arama motoru optimizasyonu web sitesi göndermek e-posta çıkarıcı

'Malbec' Kategorisi için Arşiv

Umare Evi Latin Amerika'da 50 en iyi restoranlarından biri arasında yer aynı isimde bir bistro evler Buenos Aires, kalbinde bir güzel restore edilmiş butik otel l. Bu Arjantin Şarapların daveti ülke genelinde benim son gezisinde Patagonya gelen sunumu ve kaliteli şaraplar ispatı için ayar oldu.


Akşam Peter Carolina, Bodega Familia Schroeder ihracat müdürü tarafından verilen Patagonya bölgesinde bir ders ile başladı.

Özetle paralellikler 30 ve 40 ile Neuquén ve Rio Negro tarafından oluşturulan güney bölgeleri arasında yer alan şaraphane Patagonya, peyzaj bir çöl düz, kurak - yeşil sadece Rio Negro suladığı alanlarda, Neuquén nehirler ve birlik görünür Limary, Andes doğdu. Bölge üzüm yavaş olgunlaşmasını iyilik ve meyve aklı olur biraz yağmur, 20 derece civarında, geniş sıcaklık aralığı ile, çok soğuk. Bazı neredeyse asırlık sarmaşıklar yeni tesisleri ile bir arada. Çeşitleri arasında, sadece amiral gemisi Malbec var, ama Pinot Noir ve Cabernet Franc, iklim iyi adapte olması suşları. Onun şarapları mükemmel bir yaşlanma potansiyeli verir canlı asitlik, büyük zerafet, aromalar, tatlar zenginliği ile etkilemek.

Dersin sonunda arkadaşları Didu Russo (arasında izledi www.didu.com.br ), Beto Gerosa ( www.vinho.ig.com.br ) ve Deco Rossi ( www.enodeco.com.br bir odaya) çeşitli Etiketleri bölgede dört şarap imalathaneleri, Humberto Canale, Malma, Fin del Mundo, Desierto ve Schroeder Aile tatmaya fırsat vardı ek,.

 • Humberto Canale Pinot Noir 2011 - ST (88)
 • Humberto Canale Eski Bağ Malbec 2011 - ST (87)
 • Humberto Canale Eski Bağ Riesling 2013 - Öne - ST (90)

 • Malma Pinot Noir 2012 - ST (85)
 • Malma Aile Yedek Malbec 2011 - Öne - ST (89)
 • Malma Universe Malbec 2009 - ST (87)

 • Bodefa Fin del Mundo Reserva 2012 - ST (86)
 • Bodega Fin Cabernet Franc 2009 - Öne - ST (89)
 • Bodega Fin del Mundo Özel Harman 2009 - ST (87)


 • Desierto 25 Chardonnay 2012 - ST (86)
 • Desierto Pampa Malbec 2009 - ST (87)
 • Desierto 25 CS / MBC / SYR 2011 - ST (87)
 • Desierto 25 Cabernet Sauvignon 2011 - Öne - ST (91 +)

 • Saurus Namlu Fermente Pinot Noir 2011 - ST (87)
 • Namlu Fernented Saurus Malbec 2012 - ST (89)
 • Familia Schroeder S 2009 - Öne - ST (90)

Biz olan şef Dario Gualtieri, yerel bir referans olarak kabul güzel Casa Umare gastronomi restoran, zevk gece kapatıldı. Buenos Aires ve Sao Paulo hem gıda ve diğer tanınmış şahsiyetlerin, arasında, Francis Malman ile çalıştı.

Iletişim bilgilerini ve burada Hotel & Bistro,: http://casaumare.com/home/

Château du Cedre Cahors bulunan, unvan d'origine Controlee- (AOC) Fransız Malbec üzüm doğum yeri olduğu için bilinir. Orada, onu şaraplar% 30 Merlot ve Tannat tamamlanmaktadır Malbec% 70 en az olması gerekir. Genç, Bordeaux şarapları sağlam versiyonları benzer yaşlanma, içinde yararlanılmalıdır Cahors'dan ikinci Malbec kişiliği oldukça tanenli şaraplar ile ifade edilir.

Château du Cèdre mülkiyet hiçbir herbisit kullanılır çürüme ve sadece organik bileşik karşı ilaçlama kullanılan, organik. Bağ Cahors bölgesinde bulunan toprakların iki iyi türlerini oluşturan üç bölüme ayrılmıştır. Güney-batı maruz kalma ile doğuya 12.5 ha büyük payı kayalık kireçtaşı ve çok ince tanen ile üretim, ısı ve su seviyelerine katkıda şaraplar ve çok uzun. 5.5 hektar ve 7.5 ha, güney cepheli hem diğer iki parsel taş ve aşağıda çamurla kırmızımsı demirli kum ile yüzey karışık Galets ile kaplıdır, şaraplar daha güçlü ve alkolik.

Kişisel Değerlendirme:
Chateau du Cedre Cahors Le Cedre
- 2000 ST (88) -% 13.5

Hala görsel çok karanlık değil, on yıldan fazla bir şarap gösteren. Olgun siyah meyve, vanilya, deri ve dünyevi bir arka plan Yoğun burun. Damakta tasarruf destek vererek, çok vücut, ince tanen, dengeli asiditesi ve şimdiki gösterdi. Kalıcı bitirmek. Bu çekicilik gelir bir şarap, ama çok büyük yaş yeteneğini gösterir.

Twitter'da Life Yaşam Blog izleyin

Facebook sayfanın blog Yaşam Yaşam Enjoy

Salı günü geç saatlerde Vinci, eyalet başkenti burada Pişmiş restoran ithal ortaklığı ile uyumlaştırılmış dinamik ikilisi Helio Massoni ve ENOTRIA arasında Simey Santos tarafından desteklenen bir akşam yemeği katıldı. Şarapları sunmak için hile verdi ithal zafer temsilcileri, Rafael Porto ve Possatti Ederson, oldu.

Büyük Nicolas Catena, Arjantinli şarap ana ve en saygın isim kızı Laura Catena Malbec üzüm elçisi olarak dünyada bilinir. Stanford'da Harvard ve tıp biyoloji okudu, ama başkan yardımcısı olarak orta 90 sağ kolu Bodegas Catena Zapata babası viniticultura kendini adamak için tıp terk ve hala kendi şarap imalathaneleri çalıştırmak için zaman bulur, Luca (adlandırılmış onun aynı adı oğlu) ve La Posta.

Güzel şaraplar Laura Catena

Menü Personel taşındı Restoran tarafından geliştirilen, Aşçı Ana Beatriz Seguchi Sommelier ENOTRIA Helio Massoni ile, buyurdu. Bu mutfağı mükemmel şarapları ile bir ortaklık kurdu kaliteli bir gösteri oldu.

Bulaşık: salata ve düşük mandalinanın Mini Golden brie - (1000 Dipnot)

Biz, R, Luca Chardonnay 2009 (Burgundy üzüm) ile gece ST (91) $ 149,00 başladı. Meşe 12 ay geçti. Olgun ananas, tereyağı, kayısı ve bal notaları ile burun. Büyük asitliği uzun bir yüzey ile, ağırlığını destekleyen Kremalı damak, yağ,. Robert Parker göre, bu mükemmel beyaz Arjantin aday en iyi Chardonnay ve yıl yıl girdiği 2009 sezonunda 92 ardışık sayı kazanarak olduğunu.

Bulaşık: istiridye soslu ve zencefil ile Karides (Baharatlı)

Luca Pinot Noir 2009 (Fransa bölgesinde meyve bahçesi üzüm), (£ 149,00) ST (91). Kiraz, çiçek, toprak, yumuşak tanenli, iyi asitlik, dengeli Geleneksel aromalar. Yeterince baharatlı yemek dayandı. Bu 2009 sezonunda Robert Parker 93 puan topladı, yüksek rating Pinot Noir Arjantin'e eleştirmen tarafından ödüllendirildi!

Prato: Riso al Salto (rendelenmiş oxtail) - dizlerinizi yemek!

Luca Laborde Çift Seç Syrah 2009, R $ 142,00, ST (92). Görsel telef tost meşe ve baharat ipuçları ile yağ, olgun meyve, deri ve füme et aromaları. Damak meyve kompostosu ve biber zengin, gür, iyi yapılandırılmış tanen vardır. Çok uzun ve kalıcı.

Prato: churrasqueados sebze ve püresi manyok ile Escalope siyah (kömür). TOP

Dördüncü ders Şarapçılık iki TOP şarapları ile uyumlu hale getirilmiş; BESO DE DANTE 2009 (Laura Catena ile oğlu haraç), R $ 189,00, ST (94), Cabernet Sauvignon (% 45) ve Malbec bir kesim Uco Vadisi 3 farklı üzüm bağları, rakımı 1500 ile Gualtallary birinden üzüm ile (% 55). Kaseye için alışılmadık bir zerafet, çok krem, güçlü, Arjantin şarapları vinhaço birini gösterir.

Diğer TOP LUCA 2009 MALBEC% 100 Malbec, 180,00 £, ST (91 +), güçlü, çok yapı, yağ ama burun ve ağız hem de meyve gizler müstakil ahşap gösterir . Artık biz daha aninhos ahşap entegre olacak bir 2 şişe düşünüyorum, bekleyin.

Çikolata ile muz Parfait, glicolse bir dozu ile gece kapatmak için!

29055-570 - Tel: 3315.80.92 CEP | Pişmiş RESTAURANT - - Plaj Köşe - Vitória, ES 259 £ Affonso Claudio 4 lj

ENOTRIA - Av Rio Branco, - 1383. Vitótia-ES - - Praia do Canto 55 (27) 3345-8696 -

Twitter'da Life Yaşam Blog izleyin

Facebook sayfanın blog Yaşam Yaşam Enjoy