arama motoru optimizasyonu web sitesi göndermek e-posta çıkarıcı

17 ve 30 Mart tarihleri ​​arasında, Kutsal Ruh Restoran Haftası gıda festivalin bir başka baskı alır. Meze, ana yemek ve tatlı - - iki hafta boyunca, devlet buluşturdu iyi bazı restoranlar bir iki tam menü seçeneği sunan, şefler ve yüksek gastronomi erişim çalışmalarını demokratikleştirmek öğle ve akşam saatlerinde.

GrottoGrill

Bu yaz baskı kokular, tatlar ve her yemeğin deneyin olanların belleğine kaydedilir basit veya egzotik kombinasyonları karışımları ile, bizim arazi baharat ve malzemeler zevk şefler ve müşterilere ilham, Brezilya teması tatlar alacaksınız. Düzenleme için, 40 kuruluşlar etkinlik boyunca yemekleri 500'den fazla kombinasyonları sağlayan, R $ 34,90 ve / veya NZ $ 43,90 için akşam yemeği için öğle yemeği için menüler olacaktır.

Büyükşehir Victoria şimdi 13 katılımcıları, son sayısında üçten fazla olan Old Town evlerin giderek artan sayıda, için vurgulayın. İlk festival boyunca, tek bir restoran Tarçın Yeşil katıldı. Old Town vurgulamak 10 katılımcılara yoğunlaşmaktadır mahalle Praia da Costa, içindir. Başkentte, katılımcı 27 işyeri, Praia 18 evleri vardır Canto, mutlaka mahalle vurgulanan sahip.

Bacalhauzinho

İsviçre ve Meksika: Festival ile mümkün geleneksel gastronomik tur sağlamak için, capixabas, İtalyan, Fransız, Arjantin, Portekiz, Akdeniz ve Brezilyalı haber olay pişirme temsilcileri var. "Hatta restoranlar tüm kültürel çeşitliliği ile, şefler halkımızın tüm büyü ile, menüler oluşturmak için renk ve Brezilya benzersiz tatlar simya kullanabilirsiniz," Brezilya, Fernando Reis Restoran Haftası için sorumluluk diyor. Ona göre, olayın ana hedefi tabular olmadan haute mutfağı bakmak müşterilerine sürüş ve aynı zamanda bizim kültürümüzü değer, iyi yemek takdir edilmesidir. "Brezilya tema lezzetleri ile müşteri artırılması ve bizim kültür ve iyi yemek yaygınlaştırılması, ulusal hatta bu zaten 'Brazilianized' anlamıyla maddeler kanıtlamaktadır istiyoruz."

Aleixo

Tüm sürümleri gibi, iyi gıda işletmelerinin zevk yanı sıra, capixabas da bir kurum için sosyal katkıda bulunabilir. Bu olay için, ve ilk defa, katkı Olağanüstü Çocukların Ebeveynler ve Dostları Derneği (APAE) Zafer yönlendirileceksiniz. Organizasyon Diners hesabına £ 1 ekleyerek işbirliği olduğunu sorar. MasterCard ve Platinum MasterCard Siyah müşterilerine özel fayda ve 10 Mart, önceki hafta indirimli fiyatlar ile festivalin yemekleri tadabilirsiniz.

Bağlantıyı tüm katılımcıları ve yemekleri bakın:

Şarapçılık Perini kırmızı şarap kategorisinde altın madalya kazanmak için yalnızca Brezilya oldu

Fransız yarışma Vinalies Internationales şarap Perini Qu4tro 2009 ulusal bir kırmızı şarap elde edilen tek altın verdi. Trentino Vadisi Perini Şarapçılık tarafından tasarlanan etiket rekabet kaydedilen yargıç olarak "kendi renk, berraklık ve derin mor tonları derinliği typicality tarafından" şaşırttı. Latin Amerika'da Serra Gaucha Expovinis 2013 en büyük şarap fuarı en iyi kırmızı şarap şampiyonluğunu kazanmıştı etiketi, dünyanın tüm şarap bölgelerinden 3500 örnekleri ile yarıştı.

