optimalizace pro vyhledávače webové stránky předložit Email Extractor

DZ Emporium vyhlašuje 1. Osobní kurz Víno z Ducha svatého, nejnovější trend ve světě vína, s odborným vzděláváním. Bude 150 hodina, dvě třídy za měsíc, v sobotu třídy, 6 moduly pro 8 měsíců. Začátek v červenci. Informace: - Telefon: 3062-7070 | 99229 až 2261.

Chile a Argentina jsou dvě velké hvězdy Jižní Ameriky, pokud jde o výrobu vína. Dohromady představují 60% brazilských dovozu vína. Faktory ovlivňující kvalitu jsou vynikající povětrnostní podmínky, půda, což vede k pěstování hroznů s optimální kvalitou. Ačkoli nové odrůdy začínají přinášet výsledky v Argentině, Malbec vládne v chuti milovníků nápojů. V Chile jsou hlavními hrozny jsou francouzské odrůdy, jako jsou nátěry, Cabernet, Merlot, Pinot a Merlot, bílé Chardonnay a Sauvignon Blanc.

Nedávno jsem se zúčastnil v panelu s šesti elitních červených tyto dvě země, 3 x 3. Ochutnávka potvrdil kvalitu a schopnost vývoje těchto vín. Nechte je:

Don Melchor 2001 (Chile) - Cabernet Sauvignon a Cabernet Franc - R 450 dolarů

 • Inovační kapacita Enrique Tirado, vinaře odpovědné za tohoto vína je zarážející. Od roku 1997, jeho první sezóně, je zde blízko eliminace bylina, která byla kdysi charakteristickým znakem tohoto vína. Ukázal spoustu černého ovoce na nose, tabáku a kávy. Chuť vyvážená a intenzivní s jemnými taniny. Jeden z nejlepších ročníků.

Almaviva 2006 (Chile) - Cabernet Sauvignon, Carmenere, Cabernet Franc a Merlot - R 750 dolarů

 • Poslední lichý rok v Chile v roce 2006, patří mezi nejlepší. Nižší teploty v dubnu zpomalila proces zrání, vytváření úrodu v pravý čas. Suché podmínky a pomalé zrání přispěly k velkému nahromadění fenolických sloučenin, dobrou rovnováhu a dobré zrání hroznů. Komplexní nos, který byl otevřel jako časový pohár, znázorňující různé nuance, ovoce, kůže, tabáku a koření. Kulatý patra s vynikající kvality tříslovinou. Mít možnost ochutnat Almaviva je opravdu jedinečný zážitek.

Manso de Velasco 2004 (Chile) - R 250 dolarů - www.devinum.com.br

 • Vyrobeno na počest zakladatele města Curicó, Don José Manso de Velasco vinic Cabernet Sauvignon, préfiloxera, více než 100 let, je to uvedeno v poháru po 1 hodině dýchání, velký aromatický výraz, typický zelených dotek, zralé černé ovoce, a chutné toast z dubových sudech. V posledním úseku, se umístila na třetím panelu.

Cheval des Andes 2002 (Argentina) - Malbec, Cabernet Sauvignon, Merlot, Cabernet Franc a Petit Verdot - R 325 dolarů -

 • Cheval des Andes To, podle mého názoru, byl velký víno v noci, snad nejlepší víno vyrobené v Argentině v sezoně 2002 byl považován za 10. Je vinný projekt ultra-premium kategorie ve vlastnictví LVMH, francouzský holding specializuje na luxusní zboží, mezi nimiž vystupují Louis Vuitton a jiné módní značky, hodinky a parfémy, stejně jako váha popisky v nápojovém oblasti, jako je například slavné Châteaux Cheval Blanc a d'Yquem, a domy Moët šampaňského & Chandon, Veuve Clicquot a Dom Perignon. Jak název napovídá, Cheval des Andes má co do činění s jeho bratrem, Premier Grand Cru Classé "A" Saint Emilion, v Cheval Blanc. Projekt se narodil z joint venture mezi Terrazas, vinárny patřící do argentinské Chandon, a bordalês zámku. Cup ukázala nádherné na nose, s tóny kokosového ořechu, vanilky, kůže a čokolády. Chuť sametově, bohatý, koncentrovaný, se spoustou života před sebou.

