search engine optimization paraqesë website nxjerrës email

Arkivi për prill 2013


KUJDES tifozët në botën e verës!

BLOG jetojnë jetën është larg duke i dhënë 2 fton Darka harmonizuarafireplace PORTUGALISE restorant - DITA 5/6 - E hënë, tërësisht falas! Vetëm banorët e rajonit BIG WIN / ES. Darkë do të shfaqë një nga Verëbërësit të mira në Portugali, Domingos Alves de Sousa, i cili paraqet 7 verërat punishte vere e tij. Detaje mbi flamurin. Për të marrë pjesë në faqe midis blog në facebook
http://migre.me/el7FP dhe ndiqni hapat e mëposhtëm!

Hapi 1) Short Foto

Hapi 2) Share fotografinë dhe të shkurtër

Fituesit do të përzgjidhen rastësisht banorët e rajonit Madhe Vitória / ES, por sigurohuni që ju ndiqni të gjitha hapat!

Data e planifikuar për barazim 4 Maj, 2013 - e shtunë (12:00)

Ejani pas meje -> Facebook | Instagram | Twitter | Linkedin | Radio CBN

Nga sot unë të fillojë duke folur për ExpoVinis 2013, dhe disa tastings interesante paralele që kanë marrë pjesë në programin e ngjarjes. Parë "provë Premium" Tema ishte vera e 10 më të mira kombëtare, të zgjedhur nga gjyqtarët e ngjarjes. Paneli drejtohej nga Hector Riquelme, një nga jurors (kilian sommelier, shijues i damixhanë Award Wine). Riquelme (foto lart), i cili erdhi në Brazil ekskluzivisht për ngjarjen është konsideruar sommelier mirë kilian, coaltor Descorchados tab dhe nënkryetar i Shoqatës kilian të sommeliers.

Verërat shijuar dhe mendimi im më poshtë:

Villaggio GRANDO Brut Rosé

Konsiderohej nga gjyqtarët më të mirë në provë gaz kombëtar Top Ten. Ajo është nga një terroir në rajonin e Herciliópolis, County ujërave të ëmbla, kampet e larta të Santa Catarina në një pllajë të karakteristikave unike të tokës dhe klimës, të përshtatshme për zhvillimin e vreshtave që rezultojnë në rrush të mëdha.

Përgatitur nga metodës "Charmat" me Pinot Noir dhe Merlot, paraqet një filxhan lëkurës vizuale qepë, aromas të shquar të frutave të kuqe. Është ndjerë strukturën e Pinot Noir dhe karakteristikën e freski braziliane gaz. Një dhunti të shumta, gastronomik dhe verë për meze. Balancuar me përmbajtje të alkoolit - 11.5%. Rating: 87/100

Quinta bëni Bonifacio Habitatit Brut Rose

Quinta Don Bonifacio është një punishte vere familjes, të udhëhequr nga vëllezërit Gonzalo dhe Marina Libardi. Ajo është e vendosur 800 metra mbi nivelin e detit në Caxias do Sul, Rio Grande do Sul projekti ka lindur në vitin 2000 me ndërtimin e Vineyard Santa Lucia dhe San Francisko Vineyard.

Përgatitur nga metoda CHAMPENOISE, e njëjtë e përdorur nga rajoni gaz Champagne, me rrushit Pinot Noir. Mbetur për 24 muaj në kontakt me maja. Paraqitur një lëkurë vizuale qepë, më të mbyllura, i rreptë, jo si aromatike si i pari. Boca freskët, ideale për ushqim deti. 12% alkool. Rating: 88/100

Faqja kryesore Geraldo Brut

Veraria që prodhon verëra në jug ekstreme të Minas Gerais për më shumë se 30 vjet me rrush nga Serra Gaucha. Përpunuar me rrush Chadonnay, paraqet një vizuale, aromas të qarta prej dheu, e thatë, aciditetit të mirë dhe ekuilibër. 12% alkool. Rating: 86/100

Fushat Angle Brut Extra

Kantina Campos de Cima është e vendosur në qytetin e Itaqui në West Kufi e Rio Grande do Sul, pothuajse në Argjentinë.

