search engine optimization paraqesë website nxjerrës email

Hapësira shëtitës promovon provë dhe shitjen e produkteve nga tetë wineries brenda një enë. Ideja është për të zgjeruar veprimin ndaj ngjarjeve të tjera me lëvizje të madhe të njerëzve

Të sigurojë qasje në verërat braziliane për tifozët e futbollit, një nga kartolinave të Porto Alegre, gjatë Kupës së Botës. Çdokush kalon nga Pier Maua në brigjet e lumit Guaiba, në vendin ku janë duke u zhvilluar aktivitetet Fan Fest, kanë mundësi të mostrës dhe blerjen e produkteve nga tetë wineries në një vend të pazakontë. A është Winebox Bistro, një enë me pajisje që lejon shitjen dhe provë e verës nga qelqi.

Menaxheri Promovimi Ibravin Diego Bertolini shpjegon se koncepti është që të ketë kujdes në një format të relaksuar dhe unike. "Ne duam që të zgjidhë konsumin e verërave nga produktet e ofruar xhami në një vend tjetër," thotë. Bertolini parashikon synimin për të marrë projektin për ngjarje të tjera që sjellin së bashku një numër të madh njerëzish. "Përveç të qenit një hapësirë ​​unike për provë shëtitës është një tjetër kanal për marketingun e verërave braziliane," kujton ai.

Një nga krijuesit e projektit, Adroaldo Schenini Moreira shpjegon Shitje në xhami është bërë e mundur nga Wine Enomatic, pajisjet e prodhimit italian që lejon ruajtjen dhe produktet e ajrit të kondicionuar në mënyrë korrekte. "Konsumatori ka mundësinë të shijojnë ato, të zgjedhur dhe të vlerësojmë të markave të ndryshme dhe pastaj të kërkojë një shishe për të marrë në shtëpi," shpjegon ai.

Wineries pranishëm në Winebox Bistro

Qilar me verë Czarbonay
Campos de Cima
Faqja kryesore Valduga
Don Giovanni
Dunamis
Lexoni CARRARO
PERINI
Pizzato

Tekst botuar fillimisht në kolonën Living Life | C2 + kënaqësi dhe të CIA-s | Gazeta Gazeta

Për fat të mirë në vitet e fundit vera e ka humbur statusin produkt të hollë. Verërat me cilësi të mëdha janë gjithnjë e më të kuptueshme për konsumatorët, të cilët mund të gëzojnë ato në restorante ose në shtëpi, gjatë ngrënies apo me miqtë, në një atmosferë të gjallë dhe informal. Pasojë e ofertës dhe rritja e dukshme në konsumin e pijeve dyshime rreth tij. Sot kolona përpiqet t'u përgjigjet më të shpeshta.

Cili është dallimi në mes winemaker, sommelier dhe Oenophile?

Winemaker është përgjegjës për prodhimin e verës, të vendosnin për të mbushjes së shisheve. Kjo vepron profesionale në industrinë e verës (). U diplomua me një shkallë. Oenophile është "dashnor" dhe "dijetar" të verërave. Sommelier punon në restorante, duke marrë përgjegjësinë për përgatitjen e listës verës, në zyrën e verërave, përgjigjet dhe tregon verërat për konsumatorët. Nuk kemi diplomimit më të lartë.

Për shkak se vera është aq shumë më shtrenjtë se sa të tjera?

Kjo është një çështje komplekse, e cila fillon me mënyrën në të cilën punishte vere zhvillon procesin e saj të prodhimit të vendosnin për të mbushjes së shisheve. Në përgjithësi, këto verëra janë të prodhuara nga vreshtat në të ardhura shumë të ulët, prodhimin e një vile për disa bimëve, duke arritur një përqendrim të lartë të rrushit. Çmimi dhe lokacioni i tokës, përdorimi i fuçi lisi, koha e verës shpenzon pjekur ajo është gjithashtu një faktor që e bën një verë është e shtrenjtë. Faktorë të tjerë përfshijnë qëndrimin e konsumatorëve, të cilët në përgjithësi e lidh cilësinë për çmim, dhe shënime kritike, e cila gjithashtu e bën verën deri çmimin.

Më të vjetër verë, aq më mirë?