Poezie 2002 (Argentina) - 60% Cabernet Sauvignon a 40% Malbec - 280 liber - www.worldwine.com.br

 • Bodega Poesia je ve vlastnictví Garcin-Leveque rodiny, která produkuje Bordeaux Grands Crus Clos l'Eglise, Branon zámku, zámeckého Barde-Haut a Château Haut-Bergey. Poezie 2002, je nejvyšší Argentina, již vyvinul, ale stále zachovat dobré ovoce, krémová textura s vynikající kyselostí. Bylo to druhé víno noci. Velmi elegantní a integrovat.

Achaval Ferrer Finca Altamira 2007 (Argentina) - R 450 dolarů -

 • Achaval Ferrer produkuje svá vína s Malbec ve třech "terroir": Finca Altamira, se nachází v La Consulta na 1,050 m; Finca Bella Vista, vinice v Perdriel 980m obklopující Bodega; a poslední, Finca Mirador, která se nachází v nadmořské výšce 700 m Medrano. Oceněný Altamira 2007 z vinic s nízkými příjmy, s výrobou pouze 8736 lahví. Spousta ovoce, zejména černé švestky. Má také toasty a pozoruhodnou vanilky na nose. Chuť intenzivní, s pozoruhodnou tělem a sladké taniny. Elegantní, s dobrou rovnováhu mezi velké struktury, kyselost a alkoholu. Zlepší s více času v lahvi.

Na vrcholu gastronomických módy, pohyb potravin vozíků - kočujících restaurace, namontované na dodávkových a nákladních automobilů - již založena v zahraničí, získává půdu pod nohama v Brazílii. Naladěn na novinky na celém světě, Duch svatý přijímá ze dne 11. a 14. června 1. Setkání potravinářských Trucks.

Tato akce bude zahrnovat 13 kamiony z mnoha různých stylů a chutí. Vozidla budou zaparkována v obýváku, shromáždili na nádvoří Shopping mistra Alvaro, Sierra, soustružení místo na must-viz pro ty, kteří si chtějí vychutnat funky jídlo.

V nabídce, japonské jídlo, Canadian, italsky, anglicky a ulice, což vede k široké škále možností, nabídl na jednom místě. A to není jen pochoutky a horké. Víno a řemeslo pivo milenci mohou také aby se rozhodovali ve specializovaných nákladních vozidel v těchto nápojů.

Kamiony, kromě dobrého jídla, ale také přináší velké příběhy. Jako určitou lásce s víny, který cestoval světem hostující vinařství ve více než 30 zemích světa. Nemluvě o míru podnikání, který byl obsah zaparkovat své podnikání v tradičním formátu restaurace ne.

1. Setkání potravinářských Trucks je jedním z firemní komunikace iniciativy Jobs, ve spolupráci s mistrem Alvaro nakupování, a má vstup zdarma. Nabídka nákladních automobilů, cena od R 7 dolarů.

Účastníci

Mezi účastníky akce jsou známy capixabas a také hosté z Rio de Janeiro a Minas Gerais. Podívejte se, kdo bude dělat nákupní mistr Álvaro skutečné zastávce v boxech z kuchyně:

Jacques Gourmet Food Truck (RJ): Rio náklaďák nabízí gurmánské hamburgery. Mezi hvězdami nabídce jsou Jacques Burger (Australian chléb, hořčice omáčka a med, hovězí maso s handmade kořením, bylinkovým máslem, sýrem, slaninou a rukolou listy) a Porc Burger (sezamového chleba, citrónovou šťávou, stopka maso s handmade koření, sýrový talíř, hlávkovým salátem a rajčaty). Mobile hamburger je na cestě od roku 2014.

Paleta Carioca (RJ): jídlo kamion přináší slavné mexické palety, který se vloupal do brazilské léta v roce 2015. popsicles v různých příchutích, má krémovou texturu, s velkorysými kousky ovoce. K dispozici jsou také plněné pokušení. Jednou z aplikací je paleta ořechů s lískových oříšků smetanou a pistácií.

Chiks Gourmet (ES): jídlo kamion, který je v capixabas silnici před dvěma týdny se bude hrát v setkání s typickou misky Kanady. Podáváme rafinovaný Poutine jídlo připravené s opečenými brambory, nakrájenou sýr mozzarella, speciální omáčka na základě vínem a strouhaným hovězí a dalším kořením, parmezánem polevou a zelenou cibulkou. Dezertní návrhy? Cheescake guava.