Made me Chardonnay dhe Pinot Noir, është padyshim kategoria më e mirë Brazilian gazuar çmimi. Perlage bollshme dhe të gjatë të qëndrueshme njëjtë. Aromas e fermentimit (bukë) dhe fruta. Aciditeti i madh, i butë dhe mbi, 12,5%. Rating: 90/100

Donacionet Chardonnay 2012

Lidio CARRARO, punishte vere vogla dhe të rinj Boutique në Serra Gaucha
(Udhëkryq Jug - RS), me një listë të kualifikuar të shpërblimeve në Evropë dhe Shtetet e Bashkuara, ishte vula unike që fitoi Wine Licencuarit zyrtare e Kupës së Botës FIFA 2014.

Fituesi Wine në mesin e 10 verërat më të mira të panairit, paraqiti një hundë shumë të lules dhe me shije frute. Dritë Boca, të freskëta me shënime të lychee, kujtuar një Torrontés. Jo të kaluar nëpër dru. 14% alkool. Rating: 87/100

Salton Virtyti 2011

Gjigandi Salton, të vendosura në Serra Gaucha, ka 30.000 metra të sipërfaqes së mbuluar mbi 70 hektarë në madhësi dhe është ndërtuar krejtësisht me fondet e veta. Rastësisht, kjo nuk është vetëm një punishte vere, por një projekt ambicioz, i cili përfshin restorant, pikëpamje ndaj Eno-turizmit dhe më shumë.

Virtyti i tij është një kampion, çmime të fermentuara në fuçi, përmban një shikimi intensive të verdhë, aromë dhe fruta të thata tropikale, kokosit dhe vanilje. Aciditetit të mirë, trupmadh, enchants. Dashur atë. Fruta duhet të durojnë këtë lisi të re. 13% alkool. Rating: 90/100

4 PERINI 2009

Vera e kuqe PERINI Qu4tro 2009 cilësisë së mirë fitoi Dhjetë Expovinis Top 2013. Kjo është hera e parë Veraria PERINI, Trentino Valley, ka një i zgjedhur në mesin e 10 verërat më të mira të Expovinis etiketës. OPerini Qu4tro, PERINI Veraria ikonë etiketë, u emërua më të mirë në kategorinë e verërave të kuqe kombëtare Serra Gaucha.

Përgatitur nga përzierje e Cabernet Sauvignon, Merlot, Tannat dhe Ancellotta, vetëm në vitet e jashtëzakonshme konsiderohet cilësinë e rrushit, ka një prodhim të kufizuar prej 10.000 shisheve. Në tas apresnta një intensive, vështrim purplish të re, me aromas e frutave luleshtrydhe, manaferra, fruta, erëza të butë (piper të bardhë). Shije me aciditet të mirë dhe trup, me shënime të kafe dhe vanilje. 12% alkool. Rating: 89/100

Don Gerrino Gran reserva Terondego 2012

Don Guerino është një nga vendi më modern dhe të bukur të verës, i rrethuar nga 50 hektarë vreshta, një peizazh unik që enchants vizitorët e saj. I lindur në vitin 2000, në komunën e Alto Feliz, Sierra Gaucha, me mbjelljen e vreshtat e para.

Terondego është një ngjyrë rrushit italiane që e ka përshtatur mirë me klimën e Brazil jugore, më saktësisht në luginën e Vreshtave në Bento Gonçalves - RS.

Visual violet aroma me një fryt të fuqishme, manaferrat dhe të mos përkujtohet Frutti Tuti. Shumë të fuqishme në gojë, Foodie, aciditetit të mirë. Këmbëngulja e mirë. Rating: 87/100

Perico Basaltino Pinot Noir 2012

Perico Veraria është një punishte vere të vendosura në Santa Catarina Brazil pa e themeluar në vitin 2003 nga bredhin Weege, administratori knits Malwee. Çmimi Super tregon se çfarë TERROIR e kohës mund të shtoni në verë.