Tek Kesir Merlot 2012 aynı yarışmada iki gauchos Premium şarapları enshrining, gümüş madalya aldı. "Bizim etiket kalitesini vurgulamak yerine, uluslararası marka itibarını genişlemeye bağlı olduğu yarışmanın sonucu," ticari direktörü Franco Perini diyor. "Böylece, Brezilya, güçlü ve büyüyen pazarda ince şarap segmentinde temsilcileri olarak pozisyonumuzu teyit ediyoruz," yönetici diyor.

Paris'te 1 ve 5 Mart tarihleri ​​arasında gerçekleşen yarışma, Union des Enologues de France tarafından oluşturulan ve organize edildi. 3500 örnekleri winemakers kendi ürünlerinin kalitesini yükseltmek için bir fırsat sağlayarak, dünya çapında 100'den fazla jüri tarafından değerlendirildi. Ve Brezilya kırmızı şaraplar kazanan üç numune madalya, iki Perini Şarapçılık tarafından kazanıldı.

Perini Hakkında

Serra Gaucha Farrukhabad Trentino Vadisi'nde bulunan Perini bugün üzüm ve Amerika Birleşik Devletleri varlığında konsolide şarap pazarında elde edilen ürünlerin kendi 90'dan fazla öğe için Brezilya'da 5000 müşterisi var. Onun ana pazarları Rio Grande do Sul, Goias, São Paulo, Santa Catarina ve Rio de Janeiro yapmak vardır. Şarapçılık hakkında daha fazla bilgi web sitesinde elde edilebilir http://www.vinicolaperini.com.br /

Aurora Şarapçılık Köpüklü Brut Marcus James, sadece uluslararası yarışmadaki 43'e madalya kazandı. Bu sefer (1-5 Mart Paris'te düzenlenecek) prestijli Vinalies Internationeles Yarışması, dünyadaki en önemli biri 2014 baskısında bir gümüş madalya oldu. Bu yıl 41 ülkeden 3,500 şarapları değerlendirildi Vinalies, Fransa'dan winemakers Birliği tarafından düzenlenen yarışmada Marcus James Brut verilen beşinci madalya olduğunu. Vinalies 2014 çeşitli ülkelerden gelen 146 uluslararası uzmanlardan oluşan hakimlerin bir panel özellikli.

2013 yılında, James Marcus Brut gibi Valladolid Uluslararası Şarap ve İçki Yarışması (İspanya), Uluslararası Rekabet VinAgora (Macaristan) ve Fransız Challenge International du Vin (Bordeaux) ve Chardonnay gibi diğer önemli resmi uluslararası yarışmalarda 8 madalya kazandı du Monde (bordo).

Köpüklü Marcus James, Brut ve Demi-Sec versiyonları yanı sıra Aurora Şarapçılık diğer markalar ülke genelinde büyük perakendeciler ve uzman mağazalarda bulunabilir.

1. ve Sao Paulo Seminer Şili Şarap Büyükelçisi düzenlenen 2 Nisan sırasında. Ortaklık Terruares meyve, yüksek kavram ve Üst bağcılar şarapları ile fuar ve özel seminer organizatörü ithalatçısı, olay Şili üst şarapları dersler ve tattırarak ile, profesyoneller ve Şili şarap tutkunlarına yöneliktir. Etkinliğin sonunda, Brezilya Şili şarap büyükelçisini seçilmiş olacak!

Seminer, bu muhteşem ülkede, stil çeşitliliği, teruardan, tatlar, iklim ve viticultural zenginlikleri, Şili, öğrenmek hissetmek ve tatmak için bir gezi hakkında daha fazla bilgi edinmek için gerçek bir fırsat sunuyor. Onun kavramı entegre bir birleşik Şili, yeni öneriler ile şarap bir ülke sunmaktır, vadiler ve şarapçılık stilleri çeşitliliği ile zenginliklerini göstermek.

