optimalizace pro vyhledávače , pošlete webové stránky e-mailem na odsávání

Archiv pro září 2013

V tento čtvrtek 3. října se Oenophiles Capixabas schůzku. Expert, víno ​​konzultant a publicista Tribune Victoria Alexander Santucci, zahájí svou knihu "DESCOMPLICANDO víno". V "-palestra koktejl" se podává pohár vína (Faces), připravuje vinařství Lidio Carraro.

Blog Living Life bude přítomen k přípitku zahájení tohoto zdroje poznání.

 • Datum: 3. října v 19:30
 • Místo: Stavební hala Coffee Palace
 • Informace: (27) 3225.3668

Starší, vína National Assessment dosáhne jeho 21. ročník konsolidovaných shromáždění 850 lidí z 13 brazilských států a osmi zemích

Jak velký hostitel Národního vinařského hodnocení, brazilské víno ukázal publiku 850 znalců pít, že domácí produkce se vyvíjí každou sezónu. V misce, měli možnost ochutnat 16 vín vybraných mezi 30% zástupce Safra 2013 extrahuje výsledek celkem 309 přihlášených vzorků od 63 vinařů. Uznán jako největší vinařské soutěži stejné plodiny na planetě, 21. Národní Posouzení Vína - Safra 2013 dosáhne své konsolidované většinu. V těchto 21 vydáních, 4832 vzorky byly vyhodnoceny a 13 tisíc lidí svědky největší okamžik brazilského vína.

Od roku 1993, kdy byl vytvořen brazilské asociace vinařství (ABE), která působí silný vliv na vývoj domácí produkce a na podporu vína se spotřebitelský trh, přitahuje pohledy z celého světa. Busy, 21. vydání prodal vstupenky za pouhé dvě hodiny. Privilegium žít tuto zkušenost klesla na milovníky 13 brazilských států a federálního okresu, a osm zemí (Austrálie, Brazílie, Chile, Kuba, Spojené státy americké, Itálie a Uruguay).

Chcete-li oficiálně otevřít událost, předseda EBA, vinařem Luciano Vian, řekl, že Národní posouzení vín má povinnost prezentovat nové vinařských oblastech země, jeho potenciálu a vylíčit pohyby, že průmysl a zrcadlo spotřebitelský trh. "Vína, které budou na trhu v příštích letech přišli v recenzi". Vian také vzal přítomnost politiků, podnikatelů a představitelů průmyslu říci, že každý ví, že problémy, s nimiž se potýkají k výrobě vína v Brazílii. "Je na čase otočit tabulky. Vytvořte si myšlenku, konstruktivní a pozitivní program. A kdo to jsme udělat. Hodnocení je příkladem, "zdůraznil.

V atmosféře euforie, všichni byli zvědaví dokázat reprezentativnosti Safra 2013. Ale ticho napadl hlediště při 115 studentů vinohradnictví a vinařství Federálního institutu Rio Grande do Sul (IFRS) a vinařská turistika Fisul sloužil první vzorek. Každé víno ochutnal slepý, komentář byl vyroben jeden z pozvaných odborníků. Gaucho vinař a leží dnes v Rio de Janeiru, Joseliane Cardoso, byl vypracován mezi veřejností, aby se 16. komentátor.

Na konci akce, nejreprezentativnější 30% byly předloženy, a mezi nimi, na 16 vybraných vín pro daný den. Pro každý vzorek sloužila, 90 byly použity láhve, celkem 1440 lahví. Když všichni připravovali na oběd, EBA překvapuje diváky show Renato Borghetti.

Trophy Vitis 2013

Novinář Fernando Irenej Guarnier Son a vinař Mario Geisse byl poctěn s trofejí Vitis 2013 v brazilské víno ​​a vinařství přítele, resp.

