Sangiovese je hrozen inkoust rodina Vitis vinifera , který je také odkazoval se na těmito názvy: Sangiovese Grosso, Brunello, Brunella Grape, Morellino, Prugnolo, Prugnolo Gentile, Sangioveto, Tignolo pes a UVA zářením.
Obecně řečeno Sangiovese, ale ve skutečnosti je tento termín definuje velký počet odrůd (nebo klonů), ve které se lišily v průběhu staletí a v různých oblastech.
V Toskánsku se liší ve dvou velkých skupin: Sangiovese Piccolo používá v hodně z regionu a Sangiovese Grosso , zahrnující mimo jiné moštových odrůd, Brunello , který se používá při výrobě stejnojmenné vína a Prignolo pohany , který se používá při výrobě vína Nobile di Montepulciano .
I když lze nalézt v odrůd, jako je Brunello di Montalcino se obvykle používá v montáže s jinými kmeny.
Je to hlavní hrozen použití při výrobě vína Chianti , Brunello di Montalcino , Rosso di Montalcino , také se používá v soudů "Super Tuscans", vše vyrobené v regionu Toskánsko , Itálie .
Sangiovese zažil velkou popularitu v posledních letech také v Kalifornii , a to díky mezinárodnímu úspěchu "Super Tuscans". Napa Valley se rozšířil o nejlepší krajů kalifornské vináren od Sonoma County do San Luis Obispo.
Informace přijata wikipedia.org