optimalizace pro vyhledávače předložit webu Email Extractor

Archiv za listopad 2011

Dnes je den # CBE (Bratrstvo brazilská Enoblogs). Tento měsíc prosinec jsem měl tu čest výběru tématu, "argentinské Malbec až 70.00 reais."

Melipal znamená Southern Cross v domorodém jazyce, souhvězdí, které lépe identifikuje naši polokouli. Bodega Melipal je mladá společnost založená v roce 2002 a ve vlastnictví rodiny Aristi s jediným cílem rozvíjet Super Premium vína a věřit, že dobrá vína se rodí ve vinici a vinařství jsou vytvořeny v rámci 100% z hroznů pochází z vlastních vinic, které se nachází v Agrelo, Lujan de Cuyo, Mendoza. Celkem 87 ha jsou v první zóně města Mendoza v půdách lužních původu, Frank a hluboké prachovitých průměr. Hot suché podnebí s zimami označených intenzivní zimou, vysokou ensolação a velkým teplotním rozsahem. Navíc, rodina Aristi stará o místní životní prostředí a provádí léčbu plně kompatibilní s organickou přírodní ekosystém a opětovné použití zavlažovací vody.

A pokud jde o struktury sklípku, Melipal má celkovou kapacitu pouhých 800.000 l, s aktuální ročníky jsou vyráběny přibližně 300 tisíc lahví. Má také 270 nových dubových sudech 95% francouzských a 5% Američan, nerezové nádrže pro kvašení a dřezy z železobetonu a potažené udržet vína. Stojí za zmínku, že oblast enoturística, vinný sklípek má vynikající panoramatické restauraci, která klade důraz na regionální kuchyni a vína harmonizovat s vaším hlavním.

Espaço DOC e Ville du Vin Osobní hodnocení: ST (90) - Ikella Malbec 2009 - 100% Malbec - 4 měsíce ve francouzských dubových - RP 90 - ST (90) - $ 65,00 - Space DOC a Ville du Vin

  • Vizuální ruby, aroma černého ovoce a koření. Chuť je elegantní, umírněnější ovoce, vyvážený, pěkný stativ mezi taniny, kyselosti a alkoholu.

Sledujte blog Žít život na Twitteru


KLIMA

Champagne je nejzávažnější počasí ze všech vinařských oblastí Francie, která mu nezabránilo vyrábět světově proslulé vína. Právě zde, na severní hranici kultury vinné révy, výrobců vína v ohrožení každý rok. Jarní mrazy jsou časté při klíčení, léto je horké, ale krátký a sklizeň není vždy teplé. To není neobvyklé, topení uspořádány na keřů na konci dubna začátkem května, aby se zabránilo noční mrazy. Ale sóla "Champenois" se vrací ke slunci, a co nejvíce menších solárních poloměru. Kultivované rozmanitosti nezdá se, že stěžovat.

TERROIR

Champagne je vyrobena z vinic ve splátkách přísně evidovaných a omezení oblast AOC. Jsou umístěny převážně ve svahu a na slunci exponované oblasti Reims a Epernay. Velmi silná vrstva bílé křídy pokrývá oblast, do města Remeše, kde se stovky kilometrů jeskyní byl vytěžen v průběhu staletí. To přináší křídou vinice podmínky nezbytné pro rychlejší zrání hroznů, protože odráží slunce a teplejší skvrny formu. Všechny komuny vinařství jsou klasifikovány jako žebříku "raw". Nejlepší Terroirs jsou hodnotili 100% a mohou se domáhat termín "Grand Cru".

Příběh

Římané přičíst skutečnosti, že byly vysázeny vinice v regionu, ačkoli tam jsou historické dokumenty, potvrzující, že kultura vinice přijde mnohem dříve, protože pak slavný spisovatel Plinius, který napsal dnes již známých vín a vinice tohoto regionu, a Římané by měl být začátek výroby šumivého vína ve Francii.

