.com.br

Ponúkol vôňa zrelého ovocia, najmä černíc a malín. Chuť ľahká, svieža, krajina poznámky, a dotyk mineralitou. Ľahko víno na pitie s mäkkým útokom, dobre integrované chuťou.

Tilenus Young - 100% Mencia - Nie Miniete barel - 56 libier - £ ST (85) - www.buywine.com.br

Pozdĺž rovnakých liniek ako prvý, nose predstavovať tóny čerešní a ovocia, a ľahké kvetinové. Chuť je suchá s nutnou dávkou kyslosti.

Tilenus Roble - 100% Mencia - 10 mesiacov v sude - R $ 101, 15 - ST (92) - www.buywine.com.br - Najlepšie

Zvodné, mäkká, hodvábna a vyvážené víno s extrémne tupým nosom s poznámkami zadok horel, vanilky, plus pekný zrelé ovocie. Je zrejmé, modernejšie a tiež najlepšie kúpiť panelu, s vynikajúcu hodnotu za peniaze.

Tilenus Pagos de Posada 2003 - 100% Mencia - 16 mesiacov v sude - R 294,00 dolárov - ST (91) - www.delmaipo.com.br

Vizuálne tmavo rubínovú s granátmi lem ukazuje jeho vek, nos s varenými tónmi sliviek, korenia, krajiny a kvetinový. Chuť veľmi suchá, strohý, so zaujímavou chuťou a komplexu. Víno pre začiatočníkov.

Tilenus Pieros 2003 - 100% Mencia - 22 mesiacov v sude - R 500,00 dolárov - ST (90) - www.delmaipo.com.br

Vizuálne tmavý rubín kaucie v závesnom, krajine, slivky a fialky na nose. Chuť potvrdzuje poznámky nosa pridanej k minerálnym dotyk. Strohý, tanín, ale aj so svojou už pokročilého veku. Potrebujú jedlo a prevzdušnenie aspoň 1 hodinu ukázať svoje najlepšie.

Tilenus Clan 2008 - 100% Prietro Picudo - 15 mesiacov v sude - R 140,00 dolárov - ST (90) - www.delmaipo.com.br

Tento 100% Prieto Picudo, bol farby granátu a suché, korenené aróma sliviek, sladké a ľahkým dubovým nádychom. Vyvážený poschodia, s jemnými, ale pevnými taníny a dlhým záverom.