16 ZÁSTUPCE sklizně VÍNA 2013

Kategorie: pro šumivé víno ​​Základna

1. Základní Víno Šumivé - Chardonnay - Casa Valduga kvalitních vín

2. sekt Základní - Riesling Italico / Chardonnay / Pinot Noir - Chandon v Brazílii

3. Základní víno Šumivé - Pinot Noir - Vinařství Geisse

Kategorie: Fine Dry White Non-Aromatické

4. Riesling Italico - Družstvo Aurora

5. Chardonnay - Družstvo Nová smlouva

6. Chardonnay - Luiz Argenta kvalitních vín

7. Chardonnay - Vinařství Goes a Venturini

Kategorie: Fine Dry White Aromatické

8. Sauvignon Blanc - Miolo

Kategorie: Fine Dry Red Young

9. Cabernet Franc - Zvýšit

Kategorie: Red Fine Dry

10. Merlot - Bueno Bellavista Estate

11. Cabernet Sauvignon - Rasip Agropastoril

12. Malbec - Vinařství Almaúnica

13. Marselan - Vinařství Don Candido

14. Teroldego - Vinařství Don Guerino

15. Teroldego - vinice Hora růženec - Vína Rotava

16. Merlot - Vinařství Perini

Přátelé se už vědí, Blog žít život je od pondělka na návštěvě vinařství, který ještě neznal a ochutnávka několika vín v regionu Serra Gaúcha (RS). Ale hlavním cílem cesty je k účasti v národním hodnocení vín 2013, že každý rok od roku 1993, sdružuje milovníky vín z celého Brazílie a ve světě. Dnes, 28, tato rutina se opakuje. Bude 850 lidí z 14 států a osm zemí. Oslava, která, kromě ukazuje reprezentativnost sklizně 2013 také označuje setkání přátel, včetně vůdce a profesionálů a spojuje lidi s vínem jako hostitel. Ve 21 vydáních, existuje více než 13.000 lidí. 21. Národní posuzování vína - Harvest 2013 je podporován brazilské asociace vinařství (ABE).

Ze 309 přihlášených vzorků od 63 vinařství v této verzi, bude 16 vzorků vybraných z zástupce sklizně v roce 2013 být sdíleny s veřejností. Na konci akce, po degustace budou oznámeny seznam 30% a po jménem 16 vín. Výsledkem je ovoce degustace výběru níž jsou integrované 120 vinařů v průběhu měsíce srpna. Služba Víno bude provedena 115 studentů vinohradnictví a vinařství kurzů IFRS a vinařské turistiky Fisul koordinované EBA. Bude 1440 lahví, 90 každé show.

Panel komentátoři tvoří EBA, která každý rok stará pozvat komentátoři, které jsou v oblasti kultury a propagace vína, zahrnující nové názvy kolem události.

Bento Goncalves - brazilského vína Capital - a region je naplněn milovníky vína z různých částí země a světa, kteří se možnost navštívit vinařství a seznámit se s enoturísticas atrakcí v Serra Gaucha. Když se v tomto ročním období, Národní vinařské Evaluace je zodpovědná za přemístění regionu, přispívá ke zvýšení obsazenosti hotelu.

Ochutnávka rituál

Jedna z 16 vzorků se podává. Po ochutnal, každý účastník dává jeho vědomí a uvedla své připomínky v degustační listu. Brzy poté, komentář je víno pro jednu z 16 komentátorů, který prezentuje výsledky svého hodnocení vína. Pozorování na vizuální, čichové a chuťové aspekty předložených hodnocení degustátor můžete uvést veřejnost jako reference pro budoucí interpretace. To umožňuje zlepšit chuť na víno, které ukazují vzdělávací posouzení znaků. To pak přechází do jiného vzorku opakováním stejného postupu až do konce.

Komentátoři

 • Dirceu Scotta - Vinař roku 2012 - Brazílie
 • Roberto Rabachino - Prezident Mezinárodního Fišar - Itálie
 • Hernán Amenabar - Vice President of UIOE - Chile
 • Charlie Tecchio Colonetti - šéfkuchař vítěz Super Chef 2011- Brazílie
 • Mary Hunt - novinář Forbes Travel Guide, Montage Magazine, St. Regis Magazine a Wine & Spirits Magazine - Kanada
 • Manuel Luz - Sommelier z Brazílie Wine.com-
 • Christian Burgos - vydavatel časopisů sklepa, Divine Flavors, tenis a Aero Magazine - Brazílie
 • Richard Barrett - Vinař a globální ředitel vína Scholle - Austrálie
 • Eckhard Supp - novinář a editor ENO WorldWine effilée - Německo
 • Antonio Cesa Long - Prezident AGAs - Brazílie
 • Adilson Carvalhal Junior - Businessman Casa Flora - Brazílie
 • Jairo Monson de Souza Filho - Doctor - Brazílie
 • Dalle Molle Alceu - Prezident Ibravin
 • Suzana Barelli - novinář editor nabídkách časopisu vín a vín časopis publicista To je - Brazílie
 • Edgard Reymann - novinář přispěvatel do časopisu Playboy