Century I - IV

Vznik prvních vinic v Champagne

Century IX

Vína Champagne jsou nazývány "vins de la Montagne" a "vins de la Rivière."

Century XIV - XV

Na 100 Years War ničí Champagne a zpomaluje růst vinné révy. Vinice jsou opuštěné, že tlaky byly zničeny.

Konec XV století

V Champagne vinice pokračovat v expanzi. Počet vinic samosprávné obce místní ztrojnásobil dosáhnout 400 až do konce století.

Sedmnácté století

Vína terroir Champagne se nazývají vins de Champagne.

Century - XVIII

Stanovení pravidel vyžaduje vypracování. Láhve tvrdší. Korky. 1670 Dom Pérignon je první dokončit asambláž hroznů z různých ročníků, což zlepšuje kvalitu vína a odstraňuje některé nedostatky. Navíc, během pouti do benediktinského opatství Saint-Hilaire, v Languedoc, objevil vinifikace metody šumivé víno ​​Limoux, které existuje již více než sto let.

1820: Komercializace svět.

Zákon z roku 1927: Nastaví vinice champagne.Instaura nová pravidla:

Tři kmeny (Chardonnay, Pinot Noir, Pinot Meunier).

Pravidla vlastnosti.

Hektarový výnos.

Prořezávání vinice.

Prostor a hustota vinic.

Vlastně má více názvů kmenů, které patří do stejné rodiny jako Pinot: Arbanne, Petit Meslier, Pinot de Juillet, Pinot Rosé, Pinot Blanc vrai, Pinot Gris vrai

1936: 29. června, Champagne je označení pocházel dceřiné společnosti. Před vytvoření Champenois AOC snažil se kodifikovat a ochranu označení (soudní decição 1887, zákon z roku 1911, vymezení v roce 1927 a vyhláška z roku 1935)

Těsně před začátkem Velké francouzské revoluce, je vinice Champagne rozložena zhruba 50.000 hektarů. Ve druhé polovině devatenáctého století, se setká s maximální rozšíření 65 000 ha také 2500 ha v oddělení Arden. Po mor révokazem a první světové války, byla vinice snížena na 12.000 ha.

Na počátku století XXI, osazená plocha roste: 32 341 ha v roce 2007, 33.105 ha v 20.092.

AOC CHAMPAGNE:

Vinice ve vymezení regionu Champagne 1927. Po roce 1927, jsou jen 3 druhy hroznů oprávněn: Pinot Noir, Chardonnay v Pinot Meunier. Omezení rendemento hektar, a pressurage. Prořezávání, výška, rozteč a hustota vinic. Sklízecí ručně. A více nedávno, opatření ke zvýšení minimálního věku před marketing (15 mese pro brut, 3 roky pro Millesime).

K dispozici jsou 3 typy vín v oblasti Champagne:

Kategorie Champagne: 6 existuje

7 může být v typech:

  • Brut Příroda, Pas dávka, Brut Zero:
  • Extra Brut:
  • Brut:
  • Extra suchý: 12 až 20 g / L
  • Sec: 17 až 35 g / l
  • Demi-sec: 33 až 50 g / l
  • Doux> 50) g / l

Šampaňské AOC Millésimes

Mohou Blanc de Blanc, Blanc de Noir nebo montáž. Kvalita vína je dost i bez posílení rezervních vín. Musí to být dobrý rok, výjimečný, pak výrobce produkuje vína vyrobeného výhradně z ročníku sklizně. Toto šampaňské je "ročník". Nařízení vyžaduje, aby stáří více v "jeskyni" před marketing (nejméně tři roky po sklizni). 1990 je rekordní úroda v posledních letech.

AOCblanc de blancs Champagnes

Vyrobeno z bílého hroznového (chardonnay výhradně). Mladý, se Blancs de Blancs mají vůni květin a lískových oříšků. Po několika letech, získají tělo, mastnoty a rozvíjet poznámky "viennoiserie" a toradas. Je to lehčí šampaňského.