No - Vetëm 1% e verërave në dispozicion në moshën e tregut dhe. Për një verë që mund të zhvillohet, si dhe, ai duhet të ketë disa tipare si përqendrim të mirë të tannins, aciditetit, përmbajtje të alkoolit dhe cilësinë e kulture. Në përgjithësi, vera më e butë kanë tendencë të fundit më pak, dhe më të fuqishme për të zgjasë më gjatë.

Kupa ajo është shërbyer ndryshojë shijen e verës?

Po - Formati dhe materiale (kristal) përfitimi gotë perceptim më të mirë të aromas dhe flavors e verës, në mënyrë të bërë ndonjë ndryshim. Ka disa lloje, disa përshtatur për verëra të veçanta ose një rajon të veçantë. ISO është xhami ideale për të qenë joker, duke shërbyer për të gjitha llojet e verërave.

Çfarë është një verë varietal?

Konsiderohet se një varietal verës është kur u hartua 100% nga e njëjta rrushit, ose të paktën 75-80%. Në këtë rast tjetër, tjetër 20-25% mund të formohet nga një ose më shumë varietete që nuk e ndryshojnë statusin e tyre varietal.

Çfarë është një verë e Gjykatës ose Assemblage?

Prerje një verë, i quajtur edhe nga francezët, assemblage, është kushdo që është përgatitur me të paktën dy varieteteve të rrushit në përmasa më të mëdha se të varietal. Për shembull, 50%, 50%, 40% Cabernet, Malbec 30% dhe 30% Merlot.

Peshku është ngrënë me mish dhe verë të bardhë me verë të kuqe.

Ju mund të zgjidhni në mes të dy rrugëve. Nëse ju zgjedhin për tradicionale vështirë se mungon ose është kritikuar. Por ju mund të thyejnë këtë rregull. Pra, të kombinuar një peshk i pjekur në skarë me një dritë të kuqe, të rinj; ose një brinjë me një të bardhë guximshëm. Të jetë i lumtur!

Të gjitha verërat duhet të ruhen gënjyer?

Verërat duke përdorur tape duhet të ruhen shtrirë. Të gënjejë, të lëngshme mban në kontakt me tape, duke parandaluar thatësi dhe futje e ajrit të padëshiruar. Të gjithë ata që kanë vidhos tape, apo sintetike, nuk duhet të shtrihem, por në këmbë.

Cilat janë lotët e një verë? Çfarë mund të thonë ata?

Këmbët apo lotët e verës janë marka tregtare në forma të bie në rënie ngadalë apo shpejt, mbetur në mur filxhan pas duke e kthyer atë për të aerate verë. Lotsjellës tregon përqendrimin e verës dhe sidomos alkoolit dhe komponentëve të tjerë. Sa më i lartë përqendrimi i alkoolit, aq më i lartë përqendrimi që shkakton lot (ose pika) janë të fiksuara në muret e legenët e vegjël dhe, për të qenë më të dendura të bjerë ngadalë.

Cili është rendi i shërbimit të verës?

Një rregull i artë i shërbimit është që vera duhet gjithmonë të jenë të shërbyer në rritjen mënyrë të rëndësisë. Përjashtimet, verërat e bardha janë shërbyer para Reds. Zakonisht, ju filloni me verën e bardhë dhe me gaz; pas kësaj; vijnë trëndafila, Reds dhe në fund karamele.

Në të fundit 29 Supermarkete rrjetit Perim rihap degën e saj në Da Mata Beach, me 2500 metra katrorë dhe një strukturë moderne dhe të gjitha rinovohet.
Dyqani i ri ka mbi 20.000 artikuj dhe rreth 400 të punësuar, dhe një bodrum vere me mbi 900 etiketa në dispozicion në 12 vendendryshme, të gjitha të raportit të shkëlqyer të cilësisë të çmimeve të përshtaten shijet e ndryshme të të hollë klientit maios capixaba. Veraria gjithashtu ka një portofol të gjerë të birra specialiteti të kombësive të ndryshme. Përgjegjësia është deri në bodrum sommelier heliumit Massoni (99242-6483), mikut tim dhe profesionale të cilësisë më të lartë.