Pinot Noir është përshtatur shumë mirë në luginë dhe Basaltino padyshim dëshmon atë. Marrë vendin e parë në çmime Topten, në kategorinë verërat familje nga rajone të tjera. Ruby paraqiti një vizuale, aroma e frutave të kuqe, mjedër, luleshtrydhe, i vrazhdë dhe thekur intensive. Mouth të freskëta, fruta të pastër, me ekuilibër të mirë dhe alkoolit. Këmbëngulja e mirë. Rating: 90/100

Suzin Zelindo 2008

Suzin është një verë e re me origjinë italiane që filloi në São Joaquim, Santa Catarina në mesin e vitit 2001, e krijuar nga patriarku i familjes z Zelindo Melci Suzin, tani 73 vjeç, së bashku me dy djemtë e tij, Everson dhe Jefferson Suzin.

Vera e tyre është një prerje Zelindo 70 Merlot dhe 30 CS, të moshës 10 muaj në fuçi lisi frëngjisht. Paraqitur kupën violet vizuale, aroma e piper i zi, pjekje, lëkurë të re. I trashë, pak prej druri të mbetura. Ideal me një Barbecue. 14% alkool. Rating: 88/100

Ejani pas meje -> Facebook | Instagram | Twitter | Linkedin | Radio CBN

Lista e 50 restoranteve më të mirë në botë, çmim të organizuar nga revista britanike Restaurant, konsiderohen të Oscars e botës të ushqimit u njoftua. Spanjisht restorant El Celler de Can Roca zuri vendin e parë në listë.

Në vitin 2012, fituesi El Celler de Can Roca, vëllezërit e motrat Joan, Josep dhe Jordi, kishte arritur në vendin e dytë. Tashmë fituesi i tre vjet rresht, Noma danez, mori pozitën e dytë të këtij viti. Restoranti Kikirik brazilian, kuzhinier Helena Rizzo, i cili erdhi në vendin e 51-të në vitin 2012, fitoi status të ri, siç ishte në mesin e 50 më të lartë në vitin 2013.

Rezultati në kundërshtim me pritjet që brazilian Alex Atala pushtuar në krye të listës, të lëshuar në të njëjtin muaj që kuzhinier DOM u zgjodh një nga 100 njerëzit më me ndikim në botë nga revista Time. René Redzepi up, kuzhinier dhe partneri i atëhershëm i 1, noma, kishte marrë favorizime DOM por ra në vendin e gjashtë.

Spanjës El Celler de Can Roca është moderne dhe është e vendosur në qytetin e vogël të Girona, në bregun e Katalonjës. Në restorant, caramelized ullinj hyrje, duke arritur në tryezën e pemëve Bonsai, dhe enët klasik Katalonje janë shërbyer.

Njoftimi zyrtar i shpërblimeve do të bëhet në një ceremoni në Londër, nga 16h të hënën (29).

Shihni listën e plotë, botuar nga gazeta spanjolle El Pais faqes se internetit:

El Celler de Can Roca, Girona, Spanja

2. Nomë, Copenhagen, Denmark
3. Osteria Francescana, Modena, Italy
4. Mugaritz, San Sebastian, Spain
5. Njëmbëdhjetë Madison Park, New York, USA
6. DOM, Sao Paulo, Brazil
7. Darka Heston Blumenthal nga, Londër, Britani të Madhe
8. Arzak San Sebastián, Spain
9. Steirereck Vjenë, Austri
10. Vendome Gladbach Bergisch, Gjermani
11. Per Se, New York, USA
12. Frantzén / Lindeberg, STOKHOLM, Suedi
13. Ledbury, London, UK
14. Astrid y Gaston, Lima, Peru
15. Pikës, Chicago, USA
16. L'Arpege, Paris, France
17. Pujol, Mexico DF, Mexico
18. Le Chateaubriand, Paris, France
19. Le Bernardin, New York, USA
20. Narisawa, Tokio, Japoni
21. Atikës Melbourne, Australia
22. Nihonryori Ryugin, Tokio, Japoni
23. L'Astrance, Paris, France
24. L'Atelier Saint-Germain de Joël Robuchon, Paris, France
25. Hof Van Cleve, Kruishoutem, Belgium
26. Quique Dacosta Denia, Spanja
27. Le Calandre, Rubano, Italy
28. Mirazur, Menton, Francë
29. Daniel, New York, USA
30. Aqua, Wolfsburg, Gjermani
31. Biko, Mexico DF, Mexico
32. Nahm, Bangkok, Tajlandë
33. Duck shëndoshë, Bray, UK
34. Faviken Järpen, Suedi
35. Oud Sluis Sluis, Belgium
36. Qelibar Hong Kong, Kinë
37. Vila Joya Albufeira, Portugalia
38. Restorant Andre, Singapor
39. 8 1/2 Otto E Mezzo Bombana, Hong Kong, Kinë
40. Combal.Zero, Rivoli, Italy
41. Piazza Duomo në Alba, Itali
42. Schloss Schauenstein, Fürstenau, Zvicra
43. Z. dhe Znj Bund, Shanghai, China
44. Asador Etxebarri Atxondo, Spanja
45. Barbarozë Kopenhagë, Danimarkë
46. Mani, Sao Paulo, Brazil
47. French Laundry, Yountville, USA
48. Quay, Sydney, Australia
49. Septime, Paris, France
50. Qendrore, Lima, Peru