AOCblanc z Noirs šampaňské

Vyrobeno z modrých odrůd, Pinot Noir a / nebo Pinot Meunier. Šampaňské silný, ovocná vůně rozvíjet s časovým sušeného ovoce. Více mužský Champagne.

Champagne AOCcuvée spéciale prestiže

V "kupáže" znamená, že víno ​​je asambláž nejméně 75% Blanc de Noirs. Je to "vrchol" maison Champenoise. Tento "cuvée" může být millésimée nebo ne. Představují pouze 1% z konzumace francouzského. Toto tvrzení je významné Serenity maison zpracování.

Champagne AOCrosé

Barva je odvozen z tradičního vinifikace červeného vína, s tím rozdílem, že kvašení hroznů se neprovádí až do konce. Ve většině je umístěn na malé množství červeného vína Champagne. Ovocná a delikátní, příjemné chuti ženštější.

Šampaňské AOCbruts d'année sans montáž

Sloučeniny tří kmenů v proporcích proměnné, je montáž různých ročníků. A nejvyšší procento ve výrobě. Champagne je ve věku minimálně 15 měsíců před prodejem, a to o kvalitě Champagne "základnu", který zdůrazňuje maison Champenoise.

Vína "Tranquilles" existuje 2

Coteaux Champenois (AOC rouge, blanc et rosé)

Indikace následoval s názvem obce původu a datum vyhlášky 21.srpna 1974. To bylo od tohoto data, která změnila název před tato vína byly známy jako "Vin de Champagne přírody la" nebo "Champagne příroda." Dnes jen víno ​​vyrobené v oblasti Champagne šumivého vína může být jmenován Champagne. Tradiční vína jsou pojmenovány "Coteaux Champenois." Vína této apelace jsou vyráběny ve stejných půd šampaňské. V oblasti obcí d'Ay a Bouzy, můžete být viděn placasindicando "Vieilles Vignes françaises préphylloxériques." Tyto vinice jsou málo vinice, aby neumřela s ničením révokazem ve Francii na konci 19. století.

Rosé des Riceys (AOC rosé)

Datum dekret 02.02.1971. V Rosé des Riceys může být vyráběno pouze ve třech vesnicích v obci Riceys, který se nachází na jih od vinici šampaňského. Toto víno ​​bylo již spotřebováno Louis XIV. Považován za jeden z nejlepších růžových vín z Francie. Roses des Riceys je výsledkem vinifikace metodou zvanou "saignée of Cuve". Musí být získány výhradně z hroznů pinot noir.

"Eaux de Vie" (destiláty) existuje 2

Pro každou z těchto výrob, původ je velmi starý a připojen k produkci hroznů, víno ​​obecně, a zejména Champagne. "Marc Champagne" a "Fine de la Marne" jména jsou na regulovaní protože vyhlášky 23. února 1942.

Marc de Champagne

Je to rum získal s regulovaným označení "výlisky" zkvašený hroznový vinic, které vychází jen z Champagne, destilovaných v tradičních hrnci stills, pak rafinovaný zrání v dubových sudech.

Fine de la Marne

Je to označení cachaça upraveno destilační tradiční vína pocházející výhradně z Champagne vinic. Používají se jako digestiv, a koktejlů v různých kuchyňských příprav (omáčky, flambage maso, zmrzlina, čokoláda ...)

V 20 Malé vinice oblasti Champagne

Tato klasifikace určuje cenu, která se vyplatí majiteli vinic. 100% zápas na "Grand Cru" a kupující zaplatí 100% referenční ceny. Od 80 do 89%, jsou Terroirs nejsou zařazeny. Z 90 na 99%, jsou "Premier Cru" je věnována cena a proto se liší 90-99% referenční ceny hroznů. Dříve bylo hodnocení až o 60%.