A Bottle Şili

Şili, ülkenin iyi 100 şarap tek bir şişe içinde bir araya getiren cesur ve yenilikçi bir proje bağcılar Şarap Top 100 varil Semineri sunulacak. Sonuç şaşırtıcı: Şili çeşitliliği, zenginliği ve yaratıcılık enological potansiyelini yansıtan bir tekil bir şarap. Dünyaya Şili eşsiz bir üretim, Brezilya'da tarafından özel olarak istismar etmeye başlar.

Seminer şarap garsonu, satıcısı, erkek, öğrenciler için 220 boş vardır Wine & Spirit Education Trust, Avcılar Şarap, şarap garsonları dernekler ve büyük severlere ve şarap dünyasının uzmanları.

İki gün boyunca, her şarap bölgeyi temsil eden, Şili 13 Vadi sunumu ve 60 Şili şarapları tatma olacak. Konuşmacılar şunlardır: Rafael Prieto, Top Winemakers yönetmeni, Pablo Morande, Casablanca, Leyda Vadi-San Antonio, Curico'dan ve Maule Valles winemaker, Felipe Uribe, winemaker ve Maipo Vadi Cachapoal, Renan Cancino, Elqui Vadi-Limari arasında yetiştiricisi ve Bio-Bio - ITATA; Mario Geisse, Colchagua Vadi, Bio-Bio, Itata ve Malleco Lago Ranco winemaker ve Marcelo Pino, şarap garsonu Vizyon Tatlandırıcılar ve tüm Vadisi uyumlaştırılması. Tüm dersler moderatör uzmanı, danışman Ariel Perez Navarro, RafaelPrieto boyunca projenin yaratıcısı olacak.

Katılımcılar şarap imalathaneleri ve Brezilya için yeni tasarımlar ile umutları yanı sıra, Şili şarapları karşılamak için bir fırsat olacaktır. Her bir katılımcı tam ders ile CD ve basılı malzeme, 6 kase ISO, katılım belgesi ve Şili Şarap Büyükelçisi logosu için bir PIN alacaksınız.

İkinci günün sonunda, katılımcılar başlığı "En iyi Şili Şarap Büyükelçi" kazanacağım 2 kazananlar, bir adam ve bir kadın, seçecek bir test yapacaktır. Büyükelçi ve büyükelçi Brezilya'da ve yerel her vadi ve şarapları karşılamak için Şili'ye seyahat Şili şarabı temsil edecek. Şili şarap severler için eşsiz bir fırsat!

Hizmet:

 • Yerel seminer: Sao Paulo Athletic Club (SPAC) - Merkez Jardins - Rua Visconde de Ouro Preto, 119 - Jardins
 • Saat: 18h 09:00

  Seminer Merkez Şili Şarap Büyükelçisi - Kabul, koşullar ve değerler:

 • Yatırım tutarı: (kredi kartı, mevduat hesabı veya banka havalesi 6 kata kadar ödenen) R $ 1,200.00.
 • Bilgi ve satış: Cristóbal Pérez Navarro (11 98799-1796)

Şarap Fuarı

 • 18:30 itibaren, 100'ü aşkın beyaz Şili şarapları, kırmızı şaraplar ve köpüklü bir adil tadımı gibi aynı alanda olur
  15 ithalatçılar. Buna ek olarak, Pisco ve Şili kaynaklı diğer ürünlerin var tatma olacaktır.
 • Yatırımın değeri: US $ 120,00 *
 • Saat: 22h için 18h30.
 • Şili Şarap Seminer katılımcılarına Büyükelçisi fuara ücretsiz sahip olacak.

2014 Arjantin üreticilerini getirecek Descorchados, Şili ve Uruguay Brezilya başlatmak için

Latin Amerika'nın en büyük şarap kılavuzun lansmanı zaten Brezilya'da meydana bir tarihi vardır. Dünyanın en büyük şarap eleştirmenlerinden biri - - İç ve Publisher 31 Mart'ta Descorchados 2014 bir rehberli tatma yazar, Patricio Tapia tarafından sponsor ile açılacak.

