"Vaata, elu on päris. Ja mitte ühtegi viga ei ole. Kaks sama, mis on hea, keegi ei ütle mulle, et ei ole maitse väga hästi tõestanud, eelmise tunnistuse kontoris taevas, ja on sõlmitud: Jumal! ja notariaalselt. "Vinicius de Moraes

Win esimene sai üks entusiastlik veini maailma, José Alberto Zuccardi, lihtne inimene, fine seedekulgla, mis annab edasi positiivset energiat, kuhu iganes ta läheb. Veinimeistri rahujalal elu!

Istuvad: Gilsoni Pimentel (Ravin / ES), Ricardo Ferrari (Ravin Manager), Alberto Zuccardi ja Julio Lemos (Papaguth Restaurant). Alalise: Silvestre (Blog Elu Life)

Asutatud rohkem kui 49 aastat, Zuccardi veinikelder on suurtootja Argentina veine. Ees on José Alberto kartmata ja võtta tema kirg töö oli pühendatud kvaliteetse veini, tuues oma "äri" perekonnas järgitakse üle maailma veini. 2000. aasta oli alustamist uusi projekte, mis on järk-järgult lisades uue põlvkonna pere. Sebastian, vanim kolmest lapsest José Alberto on ees viinamarjaistandused, sai agronoomi ja enologist vastutab veinikelder.

Esitada osad oma silte, Zuccardi saanud erialast ajakirjandust lõdvestunud lunch 20. augustil Papaguth Restaurant, mis on spetsialiseerunud Espírito Santo piirkondlike köök, on tuntud kvaliteedi oma köök, mis põhineb mereandide ja kala, mille on koostanud peakokk Julio Lemos.

Vaata välimuse tabel aitab palju, ei?

Series ("A" pärineb Argentina) ja Q (pärinevad Quality)

Veine maitsnud seda päev oli: Zuccardi Serie Torrontes ST (86), US $ 89,90, õrn vein, värske, eriti selle puudumisel et intensiivne õie (rohkem elegantne, vähem imalmagus) ja küps valge puu pealkirja Zuccardi Q ST Chardonnay (90), US $ 110,00, võine valge elegantsiga, lisades mett ja mandleid (väga hea asi), Zuccardi Serie Bonarda ST (84), US $ 89,00, väga mahlakas, ikka kindel tanniinid, elav happesus lõpuga intensiivne suu ja keskmise püsivust. Ka osa vastu Malamado Viognier ST uudsus (87), US $ 79,00 esimest Argentina valge rikastatud. See pakub kollane kuldne välimus, aroom meenutab aprikoosi, mett ja pähkleid. Maitse on kerge, värske, madal rasvasus, mõõduka happesusega, kinnitades aprikoosi ja mett lisades, lõpetades keskmine püsivust. Näidatud ühtlustamine oleks Pekaanipähkinäpiirakka. Vaata videot .

Lisaks veinidele meil oli võimalus proovida kolme toodetud oliiviõli veinikelder; Frantoio, erinevaid Toscana, Itaalia. See võeti kasutusele Argentiina kahekümnenda sajandi alguses ja oli laialt levinud 1930, esile riikliku oliivikasvatuspiirkondade. Väga roheline lõhnas värskelt niidetud värskeid ürte. Maitse värske oliivid, kaasas magus ja kergelt vürtsikas maitse. Manzanilla on pärit Andaluusia, Hispaania. See võeti kasutusele Argentina umbes 1940 kasutada polenizadora erinevaid Arauco sest õitsemise ajal see juhtub. Tugev esinemine maitsetaimed mahlakas märkmeid. Fruity meenutas meeldivalt mõru õuna koor kergelt vürtsikas ja värske viimistlusega. Arauco, erinevaid tõeliselt Argentina. See oli arenenud likvideerimise oliivipuud tellitud Kings Hispaania XVIII sajandil, et vältida konkurentsi Euroopa toodangust. Niidetud muru lõhn. Fruity iseloomulik kibedus ja vürtsikas lõpus, andes talle ülla pisar väga väljendusrikas ja looduslike samal ajal.

Jälgi Blog Elu Elu Twitter

Naudi blogi leheküljele Elu Life Facebook