Nový lék kontrolovat hladinu glukózy u pacientů s diabetem typu 2 bude testován u lidí v průběhu tohoto roku v Brazílii. Lék obsahuje látku přítomnou v hroznech a šťovík.

Resveratrol, molekula, která chrání proti onemocnění souvisejících se stárnutím - jako jsou kardiovaskulární onemocnění, osteoporóza, šedého zákalu a ztrátou paměti - to je také schopen snížit hladinu glukózy u pacientů s diabetem typu 2 Velkou zásluhou látce, které jsou že snižuje hladinu glukózy v krvi, aniž by vedlejší účinky diabetu drogy na trhu.

Současnost v hroznech a rostlin, jako šťovík (šťovík), resveratrol je základem nového léku proti cukrovce vyvinutý výzkumníky na Katolické univerzitě v Rio Grande do Sul (Puc-RS), koordinovanou lékárnou André Souto , Se stejným cílem, američtí výzkumníci testují na sloučeninu, extrahování hrozny. Rozdíl je v tom, že koncentrace použitá při zkoušce (1 g 2 g za den) se, podle Souto, podstatně větší, než je požadováno. Z důvodu zachování důvěrnosti, může brazilský výzkumný pracovník dosud zveřejnit optimální dávky látky. Pre-klinické studie s velkými zvířaty provádí v laboratořích Biosciences školy pUC RS a státní univerzitě v Campinas (Unicamp) v São Paulo, ukázaly povzbudivé výsledky.

Farmaceutická společnost, která je držitelem molekulu pomocí patentu v Brazílii bude provádět testování na lidech později v tomto roce. Očekávání Souto je lék dostat do lékáren již v příštím roce. Podle vyšetřovatele, až dosud žádný lék na celém světě obsahuje resveratrol. "V USA av Evropě, tam jsou jen sloučeniny a potravinové doplňky na bázi látky. "

Víno s molekulou

Důvodem, proč chemická studovat resveratrol se snaží pochopit kontroverzní "francouzský paradox". Přestože Francouzi mají strava bohatá na tuky, Francie je evropská země s nejnižší mírou kardiovaskulárních onemocnění. Některé práce , které mají poznámkou do Světové zdravotnické organizace naznačují, že příčinou může být v souvislosti s klimatem země a denní spotřeby červeného vína.

Pro testování účinnosti resveratrolu, Souto studoval izolovanou molekulu jiný 400 nalezený ve víně. Analýza odhalila významné rozdíly ve vztahu k jiným látkám, a to zejména u modelů, jejichž cílem je ověřit oxidaci tuků (lipoxidation) a srážení krve. Resveratrol, navíc k zabránění srážení krve urychluje proces lipoxidation.
Problém identifikován výzkumníkem se týká biologické dostupnosti léčiva, to znamená rychlosti, kterou dosahuje systémové cirkulace. Jak resveratrol přišel velmi rychle do krevního oběhu pokusných zvířat, jeho účinek byl omezený. Řešením bylo vytvořit komplexní zahrnující resveratrol s cyklodextrinem. Tato molekula, při použití s ​​jinou látkou, a udržuje jeho uvolnění řídící stabilitu systému.

Azedinha

Ve svém výzkumu využití resveratrolu v boji proti diabetu 2. typu, Souto se extrahuje podstatu závodu také známý v Brazílii jako šťovík. Tato zelenina, říká výzkumník, má sto krát více resveratrol než z hroznů. Ale vzhledem k brazilské právních předpisů upravujících těžbu původních rostlin, R. acetosa bázi léky by měl trvat podstatně déle začít být produkován.

Přes

Sledujte blog žít život na Twitteru

Užijte si stránku blogu žít život na Facebooku