Tatma Sao Paulo Tivoli Otel'de 17 h gerçekleşecek ve Catena Zapata, Concha y Toro, Zuccardi, Juanico, Trapiche olarak Arjantin, Şili ve Uruguay'da en iyi isimlerden bazıları da dahil olmak üzere 30'dan fazla üreticileri, varlığı ile, olacak Achaval Ferrer, Bouza, Snowdrift ve diğerleri onların varlığını doğruladı kim.

Zaten her yıl Arjantin ve Şili'de meydana gelebilen, Descorchados Kılavuzu 2014 yenilikleri arasında, kendi bölgeleri ve üreticilerin geniş değerlendirme haritaları ile Uruguay içermesidir.

Tanıtımda, gazeteciler ve endüstri profesyonelleri final sıralaması Descorchados çeşitli kategorilerde kazananların bazı şaraplar tatmak için fırsat var. Ama bu anı kaçırmamak için, İç Etiket, kılavuzun başlatmak ortağı, tüketiciler için fırsat genişletti. Çıkış tarihini ilerletmek için rehber Alış, başvuru İç tatma katılmaya davet edilecektir.

Kılavuz zengin bir deneyim tatlar ve bilgi Arjantin, Şili ve Uruguay üst şarapları bilgi ve tatma 900 sayfalarında sağlayacak tatma girişinde peşin satın almak için tercih misafirler, teslim edilecektir.

Eğer şarap dünyasında profesyonel iseniz, buraya tıklayarak giriş ücretsiz güvenli lütfen şimdi kaydolun.

Eğer profesyonel bir usta, ama değilse de katılabilir. Sadece şimdi Descorchados satın almak ve buraya tıklayarak giriş sağlamak.


50'den fazla şarapları ile rekabet, Arjantin Malbec Gran Reserva Tomero 90.25 puanla ilk sırada yer kaptı.

Şarap Encounter sürümleri iyi 5 şaraplar seçer ünlü Top 5, bu asla olamazdı. Tadımı Liman House, 11/03, dün düzenlenen ve gibi ortamın ünlü profesyonellerin varlığı vardı: Francisco Zuniga, Jaci Smith, Andrew Logaldi, Marcello Borges, Jane Çayır Tagliari Mauricio, Luis Felipe Campos, Patricia diğerleri arasında Brentzel.

50'den fazla kopya ile Rekabet, Arjantin Malbec Gran Reserva Tomero ilk yer, Toz, ünlü Casa Ermelinda Freitas adlı Syrah ve Petit Verdot arasında bir kesim Portekizli Toprakları İkinci izledi kazandı.

Şili Rezerv Cabernet Sauvignon ile üçüncü sırada yer Casillero Del Diablo kaptı ve Kaliforniya Mettler Old Vine Zinfandel onların potansiyelini gösterdi. Şampiyon ekibi kapatmak için, Villa Francioni Brezilya da klasik kesim bordalês Cabernet Sauvignon, Merlot ve Cabernet Franc ile şarap yapmak için nasıl olduğunu doğruladı.

Bu ilk seçim Kraliyet Astoria'da 14H'deki Perşembe 13 Ocak / 03 günü gerçekleşecek olan etkinlik boyunca tatmak için geçerli olacak.

Bu bulgular ve Guanabara Körfezi güzel görünümüne ek olarak, Rio de Janeiro ziyaretçiler serbestçe Rio yaz içki sembolü yararlanabilirler Casa Valduga sponsorluğunda köpüklü bir kabartan "ada" Şarap Encounter tarafından onur duyacağız. Check out.

Top 5 sonuç:

1.lik - TomeroGran Reserva Malbec 2009

 • Yapımcı: Bodega B
 • Ülke: Arjantin
 • Üzüm: Malbec
 • İthalatçı: Domno

2.lik - Toz Syrah Petit Verdot 2009 Arsa

 • Yapımcı: Casa Ermelinda Freitas
 • Ülke: Portekiz
 • Üzüm: Syrah, Petit Verdot
 • İthalatçı: İdeal İçecekler

3.lük - CasillerodelDiablo Reserve Cabernet Sauvignon 2012

 • Yapımcı: Concha Y Toro
 • Ülke: Şili
 • Üzüm: Cabernet Sauvignon
 • İthalatçı: VCT

