Ústav Douro a portská vína (IVDP) vyhrál další právní válku v zahraničí tím, že blokuje registraci italské společnosti "DiPortofino".

V květnu, téměř dva roky po zahájení řízení, Úřad pro harmonizaci ve vnitřním trhu (OHIM v anglické zkratce) dal důvod k orgánu, který certifikuje port, odmítnutí značku, která by "neprávem těžilo z rozlišovací způsobilosti a prestižní označení původu "portugalštině.

Společnost se sídlem ve městě Savona v regionu Ligurie, chtěl, aby na trh různé potravinářské výrobky, jako je káva, čaj, cukr, koření, zmrzliny, piva a vody. V rozsudku Evropského orgánu, ke kterému Business přístupná, to zní, že "by se těžit ze slávy tradičního názvu Port původu." Je to "ačkoli ne produktů souvisejících s vínem, patří k komody a nápojový průmysl", a mohou být prodávány ve stejných obchodech.

Stav "prestiž", zmínil se o OHIM jen byl uznán pro Cognac v roce 2008. Předseda IVDP, Manuel Cabral, řekl podniku, který věděl, že italské pohledávky zveřejnění žádosti o registraci ochranné známky a řekl, aniž by kvantifikace , které byly blokovány "mnoho" případy, a že existuje několik dalších v rozhodnutí fázi. Na otázku o nových nástrojů pro identifikaci a boj s těmito případy, řekl, že jsou "v podstatě nyní získat výsledky režimu operace, která začala před nějakým časem.

Diplomatickou cestou k soudu

Chcete-li chránit identitu tohoto unikátního produktu ve světě, který prodal 93.000.000 eur mezi lednem a dubnem, IVDP používá diplomatickou cestou - prostřednictvím Ministerstva zahraničních věcí a ochrany zemědělství - Evropské komise, administrativní (podél tohoto OHIM nebo Národní institut průmyslového vlastnictví) a jako "finální lék" k soudu.

Je to "jasně ve Velké Británii a mimo Evropu, včetně vína ve Spojených státech", že veřejná instituce registruje větší konflikt. A v případě, že většina stížností se týká jména přístavu a přístavních, Cabral řekl, že případy zahrnující značku Douro "byly roste jak v Portugalsku i mimo Evropskou unii, například Angoly".

Zdroj: Journal of Business / Antonio Larguesa

Follow Me -> Facebook | Instagram | Twitter | Linkedin | Radio CBN