Një përzgjedhje e verërave të listuara nga Helio Massoni, unë nënshkruaj nën të.

Dona Paula Los Cardos Malbec 2012 - Argentina - R $ 33,55

Pesë Senses Reserva Malbec 2011 - Argentina - R $ 38,40

Vina Maipo Reserva Syrah 2010 - Kili - R $ 28,40

Familja Leyendas de Gran Reserva taksi. Sauvignon - Kili - R $ 39,85

Kuyen Antyal 2011 - Kili - Nga $ 118 për R $ 69,90
(Në dispozicion nga 13/06)

Mandela House Of Shiraz 2012 - Afrika e Jugut - R $ 50,00

Capaia 2009 Merlot / Cab - Afrika e Jugut - R $ 94,40

Brunello Montalcino Caparzo 2006 - R $ 269,54

Vetëm Syrah 2005 - Portugal - R $ 114,50

Chateau La Croix de Chantecaille 2008 - R $ 182,04

Ofertë speciale
- Tez Penalolen 2010 nga R $ 239,00 R $ 182,50

Rezultatet e Awards 11 Kombëtare për të Bukura Verërat e Brazilit - Brazil Contest Botërore Bruksel 2014 janë shpallur të dielën natën, gjatë një darke të mbajtur për mysafirët në Florianopolis në Florianopolis. Konkursi i dha medalje të 45 verërave hyrë. Medalje të mëdha ari ishin 9, 24 ari dhe 12 Silver. Etiketat e Rio Grande do Sul llogari për 62% të verërave fituese: Gauchos ishin 28 verëra medalje e dhëna, duke përfshirë edhe 7 Grand Gold, 16 ari dhe 5 argjendi (shih më poshtë dhe të plotë lidhjen e bashkangjitur). Santa Catarina selinë konkurrenca e shtetit, shuma 10 vera e në mesin e fituesve, një prej tyre me ar mëdha, me 5 dhe 4 Gold me Silver. 7 mbetur u dhënë medalje për të verërave të Pernambuco (4, duke qenë një Gold Grand dhe Gold) dhe Minas Gerais (3 medalje, 2 ari dhe një argjendi).

Jurors (ekspertët braziliane dhe të huaj) shijuar verbër dhe brenda kritereve ndërkombëtare të miratuara nga Contest Botërore Bruksel (për konkurrencën e madhe në botë), më 3 dhe 4 qershor.

BIG GOLD

 • Zanella Merlot 2011 - Veraria Zanella
 • Faqja kryesore Valduga Roots 2010 - Shtëpia Valduga
 • Shtëpia Brut Millesime 2010 Pedrucci - Veraria Pedrucci
 • Valmarino Cabernet Franc 2011 - Veraria Valmarino
 • Rio Sol Reserva 2011 - Santa Maria Veraria
 • Pika Nero Brut - Domno i Brazilit
 • PERINI CHAMPENOISE - Veraria PERINI
 • Shpella 2010 Brut Nature Perico - Perico
 • Chardonnay Rezerva 2012 - Venturini dhe shkon

GOLD

 • Faqja kryesore Valduga Leopoldina Chardonnay Gran vitit 2012 - Shtëpia Valduga
 • PERINI Katër 2009 - PERINI
 • PERINI Marselan 2010 - PERINI
 • Venturini Cabernet Sauvignon Rezerva 2012 - Venturini dhe shkon
 • Campos de Cima Brut - Campos de Cima Veraria
 • Natyra Dunamis 2012 - Dunamis Verërat
 • Salton Talento 2009 - Salton Wine
 • Faqja kryesore Geraldo Brut 2013 - Geraldo Faqja kryesore
 • Casa PERINI Prosecco Brut Paralelisht 8 2011 Dunamis 2012 - PERINI
 • Faqja kryesore Pedrucci Brut Tradicionale - Veraria Pedrucci
 • Bueno Bellavista Estate Pinot Noir 2012 - Crumb Wine Group
 • Kranz Merlot 2010 - Veraria Kranz
 • Dunamis Color Merlot / Cabernet Sauvignon 2011 - Wine Dunamis
 • Stellato Rosé Brut 2012 - Santo Veraria Emilio
 • Dëshmi Salton - Salton Wine
 • Prandus Villa Sea Breeze Brut Tradicionale - Villa Prandus
 • Monte Pascoal Dedicato Chardonnay 2012 - Veraria (Monte Pascoal)
 • Art Chardonnay 2012 - Geraldo Faqja kryesore
 • Pika Nero Celebration Muscat - Domno i Brazilit
 • Nubio Sauvignon Blanc 2013 - Sanjo
 • Faqja kryesore Pedrucci Nature - Veraria Pedrucci
 • D'Lounge Alture Chardonnay 2012 - D'Veraria Alture