Grandi Gourmet Stop (ES): jídlo kamion debut v případě Shopping Mistr Alvaro. Verze na kolech společnosti zabývající se před dvěma lety v Duchu svatém. V nabídce, italská kuchyně: těstoviny, bruschetta (italská antipasto provedena na chleba, který je opečené na grilu s olivovým olejem a pak třel s česnekem) a sladkosti.

Beer Truck Yellow (MG): Těžba Truck přináší ty nejlepší domácí piva státu, který je druhý největší výrobce nápojů v Brazílii, za jediným Santa Catarina. Bratři Rodrigo a Lucas De Angelis muset capixabas mozaiku velkých nahrávacích společností o 55 stylech nápoj vyrobený v Minas Gerais. Konstrukce je uzpůsobena jako kamionu cestování výčepem. Má kapacitu 12 sudů 50l ve vašem těle, zvýšené o 10 sudů v minicarreta taženého. Můžete pracovat s až 4 značky a až 8 různých typů piva na akce.

Pan Esfiha (ES): van of esfihas je v capixabas cestě od roku 2012. To se stalo pevnou atrakce Manguinhos Beach, Sierra. Menu obsahuje esfihas maso, kuře, feferonkami a ricottou s listovým špenátem, plus bláznivý maso kebab.

Wine World Adventure (MG): v důchodu strojní inženýr, milovník vína, rozhodl vybavit dodávku, vzal své dvě děti a vyšel do světa pokrývá hlavní vinařských oblastí Jižní Ameriky, Severní Ameriky, Afriky, Oceánie a Evropy. Cesta trvala dva roky a tři měsíce. Nákladní automobil, který cestoval 34 zemí, přinese čtyři šumivé štítky, bílé, červené a Rose, ochutnali tento dobrodružství.

Křupavé Fried'm Franguinho (ES): ochranná známka společnosti Vila Velha, verze na kolech debutoval v létě 2015 na pláži Meaípe v Guarapari. S odkazem anglické jídlo ulice, nákladní automobil slouží kuřecí čipy (smažené kuřecí řízek s hranolky), rybí čipy (smažené ryby steak hranolky), křídla čipy (stehno smažené křupavé křídla s čipy) a mini občerstvení. Všechny možnosti přijít s domem omáčkou.

Hasta La Pista (ES): červená trailer Hasta La Pista, s výrazem "Zavolej mi, že bude!" Nápisem na dveře, byla v oběhu od konce roku 2014 do ulic Ducha svatého. Novinkou byl vytvořen São Paulo Carol Cicone, s bydlištěm ve Starém Městě na 20 let. Mezi nejoblíbenější menu, sandubas vytáhl hovězí žebra v omáčkou z černého piva, šunka s uvolněných škvarky a hovězího masa s gorgonzola. Dalším out je také pes "Grumpy" s provolone chlebem, mírně pikantní čedar omáčkou a slaninou křupavé. Všechny sendviče doprovodné bylinkovým máslem.

Iluze masa (ES): podnikatelé Márcio Sant'Anna a Maria Thereza Couzzi Areal, barbecue ventilátory, vozidlo přizpůsobené sloužit speciální soudy grilování, gril a speciálních sendvičů. Svíčkové a kýta škrty jsou stranou masožravce, které mají také dítě hovězí maso na grilu. Mezi nejvíce objednané sendviče jsou vepřová žebra, sukně steak a steak.

Dukese Winehouse (RJ): potraviny truck nabízí veřejnosti příležitost ochutnat dobré červené víno, bílé, růžové nebo šumivé akce a večírky v jejich speciálně upravených a charakterizovaných přívěsy.

Reggae v van (RJ): s rytmem Boba Marleyho jako hudbu na pozadí, Rio Kombi přináší kulturu, zábavu a hudbu spojenou s ležérní jídelní ulici. Sendviče jsou vaše vlajková loď.

Dragon Sushi (ES): japonská restaurace z Vitoria, který se lišil podal domov a hit, nyní přichází verzi kamionu. Sushi bar Vozidlo tvaru, bude sloužit sushi a sashimi tuňák, losos, bílé ryby, kůže a Kani. Volby teplých jídel, nabídka přináší Balí a yakisoba. Japonský vozík začal cestovat dálnic Velkého vítězství od března letošního roku.