4. Sıra - MettlerOldVineZinfandel 2010

 • Yapımcı: Mettler Aile Vineyards
 • Ülke: Amerika Birleşik Devletleri
 • Üzüm: Zinfandel
 • İthalatçı: SmartBuyWines

5. Sıra - Villa Francioni 2006

 • Yapımcı: Villa Francioni
 • Ülke: Brezilya
 • Üzüm: Cabernet Sauvignon, Merlot, Cabernet Franc, Malbec
 • Dağıtımcı: Ravin

7 Mart tarihinde sona eren Brezilya 7. Uluslararası Şarap Yarışması'nda, ancak numuneler için kayıt hala dünyanın her yerinden gelen edilir. Brezilya kökenli ülke gün sürer yolu olmasıdır. Öyle olsa bile, örneklerin sayısı zaten Afro-Amerikan, Asya ve Avrupa kıtalarının kökenlerdeki temsilcileri ile bir önceki sürümü geçti. Organizatörler bu hafta zaten ekli etiketlerin toplam sayısının daha kesin bir kavram olmuştur bekliyoruz. Önce, sınırı gönderme birkaç gün daha beklemek zorunda organizatörleri önde tarihli başvuru formu ile birlikte gelen diğer kıtalardan gelen birçok şaraplar.

Güney Afrika, Arjantin, Bolivya, Brezilya, Şili, Çin, İspanya, Fransa, İtalya, Portekiz ve Uruguay şimdiye kadar temsil ülkeler ve uyuşmazlık olan Brezilya'da 7. Uluslararası Şarap Yarışması'nda verilecek ödüller, hangi Hotel & Spa'da 8-11 Nisan yapılacaktır Vinho, Bento Gonçalves de Vineyards Vadisi yapın. Bugüne kadar, 540 örnekler, 2012 yılında kayıtlı 503 aşan bir sayı geldi. "Birçok şarap yolda. Umarım her şey yolunda ve bu şişeler yine bu hafta gelmesi ki, "enology Brezilyalı Derneği (ABE), winemaker Luciano Vian başkanı söyledi.

EBA, birlikte İÇ yayımcı ile, rekabet, Üzüm ve Şarap Örgütü (OIV) ve winemakers Uluslararası Birliği (UIOE) mührü ile Brezilya birini destekler. Tattırarak winemakers ve expertsbrasileiros ve uluslararası yanı sıra gazetecilerin bir jüri tarafından yapılacaktır. Zaten Fransa hem Serge Dubois, UIOE ve Jean-Marie Aurand, ÖİV Genel Müdürü başkanı gibi isimler, teyit, İspanya, Bolivya, Portekiz, Uruguay, Şili, Arjantin ve Brezilya temsilcileri ile birlikte.

Konunun yeniliklerden biri Sao Paulo, Latin Amerika'nın en büyük şarap fuarı Expovinis 2014'de alınacak eylemdir. Orada, ödüllü etiket tatma seçim ile trend dünyada içeceğin evrimini izleyen, farklı kaynaklardan Terroir'ı ve kalitesini biliyorum sağlar.

Onaylandı panelistler

 • Andreia Debon (gazeteci - Brezilya)
 • Eugenio Lirası (Şili winemakers Derneği Başkanı)
 • Pettenuzzo Fernando (Uruguay winemakers Derneği Başkanı)
 • Francisco Torres (İthalatçı - Şili)
 • Gerardo Javier Aguirre (Winemaker - Bolivya)
 • Irenaeus Guarnier Oğul (Gazeteci - Brezilya)
 • Jean-Marie Aurand - OiV Genel Müdürü - Uluslararası Vine Örgütü ve Şarap (Fransa)
 • Jorge Carrara (Gazeteci - Brezilya)
 • Juan Arizu (Arjantin winemakers Derneği Başkanı)
 • Leonardo Castellani (Arjantin)
 • Marcel Miwa (Gazeteci - Brezilya)
 • Mauro Marcelo Alves (Gazeteci - Brezilya)
 • Nuno Pires (İthalatçı - Portekiz)
 • Rui Falcão (gazeteci - Portekiz)
 • Santiago Jordi Martin (winemakers İspanyol Federasyonu Başkanı - İspanya)
 • Serge Dubois - UIOE Başkan - Winemakers Uluslararası Birliği (Fransa)
 • Sylvester Tavares Gonçalves (Gazeteci-Brezilya)
 • Silvia Mascella Rosa (Gazeteci - Brezilya)
 • Suzana Barelli - (Gazeteci - Brezilya)

