Pro ty, kteří stále ještě nevědí révokazem, Phylloxera vastatrix Dactylosphaera vitifoliae, Viteus vitifolii nebo prostě Phylloxera je druh mšice, jejichž velikost se pohybuje od 0,3 mm do 3 mm na délku, podle fázi jejího komplexního životního cyklu. Tento škůdce napadá různé části révy vinné v různých obdobích roku. Mšice ničí listy rostlin (které jsou žluté a na podzim předčasně), snižuje jeho schopnost provádět fotosyntézu. Ale co je obvykle zabije hmyzu útok na jeho kořeny, které jsou nasáván do mšice. To znamená, že otevřené rány podstoupit působení plísní, které produkují hnilobu - skutečnou příčinu smrti vinné révy.

Útok moru v Evropě se stalo v podobné módě epidemií podaných španělskými navigátory na svých amerických kolonií. Domorodé národy byly zdecimována Evropskou neškodný virus. Je důležité pochopit kontext, v němž dal Phylloxera. Na konci devatenáctého století, evropská ekonomika byla poháněna víno: ne méně než 80% populace v Itálii žil přímo nebo nepřímo z něj. Ve Francii, asi 20% státních příjmů pochází z fermentované a 30% lidí pracovalo přímo s produktem. V Portugalsku, portské víno ​​bylo číslo jedna položka v obchodní bilance země ... čtěte dál ... .

Jediným regionem Evropy bránil Filorexera byl Náhrdelník v Portugalsku:

Připojení náhrdelníky do vína je ztracen v čase, ale tam je poznání v době římské okupace již vyrobené víno ​​v tomto regionu, později, v roce 1230, král Afonso III dal zemi šlechticů za předpokladu realizovat pěstování vinice.

Region Colares se proslavil na konci devatenáctého století, přesněji v roce 1865, kdy se zhroutil na světovém rostoucí jeho největší hrozbou, phylloxera vína. Tento drobný hmyz, z Ameriky, začal ožívají v Evropě, pokud je doba trvání cesty byla snížena v důsledku zavedení parních strojů na lodích.

Zajímavé je, že vinice v Colares regionu byly ty, které bránili révokazem, protože hmyz napadl kořeny vinné révy, a ne vypěstované v písčitém terénu, vzhledem k hloubce kořenů, které někdy přišel do 8 metrů.

V celé Evropě, s výjimkou v tomto regionu začali používat americké rostliny (hmyzu rezistentní), roubované evropských odrůd.

Ve vinicích tohoto regionu, jsou použity palisády třtiny na ochranu námořních větry vzhledem k blízkosti moře. Terénu a mikroklima regionu, kde jsou teplotní rozdíly mezi zimním a letním období nepřekročí deset stupňů Celsia, neumožňují vysoký stupeň a dát mu výraznou chuť.

Víno vyrobené v písčité půdě, je proslulé víno ​​písečné Podlahové Obojky, má nárok na název "DOC-Colares" a Ramisco kasty v červené a bílé Malvasia, je zanedbatelný 80%.

V réva vinná v jílovitých půdách, vést k vínu "Ground Rijo", která má právo na "regionální Extremadura" vyznání.

Výzkum zdroj: j, Baeta a Sklep Magazine

Sledujte blog žít život na Twitteru