Služba

1. Setkání potravin Trucks Ducha Svatého

Kdy: 11-14 června. Čtvrtek a pátek od 16 h do 22h. Sobota a neděle od 11h do 21h.

Kde: Nakupování Mistr Alvaro Courtyard (Nákupy vstup) Av John Palace, No. 300, Eurico Sales, Serra.

Kolik: vstup zdarma. Menu z R 7 dolarů.

Informace: (27) 3.211 až 0.770.

Právě jsem obdržel smutnou zprávu o smrti drahého přítele Silvia Cintra Franco, blog vydavatelství Wine & gastronomie, který bojoval s velkou odvahou proti rakovině. Můj poslední setkání s ní byl v Emporium Santa Luzia v SP dveřích, poznamenán radosti, lásky a úcty vůbec. Díky za vše, co mě naučil. To jeho průchod je plný světla a míru. #RIP

Čas připravit oběd trochu sofistikovanější, nic lepšího než výběr beránka. To, kromě toho, že má dokonalý prezentaci, má výraznou chuť, která dobývá každé patro. To pečené jehněčí s rozmarýnem a hořčicí receptu je lákavá, ale ponechá všechny hosty dojem chutí a vůní. Zkus to!

Skupina kuchařů a restaurací majitelů po celém světě protestovali proti legitimitě ocenění na světě 50 nejlepších restaurací, podporované britského časopisu Restaurant. V obyčejný, tito zástupci gastronomických padl pozici, nebo ne objevil na seznamu. To byl také vytvořen hnutí Occupy 50 Best zpochybňování publikaci. Pokračovat čtení>
zde .

Složení

 • 400g filet mignon
 • Olivový olej
 • sůl
 • 50 ml brandy
 • 1 svazek majoránka
 • 2 polévkové lžíce (polévka) ze zeleného pepře
 • 4 polévkové lžíce (polévka) z čerstvé smetany nebo smetany

Příprava

 • Vyčistěte zaoblení a rozdělte na dvě.
 • Spálit po dobu dvou minut každé ze dvou hlavních stran steak v horké pánvi s trochou olivového oleje.
 • Dochutíme solí pouze stranami již uzavřeny.
 • Ať těsnění pro každou minutu boční strany.
 • Flambé s koňakem, odstraňte filé a snižte teplotu.
 • Přidejte majoránku pobočku na brandy.
 • Přidejte pepř, po hníst ji v paličkou.
 • Přidejte smetanu a nechte ji snížit trochu, aby se to více krémová.
 • Podáváme steak doprovodu šťouchanými bramborami.

Nedávno vydala seznam 50 nejlepších restaurací na světě, v roce 2015 - www.theworlds50best.com - ale víte, kolik to stojí jíst v 10 nejvhodnější tohoto žebříčku? Zdroj: Estadão

Nachází se v Girona, Španělsko, El Celler de Can Roca byl zvolen lepší svět podruhé - poprvé v roce 2013. A náklady jídlo mezi 155 a 190 eur (US 538 dolarů na R 659 dolarů). Jeden z jídel, které mohou být podávány, je to sasanka salát, mušle, skutečný okurka, nakládané řasy.

Massimo Bottura a jeho restaurace, Osteria Francescana (Modena, Itálie), obsadila druhé místo v 50 nejlepších. Slouží dvou menu-ochutnávka. Jedním z nich je tradice v evoluci, s osmi časy a místních surovin. Prodává za 170 eur (R $ 590). Druhým je pocity, s experimentálními pokrmy z šéfkuchaře - 195 eur (R 676 dolarů).

V Noma, třetí nejlepší restaurace na světě, ochutnávka nabídka platí pro 1700 DKK (R 790 dolarů). Jeden z jídel vytvořených šéfkuchaře, René Redzepi, skládající se z zeleniny podávaný v hrnci, který země je vyroben z sladu a lískových oříšků mouky.

Centrální restaurace v Limě, stoupal v popularitě v 50. nejlepší. Skočil z 15. loňského roku do 4. letos. Jíst v restauraci Virgilio Martinez a Leon Pia, budete muset vysolit 388 podrážky (US $ 389).