Přední odborník na vína z Jižní Ameriky vydala 50 skvělých vín z Portugalska na brazilském trhu. Seznam vypracovaný po degustaci 460 vín. Výběr, který v kombinaci kvalitu s dobrou hodnotu za peníze.

Dirceu Viana Junior, jediný Master of Wine Jižní Ameriky a portugalštině, odhaluje, že "to bylo jasné, po celou dobu procesu mého výběru, že kvalita portugalských vín nikdy nebyla tak vysoká jako dnes. Jsme v pravý čas. " Ten dodává: "Mám plnou důvěru, že to je velký výběr vín. Doufám, že slouží jako katalyzátor jak pro spotřebitele, tak pro dovozce a distributory, aby prozkoumala bohatství a rozmanitost, že portugalská vína nabídnout. "

Váš výběr "zahrnuje několik velmi dobrých vín a není drahý, ideální pro den-to-day. Obsahuje příklady hlavních produkčních oblastí. Zahrnuje vína se skutečnou osobností odlišnými, tradiční a moderní styly. Někteří se objevují kultovní výrobci tichých vín v tomto seznamu, jakož i některé z největších a nejrespektovanějších výrobců opevněného vína světa. Doufám, že spotřebitelé mohou najít mnoho známých jmen na tomto seznamu, ale také doufám, že mnozí budou nové zjevení. "