Brezilya kendi şarap ve köpüklü şaraplar tanınması ilerleyen devam ediyor. Sınırları kırmak ve dünya çapında uzmanların tat tomurcukları fethetmek etiketleri vardır. Körü körüne, Brezilyalı içki alan kazanıyor ve yarışmalarda büyük ödüller gösteriyor. Bu sadece Brezilya 17 madalya, Altın yedi ve 10 Gümüş ile vurgulanmış Fransa, Vinalies, dünyanın en önemli uluslararası şarap yarışmalarından biri, ne oldu bu.

Yarışma 1 Paris'te 5 Mart düzenlendi. 146 tadımcılarının bir ekip 41 orijinli 3503 örnekleri değerlendirilmiştir. Brezilya'da tanınan 17 madalya, üç 11 Brezilyalı şarap ürünleri vurgulayarak, köpüklü şaraplar için ve 14 idi.

Winemaker Leocir Bottega, enology Brezilyalı Derneği (ABE) başkan yardımcısı, yarışmaya Brezilya'yı temsil edildi. O Vinalies Avrupa'nın en saygın yarışmalarından biri olduğunu söyledi. Örnekleri ile bu yarışmaya katılan "tüm büyük dünya üreticileri. Vinalies madalya alma "büyük bir başarı olduğunu ve şaraplar üstün kalitesine sahip olduğunu gösterir, kutluyor. Winemaker Philippe MEVEL de etkinlikte Brezilya'yı temsil edildi.

ÖDÜLLER

Altın madalya

 • Mağara Amadeu Köpüklü Brut 2011 - Şaraphane Geisse
 • Mağara Geisse Köpüklü Brut 2010 - Şaraphane Geisse
 • Decima Köpüklü Brut Pembe 2013 - Cia Piagentini
 • Köpüklü Prosecco Brut Garibaldi - Garibaldi Kooperatif Şaraphane
 • Giuseppe Garibaldi Köpüklü Brut - Kooperatif Şaraphane Garibaldi
 • Perini Dört Kırmızı 2009 - Perini Şaraphane
 • Nero Brut Köpüklü Noktası - Brezilya Domno

Gümüş Madalya

 • Ana Valduga Köpüklü Brut - Ev Valduga Fine Wines
 • Ana Valduga Rezerv Köpüklü Allık - Ana Valduga Fine Wines
 • Gazzaro Köpüklü Muscat - Şaraphane Gazzaro
 • Gazzaro Geleneksel Brut Köpüklü Şarap - Şaraphane Gazzaro
 • Marcus James Köpüklü Brut - Aurora Kooperatif Şaraphane
 • Pedregais Köpüklü Brut - Bodega Czarnobay
 • Tek Fraksiyon Perini Merlot 2012 - Perini Şaraphane
 • Presence Peterlongo Brut Köpüklü Şarap - Şaraphane Armando Peterlongo
 • Presence Peterlongo Köpüklü Muscat - Şaraphane Armando Peterlongo
 • Salton Yoğun Tannat 2012 - Salton Şaraphane

31/03/2014 ve 2014/11/04 arasında, ithal CELLAR alentejana farklı eyalette on Brezilyalı şehirler içerecek bir tur yapmak.

Toplamda 20 şarap, beyaz ve kırmızı şaraplar arasında 120 farklı şarap tatmak için kullanılabilir ile, etkinliğe katılmak. Ayrıca, gibi sevindirdi Serra da Estrela, Zeytin, Siyah Domuz eti "Pata Negra", Konserve balık ve Çikolatalar peynir.

