Pazartesi günü resmi yazma yasal mevzuat, etiketleme, kontrol ve mezhep giderir. Liderler ne kadar olumlu değişiklikleri değerlendirmek

N altında Resmi Gazete'de (DOU) Pazartesi (24) üzerine, yeni kararname düzenleyen Hukuk Şarap yayın. 8198/2014 ülkede şarap, meyve suları, gazlı ve türevlerinin üretimi hakkında önemli noktaları yasal kesinlik getirmek ve açıklamak gerekir. Güncellenmiş sürümü gibi diğer öğeler arasında standardizasyon, etiketleme, denetim, atama, kökeni olarak belgelendirme gibi sorunları giderir. Olarak da adlandırılan sir ağda - - şıra ve 10 Brezilyalı devletler (RS, SC, PR, SP, MG, ES, MT, GO, BA ve PE şarap üretiminin yeni alanların tanınması önemli bir değişiklik düzeltme sınırlarına ilgili ).

Üzüm ve şarap tüm türevleri yüzdesi şarap veya üzüm gelip: Brezilya Şarap Enstitüsü (Ibravin) yasal danışmana göre, Kelly Bruch, yeni kararname ürünler yönetmelik kapsamında hangi dair net tanımı yüzde elli üzerinde. "Alkolsüz içecekler ve nektar dile dışında, hatta zaman üzüm suyu% 50 harcamak olmalıdır," diye ekliyor.

Danışmanının başka bir diferansiyel bu kuralları Mercosur eşitliyor, kimlik ve tamamlayıcı şarap kalitesi ve şeker içerik olarak köpüklü standartları uyumlaştırmak oldu. Şimdi resmen bu kategori için litre başına glukoz endeksleri belirterek, köpüklü Doğa denilen ve ekstra-brut, brut ve demi-sec olarak sınıflandırılabilir gitmekten. Bu bağlamda de çok ince bir tablo olarak şarapları artık şeker ve yumuşak kuru tipte seviyelerini düzenlenmiştir.

Kelly Ücretsiz Trafik Kılavuzu verilmesi ile ilgili, zorunluluk şarapları ve toplu olarak satılan üzüm ve şarap ürünleri sınırlı olduğu açıklıyor. Kararname ayrıca Tarım, Hayvancılık ve Tedarik (MAPA) tescili toplu şarap, şarap taşınması için standartları belirleyen için sorumluluk Bakanlığı ve şarap Kararname kapsamında işlenen suçlara ilişkin idari davaları başlatmak için olduğunu belirtmektedir. "Zaten harita tarafından kabul bazı uygulamalar da yasa değişiklikleri vardı," diyor. "Biz de bu açıkça Bakanlığı olasılığı, örneğin, kendilerine atanan bazı fonksiyonların uygulanmasını temsilci, kamu kurum ve kuruluşlar ile ortaklıklar tesis yaptı, bağ kayıt," diye açıklıyor.

Kayıtlarında Basitleştirme

Kurulması ve ürün kaydı ile ilgili, kararname ek bir idari eylemi belgeler, örneğin sağlanmalıdır belirten daha özel kurallar bırakarak, genel kuralları belirler. Kayıtların geçerlilik süresi 10 yıl muhafaza edildi, ancak Kararname bu, üretici uygulandığı her yeni mevzuat uyum gerekir kazanılmış hak teşkil etmediğini belirler.

Başka bir yenilik üretici bir hizmet sözleşmesi ile şarap, köpüklü şarap ve üçüncü üzüm ve şarap işletmelerinin türevleri şişe veya geliştirmek için izin vermektir. Bu durumda, seçenek bu izlenebilmektedir etiket, ürün sorumluluğu ve garanti ile ilgili servis sağlayıcının adı eklemek için üretici kendisi.

Belirli bir kalem münferit Biçimselleşme bunların çalışması için genel kurallar kooperatif dernek kurarak yapmış değil şarap ve türevlerinin üreticilerinin kaydı düzenler. Rio Grande Devlet Kooperatif Şaraphane Federasyonu icra müdürü Sul (Fecovinho), Hélio Marchioro, bu önlem tüm sektör için yasal kesinlik getiriyor yapmak. "Şu an itibariyle biz uzun zamandır aradığım olan düzenlemeler ile çalışmak için bir program var," diyor.

Etiketleme ve sugaring şırası

Ayrıca sir ağda olmazsa olmazların olarak ve etiketleme bilinen - Ibravin, Leocir Bottega teknik direktörü için, kararname şarap düzeltme sınırlarıyla ilgili önemli gelişmeler getiriyor. Bottega yeni kural tarihleri ​​ve ürünlerin türü için programları kurar olduğunu açıklıyor. Bu, kurulan örneğin, Vitis vinifera ile yapılan 13 ° 10 ° 'lik bir alkol içeriği ile şarap için beşinci yıl sonra kararnamenin yayımı ve% 1 sonraki dört yılda% 2 alkol oranı. Melez ve Amerikan üzümlerinden yapılmış masa şarapları uygulanan bu kural farklı bir derecesi vardır. Karşılığında, istisnai durumlarda, Harita kadar% 3 için düzeltme artırabilir, bu sağlayan bir öğe olarak, artık yürürlükte bir oran oluşturuldu.

Etiketleme ile ilgili olarak, kararname ambalaj veya preslenerek dahil olmak üzere kullanılan her türlü malzeme, (tapalar) tüm parçaları bir etiket olarak anlaşıldığını belirterek, daha ayrıntılı bir tanımını benimser. Ayrıca aktivitesi bakımından, bu tür sanayileşme kurulması sınıflandırma gibi bazı zorunlu öğeleri, ekledi, özel mevzuat kurulan gibi cümle uyarı, son kullanma tarihi ve parti tanımlama veya kalkış. "Bu öğelerden bazıları, zorunlu olmasına rağmen, seyrek yasa ve şarap kararname bulunamadı. Önemli bir değişiklik de ithal edilen aynı kuralları gerektiren ise, "Bottega diyor. Ayrıca, artık, ayrıca Normatif Öğretim, ulusal etiketlerinde nitel ve Rezerv ve Gran Reserva kullanımı yoluyla, düzenlenmesi mümkün olacaktır.

Kararname yayımı duyuru Sul, geçen Perşembe günü (20) Caxias Ulusal Üzüm Festivali'nin resmi açılışı katılım sırasında Devlet Başkanı Dilma Rousseff ile yapmak yapıldı. O serbest bırakıldı Ancak, yayın, dün yerine Cuma (21) gerçekleştirildi. Kararname Kanun Şarap O Şarap Hukuk n detaylandırma yapacak 2008 yılından bu yana yayınını bekliyor sektörü, eski bir iddiadır düzenler. Hukuk n tarafından 2004 yılında güncellenen 7678/1988,. 10.970, Şarap Yönetmelik Mercosur Brezilyalı mevzuat uyumunun arayan amacıyla (GMC n. 45/96) ile.