Seznam 50 vybraných vín

 1. Covela Vyberte White - William Smith & Lima Lda, 2012, bílá
 2. Quinta da Levada - Quinta da Levada - Zemědělská společnost Investment Co., Ltd., 2012, White
 3. Sun - z VinuSoalleirus Ltd, 2012, bílá
 4. Čtvrtek Gomariz Velký výběr - od čtvrtka Gomariz Ltd., 2012, bílá
 5. Dům Senra - z Abrigueiros - zemědělské produkty a cestovní ruch, SA, 2012, bílá
 6. Kryté Monks - Manuel Da Costa Carvalho Lima & Sons, Ltd., 2012, White
 7. Staré zdi - Anselmo Mendes víno, 2012, White
 8. Portál Hidalgo - chutí, Lda 2011, White
 9. Melgaço stěny - Anselmo Mendes Wine, 2011, White
 10. Royal Palm - z IdealDrinks, Services a Distribution Ltd, 2009 White
 11. Quinta da Fonte Gold Encruzado - Zemědělská společnost Good Farms, sro, 2011, White
 12. Morgado de Santa Catherina - z Companhia das Quintas - Vína, SA, 2010, bílá
 13. Redoma rezerva - Niepoort (Vinhos) SA 2011, White
 14. White Concept - Concept Wines sro, 2010, White
 15. Cortes de Cima Trincadeira - Cortes de Cima, SA 2011, Red
 16. Terra D'Alter Touriga Nacional - Alter Land, Wine Company, 2010 Red
 17. Velký výběr Homestead pepř - z LOGOWINES SA, 2010, červená
 18. Red Hoist Velký výběr - z Roquevale, SA, 2009, červená
 19. Canto X - Homestead Old Wood, Agro Food Ltd, 2009 Tinto.
 20. Charterhouse - Cartuja - Eugenio de Almeida Foundation, 2009 Red
 21. Cortes de Cima rezervace - Cortes de Cima, SA, 2009, červená
 22. Dona Maria rezerva - Julio Bastos - Dona Maria, 2008 Red
 23. Hrabě D'Ervideira kompletní výběr Tinto - z Ervideira, Zemědělský podnik Ltd, 2008 Red
 24. Alliance Bairrada rezerva - Alianční Vína z Portugalska, SA, 2011, červená
 25. Pan Vineyard - Louis Duck, 2009 Red
 26. Marquise of Alorna rezervy - Quinta da Alorna Wines, sro, 2009, červená
 27. Julia Kemper - Zemědělské CESCE, SA, 2009, červená
 28. Quinta da Fonte Gold Touriga Nacional - Zemědělská společnost Good Farms, sro, 2009, červená
 29. Dům Catwalk staré vinice - Shelter v Catwalk LDA, 2009 červená
 30. Quinta do Serrado rezervy - Zemědělská společnost Castro Pena Alba, SA, 2009, červená
 31. Quinta do Perdigao Touriga-Nacional - Quinta do Perdigao, 2008 červená
 32. Quinta da Bica rezerva - Quinta da Bica zemědělská společnost, sro, 2005 Red
 33. Quinta do Blend Vallado Reserva Douro Red Field 2011 -. Quinta do Vallado zemědělská společnost sro, 2011, červená
 34. Statek Yellow Velký Reserve - Laura Valente Regueiro, Lda 2011, Red
 35. Dům Ferreirinha Callabriga - z Sogrape Vinhos SA, 2010, červená
 36. Quinta do Crasto Reserva staré vinice - Quinta do Crasto, SA, 2010, červená
 37. Pints ​​- u vína & Soul, LDA 2010 Tinto.
 38. Dust - Jorge Moreira Production and Wine Marketing, 2010 Red
 39. Baton - z Niepoort (Vinhos) SA, 2010, červená
 40. Passadouro Touriga Nacional - Quinta do Passadouro zemědělské společnosti, Lda. 2010 Red
 41. Quinta do Peach - Quinta do Peach - zemědělské a obchodní společnost Ltd, 2010 Red
 42. Vitae CV Curriculum - de Lemos a Van Zeller, inc, 2010, červená
 43. Quinta de la Rosa rezerva - Quinta da Rosa Wines SA, 2009, červená
 44. Chryseia - Symington Family Wines Estates, sro, 2009, červená
 45. Quinta do Noval Touriga Nacional 2009 - Quinta do Noval, 2009 Red
 46. Quinta do Portal Auru - Quinta do Portal, v roce 2009, Red
 47. Bacalhôa Moscatel Roxo - Bacalhôa Vína z Portugalska, SA, 2001 Red
 48. Justin je, Madeira Wines, SA, 1995 Ambar - Justino je Madeira Harvest 1995
 49. Graham je Tawny 30 rok - Symington Family Wines Estates Ltd, IN Tinto
 50. Burmester Colheita 1963 - Sogevinus vín SA, 1963 Tawny


Na pozvání Asociace dobrého vína výrobců v oblasti Montes Altos (Apromontes) a Spolku výtvarných vín Výrobci údolí vinic (Aprovale) s podporou z brazilského vinařství asociace (EBA), Blog žít život následovat dnes Serra Gaucha kde zůstane tento týden znát produkci hroznů v regionu prostřednictvím technických návštěvy vinařství, aby se prohloubit své znalosti Národního vinařského průmyslu a jeho produktů a účasti na 21. národní hodnocení vín - sklizeň v roce 2013 , který se koná v sobotu 28..

Budu mít čest poznat, z první ruky, reprezentativnost sklizně, ochutnávka 16 vzorků odebraných mezi nejreprezentativnější ve vesmíru 308 přihlášených vzorků od 63 vinařství v šesti brazilských států.

Zkuste v rámci případné aktualizace blog s novinkami přímo Jih.


Žít život sloupec zveřejněné včera, 21/09, v notebooku Pleasure & Cia Journal věstníku

Bordeaux, Francie, je největší a nejvýznamnější světovou čtvrť na výrobu kvalitních vín. Má více než 10.000 vinařství, a představuje 25% z názvů ve Francii. Kvalita a tradice svých výrobců a jejich vína se stal referenčním pro milovníky vína. Ale jak si vybrat Bordeaux na vaší chuti, a že se vejde do kapsy? Chcete-li vás při nákupu, přinese některé cenné tipy, zcela objektivně.

Řez

Rudí z Bordeaux v důsledku tzv řezaných bordalês, složené z odrůd Cabernet Sauvignon, Merlot a Cabernet Franc. V těchto odrůd mohou být součástí směsi, v malých podílech, Petit Verdot a Malbec.

Výrobní prostory

K dispozici jsou dvě odlišné oblasti pro výrobu červených vín v Bordeaux. Oba se stali levém břehu Pravý břeh požaduje v odkazu na ústí řeky Gironde. Vína na levém břehu (hlavní oblasti: Haut Médoc a Graves Pessac Léognan-), Land Cabernet Sauvignon, jsou obvykle strohý, třísloviny, s výraznější ovocnou příchutí. Obvykle, oni potřebují mnoho let k rozvoji láhev.

Již na pravém břehu (hlavní regiony: Saint-Emilion, Pomerol a Fronsac Canon-) jsou úvodní, vhodné pro začátečníky fond Bordeaux. Jak jsou vyrobeny převážně z Merlot, jsou méně tanin a bohatší texturu.

Kvalita

Je důležité si uvědomit, že víno bylo plněno v samotném zámku. Orientační "Mis v Bouteille au Château" není zárukou kvality, ale pomáhá to. Podívejte se, zda je víno klasifikován jako AOC (Appellation d'Origine controlée), která zajišťuje kvalitu výběrem terroir, hrozny, metody pěstování a výrobních procesů.

Bílé

White kombinovat Sauvignon Blanc (dává svěžest) a Semillon (dává strukturu a dlouhou životnost). Některé konkurovat Montrachets, proslulé bílé Burgundska.

Plodiny

Dobré novější ročníky jsou 2000, 2005, 2009 a 2010.

Pokud jste debutoval ve vesmíru Bordeaux, začněte na vysoké úrovni nemá smysl. Začněte s nejjednodušší, takže si můžete vytvořit odkaz. Tento kontrast vám pomůže pochopit majestátnost velkých vín v budoucnosti.

Dále uveďte šest vstupní štítky s cenami pod R 60 dolarů.

Bordeaux Château Montserat 2010 (R 35,90 dolarů v Extraplus supermarketu)

Střih Cabernet Sauvignon, Cabernet Franc a Melot. Light, pít bez dalšího nároku. Červené poznámky ovoce. Dobře vyhovující pro cenu. Hodně zlepšení s jídlem, 13% alkoholu.

Château de Pitray 2009 (R 59,00 dolarů na Wine Vix)

Střih 75% a 25% Merlot Cabernet Franc. Komplexní aroma, s dobrým ovocem a koření. Měkké třísloviny, vhodné a vyvážené kyselost. Typické dobře. Potěšila skla. 13,5% alkoholu.

Château La Motte 2009 (R 54,00 dolarů v Grand Cru)

Pěkný nos, měkké patro, protože jeho dominance Merlot (87%) a 13% Cabernet Sauvignon. Dobrý kyselost, snadno pít a potěšit. 14% alkoholu.

Château de Macard 2009 (R 58,00 dolarů v www.buywine.com.br )

Je měkký, dobrá textura, připraven k pití, s některými složitostí a majestátnost. Dalším kde pán s Merlot (80%), 10% a 10% Cabernet Franc Cabernet Sauvignon. 13,5% alkoholu.

Château les Millaux 2009 (R 45,00 dolarů v Zanata Wine Srore)

Aroma pomalu otevřít, s tóny ovoce. Nejlepší v ústech. Více strohý styl, pevné třísloviny. Ideální s grilem. Může zlepšit trochu v čase, ale je nyní připraven. Merlot 85%, 10% a 5% Cabernet Franc Cabernet Sauvignon - alkoholu 13,5%

Barton & Guestier passeport Rouge 2011 (R 60,00 dolarů v www.wine.com.br )

Aroma příjemné, s tóny červeného ovoce a koření. Jednoduchý víno, ale těší začátku do konce. Soft, s jemnými taniny a přetrvává i do úst. 12,5% alkoholu.

Podle názoru Patricio Tapia a sommeliéra a spisovatel Fabricio Portelli, odpovědný za hodnocení argentinská vína v Descorchados Wine Guide, pro rok 2013 nejlepší červená vína jsou:

LOS DEL MEJORES ČERVENÁ VÍNA YEAR

96 Catena DV Adrianna (Adrianna Vineyard) Malbec 2010 Mendoza
95 Achaval Ferrer Finca Altamira Malbec 2010 Mendoza
94 Achaval Ferrer Finca Bella Vista Malbec 2010 Mendoza
94 Bressia Hluboká Malbec Merlot Sauvignon Syrah 2008 C. Agrelo
94 Carmelo Patti Gran Assemblage 2004 Perdriel
94 Cheval des Andes Malbec Merlot Verdot P. C. Sauvignon 2008 Mendoza
94 Dominio del Plata Susana Balbo Signature C. Sauvignon 2010 Mendoza
94 Fabre Montmayou Velký Vin Malbec Merlot C. Sauvignon 2009 Mendoza
94 Mendel Finca Remote Malbec 2010 Mendoza
Gernot Langes 94 Norton 2006 Luján de Cuyo
94 Rutini Vína Petit Verdot Malbec Anthology XXXI 2009 Valle de Uco
94 Terrazas Malbec Single Parcel Los Cerezos 2008, Mendoza
94 Weinert Estrella C. Sauvignon 1994 Mendoza
94 Weinert Estrella Merlot 1999 Mendoza

Zvědavý na výsledek vína v, událost v SP dát domácí víno ​​Monte Pascoal dedicato Cabernet Sauvignon 2011 v pátém panelu s 15 štítky pod 50 dolarů, proti zasvěceného Argentiny a chilských, as Luigi Bosca, Morande, Santa Rita De Martino, rozhodla otevřít láhev na oběd s přáteli.

Vyrobeno výhradně s Cabernet Sauvignon z Gaucho kampaně, představila pohár příjemnou vůní, vyvážení dřeva (6 měsíců), s ovocem a lehkým balsamikovým poznámky. Kyselost vhodné a dobré soustředění. Snadné pití, s žádostí o další doušek. Musí vyvíjet. S steak pouze v hrubé soli, připravené s jednoduchostí, zdůraznil docela vaší chuti, #delicius. Poznámka: (ST) - 88/100 - R 58,00dolar zde .

Importu Qualimpor propaguje víno ​​večeře s ochutnávkou vín z Esporão, Quinta do Crasto, Freixenet a Taylor 1. října La Vittoria restaurace na Starém Městě, v 20:30. Akce se zúčastní portugalskou John slámy, On-Trade Manager Brazílie a Latinské Ameriky manažer, který vedl ochutnávku. Další podrobnosti o banner výše.

Poslední vydání britského časopisu Karafa (září / 2013), přináší speciální článek podepsaný novinář a kritik Steven Spurrier, jeden z nejuznávanějších osobností ve světě vína. Editor šel do Jižní Ameriky v roce 2013 navštívit desítky vinařství a zažít širokou škálu etiket z Brazílie, Chile a Argentiny. Spurrier byl v Minnesotě, kampaň / RS, Sierra Jihovýchod, na náhorní plošině Santa Catarina a São Francisco Valley / BA.

Jedním z vrcholů této záležitosti je seznam nejlepších šesti italských vín hodnoceny odborníka.

 • Cave Geisse 1998 Brut (Magnum) - Pinto Flag - (18,5 / 95 bodů)
 • Lydian Carraro Great Harvest Merlot 2005 - Jižní Crossroads - (18/93 PTS)
 • Pizzato DNA99 2008 - Údolí Vinice - (18/93 bodů)
 • Lydian Carraro Dary Pinot Noir 2012 - Jižní Crossroads - (17,5 / 91 bodů)
 • Jádro Sesmarias 2008 - Gaucho kampaň - (17,5 / 91 bodů)
 • Casa Valduga Roots Cabernet Franc 2010 - Gaucho kampaň - (16,5 / 88 bodů)