optimalizácia pre vyhľadávače Pridať web Email Extractor

Archív pre 'Francúzsko' Kategória

Každý vie, že Geiss jaskyňa je jednou z najviac rešpektovaných a uznávaných šumivých producentov vína v Brazílii a vo svete. Ale málokto vie, že sa podpíše Champagne Premier Cru.

V popoludňajších hodinách v sobotu som mal tú česť ochutnať na vlastnej koži, byť prvý blog písať osobný názor na prvej várky Cave Geiss Philippe Dumont Champagne Premier Cru Fľaša číslo 00176 z 1500 produkoval. Toto Champagne je výsledkom partnerstva medzi dvoma rodinami, ktorí zdieľajú rovnakú pracovnú filozofiu, francúzskej a brazílskej Geiss Dumont.

Projekt začal v roku 2007, kedy Geiss poberal v vinárstva v Pinto Bandeira, Francúz Philippe Dumont, majiteľ niečo málo cez 5 akrov Premier Cru Chigny-les-Roses - Reims, s viac ako 300 ročnou tradíciou v oblasti . Philippe bol nadšený kvalitou a štýlom šumivých vín vyrobených Mario Geiss a spriaznenosť kvôli pracovnej filozofiu oboch rodín skončilo na základe výzvy na Mario Geiss by produkovať prvé šampanské s brazílskou štítkom.

1.500 fliaš, lebo objem výroby v krajinách s Premier Cru apelácie je veľmi obmedzená a hodnotu oblastí s touto úrovňou kvality môže dosiahnuť 1,5 milióna eur na hektár. Zo 200 obcí v Champagne, len 43 sú oprávnené používať označenie Premier Cru, označenie udelené veľmi málo výrobcov v tejto oblasti vzhľadom k vysokej kvalite a umiestnenie svojich viníc.

Osobné hodnotenie:
ST (93) - 50% Chardonnay / 50% Pinot Noir - 12,5% - výroba na hektár: 8000 kg - Úroda: september - Spôsob prípravy: Champenoise / tradičné - Kvasenie čas: cca. 180 dní - Doba splatnosti: 36 mesiacov - Graduation cukor: 12 g na liter - výroba: fľaše 1500 - R 290,00 dolárov vo Victorii.

 • Vizuálne svetlo slamovo žltá, Perlage s malými, početné a dobré perzistencia bublín. Nos má tóny briošky a chleba dominujúci (bez hrianky), biele ovocie, a veľmi významného minerálu. Chuť má veľký obsah kyselín, plná, s dobrou koncentráciou bieleho ovocia, veľkú vytrvalosť a lahodnou dochuťou, najmä kvasiniek. By sa mala zlepšiť s niekoľkými viac rokoch pivnice. Veľký šampanské, hodné tohto partnerstva medzi dvoma veľkými výrobcami.

Sledujte blog žiť život na Twitteri

Užite stránky blogu žiť život na Facebooku


Autoservis a vodca hnutia nazval Robert Parker ako Bad Boy Saint Emilion, Jean Luc Thunevin je jedným z najuznávanejších vinárov v Bordeaux. Ich vína sú stále uznávané medzinárodné kritiky. Jeho ikona, Château de Valandraud , sporný Oenophiles po celom svete, som mal možnosť ochutnať. Zámok bol povýšený do Premier Grand Cru Classé B, sa v roku 2012.

Nedávno stretli v šálke bieleho vína, N. 02 Blanc de Valandraud 2007 Väčšina plodín, strih používa 50% Sauvignon Blanc a 50% Semillon. Ak ste zvedaví, prečo ste nikdy nevideli toto víno, nie ste sami. Výroba je veľmi malá. Obvykle iba 3,000 až 4,000 fľaše sú vyrobené.

Osobné hodnotenie: - Francúzsko - Bordeaux - ST (92) 50% Sauvignon Blanc a 50% Sémillon - R 243,00 dolárov - import Dom Porto

Vizuálne slamovo žlté, ovocné príchute (citrón, broskyňa, hruška), ľahký mandľový a minerálne poznámky. Chuť je jemná, tenká, ľahko krémová, dobre kyslosť, stredné telo, s veľmi harmonickou dochuťou, v rovnováhe s broskyňou a minerálne dochuťou. Jeho hlaveň starnutia po dobu 12 mesiacov ukazuje, že drevo nezasahuje, podporujúce. Biely rešpektu, ktorý sa bude vyvíjať dobre, získava zložitosť.

Sledujte blog žiť život na Twitteri

Užite stránky blogu žiť život na Facebooku

Château du Cedre sa nachádza v meste Cahors, Appellation d'origine Contrôlée (AOC) Francúzština známy pre bytia miesto narodenia Malbec hrozna. Tam, jej vína musia mať minimálne 70% Malbec, doplnené o 30% Merlot a Tannat. Osobnosť Malbec z Cahors je vyjadrená úplne trieslovín vína, keď mladý, z čoho majú prospech starnutia, podobne ako robustný verzie vína Bordeaux.

V hoteli Château du Cedre je ekologické, žiadne herbicídy sa používajú žiadny postrek proti hnilobe a len organické zlúčeniny sa používa. Vinice je rozdelená do troch častí, ktoré tvoria dva najlepšie druhy pôd sa nachádzajú v oblasti Cahors. Najväčší podiel na 12,5 ha na východe s juhozápadnej expozíciou je skalnaté vápencové a ktoré prispievajú k úrovní tepla a vody, výrobu vína s veľmi jemnými tanínmi a veľmi dlho. Ďalšie dva pozemky na 5,5 ha a 7,5 ha, a to ako smerom na juh sú pokryté Galets zmiešané s červenkastým pieskom železitých povrch kameňa a blata nižšie, vína sú silnejšie a alkoholici.

Osobné hodnotenie:
Chateau du Cedre Cahors Le Cedre
2000 - ST (88) - 13,5%

Vizuálne stále veľmi tmavý, ukazovať víno nie viac ako desať rokov. Intenzívna vôňa zrelého čierneho ovocia, vanilky, kože a zemité pozadie. Chuť ukázal veľmi tela, jemné triesloviny, vyváženú kyslosť a súčasnosti, čo vám ušetrí podporu. Trvalé povrch. Je to víno, ktoré príde na kúzlo, ale ukazuje schopnosť veku veľmi veľké.

Sledujte blog žiť život na Twitteri

Užite stránky blogu žiť život na Facebooku


Mark Fonseca - Louis Bernard Gigondas 2003-14%.

Konfliktné informácie na strane výrobcu, v manuáli a vína na zadnej etikete. Čo je isté je to, že má vo svojom majoritné kasty Grenache, nasleduje Syrah, ktorý môže alebo nemusí Mourvèdre a Cinsault a Mourvedre a Carignan.

Z toho, čo som čítal, "človek" je négociant, ktorá nakupuje hrozno a vinárstve takmer žiadne drevo, k zachovaniu charakteru ovocia a myslím, že na uloženie dindin.

Mix čierneho a červeného ovocia s veľmi diskrétne estrebariazinha, dymové svetla a plachý pimentinha. Čo sa naozaj vyniká, je ovocie, ešte celkom plná na vrchole svojich deväť rokov. V ústach, mäkké víno s neškodným triesloviny, správnu kyslosť a stredné perzistencia. Dobrá rovnováha. Napriek relatívne mladom ovocie, neviem, či sa štruktúrou oveľa dlhšia stráž. Keby som mal ešte jednu fľašu, pitie v priebehu najbližších dvoch alebo troch rokoch.

Sledujte blog žiť život na Twitteri

Užite stránky blogu žiť život na Facebooku

publicada recentemente no blog, que mostra as vantagens de se associar nessa nova modalidade de compras, gerando a oportunidade de conhecer na taça, vinhos de várias uvas e países, denominações, alguns exclusivos, ampliando horizontes, melhorando assim a nossa litragem. Najpríjemnejšie prekvapenie som dostal cez WINE CLUB Winelands, posilnenie recenzie nedávno zverejnenú v blogu, ktorý ukazuje výhody vstupu do tohto nového typu nakupovanie, vytvára príležitosť stretnúť sa v miske hrozna a rôznych vinárskych krajín, nominálnych hodnotách niektoré exkluzívne, rozširujúce obzory, zlepšiť našu obsahom valcov.

Tentoraz to bolo biele víno ​​Burgundska bez priechodu drevom, označenie Turn Clessé (nevedel), jeden (AOC) pre biele víno, ktoré má chadonnay ako jediný hrozna povolené, ktorý sa nachádza v severnej časti MACONNAIS podoblasti . Nie je to Premier Cru AOC. Bola založená v roku 1999, kedy táto oblasť bola aktualizovaná tak, aby bol "samostatný - Raw Mâconnais" názov podobný napríklad Pouilly-Fuissé.

Víno ochutnal bol LG Turn-Clessé 2010 z vinice vo veku medzi 25 a 90 rokmi, kedy producent Laurent majetok Gondard, chce zdôrazniť, že úroda sa vykonáva na poslednú chvíľu tak, že hrozno sú "mimoriadne zrelý "a môže sa presunúť do väčšieho vína bohatosti a komplexnosti chuťou.

- Francúzsko - Burgundsko - Turn - Clessé - Chadonnay 100% - 13% - ST (90): Personálne Hodnotenie Winelands Wine Club

Vizuálne slamovo žltá so strednou intenzitou a svetlé. Aróma s minerálnou prevahou, miešanie s tónmi bieleho ovocia, tropické ovocie a bylín. Stredné telo, dobrú kyslosť, vytvorili dostatok sviežosti. Pachuť potvrdzuje nos, s pekným úpravy a stredné perzistencia.

Sledujte blog žiť život na Twitteri

Užite stránky blogu žiť život na Facebooku

Winston Leonard Spencer Churchill, lepšie známy ako sir. Winston Churchill bol najslávnejší britský štátnik, a to predovšetkým ako predseda vlády Spojeného kráľovstva počas druhej svetovej vojny a, podľa niektorých, uznávaný demokratického sveta, ako veľký vodič vojenského ťaženia, aby porazil Hitlera.

Okrem štátnik Winston Churchill bol spisovateľ. Dostal Nobelovu cenu za literatúru v roku 1953, vzhľadom k šiestich zväzkov svojom slávnom diele "Druhá svetová vojna". Vytvoril niekoľko viet, ktoré sa stali slávne:

Nevýhodou kapitalizmu je nerovnomerné rozdelenie bohatstva; Výhodou socializmu je rovnomerné rozdelenie biedy.

Reportér spýtal sa starý Churchill, na 80 alebo 90-niečo ...

- Churchill, čo je tajomstvo dlhovekosti?

- Šport, má drahá, šport ... nikdy cvičil.

Nikto nepredstiera, že demokracia je dokonalá alebo bez vady. To bolo hovoril, že demokracia je najhorší spôsob vlády, s výnimkou všetkých tých ostatných foriem, ktoré boli vyskúšané z času na čas.

Churchill mal rád šampanské, a to najmä pri dome Pol Roger a každý deň vypil. Mal dobrý vzťah s Odette Pol Roger, riaditeľ slávneho šampanského domu. V roku 1944, boli prezentované na slávnostnom obede na britskom veľvyslanectve v Paríži, v závislosti na spoločnosti, Odette bol poslom na francúzskom odboji počas okupácie rokov, čo je dôvod, prečo Churchill posilnila svoje vzťahy s domom Pol Roger.

Pol Roger vyrobený špeciálne pre neho 500 ml fľaše, pretože podľa premiéra "celá fľaša (750 ml), je toho na mňa moc piť osamote a polovica fľaša (375 ml), je nepravdepodobné, že by stálo za počúvanie nadávať svoju ženu bude daj mi preto, že pijem. 500 ml je ideálne množstvo. "

Keď Churchill zomrel v roku 1965, dom Pol Roger mu hold. Po dobu 25 rokov, dal čierny pruh smútku na všetkých fliaš šampanského do Veľkej Británie.

V Brazílii, Champagne Pol Roger Cuvée Sir Winston Churchill Brut je dovážaný Mistral a náklady R 790,00 dolárov.

Osobné hodnotenie:
ST (99) bola odobratá vzorka Mistral zasadnutie 2012

 • Montáž je väčšinou Pinot Noir, Chardonnay doplnené. Vyberie len tie najlepšie plody, ktoré pochádzajú z viníc v údolí Vallée de la Marne a Côte des Blancs. Toto Champagne zrenie v pivniciach zostáva v kontakte s kalmi z kvasiniek pre viac ako sedem rokov pred lepením.
 • Yellow vizuálne stredná intenzita, s malými bublinami a početné; Intenzívne a pretrvávajúce Perlage. Tradičné nos s tónmi briošky, kvasnice, bieleho ovocia, citrusov, s kvetinovým nádychom.
  Chuť ukazuje krásne telo, vynikajúca kyslosť, tenký a bohatú penu. Vyvážený a mäkké, bez horkosti. Aromatické vytrvalosť je veľmi dlhá, s dochuťou briošky, citrusových plodov a sušeného ovocia. Skutočný nektár bohov!

Sledujte blog žiť život na Twitteri

Užite stránky blogu žiť život na Facebooku

Pripravený jednou z najuznávanejších a najznámejších výrobcov Chateauneuf du Pape, Vincent Avril Clos des Papes vaše víno ​​Le Petit Vin vstup d`Avril je zmes 30% Grenache, 20% Syrah, 15% Cabernet Sauvignon, 15 % Merlot, 10% Mourvèdre, 10% Carignan, zbierané ručne, ktorý neprestupuje cez barel. Čo chutilo je zmes ročníkov, pričom dve tretiny z 2004 a tretej úrody 2005. Ďalšou výhodou je návrh na štítku, prípitok medzi viničom a muža.

Na štítku je tiež berie na vedomie, opis Vin de Table, čo znamená, časté francúzske víno, ktoré nemá zemepisné označenie, s výnimkou Francúzska (tovar z Francúzska), čo predstavuje 55% francúzskej produkcie. Podľa zákona, tieto vína môže tiež signalizovať na fľaši nie je hrozna odrôd alebo ročník.

Osobné hodnotenie: ST (90) - Francúzsko - Chateauneuf du Pape - 13,5% - Premium dovozca - R 85,00 dolárov

Vizuálne rubínovo, jasné a žiarivé, bez vývoja halo. Nos je vybavený tónmi červeného ovocia a kvetinové diskrétne. Chuť je suchá, dobré telo, dobré kyslosť, vyvážený alkohol a jemné triesloviny. Po-chuť potvrdzuje nos s dostatkom ovocia a dlhotrvajúcim záverom. Lahodné víno, ktoré neunavuje poschodia!

Sledujte blog žiť život na Twitteri

Užite stránky blogu žiť život na Facebooku

V priebehu roka 2011 redakcia časopisu hodnotila viac ako 1000 šampanské, ktoré sú na trhu k dispozícii. V ochutnávkou najdôležitejšie kritériá bola kvalita a jej dostupnosť. Keď boli výsledky do tabuľky medzi top 10, veľa známych mien, ale prvé bolo jednomyseľné, Taittinger Comtes de Champagne 2000 Fine Champagne Magazine je jedinou medzinárodnou publikácia venovaná šampanské.

Nasleduje zoznam "100 najlepších Šampanské pre rok 2012".

 • Taittinger Comtes de Champagne 2000
 • Taittinger Vintage 2004
 • Louis Roederer Cristal Rosé 2002
 • Dom Pérignon Rosé 2000
 • Dom Pérignon 2002
 • Bollinger La Grande Année Rosé 2002
 • Laurent-Perrier Alexandra Rosé 1998
 • Piper Heidsieck Rare-2002
 • Charles Heidsieck Brut Réserve NV
 • Charles Heidsieck Blanc des Millénaires 1995

Celkom Top 100 "rebríčka" šampanské si môžete prečítať tu:

Sledujte blog žiť život na Twitteri

Užite stránky blogu žiť život na Facebooku

Dať proseguimento stĺpci "dobré a lacné", hovorím dnes o francúzske červené víno ​​spracované výrobcu Chapoutier, Syrah a Grenache hrozna, ktorá neprechádza hlaveň, Marius rouge 2010 vlastných viníc sa nachádzajú v IGT Pays d'Oc, Languedoc Roussillon.

Languedoc Roussillon je najvýznamnejším výrobcom Vin de Pays (VDP) vo Francúzsku, 80% z celkového počtu. Veľa je označený v rámci cieľa regionálnej označenie Vin de Pays d'OC a ďalšie s názvami miestnych častí. Normy VDP sú menej prísne ako AOC, čo vinári frakcií odrodové vína z netradičných druhov a zmiešame s domácou a medzinárodnou vína. Stav VDP dáva väčšie uznanie než základnej úrovni vin de tabuľke. Takmer všetky sú vyrobené zo zmesi piatich hrozna južnej klasických, zmes je regulovaná AOC. Syrah, slávny v susednom regióne Rhone Valley, sa stáva stále viac populárny; Mourvèdre a Carignan je, urobíme tmavé, triesloviny a pikantné vína. Grenache a Cinsaut, sa pestujú veľmi ovocné a ľahké.

Chapoutier je najväčšie meno v Rhône. Michel Chapoutier je jedným z najväčších vinárov vo Francúzsku, ktorí sú volení niekoľkokrát vinár z roku Revue du Vin de France, dal nový rozmer vín tejto oblasti, dosahuje dokonalosti v rôznych hodnotách na severe a juh. vinice sú organicky pestované a majú nízke príjmy. Víno je poctou jeho dedka, Marius.

Osobné hodnotenie: - Francúzsko - Languedoc Roussillon - Syrah a Grenache - ST (88) 13,5% - Dovozca Mistral - R 52,00 dolárov

Ako som uviedol vyššie tohto vína neprechádza drevo, ktoré mu dáva svieže, čisté ovocie. Vizuálne Stredná intenzita ruby, jasné a žiarivé. Na nose červené a čierne ovocie, čierneho korenia, kvetinový a ľahký balsamico dotyk. Chuť je svieža, ovocná, stredne plná, vyvážená medzi kyslosťou a obsahom alkoholu; taníny mäkké kvalitné. Končí s dobrou perzistenciou. No stojí za to vedieť.

Sledujte blog žiť život na Twitteri

Užite stránky blogu žiť život na Facebooku

Bola založená roku 1912 v samom srdci oblasti Champagne vo Damery neďaleko Epernay, J. z Telmont má 146 ha (36 z vlastnej vinice), De Telmont má mimoriadny zdroj kvalitných hrozna z najlepších terroir, Côte des Blancs a ako Vallée de la Marne. Hrozno sú najdôležitejšou súčasťou Champagne. Takže DeTelmont sa stará o vinice s použitím metód ideálne vytvoriť harmóniu a rovnováhu medzi pôdy a viníc kultúry.

Vinárstvo: J. De Telmont - Krajina: Francúzsko - Názov: Veľký Reserve Brut - hrozno: 34% Chardonnay, 33% Pinot Noir a 33% Pinot Meunier - Farba: žltá slama - Typ: Šumivé - Odvolanie: Champagne - Priemerný vek vínnej révy: 30 rokov - geografická lokalita: Champagne - VÝROBA VÍNA: Tradičné s riadeným temperatua - Domovská stránka: z 15 na 24 mesiacov vo fľaši - ALC: 12%

Dovozca: www.daconfraria.com.br

Miesto: http://www.champagne-of-telmont.com

Cena: 190.00

Osobné hodnotenie: ST (90)

Vizuálne svetlo žltá, malé bubliny v dobrom množstve, s malým golierom. Nos ukazuje charakteristické tóny toastu, kvasnice, broskýň a mandľami. Chuť ukázal veľmi suché, fantastický kyslosť, dobré telo, maslovú príchuť, dlhým záverom. Šampanské s žoviálny charakter.

Sledujte blog žiť život na Twitteri