Klasifikace jako procento Crus

Mezi 329 "raw", která vypráví oblasti výroby šampaňského, terroir adequeriram classe. Reagují na klasifikaci uvedenou v procentní stupnici od 80% do 100%. Pouze 17 mají nárok na název "Grand Cru", 40 "premier cru" a 272 v "raw", jako v tabulce níže.


17 Terroirs nejušlechtilejší, které je přiřazena 100%. Toto pořadí je stanoveno podle orgány vína, které udělují místo pro každého terroir. Tento zákon funguje od roku 1911.

Champagne "grand cru" nebo "100% Surový" - 5% povrchu

V 17 obcích:

07. Commune d'Ambonnay
15. Commune d'Avize
11. Commune d'AY
03. Commune de Beaumont-sur-Vesle
13. Obec Chouilly
14. Commune de Cramant
09. Commune de Bouzy
08. Commune de Louvois
04. Commune de Mailly-Champagne
17. Commune de-SUR-Le Mesnil Oger
16. Obec Öger
12. Obec Oiry
01. Commune de Sillery
02. Obec PUISIEULX
10. Commune de TOURS-sur-Marne
05. Obec VERNEZAY
06. Commune de Verzy

Sledujte blog Žít život na Twitteru


Již v prodeji v knihkupectví na US 28,00 dolarů Vína kultury ročenky Brazílie, partnerství mezi brazilského vína institutu (Ibravin) a Bacchus Multimedia. Dvojjazyčné publikace poskytuje přehled o národní vinařského průmyslu, popisovat jednotlivých produkčních oblastí a přináší seznam společností.

Je to výsledkem několikaměsíční práce, výzkumu a hodně vína! Kromě rozsáhlého průzkumu, publikace obsahuje rozhovory (např. ukazovat dojmy z britských kritiků Jancis Robinson o brazilských vín) a exkluzivní příběhy napsané renomovaných vinařských novinářů v zemi.

Chcete-li zakoupit zde: http://j.mp/rxewb2

Sledujte blog Žít život na Twitteru

Pro nás foodies # brusky (životní styl), nicméně to je jednoduché jídlo je jen detail rituální příloha. To je důvod, proč musíme vždy snažit sladit odlišné a kontrolovat jejich kompatibilitu.

Harmonizace je dokonalá rovnováha mezi těmito dvěma, kombinuje chutě jídla s vlastnostmi vína. Tyto dvě by měly vždy doplňovat, spíše než překrývají. Výsledek musí být příjemné a zábavné, dává pocit, že složky "manželství" dokonale.

Hot Dog není nic víc než mírné červené omáčce z rajčat, ale zmírněn s klobásou. Tento případ byla harmonizována s Montepulciano, ovocné italské víno, mírně tříslová s dobrou kyselinkou. Bylo to perfektní manželství, doporučuji!


Sledujte blog Žít život na Twitteru

Sekretariát zemědělství, chovu dobytka a agropodnikání (Seapa) přeinstalovat na odpoledne v úterý, odvětvový komora hroznů a vína, které nebyly splněny po dobu 13 let. Na setkání, které se konalo v zasedací místnosti tajemníka, tajemník Luiz Fernando Mainardi se potvrdit, že stát se zdvojnásobí objem prostředků převedených do brazilského vína institutu (Ibravin), prostřednictvím fondu pro rozvoj vinařství (Fundovitis).

Vytvořeno v roce 1997, Fundovitis, v gesci Ministerstva zemědělství, hospodářských zvířat a agrobyznysu, je agentura odpovědná za provádění státní politiky ve víně. Se zřízením fondu, zaplatil poplatky stanovené v industrializaci hroznového moštu, došlo zdrojem prostředků pro tvorbu aplikací konkrétním odvětví, která závisí na singlu z krabice státu.