SILVER

 • Rio Sol Sparkling Muscat - Santa Maria
 • Kranz Cabernet Sauvignon 2011 - Veraria Kranz
 • Guatambu shtigje Pampa Tannat 2013 - Guatambu
 • VIVERE Brut CHAMPENOISE - shkon dhe Venturini
 • Salton Marselan Intense / Teroldego 2011 - Salton Wine
 • Faqja kryesore Geraldo Merlot 2012 - Geraldo Faqja kryesore
 • Rio Sol Cabernet Sauvignon 2012 - Santa Maria
 • Suzin Cabernet Sauvignon 2009 - Veraria Suzin
 • Nubio Cabernet Sauvignon 2007 - Sanjo
 • Maestrale Cabernet Sauvignon 2007 - Sanjo
 • Faqja kryesore Tradicionale Art Brut Rosé Valduga 2013 - Shtëpia Valduga
 • Misionet Muscat shtazëve 2013 - Fin Veraria

Katër dekada, katër varieteteve. Ky kuvend i madh është rezultat i ekuilibrit midis verërat e cilësisë së mirë 2012: 40% Merlot, Cabernet Sauvignon 30%, 15% dhe 15% Tannat Nebbiolo. Rezultat i një korrave të caktuar me kujdes rigoroz dhe ndjeshmëri dhe teknikë gjatë gjithë procesit të hartimit, Dal Pizzol 40 Years është një shembull historik i këtij kombinimi të natyrës dhe kulturës. "Pra, ne jemi të lejuar për të besuar se kjo verë erdhi për të festuar kalimin e 40 viteve të punës, përkushtimit dhe këmbëngulje e një grupi njerëzish rreth një trashëgimi e brezave të qëllimit bekuar. Por gjithashtu mund të ketë qenë i vetëdijshëm apo pavetëdijshëm i një kulture që e ka shoqëruar njeriun që prej agimit të historisë njerëzore dhe asaj moderne, shpreh konceptin se vera nuk është vetëm rezultat i produkteve agro-ushqimore, por një produkt kulturor " thekson Dal Pizzol. 3,520 shishe janë shitur në një shumë të vetme në kuti prej druri me katër shishe.


Winemaker Dirceu SCOTTA, Rinaldo dhe Antonio Dal Pizzol (foto lart)

Për CEO i punishtes së verës, Antonio Dal Pizzol gjithashtu themelues dhe vëllai i Rinaldo, vera është një dhuratë që do të ndahen. "Ajo që ne jemi, ku kemi ardhur nga, ne ecim dhe ne duam të gjithë të bëjnë me Dal Pizzol mund të shijuar në çdo gllënjkë të kësaj vere. Ne përtërij në teknologji dhe njohuri, por kurrë nuk e vënë mënjanë vokacionin mençur që e filloi këtë udhëtim me dashuri duke e ditur dhe duke bërë. Kjo është pasuria jonë më e vlefshme, "thotë Antonio Dal Pizzol.

Winemaker për punishten e verës, Dirceu SCOTTA, zhvillimin dhe design përbërjen e kësaj vere është diçka e dobishme dhe në të njëjtën kohë një angazhim i rëndësisë më të lartë. "Përkthimi në një verë të katër dekadave të tregimeve, të mësuarit, kulturën, përulësi dhe njohuri është detyrë e lehtë. Por si çdo verë është edhe një fëmijë, unë u përpoq për të krijuar atë dhe t'ia dërgojë atë që të ketë një jetë të gjatë e plotë e suksesit dhe arritjeve. Kjo është Pizzol Dal verë 40 vjeç, "thotë verë winemaker-së, Dirceu SCOTTA.