Katılım uzmanları ve şarap severler hem de açıktır. Davetiyeler her şehirde temsilcileri aracılığıyla satışa sunulacak. Değerleri hakkında irtibat telefon numarası ve bilgiler: (11) 5094-5760. Şarap ve gıda tadımı ve bir bardak veri sayfaları kiti ile bir kitapçık satın almak için bir davet alacaksınız kim.

www.adegaalentejana.com.br

Journal Gazetesi | C2 + Pleasure & Cia | Metin başlangıçta sütunun Yaşam Yaşam yayınlanan

Nisan ayına kadar Şubat ve ishal başladı, tam hasat yılında, üzüm ve bölgeye bağlı olarak, Arjantin şarap pazarında öforik olduğunu. Ülke Latin Amerika'nın en büyük üreticisi, kişi başına tüketimin ikinci büyük ve uluslararası pazara fetih ileri uzun adımlarla olduğunu. Sayılar etkileyicidir. Geçen yıl, 9 litre 1425664 kutuları ihraç etti. Brezilya pazarında Şili'nin liderliği ile Arjantin anlaşmazlık. 2013 yılında Sayılar, Brezilya sadece Amerika Birleşik Devletleri ve Kanada'nın ardından, zaten Arjantinli dünyanın üçüncü büyük pazarı. Bu başarı, üzüm bağları ve marketleri geliştirmeye yatırım çiftçileri teşvik eder. Büyüme potansiyel faktörler kombinasyonu ile, çok büyük. Bunlar arasında, 2013 yılında dünyada en yüksek değere sahip arazi kalitesi, iklim çeşitliliği, Andes varlığı, sıcaklık aralığı ile üzüm bağları yararlanan ve yeni teknolojiler. Bütün bu Arjantin şarapları adanmış bu özel sütunu haklı. Sen, okuyucu, Arjantin sürprizlerle doludur olduğunu keşfedeceksiniz. İlk kaliteli şarapların kaynağı olarak eskiden, Mendoza değil sadece olmasıdır. Her gün tüm haberleri saymak için böyle Salta, kuzey ve Rio Negro ve Neuquen, Güney gibi farklı bölgelerde güzel kırmızı ve beyaz şaraplar, getiriyor, Deco gözetiminde, Arjantin Şaraplar davetlisi olarak ülkeyi ziyaret Brezilya Arjantin Büyükelçisi Rossi Şaraplar. Yaklaşık 30 şarap imalathaneleri, 4 bölgelerinden 246 şarap tadı. Sonunda, bir şey kesindir: Arjantinli şarap dünyanın en iyileri arasında yer alıyor.

Patagonya (Güney Bölgesi)

Enlemlerde 30 ve 40 güney ve Neuquen'dan ve Rio Negro bölgelere göre oluşturulan arasında yer Patagonya Şarapçılık, içinde, manzara bir çöl ovası, kurak - yeşil Rio Negro, Neuquén ve nehirler Limary birliği sadece sulanan alanlarda görünür, Andes doğdu. Bölge üzüm yavaş olgunlaşmasını iyilik ve meyve sağlığını olur biraz yağmur, yüksek termal genlikli, yaklaşık 20 derece, ile, çok soğuk. Bazı neredeyse asırlık sarmaşıklar yeni bitkiler ile bir arada. Çeşitleri arasında, amiral gemisi Malbec, ama Pinot Noir ve Cabernet Franc, iklime iyi uyum suşları sadece oralarda değil. Onların şarapları mükemmel bir yaşlanma potansiyeli verir canlı asitlik, büyük zerafet, aroma zenginliği, lezzetleri ile etkilemek.

Lider bodegas: Bodega del Desierto, Familia Schroeder, Humberto Canale, Bodega del Fin del Mundo, NQN, Noemia, Bodegas Chacra.

Salta ve Cafayate (Kuzey Bölgesi)

Ruta 68 tarafından Cafayate'e Salta eyaleti, birleştiren yolda görünmeye başlar büyülü bir bölge. Tabiatı Quebrada de las Conchas aracılığıyla geçit, 60 milyon yıl boyunca rüzgar ve su tarafından oyulmuş kanyonları ile, nefes nefese. Bu bölgede 18 º, iyi drenaj ile kumlu topraklarda ortalama sıcaklık, sarmaşıklar ekilir hangi yükseklik bir diferansiyel olduğunu. Colome yılında, 2400 metreye kadar, Cafayate, 1700 metre deniz seviyesinden değişmektedir. Bu rakım baskılar şarapları özellikleri kendi: Genellikle suşları mürekkepleri Cabernet Sauvignon, Malbec ve Tannat arasında daha dayanıklı kabukları ve küçük meyveleri ortaya tam gövdeli, oldukça derin boyama. Beyaz, çiçek, narenciye ve bal notaları ile aromatik Torrontes hüküm sürer. Torrontes pratik olarak sadece kendi topraklarında yetiştirilmektedir. San Juan adlı Rioja ve Mendoza: Arjantin boyunca Torrontes üç çeşidi vardır.

Lider Bodegas: Colome, El Esteco, Amalaya, El Porvenir, Etchart, Michel Torino, Tukma, San Pedro de Yacochuya.

Mendoza (Orta Bölge)

Mendoza şüphesiz Arjantin en büyük ve en önemli şarap bölgesidir. Ülkenin üretiminin yaklaşık% 80, vadiler geliyor. Onun yarı-çöl iklimi ile, Mendoza kendi Andes erimesi temiz ve berrak su ile sulanan, özellikle teruardan, ve zararlıların düşük insidansı potansiyeli çekti yabancılar vardı birçoğu kendi şarap üreticileri, meydan okuyor. Kuzey, Doğu, Orta, Güney ve Uco Vadisi: Mendoza şarap haritası beş bölgeye ayrılmıştır. Luján de Cuyo ve Maipu en geleneksel bulunmaktadır. Dağın eteklerinde üzüm bağları ile, meydan, üzüm dikim güneş insidans ve üzüm yavaş ve istikrarlı olgunlaşması için en iyi sıcaklığından faydalanarak için ideal bir yükseklik bulmaktır. Her 100 metre yokuş yukarı, sıcaklığı 1 derece düşer bilinmektedir. En çok ekilen çeşitleri arasında, Malbec egemendir, ama hoş sürprizler Cabernet Sauvignon ve Cabernet Franc idi. Bonarda, İtalyan kökenli, özel ilgiyi hak başka bir mürekkeptir. Beyaz arasında, Chardonnay hüküm sürer.

Lider bodegas: Achaval Ferrer, Terrazas, Finca Flichman, Luigi Bosca, Pascual Toso, Lagarde, Salentein, Catena Zapata, Alta Vista, Alto Las Hormigas, Septima, Argento, Escoruhiela Gastón, Clos de los 7, Doña Paula, Dominio del Plata, La Celia, Kaiken, Chamiza, Rutinni, Nieto Senetiner, Navarro Correas, Norton, Fornier, Pulenta, Ruca Malen, Trapiche, Trivento, Zuccardi, DiamAndes, Ricitteli, Casarena, Finca El origen, Funckenhausen, Bodega Vistalba, Octavian, Renacer, Serrera Şaraplar, Durigutti ve Hacienda del Plata.

San Juan (Kuzey Orta Bölge)

San Juan batısında San Juan Nehri Tulum Vadisi'nde yer Cuyo bölgede San Juan Arjantin eyaletinin başkenti vardır. Biz Patagonya, Salta yükseklikleri cazibesi maceracı itiraz bilinen ve aynı zamanda Mendoza tanınmış, ancak Tulum ve Pedernal şarap vadiler dikkat değer vardır. Şiraz Şarapçılık Finca Las Moras tarafından hazırlanan mürekkeplerin vurgulamak oldu. Beyaz arasında, sürpriz nedeniyle, düşük nem, çok iyi adapte olan Pinot Gigio, İtalya otokton üzüm oldu.