Ibravin, nezisková občanská společnost, splňuje soukromoprávní právnické osoby, zástupci hroznu pěstitelů, družstva, vína průmyslu a státní správy. Institut byl příjem 25% z poplatků vybíraných od Fundovitis. Tyto podmínky dal Ibravin zdroje na rozvoj projektů důležitých pro gaucho vína průmyslu.

"Ibravin prostřednictvím schválených projektů Fundovitis, i nadále podporovat a šířit vína, džusů a šumivé, a provádět strategické plánování pro odvětví i nadále poroste," ilustrovaný Mainardi. Tento rok by měla Fundovitis pohybovat zhruba 20 milionů, z demokratického řízení, se subjekty aparticipação vládními.

Studovat

Také na setkání přesídlení Sectorial komory hroznů a vína, výzkumník José Fernando Protas, Embrapa hroznů a vína, Bento Gonçalves, představila diagnostiku vývoje v produkci v posledních deseti letech, aby se dotovat program modernizace vinohradnictví. Jeden z průzkumu údajů vyplývá, že počet obcí, kteří pěstují hrozny pro komerční účely vzrostla 75-149.

Projekty

Technický koordinátor domu, George Hofmann, představila na více než 30 organizacím předložit seznam projektů vyvinutý ve spolupráci s Ibravin, Fecovinho, Embrapa, Emater výboru, plody jižní polovina, ministerstvo cestovního ruchu a ekologické centrum IPE, kteří jsou se předkládá v sekretariátu zemědělství, hospodářských zvířat a agrobyznysu fondu pro strukturální konvergence a posílení institucionálního rámce Mercosuru.

Mezi nimi, projekt Technická pomoc pro regiony, kde jsou další problémy v upevňování kultury, obce Enoturismo v 25 regionech čtvrtého kolonie, Jaguari Valley, Alto Uruguay, kampaň a střední Sierra, realizace pilotního projektu pro hroznů Juice v osadách, zřízení značky vín a zveřejňování kampaně, revitalizace a využití krizových regionech a modernizace Laren.

Ministr zemědělství, hospodářských zvířat a agrobyznysu, Luiz Fernando Mainardi, vyzývají přítomné, aby předložily, Sectorial senátu, projekty sektoru rozvoje, který bude předložen sekretariátem. "Klidně všichni podporováni ve vývoji projektů, a my, společně, hledat finance," řekl Mainardi.

Výkonný ředitel Ibravin, Carlos Raimundo Paviani, oznámil, že na 7 a 8 techniků prosince od ministerstva plánování ve státě bude žádat o informace o postupech při rozvoji projektů, které se snaží externího financování.

Via: Radio Liberty


Sledujte blog Žít život na Twitteru

Knižní Šéfkuchaři a Châteaux má účast Antonio Goulart. Vzhledem k tomu, o jeho vášni pro víno ​​- Francouzská vína, samozřejmě, a to zejména v Bordeaux, tato vášeň poháněl ho Francophile, pochopit tajemství kmenů alchymie vyvíjející v nádržích a sudy, a tajemství ochutnávkou. Jak ve Francii kolem stolu, odešel také proti velkých šéfů, že pro něj, si vzal krásně navrženo nádobí s různými druhy vín vybraných jím. Tato práce je šťastný výsledek těchto setkání v srdci této země, která rozhodně svedl Antonio, většina francouzské Brazilců, a funkce koření a condimnetos, bratrství, šampaňského a vína, navíc příjmů z lákavé.

Tento prodává s 30% slevou na webu> http://j.mp/ueEPII

Sledujte blog Žít život na Twitteru

Průvodce slasti a Cia Gazette je "první" gastronomický Capixaba aplikace pro iPhone, iPod a iPad. Cílem je pomoci veřejnosti capixaba a ty, kteří navštěvují stát při výběru služeb bary a restaurace v Greater Victoria a v hornaté oblasti.