Champagne Taittinger paraqiti një shishe të veçantë të edicionit të tyre të kufizuar për Kupën Botërore. Kjo është hera e parë që Taittinger u zgjodh nga FIFA për të shërbyer për mysafirët në zonat VIP.

Shishe është paraqitur në një kuti e bardhë me footballs artë holografik. Gjithashtu përfshin një etiketë të artë me temën e futbollit, dhe trofeun e Kupës së Botës në krye etiketë.

Taittinger është një nga disa shtëpive të mbetura shampanjë ende të menaxhuara nga familja emrin në etiketë. Shenjë dalluese e verërave të tyre është dominimi i Chardonnay në prerë, i cili siguron shumë hijeshi dhe finesë.

Importimi në Brazil është bërë nga www.interfood.com.br , dhe çmimi mesatar në dyqane do të jetë R $ 250,00.

Për të nderuar historinë e tonë të përjetshëm kampion F1 Ayrton Senna, Moet nis të kufizuar me 41 shishe Jeroboamit (3 litra) e shampanjë Moet & Chandon edicionin Imperial.

Çdo shishe riprodhon etiketën në atë kohë, dhe sjell grupe të famshme që zbukuruar shishe e Moet pranishëm në 41 fiton kampion. Të gjithë do të shiten me vlerë nominale prej 10 miliardë US $, dhe janë ekspozuar në pika të caktuara në kryeqytetet braziliane. Çdo vend do të ketë 01 pjesë dispozicion. Viktoria vendi që të jetë mbreti i Store Wine, Aneksi Kantina Bacco.

Gjithnjë e verërave shije evoluar. Kjo predilection është forcuar kohët e fundit nga Argjentinës provë verë të BODEGAS Lopez Montchenot, kam pasur mundësi të marrin pjesë me ftesë të "Confraternity di duhani", një nga më të njohur dhe të respektuar kryeqytetin e shtetit. Vendi për këtë ngjarje historike ka qenë importues dhe dyqan "Space DOC", e cila është në mes të Shopping nga dita në ditë, Kantonit Beach, rrethuar nga bare dhe restorante të frekuentuara mjaft tërheqëse dhe (Elesbão Linhares Street, Shop 23, telefon : 3024,1222).


Confreres në foto: John Netto Gomes, Gabriel Lordello, Braz Zé Neto, Fabiano Lopes, Danilo Storari, Liemar Pretti, André Bourguignon, Plini Ceolin, Thiago Rocha, Livi Bassani, Pero Paradise, Dalla Bernardina Felipe dhe I, Silvestre Tavares.

BODEGAS Lopez Montchenot, i quajtur edhe Château Montchenot në të kaluarën, të vendosura në Cruz de Piedra (Alto Valle del Río Mendoza), Maipu, Mendoza, kishte të korrat e parë në vitin 1960. Rajoni ka një mikroklimë të privilegjuar, verë të nxehtë dhe të thatë, me ditë me diell dhe netë të ftohta. Kjo amplitudë shquar termike favorizojnë zhvillimin e rrushit, duke arritur një cilësi të lartë.

I madh 'cat kërcen', të cilat e bëjnë verërat nga kjo punishte vere me një stil të pagabueshme, është procesi i maturimit x druri. I përbërë nga një gjykatë e Cabernet Sauvignon, Merlot dhe Malbec, me mbizotërim të ish, plakja ndodh në fuçi lisi frëngjisht, 5.000-20.000 litra kapacitet, ku vera transformohet për 10 vjet fituar një kompleksitet të shquar të flavors dhe aromas më parë do të tregut. Montchenot emëruar 15 dhe 20 vjet të moshës 5 dhe 10 vjet në shishe. Ofrimi i këtyre verërave në Brazil është i kufizuar. Ka disa vintages dispozicion në www.winelands.com.br .

Madhësia e fuçi ndikon në cilësinë e verës? Sa më e madhe enë, kontakt më të ulët druri me verë dhe për këtë arsye më ngadalë dhe më pak është efekti i tyre në shijen e pije, duke ofruar hijeshi të mjaftueshme. Butet e mëdha disa dhjetë mijë litra shumë më pak ndikim në bordalesas verës të vogla 225 fuçi litër (standarde më të përdorura në botë sot).