Sloužit mrkev tatarský v jedenáct Madison Park, New York, číšník přináší mlýnek na maso a brousit závod v té době. Tento pokrm je součástí nabídky chutnající Chef Daniel Humm, kteří dosáhli na 5. místo v 50 nejlepších. Jídlo stojí 225 dolarů (714 liber).

Degustační menu Mugaritz, šestý umístil na šestém umístěn z nejlepších 50, se skládá z asi 24 jídel. V něm jsou výtvory baskické Andoni Aduriz. Každý člověk musí zaplatit 185 eur (R $ 642).

Může se to zdát pouhou mandarinku, ale ovocná dřeň odsoudil jeho obsah v názvu. Vstup sloužil v Londýně večeři při Heston Blumenthal, sedmý nejlepší na světě, je kuřecí játra a foie gras rechedo. Trvá práce dělat: Tři kuchaři stráví tři hodiny denně dělat jídlo. Není divu, že večeři čtyřikrát stojí 85 liber (nás $ 410).

Večeře v Narisawa v Tokiu, náklady na 25.000 jenů (R 635 dolarů). S asi 10 krát menu-ochutnávka na světě osmý nejlepší restaurace používá čerstvé suroviny. Munda jídlo s obdobími.

DOM Sao Paulo byl zvolen devátou nejlepší restauraci na světě o 50 nejlepší. Nejlevnější ochutnávka menu domu je Optimus, která má mezi šest a osmkrát a stojí R 380 dolarů reais. Již nejdražší varianta, menu Maximus, zaručuje mezi 10 a 12 pokrmů šéfkuchaře Alex Atala. To stojí R 527 dolarů.

Desáté restaurace na seznamu, GAGGAN v Bangkoku, přináší indickou kuchyni do Thajska. Foto misky, vepřové vidaloo, může být na degustační menu, které vyjde mezi 2500 a 4000 Bahth (R $ 235 R $ 376).

Viu Manent je sto let stará vinice Chile, přesněji ve Valle de Colchagua prodejní džbán vína v centru Santiaga v roce 1930 akvizice vinic se stalo až v roce 1966, kdy rodina koupila pozemky v aktuálním Cunaco kde existovaly staré vinice Cabernet Sauvignon a Malbec, málo známý v Chile, které dnes poskytují základ pro nejvíce chválil vín z vinařství, v současné době se zaměřil na výrobu vytváří mimořádně kvalitní vína.

Některá vína tohoto prestižního vinařství byly prezentovány v degustace pod vedením vinaře Juan Pablo Lecaros, jeden z nejlepších a nejuznávanějších Chile, sklad vína Spot (Nákupy Vila Velha - 3533,2173), v rámci projektu sklízí chuti, která se snaží přinést dobrý měsíc pro producenty zápas pokrmy z Chef Junior Delpupo, ke stále nižším nákladům. Nechte je:


Viu Manent Reserva Chardonnay 2014 - R 56 dolarů

Hezký, studená bílá, slabě označený dřevem, s tóny bílých květů, ananas, meloun, hrušky a minerální dotek.

Viu Manent Carmenere Gran Reserva 2012 - R 85 dolarů

Aroma dobrá, s typickou zeleninovou dotek, a květinovými tóny a červeného ovoce. Na patře potvrdila typickou zeleninovou evidentní hrozen, měkký, ale je třeba karafu po dobu 1 hodiny, aby se uvolnil alkohol.

Viu Manent Vibo Punta del Viento 2011 - R 135 dolarů

Nyní, na elitní vína, nejdražší. První spuštění Vibo linky "Punta del Viento", jméno pahorku, kde se vinná réva, které vedou ke vzniku tohoto vína jsou osázené, dostává vliv Tichého oceánu. Typický řez jižní Rhône, a také v Austrálii, 71% Grenache, Syrah a 13% Mourvèdre 16%, 10 měsíců v dubových sudech. Působivé koncentrace, s hedvábnou texturou, zralé ovoce, ale vyvážený krásnou kyselinkou. Druh vína, které odmítá nechat ústa. Výkonný, ale ne alkohol. Vinhaço s velmi příznivou cenu!