Zdarma ke stažení: http://j.mp/utkZxG

Sledujte blog Žít život na Twitteru

Najít vína pod 20,00 reais uspokojí i ty nejnáročnější jazýčky je obtížné mise. Zpočátku vezmeme-li v úvahu daní dovozních, plus brazilské daňového zatížení o více než 86%, a marže výkazu obchodu, budeme vidět, že je to skutečný zázrak. Blog Living Life hledá štítky prospěch nákladů x, a když si myslíte, že bude projít tip. Toto Chardonnay z Chile, Gran Verano (Summer Large) najdete v supermarketu reais Carone 18.00.

Historie vinařství začala před 11 lety, kdy úspěšný americký podnikatel Edward Tutunjian byl na dovolené v Chile, se zamiloval do země a jeho úžasné vín. Právě teď se rozhodne investovat do Chile a získal své první vinice s názvem "Pancora" se nachází v 7. regionu, v obci Tricao prestižní Curico Valley.

O nějaký čas později, vzhledem k velkému úspěchu dosáhl svého prvního vína propuštěn na trhu v USA pod značkou jižního Pacifiku, se rozhodne získat a vinice Bodega Apaltagua. Zařízení se nachází v 6. regionu země, v požehnané Apalta v Colchagua Valley. V tomto místě a jejich vína jsou zpracovány je místo, kde chcete, aby se stal důležitým aktérem chilského vína průmyslu a ve světě.

Apalta je v srdci Colchagua údolí, jen pár kilometrů od města Santa Cruz, Chile. Apalta Valley se skládá z 800 ha vinic a dalších plodin. Toto údolí se vyznačuje vynikajícími podmínkami pro rozvoj vinné révy. To bylo prokázáno velkými víny, které jsou vyráběny v oblasti, oni dělali Apalta byl známý jako údolí požehnaný rukou Boží.

Osobní hodnocení: ST (84) Dobrý nákladů a přínosů!

Vizuální slámově žlutá, příchutě meloun ovoce, ananas a citronovou kůru. Chuť ukazuje vyváženou kyselost, potvrzuje ovoce, lehké tělo a krátký vytrvalost. Jednoduchý víno, snadno pít, bez dalších nároků.

Chile - 100% Chardonnay - Central Valley - 13,5% - Supermarket Carone - 18,00 dolarů

Sledujte blog Žít život na Twitteru

EPU, druhé víno ​​z Vina Almaviva, jazyk původních Mapuche znamená "číslo dvě". Almaviva EPU 2006 je vyrobena s Cabernet Sauvignon a Carmenere, v regionu Puente Alto v Maipo Valley, Chile centrální zóny.

Víno se vyrábí v dávných vinic, se nachází v jedinečné terroir, skalnaté útesy Cordillera v Andách, kde mikroklima je velmi podobný Médoc, Bordeaux, Francie. Almaviva je jedním z nejprestižnějších vinařství v Chile. Jedná se o společný podnik mezi chilského Concha y Toro a Francie Baron Philippe de Rothschild.

Osobní hodnocení: ST (91 +)

Letos jsem ochutnal své první sezóně, 2000, a byl to fantastický ochutnávka, byl vyvinutější a složitější. 2006 vintage nebyla rovná v poháru, ale to bylo ještě hezké víno.

Korek může být viděn na fotografii výše ukazuje dokonale. V mísa vykazovala vizuální intenzivní rubínové, vůně se 30 minut se objeví, eukalyptus, máta peprná, mentol, světlý stabilní, pražení a cedru. Chuť ukázal tuku, dobrou kyselost, sametová textura, potvrzuje ovoce jako nos, široké, s dlouhou dochutí.

Chile - Puente Alto - Cabernet Sauvignon a Carmenere - www.wine.com.br - R 190,00 dolarů

Sledujte blog Žít život na Twitteru

Vánoce ve vinicích

Sledujte blog Žít život na Twitteru