Çfarë është një provë vertikale • Një provë vertikale është kur disa vintages të të njëjtit verës janë provuar sekuenciale. Janë të vendosur në tryezë tualeti 50 ml çdo kulture në lojë me birila të numëruara, zakonisht pesë në numër dhe vera zakonisht kanë praninë e një "ekspert" ose prodhuesi për të drejtuar provën. Të testers analizuar teknikisht si kushtet klimatike të çdo viti, aspektet teknike të verës dhe vreshtarisë mund të ndikojnë aromas dhe shijet e verës. . Prova mund të ndjehen diferencat në aromë dhe shije të një kulture në një tjetër të cilat janë të ndikuar edhe nga vitet e kujdestarisë Le të shijuar verërat:


1976 BODEGAS Lopez Montchenot

 • Amazing se si një verë e Argjentinës, 38, është ende gjallë dhe i pranishëm me shënime komplekse. Gorgeous halo portokalli evolucioni tulla. Dhe kjo kompleksiteti. Aroma ngjan lëkurë, duhan, mjaltë, fruta të thata, duhani dhe prekje të lehta balsamic. Medium trashë qiellëz, me aciditet të mirë dhe ekuilibër. Konfirmoi të shënimeve në hundë. Rrezik Blind një Rioja tradicionale evoluar. Gjë shumë e mirë. Për të ruajtur në kujtesë.


1988 BODEGAS Lopez Montchenot (Magnum -1.5 ml) | Edicion Special 115 vjet të verës.

 • Më shumë mbyllur panelin. Fruta të errët të mesme i turpshëm i shoqëruar nga një aluzion të vogël të vanilje. Në interes, i balancuar me tannins pak fshatar, aciditetit të saktë dhe këmbëngulje të mirë. Nevojë për më shumë kohë në shishe, për të fituar kompleksitetin dhe elegance. I besoj atij - ;) .


1992 BODEGAS Lopez Montchenot Gran Reserva 20 év

 • Ajo ndryshonte nga të tjerët nga nota të shquar të frutave agrume e lidhur me të kaluarën dru të vjetër dhe erëza. Ishte shumë i butë në gojë, me tannins butë, aciditetit të saktë dhe këmbëngulje të madhe. Kjo fruta të ndryshme dhe tannins buta të tjera tuaj të lënë mua me një plesht në veshin e tij në lidhje me potencialin e saj në plakje. Një verë të shpejtë dhe të shijshme në këtë moment.


1998 BODEGAS Lopez Montchenot Gran Reserva 15 év

Sy kafe me halo evoluar. Vera aromatike gjithashtu duke iu referuar "Rioja tradicionale", shënimet e mishit, druri të vjetër, mjaltë, e kombinuar me fruta të thata dhe erëza. Qiellëz tregoi të integruar, por me aciditet të mirë, shënime konfirmuar hundë, të rrumbullakëta, dhe me këmbëngulje të mirë. Evoluar shumë mirë. Lindão!


Montchenot 2002 (Foto: Gabriel Lordello)

 • Paraqitur aroma koncentruar me tokë me lagështi, druri, kanellë, arra, e pjekur. Qiellëz Trupi, kadifeje, taninet pjekur, elegante dhe të balancuar të mesme. Pëlqyeshëm. Ndjenja është jeta e gjatë.

Tekst botuar fillimisht në kolonën Living Life | C2 + kënaqësi dhe të CIA-s | Gazeta Gazeta

Entres mbahet 21-22 qershor, e Victoria ExpoVinhos - Ekspozita 6-të ndërkombëtar i verës Victory u bë kryeqyteti i Shpirtit të Shenjtë në qendër të vëmendjes për connoisseurs e pije. Veprimtaria, e organizuar nga Federata e Tregtisë së shtetit të Espirito Santo (ES-Fecomercio), mblodhi së bashku më shumë se 60 ekspozues, duke përfshirë importuesit, prodhuesit dhe shpërndarësit që kishte rreth 1,500 etiketat, Qendrën Konventës, në Santa Lucia.