Viu Manent El Incident 2010 - R 375 dolarů

Druhý El vinhaço incidentu, střih 93% Carmenere, Petit Verdot a Malbec 4% 3%, s hroznovým vínem ze tří vinic nacházejících se v údolí Colchagua. Vineyard Carmenere La Capilla, vinice Malbec San Carlos a Petit Verdot Vineyard El Olivar. Balóny na štítku položit selhal balón výlet, který skončil s havarijním přistání uprostřed náměstí v chilském městě Santa Cruz. Aroma černého a červeného ovoce, kůže, čokolády, toastový, koření a pepře jemnou, téměř nepostřehnutelné. Chuť je bohatá, svěží se sametovými taniny, dobré ovoce, čokolády a vanilky. Velmi dlouhé a perzistentní.

Viu Manent Noble Semillon Botrytis 2013 - R 85 dolarů

Sladké víno vyrobené s hrozny napadeny houbou, je botrytidy, také známý jako ušlechtilou plísní. Vůně medu, meruňky a citrusové plody. Mastná patra, s velkou rovnováhu mezi kyselostí a sladkosti, a příjemné konec dobrého vytrvalosti.

Na výtvory Chef Junior Delpupo

"Natural" se stal poslední slovo ve světě vína. Ale to, co dělá, a co je důležitější, jaké jsou jeho vlastnosti?

Můžeme definovat přírodní vína, jako jsou ty vyrobené s "minimálního zásahu" - tedy bez použití chemických látek ve vinici nebo ve sklepě. Oni jsou téměř vždy vyrobeny z ekologicky pěstovaných vinic, a mnozí jsou biodynamic (léčených biodynamických přípravků a použijí podle fází Měsíce). Mohou být unfined filtrace, která může dát jim zakalený. Obecně přírodních vín, biodynamické a organické, mají vyšší čistotu a vyjádření ovoce a má obecně nižší obsah alkoholu, a jsou více gastronomické a dát méně bolesti hlavy.

Nedávno jsem měl možnost ve společnosti přátel, aby pečlivě ochutnat popisky Lizete Vicari a jeho syna, vinař Augusto Vicari, majitel Vicari domény, vinařství s mikro-výroby (2000 l) přírodních vín, vinifikovány v garáži jeho domov, se nachází v Imbituba, Praia do Rosa, Santa Catarina. Jeho vína mají legii fanoušků, jsou jedinečné, se spoustou osobnosti. Hrozny použité pro Merlot a Rieslig kurzíva pochází z vinic v Monte Belo do Sul, v údolí vinic. Sangiovese, Ribolla a Sauvignon Blanc pochází z Urubici v Panelão viděl. Cabernet Sauvignon, které nebyly ochutnali, letos přišel z São Joaquim. "Klima má mnoho vinař otlučený, mnoho krupobití déšť, atd. Vzhledem k tomu, počasí budu rýžování kde hroznového je nejúžasnější. " Lizete říká.

Začali jsme pracovat s Sauvignon Blanc 2014 (10,5% ALC), zcela odlišný od konvenční. Kdyby to bylo slepě nikdy by SB. Expresivní nos s poznámkami obtížné určit, ale pěkné. Chuť s méně kyselost, light-plné a vyvážené. Ribolla Gialla 2014 (10,5% ALC), tato láhev se jedná, byl nejnesmělejší bílé, a to jak na nose a v ústech. Možná budete potřebovat čas v láhvi ukázat své nejlepší. Již v roce 2009 kurzíva Rieslig (10% alk), se stěhoval znovu. Velmi kešu a třešně, téměř trčí nos. Vůle byla jen pobytu smysl ty pachy celou noc. Koneckonců, 70% našich smyslů pochází z nosu. Velmi lehká chuť, svěží, téměř suquinho. Lahodně jiný a velmi pěkné!

V souladu s červeným Merlot 2009 (11% alk) s názvem dostatečná pozornost. Open, veselý, s cherry poznámkami, plus bobule, čerstvé patra, vyvážené a s dobrou perzistencí. Již Merlot 2014 (12% ALC), bylo dobré aroma (ovoce a květiny), ale ne tak nadchla 2009. Na patře, kola, světla a chutné. Snadno se pít, i když mladý. A my jsme uzavřít s Sangiovese 2014 (11,5), vína s velkým charakterem, delikátní, čerstvým, vzpomněl si Pinot Noir. Celkově vína jsou docela pěkné na peněženku, zeptejte drink za druhým.

Chuť a vyvodit své závěry. Náklady na průměrných R 75 dolarů reais a je možné zakoupit přímo u Lizete e-mailem: