search engine optimization przedstawić stronę Email Extractor

Archiwum dla 'Syrah' Kategoria

Magnun importer przedstawia Brazylia winiarzy Rafaela Tirado chilijskiego wina laberinto (na zdjęciu z lewej) i Meinard Bloem także Chilijskie Lagar de Bezana (na zdjęciu z prawej). Pierwszym miastem odwiedziliśmy był Victoria, a następnie będzie Rio i São Paulo.

W kolacji Bristro posiadanych przez Ville du Vin w Praia Canto, winiarze otrzymali środowisk opiniotwórczych do degustacji win, gdzie zaprezentowano laberinto Sauvignon Blanc Ashes Barlovento 2011 Laberinto Pinot Noir 2010 Lagar de Bezana Cabernet Sauvignon 2008 Lagar de Bezana aluwium w Grand Reserva 2007 Lagar de Bezana Limited Edition 2007. Wina towarzyszyły specjalnych potraw przygotowanych przez Szefa Kuchni, jak carpaccio z pomidorów ośmiornicy, Tatar i udziec jagnięcy confit z wina risotto z funghi. Harmonizacja potraw z czerwonych i białych win był doskonały! "Drugie ja". Wreszcie, specjalny deser serwowane było: czekolada Panna Cotta.

Przedsiębiorca i właściciel importowania, Raphael Zanette (na zdjęciu powyżej centrum), również uczestniczył w tym wydarzeniu i tosty z gośćmi. Wina są teraz dostępne w sklepie Ville du Vin.

Postępuj zgodnie z moją osobistą ocenę poniżej:

Znajduje się na pre Andach, w odległości 600 metrów, na brzegu jeziora Colbun, ten fantastyczny projekt Rafael Tirado, jednej z najbardziej znanych i cenionych producentów win chilijskich, jest tylko 18 hektarów i rozmaite nagrody i wyróżnienia. Laberinto nazwa ukazuje winnice Rafała, które zostały posadzone w różnych krzywych i kierunków, aby cieszyć się z różnorodności gleb i zwiększenia ekspozycji. Z tym winogron i zrobić wino w strukturze i złożoności.

Laberinto Sauvignon Blanc Ashes Barlovento 2011 do 12,5%-R 94,00 dolarów - ST (93) Jest to jeden z najlepszych, albo lepiej, chilijskie Sauvignon Blanc próbowałem do tej pory. Gdyby kiedykolwiek próbowałem na 2007, która została przywieziona przez Casa Port, mam jeszcze kilka butelek i jest bardzo żywa. Obecne 2011 rocznik 94 punktów LED (Descorchados 2012), wykazały te same cechy, ale z kwasowością bardziej widoczne wraz z wiekiem. Wizualne zielonkawo-żółte, aromaty śliwek wieprz, światło trawa i kopru. Podniebienie jest świeże, czyste i cytrusy z jakiegoś minerału i tekstury nietypowe dla Sauvignon Blanc.

Octopus Carpaccio x Sauvignon Blanc

Labyrinth Pinot noir 2010 - ST (90) - 13,5% - R $ 120.00 - To Pinot był pierwszy raz, kiedy próbowałem. Wizualne ruby ​​jasne, intrygujący nos pojawiające nutę dymu, żywicy, lekko uszkadzając owoce wydaje. Jednak podniebienia pokazał przyszedł. Świetna kwasowość, generując dużo świeżości, owoców czyste i świeże. Dobry bilans i przyjemny posmak.

Tatar x Pinot Noir

Historia winnicy Lagar de Bezana, rozpoczęła się w latach 90., gdy przedsiębiorca Ricardo przedsięwzięcie Benzanilla w świecie winnic i wina. Wybrał ziemię znajdującą się w Alto Cachapoal u podnóża Andów, 87 km na południe od Santiago. Łagodny klimat i wahania temperatury między dniem i nocą, specjalne wina pochodzą z unikalnej terroir. Dutch udał się do Chile z 15 lat Meinard Bloem lat temu winnicy w winiarz. To była jego pierwsza wizyta w Brazylii.

Lagar de Bezana Cabernet Sauvignon 2008-85% Cabernet Syrah i 15% - 14,4% - ST (88) - US 62,00 dolarów - Lagar de Bezana Aluvión Wielki Reserve 2007-63% Syrah i 47% Cabernet - 14,5 % - ST (90) - US $ 105.00 - Lagar de Bezana Limited Edition 2007 - ST (90 +) - 100% Syrah - 14,5% - R 145,00 dolarów.

  • O win z Lagar de Bezana, znaleziono bardzo podobne. Żywiczny nos z nutami czarnej owoców w syropie, wyodrębnić i tyle alkoholu. Wszystko o 14,5%. Biorąc pod uwagę te cechy wyznaczyć najpierw napowietrzania najmniej 1 godzinę w celu usunięcia większości alkoholu. Po drugie, działania zmierzające do harmonizacji z tłuste potrawy, z dość soczystości. Inną ciekawą i pozytywną, jest oczywiste, długowieczność tych win. Biorąc pod uwagę, że alkohol jest istotnym elementem w rozwoju wina, i taniny i kwasowość, recomento, pomimo już będąc w wieku, ogrzewany oczywiście teraz przeszłości, dobry piwnicy razem!.

Udziec jagnięcy confit z wina risotto z funghi x czerwieni z Lagar de Bezana, doskonały, jak powiedziałem wyżej, trzeba tłuste potrawy ... lol!

Śledź Living Life Blog na Twitterze

Ciesz stronie w życie żywy blog na Facebooku


Mark Fonseca - Louis Bernard Gigondas 2003-14%.

Sprzeczne informacje na stronie producenta, techniczne wina na etykiecie tylnej. Pewne jest to, że w ich kasty Grenache większościowego, a następnie Syrah, które mogą lub nie mogą Mourvedre i Cinsault lub Mourvèdre i Carignan.

Z tego co czytałem, "twarz" jest negociant kto kupuje winogron i produkcji wina prawie nie ma drewna, aby zachować charakter owoców i, jak sądzę, aby zapisać dindin.

Wymieszać czerwone i czarne owoce z estrebariazinha bardzo dyskretny, lekko dymny i trochę nieśmiały pieprzem. Co tak naprawdę wyróżnia się owoce, nadal dość pełne w górnej jego dziewięciu lat. W ustach wino miękkie taniny nieszkodliwe, poprawne kwasowości i wytrwałość średnich. Dobry bilans. Mimo stosunkowo młodego owoców, nie wiem, czy mają strukturę straży znacznie dłużej. Gdybym miał jeszcze jedną butelkę, pić w ciągu najbliższych 2 lub 3 lata.

Śledź Living Life Blog na Twitterze

Ciesz stronie w życie żywy blog na Facebooku

Wieczorem we wtorek uczestniczył w obiedzie zorganizowanym przez duet zharmonizowanego Massoni i Simey Helio Santos ENOTRIA w partnerstwie z importu Vinci, restauracja Stirred, tutaj w stolicy Espirito Santo. Do poddania win, zwycięstwo było w przedstawicieli importera i Rafael Puerto Ederson Possatti, który dał rade.

Córka wielkiego Nicolasa Catena, głównym i najbardziej szanowanych nazwa argentyńskiego wina, Laura Catena jest znany na całym świecie jako ambasador winogron Malbec. Studiował biologię na Uniwersytecie Harvarda i medycyny w Stanford, ale porzucił medycynę, by poświęcić się viniticultura w połowie lat 90-tych. To jest prawo rodzica ramię Bodegas Catena Zapata jako wiceprezes i wciąż znajduje czas, aby uruchomić własne winnice, Luca (hołd dla jego syna o tej samej nazwie) i La Posta.

Piękne wina Laura Catena

Menu zostało opracowane przez personel restauracji przeniesiony, nakazał Chef Ana Beatriz Seguchi, z Sommelier ENOTRIA Helio Massoni. To był pokaz jakości, gdzie kuchnia współpracuje z doskonałych win.

Płyta: Mini Złoty brie z sałatką i mandarynki zmniejszonym - (Uwaga 1000)

Zaczęliśmy noc z Luca Chardonnay 2009 (winogron Burgundii), USA 149,00 dolarów, ST (91). Przekazywana przez 12 miesięcy w dębowych. Nos z nutami dojrzałych ananasów, moreli, masła i miodu. Smak śmietankowy, tłusty, z wielką kwasowość unieść ciężar, o długim finiszu. Według Roberta Parkera, ten wspaniały biały jest najlepszym kandydatem na Chardonnay z Argentyny wchodzi roku i rok out, które zdobył 92 punktów z rzędu w 2009 zbioru.

Dish: krewetki z sosem ostrygowym i imbirem (Spicy)

Luca Pinot Noir 2009 (moszczu sad w regionie Francji) (£ 149,00), ST (91). Tradycyjne wiśniowe aromaty, kwiatowy, ziemisty, miękkie taniny, dobra kwasowość, zrównoważony. Wytrzymał danie dość ostre. Otrzymała 93 punktów od Roberta Parkera w 2009 zbiorów, najwyższy stopień przyznawany przez krytycznym Noir Pinot Argentyny!

Prato: Riso al Salto (rozdrobnione ogonowa) - do jedzenia na kolanach!

Luca Laborde Pokój Select Syrah 2009, USA 142,00 dolarów, ST (92). Wizualne ginie olejne, aromaty dojrzałych owoców, skóry i mięsa wędzonego, z nutą prażonego dębu i przypraw. Podniebienie jest bogate, soczyste, dobrze zbudowane taniny, z kompotu owocowego i pieprzem. Bardzo długo i trwałe.

Płyta: sznycel czarna (węgiel), churrasqueados z warzyw i maniok puree. TOP

Czwarty kurs był zharmonizowany z dwóch najlepszych win z winnicy; BESO DE DANTE 2009 (nazwany środkowym dzieckiem Laury Catena), US $ 189,00, ST (94), cut Cabernet Sauvignon (45%) i Malbec (55%), UCO winogrona Valley z 3 różnych winnic, jeden z Gualtallary 1500 wraz z wysokością. Miska pokazuje niezwykłą elegancję do argentyńskich win, bardzo kremowe, silnym jeden z wytłoków.

Drugi jest TOP LUCA Malbec 2009 100% Malbec, £ 180,00, ST (91 +), potężny, pokazuje dużo struktura, Fat, ale z drewniany wolnostojący, ukrywając owoce zarówno na nosie i ustach . Dłużej czekamy, myślę, że jeszcze kilka w butelce 2 aninhos to drewno zintegruje.

Banana parfait z czekoladą, aby zamknąć wieczorem w dawce glicolse!

Jajecznica RESTAURANT - £ 259 Affonso Claudio lj 4 - Canto - Vitoria, ES | CEP: 29055-570 - Telefon: 3315.80.92

ENOTRIA - Avenida Rio Branco, 1383 - Canton Beach - Vitória-ES - 55 (27) 3345-8696 -

Śledź Living Life Blog na Twitterze

Ciesz stronie w życie żywy blog na Facebooku

Capixaba importer
Brotherhood organizowane w siedzibie wczoraj, 30 lipca (poniedziałek), degustacja z 12 win. Impreza miała na celu oficjalnego uruchomienia linii win chilijskich
François Lurton Hacienda Araucano , wszystkie nakazane przez sommleier Alves Cleber, opisując trochę o importera i winnicy w filmie powyżej.

Winnicy właśnie otrzymał certyfikat "biodynamiczne wina", która jest niczym więcej niż wyceny gleby i roślin w ich naturalnym środowisku, przy użyciu preparatów i związków pochodzenia roślinnego, zwierzęcego i mineralnego (biologicznych część) w dokładne czasy, biorąc pod uwagę wpływy astralne i cykle przyrody (dynamiczna część).

Rodzina Lurton ma wino w żyłach: dwóch ojców, rodzeństwo, potomstwo wygenerowana około 15 hodowców, producentów wina, Négociants, w skrócie: generacji poświęcone wino. Jacques i Francois, sons of André Lurton, legenda w Bordeaux. Zawsze miał rewolucyjne pomysły na francuskich standardów konserwatywnych, eksperyment z nietradycyjnych winogron w nowych regionach, promowanie wykorzystania Nakrętka śr, korzystać z awangardową stylistyką zmieszanego z lokalnej kultury do promowania swoich win. Rozpoczął swoją karierę w charakterze konsultantów, pracujących na całym świecie jako winiarzy latających. Jego międzynarodowe doświadczenie i kontakty przyniosła im ciekawy pogląd na temat wina geografii z różnych krajów, w których zaczęli stopniowo sobie sprawę z własnej produkcji. Postanowili produkcji win wysokiej jakości, ale tanie, przy użyciu dodatkowych regionów na wzrost w krajach takich jak Chile, Argentynie i Hiszpanii, a także tworzenie partnerstw z producentów w Urugwaju, Australii i Portugalii.

Kredytów zdjęcia wyżej: Arismario Oliveira

Class wspinaczki oceniać win: stojąca Sidney Santiago, André Andres, Leonardo Conick (właściciel), I, Tom (restauracja Cox) i jego przyjaciel siedzące, Fred, Julio Lemos (Papaghut) Elvecio FAE (dyrektor ExpoVinhos zwycięstwa. ), Premier Sommelier Sonia Aiello, Cleber Alves i Rafael Dias (space DOC).

Wina na kieliszki zaskoczony, najczęściej przedstawiane doskonałą korzyść koszt w cenach od 29,00 do 329,00. Punktem kulminacyjnym w mojej opinii była z tańszych win, od najdroższych miał obowiązek być dobry. 4 z 12 win sklasyfikować jako "dobre i tanie".

Kawin białe wino Sauvignon Blanc 2011 - Chile - 100% Sauvignon Blanc - Central Valley (Casablanca Valley, Curico i Lolol) - 12,5% - R 29,00 dolarów
- ST (88)
- "Dobry i tani"

Najlepiej x koszt noc korzyści, to SB, pokazał aromaty szklanych owoców tropikalnych i niewielki zielnych. Podniebienie jest lekkie, owocowe, zrównoważona kwasowość i orzeźwiający. Wino łatwe do picia i zrozumieć swoją propozycję. Świetny zakup.

Białe wino - Araucano Sauvignon Blanc 2011 - Chile - 100% Sauvignon Blanc - Lolol Valley - Colchagua Valley - 12,5% - R 69,00 dolarów - ST (86)

Ten drugi SB, że 5% fermentuje w beczce, jest bardziej nieśmiały na nos, mniej niż żywiołowy pierwszy. Podniebienie jest kremowy, mniej owocowe, więcej właściwości mineralne, dobrą równowagę, dobre kwasowości, o przyjemnym finiszu.

Białe wino GRAN Araucano CHARDONNAY 2007 - Chile - 100% Chardonnay - Colchagua Valley - 14% - R 129,00 dolarów - ST (88)

Chardonnay pokazał, że "urok", degustacje, wizualne żółtego złota, jasne, jasne, bardzo intensywny aromat, przypominający popcorn masło, miód, morele, wanilię. Smak i pulchna, owocowe, dobrze kwasowość, ale zgrzeszył w bilansie, drewno może być mniej widoczna, ukrył trochę owoców. Kwestia gustu.

Kawin Red Wine Cabernet Sauvignon 2010 - Chile - 100% Cabernet Sauvignon - Central Valley - 13% - R $ 29.00 - ST (86)

Wine służąc swoją propozycję, łagodny, owocowy, bez większego pretensja, doskonały wybór dla partii.

Wine Araucano RESERVE Cabernet Sauvignon 2009 - Chile - 100% Cabernet Sauvignon - Colchagua Valley - 14% - R 49,00 dolarów
- ST (88)
- "Dobry i tani"

CS zastrzega już widać większą złożoność, aromat czarnego pieprzu świeżo zmielony czarny owoców i czerwony. Podniebienie pokazał garbniki firmowe, dobre ciało, owocowym smaku i właściwych. Świetne rozwiązanie na grilla.

Wine Araucano RESERVE 2010 Carmenere - Chile - 100% Carmenère - Valle de Colchagua - 13,5% - R 49,00 dolarów
- ST (87)
- "Dobry i tani"

Carmenère również zadowolony mnie, zauważa typowy pieprz, przyprawy i czerwone owoce. Podniebienie jest owocowy, dobre ciało, dobra kwasowość i dobra trwałość.

Chile - - 100% Pinot Noir - Central Valley - 13,5% - R 69,00 dolarów - ST (88) Araucano RESERVE PINOT NOIR 2010 Wine

Bardzo dojrzałe truskawki, porzeczki i wiśni. Smak świeży, lekki korpus, łatwe do picia i przyjemne.

Wine HUMO BLANCO 2008
- Chile - 95% Pinot Noir i 5% Syrah - Lolol Valley - 15,5% - R 109,00 dolarów - ST (90)

Bardziej powściągliwa w nos, ale z usta pyszne, kremowe, owocowe, drewno bardzo dobrze umieszczony, dobrze wyważony i długim zakończeniu.

Wine Araucano RESERVE Syrah 2011 - Chile - 100% Syrah - Colchagua Valley - 14,5% - R 65,00 dolarów
- ST (88) - "Dobry i tani"

Bardzo dobre wino, bardzo okrągłe, gotowe, owoce docinha, prawdziwy "dziewczęcy wina."

Chile - - 38% Carmenere, 28% Cabernet - Sauvignon, 20% Syrah, 14% Cabernet Franc - Lolol Valley - 18 miesięcy w beczkach z zastosowania drugiego - 14,5% - R 109,00 dolarów Clos de Lolol 2009 Wine - ST (90 +)

Sąd ten miał nuty anyżu, owoców kwiatów i czerwone. Podniebienie ma dobre ciało, delikatne taniny, dobra kwasowość i dobry koniec trwałości.

Wine GRAN Araucano Cabernet Sauvignon 2009 - Chile - 100% Cabernet Sauvignon - Colchagua Valley - 18 miesięcy w beczkach (70% nowy, 30% druga use) - 14,5% - R 149,00 dolarów - ST (90 + )

Pierwsza wzmianka na nosie było właściwe oliwek czarnych, które rozprasza dużą otwarcia owoców, śliwki guawa i tła wanilii. Podniebienie jest gęsta, dobra kwasowość, generując miły świeżość, owocowy, lekko mineralna z przyjemnym wykończeniem.

Wine ALKA CARMENERE 2009 - Chile - 100% Caemenére - Colchagua Valley - 18 miesięcy w dębowych beczkach - 15% - R 329,00 dolarów - ST (92 +)

Z całym obowiązek być dobry, Alka, TOP z winnicy, prezentowane żywiołowy notatki na nosie, kawa palona, ​​box cygaro, parkiet dębowy, owoce czerwone i wanilii. Podniebienie potwierdza jakość i uwagami nosa, bardzo kremowy, owocowe, zrównoważone, potrzebuje kilku lat w butelce, aby zobaczyć większą złożoność. Piękne wino!

Śledź Living Life Blog na Twitterze

Ciesz stronie w życie żywy blog na Facebooku

Nadanie proseguimento kolumna "tanie i dobre", mówię dziś o wina francuskiego producenta Chapoutier przygotowane, Syrah i Grenache, który nie przechodzi przez lufę, Marius rouge 2010. Jego własne winnice znajdują się w IGT Pays d'Oc, Langwedocja-Roussillon.

Languedoc Roussillon jest najważniejszym producentem Vin de Pays (VDP) z Francji, z 80% całości. Dużo jest oznaczony w ramach regionalnego apelacji Vin de Pays d'OC i innych z nazwami lokalnych dzielnic. Normy VDP są mniej restrykcyjne niż AOC, umożliwiając szczepów winiarzy Odmiany frakcji nietradycyjnych i wymieszać z winogron rodzimych i międzynarodowych. Status VDP nadaje większe uznanie niż poziom podstawowy tabeli de vin. Prawie wszystkie są wykonane z mieszanki pięciu winogron klasycznych południowej, mieszaninę reguluje AOC. Syrah, znany w sąsiednim regionie Doliny Rodanu, staje się coraz bardziej popularne, Catalan Mourvèdre i wina Carignan są ciemne, taniny i pikantne. Grenache i Cinsaut, uprawiane są bardzo owocowy i łatwe.

Chapoutier jest największą marką w Rodan Michel Chapoutier jest jednym z największych producentów wina z Francji, wybranych kilka winiarz razy w roku przez Revue du Vin de France, dał nowy wymiar do win regionu, osiągnięcie doskonałości w różnych wyznań i Północnej South Winnice są uprawiane organicznie i mają niskie dochody. Wino jest hołdem dla jego dziadka, Marius.

Prywatny Ocena: ST (88) - Francja - Langwedocja-Roussillon - Syrah i Grenache - 13,5% - Importer Mistral - R 52,00 dolarów

Jak powiedziałem powyżej tego wina nie idzie przez las, który daje jej świeży, czysty owoc. Intensywność wizualna średnie ruby, przejrzysty i jasny. Na nos czerwonych owoców i kwiatów czarnego pieprzu, i balsamiczny dotykowym. Podniebienie jest świeże, owocowe, średnio mocny, równowagę między kwasowością i zawartością alkoholu, dobrej jakości miękkimi taninami. Koniec z dobrej trwałości. Warto wiedzieć.

Śledź Living Life Blog na Twitterze

Ciesz stronie w życie żywy blog na Facebooku

Produkowane tylko w najlepszych latach, Alentejo wino regionalne, Spur Private Selection Red 2008 w wieku 12 miesięcy w beczkach z francuskiego dębu, a następnie dalszego etapu 18 miesięcy w butelce przed pójściem do rynku. Osobowość 2008 jest efektem świeżości wiosną, latem i ekstremalnych warunków doboru odmian DOC Alicante Bouschet, Aragones i Syrah. Większość kredytów dla sukcesu tego wina jest ze względu na australijskiej winiarz David Baverstock.

Prywatny Ocena: ST (93) - Portugalia - Alentejo - Alicante Bouschet, Aragones i Syrah - 14,5% - Złoty Medal Concours Mondial de Bruxelles 2012 Award of Excellence-Wine Magazine 2011

Wizualne granat intensywne, wyraźne i jasne. Początkowe aromaty przypominające śliwki w syropie, lekko toasty, kwiatów i minerałów tło wspaniałe. Podniebienie jest gruby, gładki, dobra kwasowość i strukturyzowane taniny, bardzo wyważony. Długi aromatyczny wytrwałość, z dobrą koncentracją owoców. Jej delikatne taniny i tętniących życiem pokazać ich młodym wieku, co wierzą wielki potencjał. Wino, które wzywa do kubka po drugim, nie zmęczony. Harmonizacji dania oparte są idealne do polowania lub miękkich serów.

Śledź Living Life Blog na Twitterze

Ciesz stronie w życie żywy blog na Facebooku