Gjatë panairit dyditor, Wine provë dha një turmë prej pjesëmarrësve - sommeliers, importuesit, shumë profesionistë të verës dhe konsumatorët në përgjithësi, një mostër të madhe të asaj që është në dispozicion sot në capixaba tregut, etiketat dhe kompanitë që kërkojnë partnerët pazar përreth, vështrojnë konsumin për frymë të pije në shtet, i cili sipas organizatorëve, tani është e treta në renditjen kombëtare.

Në qëndron, disa me praninë e Verëbërësit dhe pronarët punishte vere, linjat e prodhimit të tëra, më themelore për të më të devotshëm, ishin të hapura për gëzimin e përgjithshëm të oenophiles. Ndryshme dhe mundësitë ishin aq shumë pjesëmarrës ishin të gatshëm për të lënë sallën e madhe para provë ato verëra ato dijnë vetëm nga faqet e internetit, gazetat dhe revistat e specializuara. Me kaq shumë njerëz të mirë së bashku, ajo ishte ende e mundur për të krahasuar prodhuesit të ndryshme në të njëjtat verërat e vendit, në mesin e të gjithë atyre në dispozicion.

Në rast gustator publiku mund të mostrës dhe të mësojnë disa produkteve capixabas, dhe enët përgatitur nga studentët e Qendrës Universitare të ushqimit Vila Velha (UVV). Sipas kuzhinier kontrolluar risottos Alessandro Eller dhe makarona janë shërbyer të ndryshme.

Së bashku me të drejtë, personalitete të ndryshme të botës vera zhvilluar bisedime me dhoma të mbushur me njerëz, duke treguar interes në verë, patjetër nga capixabas. Kam marrë pjesë në dy shumë interesante.

Matthew Godoy, sommelier me përvojë në Fasano Group dhe menaxheri i shpërndarësit të ujit S. Pellegrino, Acqua Panna dhe Perrier, foli për "rëndësinë e ujit në Ushqimit dhe bartending." Ishte e qartë se si vera, uji duhet të jenë të zgjedhur për të shoqëruar ushqime dhe pije të tjera nga kriteret përputhen.

Nicolas R. Farias Torres, Nicolas Torres, ambasadori i pirg dëbore në Amerikën Latine, dhe biri i winemaker madh kilian Cecilia Torres (Santa Rita Veraria), foli mbi temën "Classics reja dhe luginave për Prodhimin e lartë varg Verërat nga Kili" . Unë e kuptoj se konsumatori braziliane fillon akuzuar verëra të reja, verëra të ndryshme, më të balancuara dhe më pak të mbushur me fruta dhe druri. Kjo kërkon TERROIRS të mira të reja.

Pesë Award Top, vendoset edhe një herë në dispozicion në treg me cilësi të certifikuar etiketat 30 në gjashtë kategori: Red and White Botërore Vjetër, New Botërore, kuq dhe të bardhë, me gaz dhe ëmbëlsirë. Zgjedhja e këtyre etiketave është bërë nga 14 gjyqtarë (duke përfshirë edhe këtë gazetar), në një provë të verbër. Rezultati, si një vit më parë, u botua para fillimit të ngjarjes, duke i dhënë vizitorëve mundësi të përjetojnë verëra me besim në të dy ditëve të panairit. Shikoni listën e plotë të Top Pesë: http://www.vivendoavida.net/?p=33448 .

Çmimi konfirmuar cilësinë e disa etiketave, të tilla si të shkëlqyer kilian Casa Del Bosque Reserva Sauvignon Blanc 2013 (Carone), £ 59, dhe QPA Portugeze Touriga Nacional 2007 (hapësirë ​​DOC), £ 168. Midis surpriza, verë e shijshme White Italian Langue Monti Bianco DOC 2009 (Zanatta), US $ 85 dhe verë braziliane me gaz, shtëpi Pedrucci Rezerva Brut (DZ magazinë e madhe), US $ 65 vjeçar.

Verërat kombëtare ishin të përfaqësuar shumë mirë në Top Pesë me shtatë etiketa në mesin e 30 fituesve. Basso punishte vere, të vendosura në qytetin e Farrukhabad, Serra Gaucha, pjellë etiketat Monte Pascoal Dedicato CHAMPENOISE (Perim) £ 62 Rezerva Chardonnay 2012 R $ 55 dhe Reserve Cabernet 2012 US $ 55. A ishte edhe titulli i Brazilit më të mirë kosto-përfitim e panairit me të kuqe Aurora Rezervë Merlot 2012 (Carone), US $ 36.

Nuk ka dyshim se ishte edicioni më i mirë i ngjarjes, dhe të cilët patën mundësi të marrin pjesë, me siguri u largua me një pasqyrë të gjerë të verërave në dispozicion në Espirito Santo dhe tregun kombëtar. Urime për Vanderlei Martins dhe Elvecio Fae, dy shtyllat e ngjarjes.

Së fundi, unë theksoj disa etiketat për ju lexuesit, të preferuarat e mia, të cilat treguan bukur në tas. Shëndeti!

Ferrari Brut - Itali Seasons - £ 199 - Carone (tel: 3137,2844)

 • Italisht gaz bukur, komplekse, toasty dhe të pjekur, edhe pse shumë i rafinuar. Personalitet i madh në gojë me lajthi dhe kore bukë, i butë, të harmonishme dhe të vazhdueshme.

Faqja kryesore Pedrucci Brut Reserve - Brazil Seasons - £ 60 - DZ Emporium (tel: 3062,7070)

 • Shije shumë të mirë, të freskëta dhe intensive, duke i kujtuar bukë të bardhë dhe fruta të lehta. Qiellëz është i butë, me shije frute dhe shumë të freskëta. Pah Great!


Monti Langue 2009 - Itali - 85 £ - Zanatta (tel: 3026,6440)

 • Një i pasur verë italiane e bardhë me shënime e pjeshke, mjaltë, erëz dhe minerale. Qiellëz pak i butë, me aciditet të integruar dhe alkoolit.

Papale 2009 Linea Oro - Itali Seasons - £ 210 - Verërat dhe Delicias (tel: 32.357.013)

 • Lush vanillic shije frutash, provë shëndoshet dhe kadifeje udhëzuar. Përfundojë intensive, duke lënë një ndjenjë e duan më shumë. Top primitive!

Ventisquero Grey Single Block Chardonnay 2009 - £ 99 - Carone (tel: 3137,2844)

 • Aroma intensive, pak më i butë, dhe fruta si e bukur nga druri. Shije me aciditet të mirë, të balancuar në të gjithë. Një Chardonnay i mrekullueshëm!

Nxisë Librin Red 2011 - Portugal - £ 89 - Ok supermarket

 • Aromas e frutave pjekur, të zezë dhe të kuqe, me shënime të dolli dhe erëz. Qiellëz është i pasur, i shëndetshëm, duke konfirmuar komposto frutash, tannins të fortë dhe të përfundojë të gjatë.

Shumica e turistëve që mbërrijnë çdo ditë në Buenos Aires ka një shije të mirë në mish mendje. Përfituar nga racat blegtorale, dhe përdorimi i rrjetit, përvoja mishngrënës nuk është me të vërtetë shumë e shijshme, duke e bërë atë të ndryshme nga ajo që ne janë përdorur për të këtu në Brazil.

Gjatë qëndrimit tim Buenos Aires me ftesë të Verës të Argjentinës patën mundësinë të takohen La CabreraPalermo Soho, një restorant ku ju mund të hani një nga steaks më të mirë të Buenos Aires.

Përveç atmosferë simpatik dhe komod, cilësia e shkurtimeve, të gjitha shërbeu me një të mirë accompaniments ndryshme (sallatë, bukë, perime, pure, salcat, pastinhas, patate, turshi) janë të le njeri të kënaqur.

Një tjetër tipar dalluese e shtëpisë është lista verë, me një shumëllojshmëri të gjerë të etiketat dhe çmime të mira, e cila shkakton që të harmonizojnë mishit tuaj me një verë që të shkojë. Të gjithë të paktën një e treta e asaj që është akuzuar në Brazil. Rreth 50 $ një çift, tashmë me një verë të mirë.

Bukë, grissini dhe sallatë.

Të Morcillas famshme

Bandiola, një derri lëng.

Kundërfiletë me proshutë, AFFF!

La Cabrera - Dy adresat

Cabrera 5099 dhe 5127 - Palermo Soho

www.parrillalacabrera.com.ar