Ejani pas meje -> Facebook | Instagram | Twitter | Linkedin | Radio CBN

Kritiku i respektuar verë dhe prezantues televiziv britanik Olly Smith paraqiti kohët e fundit zgjedhjen e saj të 50 verërat më të mira të Portugalisë. Olly Smith shijuar dhjetra të verërave portugalisht në kërkim të nxjerrë një përzgjedhje që tregon talentin dhe unike e verërave portugalisht. Lista përfshin verëra të vlerës më të mirë (e mirë dhe të lirë) me çmime duke filluar në mes të £ 7 dhe £ 30 £ Anglisht.

Verërat e bardha

1. Kupona Ambrães - urrejtës 2012 | Vinho Verde

2. Shtëpia Senra 2012 | Vinho Verde

3. Sunny 2012 | Vinho Verde

4. Solar Alvarinho Serrade 2012 | Vinho Verde

5. FP 2012 | Bairrada

6. Quinta da Raza Arinto 2012 | Vinho Verde

7. Hills Badlands Book 2011 | Douro

8. Beyra kuarc 2011 | Beira Brendshme

9. Redoma 2011 | Douro

10. Quinta de la Rosa 2011 | Douro

11. Duck Ftohtë Antao Vaz 2011 | Alentejo

12. Vines Lak 2010 | Lisbonës

13. Dona Ermelinda 2011 | Gadishullin Setúbal

14. Valle Pradinhos 2011 | Tras-os-Montes

15. Muret Melgaço 2011 | Wine gjelbër

16. Farm SAES Encruzado 2011 | Dërgo

17. Quinta dos Roques Encruzado 2011 | Dërgo

18. Nxisë Librin 2011 | Alentejo

19. Arenae 2010 | Lisbonës

Verërat e kuqe

20. Marques de Borba 2011 | Alentejo

21. Almeida Garrett, DOC Beira TNT Brendshme 2010 | Beira Brendshme

22. 2011 Sexy | Alentejo

23. Zéfyro 2009 | Alentejo

24. Quinta bëni Ataide Altano Reserva 2009 | Douro

25. PAPE 2010 | Dërgo

26. Claudia 2009 | Douro

27. Manoella Douro 2010 | Douro

28. Quinta Nova - Vintage 2010 | Douro

29. F'OZ 2011 | Alentejo

30. Prediction 2010 | Alentejo

31. Pluhuri 2010 | Douro

32. Fillesa 2009 | Douro

33. Casa Cadaval Trincadeira Vines Vjetër 2009 | Tejo

34. Verë e amforë 2010 | Alentejo

35. Dy Gurë 2011 | Alentejo

36. Crasto Superior 2010 | Douro

37. Quinta de Foz Arouce 2009 | Borders

38. Quinta dos Quatro Ventos 2009 | Douro

39. Aleanca Bairrada Reserva 2011 | Bairrada

40. Quinta dos Roques 2010 | Dërgo

41. Nxisë Reserva 2010 | Alentejo

42. Cedro bëni NOVAL 2009 | Douro

43. Julia Kemper Touriga Nacional 2009 | Dërgo

44. CH, Chocapalha 2009 | Lisbonës

45. Quinta de la Rosa Book 2010 | Douro

46. Sacred Libri enjtes 2007 | Douro

Vera e fortifikuar

47. Henriques & Henriques 15 Years Old Verdelho | Wood

48. Adega Coop. Favaios Favaios Harvest Muscat 1980 | Douro

49. Familja Horacio Simoes Bastard 2009 | Peninsula Setúbal

50. Quinta Dow-së bëjnë Bomfim Vintage Port | Douro

Ejani pas meje -> Facebook | Instagram | Twitter | Linkedin | Radio CBN

Restoranti Aleixo në Victoria tregon se ajo është e padëmshme për mik oenophilehënën dhe të martën polemika tarifë corkage (shuma e ngarkuar nga një restorant për çdo shishe verë që një klient merr pronën që do të konsumohet). Kjo është një fillim i mirë. Një shembull që duhet ndjekur.

Ejani pas meje -> Facebook | Instagram | Twitter | Linkedin | Radio CBN

1 Wine Blog Hunter -. Verë Blogs Brazil ka zgjedhur gjatë verërave Expovinis që kushtojnë më pak se £ 50,00. Veprimtaria u organizua nga Exponor me koordinimin Cesar Adames dhe verës partneritet Tag.

14 Verërat shijuar dhe iPads me programet Tag verës që lehtësoi tabelën e rezultateve.

Pas 14 mostrave Champ ishte Montecillio spanjisht Crianza të vitit 2008.

Very cool! Urime Cesar Adames dhe Exponor.

Ejani pas meje -> Facebook | Instagram | Twitter | Linkedin | Radio CBN

Pothuajse 80% e konsumatorëve të verës së importuar në vend të fitojnë më shumë se R $ 2076 në muaj, thotë se firma kërkimore Wine Intelligence, botuar kohët e fundit nga Federata e Tregtisë në mallra, shërbime dhe Turizmit e shtetit të São Paulo (FecomercioSP). Anketa gjithashtu tregon se 49% e konsumatorëve mendojnë produkt në përgjithësi, vera është një pije e shtrenjtë dhe vetëm 37% e konsumatorëve të ndjehen kompetent me njohuri tuaj verë.

Studimi është kryer në nëntor 2012 me 705 konsumatorët nga të importuara të paktën dy herë në vit verërave.

Sipas anketës, vetëm 3% e konsumatorëve të verës së importuar në vend të fituar në mes të R $ 416 dhe R $ 830, 19% fitojnë në mes të R $ 831 dhe R $ 2,075, 31% fitojnë mes R $ 2.076 dhe R $ 4.150; 26% kanë paga ndërmjet R $ 4.151 dhe R $ 8.300 dhe 15% fitojnë më shumë se R $ 8.300 (7% ka zgjedhur të përgjigjem).

Konsumi i verës së bardhë është rritur në vend, studimi thotë. Proporcionale, verë e kuqe është konsumuar me 58% (përkundrejt 62% në sondazhin e vitit 2010), 26% thanë se pinë verë të bardhë (në krahasim me 22% në dhjetor 2010) dhe 16% u rrit.

Studimi zbuloi se vetëm 2% e konsumatorëve të pijë verë çdo natë ose pothuajse çdo ditë. Nga shuma e përgjithshme, 11% thanë se marrin verë 2-5 herë në javë dhe 21% një herë në javë. Një tjetër 33% thanë se të marrë një deri tri herë në muaj, 25% thanë se marrin një herë në dy ose tre muaj dhe 10%, dy herë në vit.

Rreth 94% e njerëzve të moshës 18-59 vjeç konsumi të importuara 1-2 herë në vit, tha verë duke pirë verë të kuqe, ndërsa 65% raportuan që konsumojnë verë të bardhë.

Gjendja e São Paulo është konsumatori më i madh i verës, dhe llogaritë e kapitalit për 29% dhe 21% brenda. Pas Rio de Janeiro Belo Horizonte, Brasilia, Porto Alegre dhe të Salvadorit, të gjitha të paraqitet me 7%, 19%, dhe. Curitiba është përgjegjës për 5%.

Frekuenca e konsumit të verës së importuar është një deri në tre herë në muaj në 33%, një herë në dy ose tre muaj deri në 25% një herë në javë dhe në 21% në mesin e të anketuarve.

G1

Ejani pas meje -> Facebook | Instagram | Twitter | Linkedin | Radio CBN

Një artikull i publikuar sot, 26/04 kolona Living Life - Notebook kënaqësinë & Cia - Journal Gazeta

Çdo ditë unë të marrë email kërkuese verëra këshilla me mbiemrave të cilët zakonisht nuk shkojnë së bashku "të mirë dhe të lirë". Me të gjitha taksave, tatimeve dhe të marzheve të fitimit të tregtarëve të gjetur ata është një detyrë gjithnjë e më e vështirë.

Në mesin e vendeve që ofrojnë këtë raport kosto-përfitim, është padyshim Portugalia. Me qindra e rrushit amtare, i quajtur edhe "autokton", e shprehur në çdo shishe historinë e rajoneve të këtij vendi të bukur.

Kohët e fundit në Victoria paraqitjen verërat e tyre, e portugez Paulo Winemaker Laureano, i njohur në mbarë botën për përvojën e tij dhe me mustaqe elegant. E pra me jetën, miqësore tij, "verë ka për të kaluar emocion, duke shprehur TERROIR tregojnë origjinën e saj, identitetin."

Agronom me ekspertizë në fushën e Enologji, diplomuar pas në Portugali, Spanjë dhe Australi për 10 vjet, mësim në Universitetin e Evora (1993-2003). Aktualisht këshillon mbi 12 wineries shpërndara Portugalinë, Madeira dhe Azores. Pjesa më e madhe janë në Alentejo, ku qëndron e Mouchão, dhe pjesa tjetër janë në Terras de Sado, Bucelas, Douro, Pico dhe Madeira.

Krijuar në vitin 1999 në Portugali, dhe Vitis Eborae Vinus, një biznes familjar të prodhimit të verës, i cili në vitin 2006 ishte e ndarë në Paulo Laureano Vinus. Në ditët e sotme Paulo Laureano Vinus, ka 120 hektarë vreshta në rajon demarcated e Alentejo, një terroir e përsosmërisë që është Vidigueira. Nën-rajoni Vidigueira u zgjodh nga Asociacioni i Komunave portugeze Wine, dhe qytet kombëtare verës në vitin 2013. Atje, verërat janë prodhuar, bazuar në përdorimin e rrushit me cilësi të mëdha, duke shprehur klimë të ngrohtë e Alentejo, shist argjilor tokës (propozoj) e vreshtave dhe të rrushit indigjene. Çdo vit janë prodhuar pothuajse 1 milion shishe që eksportohen në të gjithë botën.

Pali është i njohur për përdorim vetëm rrushit portugalisht, diçka që ka mbrojtur gjithmonë. "Unë doja të mbajtur atë personalitet vetë në mënyrë që Alentejo ka," shpjegon ai. Kurioz pyeti: Cili është rrushi që është përshtatur më së miri me terroir e Alentejo? "Në Alentejo, rrushi më të mira janë Trincadeira dhe Alicante Bouschet, me siguri."

Për ata që mendojnë jetën e një winemaker ka kohë të kufizuar të prodhimit të saj janë të gabuara. Paulo Laureano shoqëron të gjitha fazat e prodhimit të verërave nga vreshtat deri në shitjen e tyre dhe promovimin e tregjeve, nëpërmjet vinification, maturimit, plakjes, paketimit dhe të anijeve. Prandaj veprimtaria e winemaker është i vazhdueshëm dhe jo i kufizuar në muajt e korrjes.

Risia e këtij viti është për nisjen ekskluzive për braziliane e tregut të "traditave të vjetra Tinto në vitin 2011." Unike që nga hartimin e shishe me një amforë format (Talha balta), emërtim ka një edicion të kufizuar të 4.000 njësi. Përgatitjen e tyre është bërë me pesë rrush, të fermentuara në amforat nëpërmjet një teknikë të lashtë, e përdorur nga Romakët 2000 vjet dhe që është ripërdoren çdo herë në treg. Në këtë proces rrushit është artisti kryesor, duke zbuluar thelbin e saj pa maskë e drurit. Marketing? Ruajtja Historike? Pa marrë parasysh. Dhe tregon cilësi të mirë në kupë, kjo është pa dyshim një dhuratë e bukur.

Paulo Laureano Libri i zi 2011

Një prerë e Antão Vaz, Arinto dhe Fernão Pires. Antao Vaz me masë të shkurtër në fuçi lisi të reja franceze dhe moshës në Arinto inox. Aroma intensive e frutave tropikale dhe të thata, mjaltë dhe vanilje. Qiellëz vajor, pjekur, të përkryer i balancuar - 14% alkool. E shijshme! Rating: 88/100 - R $ 68,90 - Ku për të gjetur: Carone

Paulo Laureano Classic Red 2011

Pritini Alfrocheiro, Aragonez dhe Trincadeira. Thartuar në çelik inox. Aroma me sulm të mirë, fruta të freskëta, kumbull dhe ferrë, me lë të kuptohet se erëz. Shije të butë dhe të freskëta alkool 13% balancuar. Menduar shumë mirë jashtë. Vlera të shkëlqyera për para. Rating: 88/100 - R $ 29,00 - Ku për të gjetur: Carone

Paulo Laureano Red Rezerva 2009

Një prerje pincë Bouschet, Trincadeira dhe Aragonez. Pjekur për të gjatë 18 muaj në fuçi lisi të reja franceze. Aroma e ëmbël fruta, erëza, dru të çmuar me sfond mineral. Shijoni trup të mirë, aciditetit dhe tannins pranishëm - 14.5% alkool - gastronomik, kërkon ushqim. Rating: 89/100 - R $ 65,90 - Ku për të gjetur: Carone

Paulo Laureano Premium Red 2010

Një prerje pincë Bouschet, Trincadeira dhe Aragonez. Moshës për 6 muaj në fuçi lisi frëngjisht. Aroma e gjallë e frutave zi, erëza me sfond me lule. Qiellëz e thatë, taninet butë dhe dhuratat e bukura - 13% alkool, të ekuilibruar. Rating: 87/100 - R $ 39,90 - Ku për të gjetur: Carone

Ejani pas meje -> Facebook | Instagram | Twitter | Linkedin | Radio CBN

Prodhuar një nga Champagnes të mira në botë që nga viti 1743, Moet & Chandon Maison, vazhdon traditën e saj të paraqitjes edicionin e kufizuar, versioni ekskluzive në Koleksioni Imperial Diamond -. Jeroboami 2012 Golden Lace Victoria ishte e privilegjuar. Marrë vetëm shishe në dispozicion në Brazil. Ajo është për shitje është në shitje në Kantina Bacco Marcus Teixeira R $ 20.000,00 per reais. Çdokush?

Custom-hartuar një shishe shampanjë Imperial Jeroboami të marrë një fund që përshkruan thelbin e luksit pastër - një shtresë e jashtme kushtueshëm paprerë ari, të aftë për të bërë edhe më joshës festimet. Për ata që preferojnë të personalizoni anforat e tij, prodhuesi francez ofron një etiketë metalike që mund të përshtatur.

Një pullë përkujtimore në dyll mbart emblemën e rrethit nga Epernay në Francë, ku Champagnes janë prodhuar, dhe ka zgjidhur një fjongo të zezë simbolizon kravatë Moet, një lloj krejt të personalizuar nënshkrimit që nga viti 1886.

Shampanjë Moet Imperial është projektuar posaçërisht për raste të mëdha. Shijen e saj me shije frute rrezaton bukuri dhe pjekuri, dhe mund të harmonizohen me menu të ndryshme. Përzierje e tij kombinon tre rrush me cilësi të shkëlqyera, rritur në TERROIRS më të mirë të Epernay, dhe që me të vërtetë pasqyrojnë stilin e Maison Moet & Chandon.

Ejani pas meje -> Facebook | Instagram | Twitter | Linkedin | Radio CBN


Vazhdimi i maratonë e tregon dhe ngjarjet në verërat më të rëndësishme të javës së e Brazilit në Sao Paulo Blog Living Jeta edhe një herë ka marrë pjesë në Takimin e Verërat OFF.

Ngjarja u krijua për të shfrytëzuar fluksin e njerëzve në qytet për shkak të ExpoVinis (konsideruar më të mirë të Amerikës Latine), si dhe për të përmbushur importuesit që është në gjendje të përballojë, ose nuk kanë asnjë interes në një panair të lartë.


Formati i mbledhjes është Wine "Wine Tasting". Arsyetimi është i thjeshtë. Punon si një verë rezervë me rrota. Për një çmim, i cili merr një tas, ju mund të takohen etiketa të ndryshme, duke përfshirë me gaz, të bardhë, e kuqe, e ëmbël, dhe të bisedoni personalisht me disa prodhues dhe të qëndrojnë tuned për lajme në treg.

Ngjarja jashtë çdo dyshimi është në rritje. Dëshmi për këtë është ndryshimi i vendit për të House Farm Morumbi, një rezidencë historike të shekullit të nëntëmbëdhjetë, e cila ka një sipërfaqe shumë të madhe në natyrë, i rrethuar me gjelbërim dhe një sallë me ajër të kondicionuar. Një hapësirë ​​shumë e bukur.


Një theks i ngjarjes ishte performanca në një hapësirë ​​të veçantë ku 11 wineries në hapin e parë të Veneto lidhur me Consorzio per la dei mbrojtje vini VALPOLICELLA, paraqitur verërat e tyre ... "Recioto, Amarone, VALPOLICELLA Ripasso VALPOLICELLA dhe. Një turne i vërtetë në Itali. I pëlqeu shumë, lol!


Një tjetër moment i panairit ishte që të prezantohen nga Alain Anglisht DENICOL Sonia, një grua që bën një punë të mrekullueshme, Humor etiketat kombëtare nga prodhuesit e vegjël. Ajo udhëhoqi hapësirë ​​për "Vinheteiros të Brazilit" të projektit, i cili shijuar një prodhuesit e vegjël brazilian që ende nuk e di verërat. Dallohen verëra, disa më befasoi pozitivisht në tas qelqi. A është pjesë e atij grupi të verërave "duan ose lëre" (Mosha e Erërave, Quinta da Figueira, Domain Vicari ...). Unë do të flasim më shumë qetësi për këtë temë.


Nga jashtë një bistro është montuar në partneritet me voila që shërbeu pjata të vogla që do të harmonizuara, me çmime speciale. Unë shkova nga polpetone!

Edhe një herë ka marrë pjesë si vlerësues i Top Pesë të konkursit të drejtë. Niveli më i lartë i verërave ishte pa dyshim paneli më i mirë i të gjitha takimeve.

Në vijim është lista e verërave më të mira të ngjarjes, sipas jurisë, e cila ishte e dominuar nga Amarones.

TOP FIVE - verërat OFF Takimin 2013

1 - Antichello Amarone 2008 - Ravin Importimi
2 - Tinedo Cala n.2 - 2009 - Importimi Domno
3 - Amarone Scriani 2008 - pa importimin
4 - Chilcas Franc Cabernet 2010 - Max i të ftuarve
5 - Amarone Tenuta Chiccheri 2007 - no importues

Komenti Final: Ishte një kënaqësi për të marrë pjesë, takuar miq dhe për të shkëmbyer ide për botën e verës. Në mënyrë të qartë e kuptuar ngjarjen cilësor crecimento, ing cilësinë e hapësirës, ​​pjesëmarrësit dhe shumëllojshmëri të etiketave të provës. Urime Daniel dhe Beto. Shumë suk $ 's për ju!

Ejani pas meje -> Facebook | Instagram | Twitter | Linkedin | Radio CBN