Me ftesë të mikut tim Roberto Jr, vonë të mërkurën, 25, ishte duke marrë pjesë në një provë të verërave Spanjisht Importadora B-CubeENOTRIA, në të cilën ai është këtu në Shpirtin e Shenjtë. Ishte një turne shumë interesant të Spanjës, ku kam marrë të dini verëra nga 7 rajone të ndryshme: Penedes, Navarra, Ribera del Duero, Toro, Somontano dhe Rioja, një mësim të vërtetë në lidhje me personalitetin e secilit rajon. video e mësipërme drejtori komercial i importuese Valeria Carrete flet pak për importuesit dhe verërat shijuar.

Spanja është një vend malor, e nxehtë dhe e thatë, me më shumë tokë me vreshta se çdo komb tjetër në botë. Ajo renditet e treta në prodhimin në prodhimin botëror të verës, pas Francës dhe Italisë.

Verë spanjoll zgjuar nga një periudhë të gjatë përgjumësi me poshtë performanca mesatare. Aktualisht, Spanja është një vend më i gjallë për sa i përket verërave, me një të madh x çmim të cilësisë lidhje. Për dekada me radhë, vetëm e rajonit më të famshme të Spanjës për verën e kuqe, Rioja, dhe rajoni klasik verë të fortifikuar, Jerez, kishte rëndësi ndërkombëtare në mesin e verërave gjobë.

Aktualisht, shumë rrush të tjera rajone, të tilla si ato të cituara më lart në provë të vërtetë janë prodhuar verëra të cilësisë, disa edhe e habitshme.

Ligjet al për verëra spanjolle, të ketë një kategori QWPSR dy nivele: Përcaktimi i prejardhjes (DO), një të lartë të rangut (DOC), i themeluar në vitin 1991. Deri më tani, Rioja dhe Priorat janë të vetmet rajonet me nivel DOC (gjithashtu e njohur si Doca). Verërat që nuk kualifikohen si të bëjnë pjesën e kategorisë së verën e tryezës, i quajtur Tierra de Vino (ekuivalente me Pays de Vins de France).

Sipas mendimit tim kulmore e mbrëmjes ishte Masters Cava 1312 (data e fillimit të aktiviteteve të saj) - Penedes - 12% - Xarel ajo; Parellada - R $ 129,00 - ST (91)

Cava është termi zyrtar për metodën tradicionale të verës me gaz, prodhuar kryesisht në Penedes, edhe pse ka disa prodhues pak në pjesën tjetër të Spanjës.

Visual kashtë verdhë të mesme intensiteti, Perlage hollë, këmbëngulës dhe të mëdha, të qartë dhe të ndritshme. Aromas intensive, vë në dukje i ngjan një shampanjë, bukë e thekur, BRIOCHE, gjalpë, fruta të thata (lajthi dhe bajame), dhe një prekje e fruta të freskëta dhe një sfond pak mineral. Shijoni kryer thatë, trup të mirë, aciditetit të mirë dhe freski e madhe. Mus butë, këmbëngulës, me një cilësi të butë dhe aromas thekur bukë e frutave të bardhë dhe të përfundojë shumë të gjatë.

Pasuar me një tjetër 10 verërave që në përgjithësi i kënaqur shumë, përveç sipas mendimit tim të parë të bardhë (SB), i cili ishte me aromë të "mace shurrë" të fortë, Inurrieta Orchidea "Sauvignon Blanc Navarra" (13%) ST (84) € 76.00 (Guia Penin 2011: 91 dhe Medaljen e Artë - Bota Konkurrenca e Brukselit 2008). Sipas Bardhë: LAUS Chardonnay FLOWER "Somontano" 13.5% ST (90) 89,00 £. Së pari u rrit: Inurrieta MEDIODIA Garnacha; Merlot "Navarra" (14%) ST (88) R $ 76,00 - Së dyti u rrit :. LAUS Merlot FLOWER (Merlot, Cabernet Sauvignon, Syrah) "Somontano" (13.8%) R $ 89,00 pari kuqe : LAUS ROBLE Merlot; Cabernet Sauvignon; Tempranillo Somontano 13.8% ST (86) 89,00 £. Sipas kuqe: IUVENE "Tempranillo" Rioja (13%) ST (86) R $ 59,00.

Red Së treti, Dardaneleve Tempranillo 04 muaj në fuçi lisi të reja franceze (13.8) ST (89) R $ 89,00 - shishe është shumë e bukur, dizajn modern. Dhoma Red: Inurrieta SUR "Garnacha; Syrah; Graciano "(06 muaj në fuçi lisi amerikan) (14.5%) ST (89) R $ 76,00. Kuqe pestë: LORIÑON CRIANZA Tempranillo Rioja 14 muaj në fuçi lisi amerikan (13%) ST (88) R $ 76,00. Verë e gjashtë dhe i fundit: CARODORUM Issos "Tinta de Toro" (10 muaj në fuçi lisi frëngjisht) (15%) ST (92+) R $ 129,00, i butë i trashë, për ata që duan stil, është një vinhaço!

Verërat do të jenë në dispozicion në të ardhmen ENOTRIA Avenida Rio Branco, 1383, Vitoria - ES, 29.055-643

Telefon: 27 3345-8696 / 27 3345-8696

www.enotria-es.com.br

Ndiqni që jetojnë jetën në Twitter Blog

Enjoy faqen blog jetuar jetën në Facebook