بهینه سازی موتورهای جستجو وب سایت ارسال استخراج ایمیل

بایگانی برای 'ورونا' رده

منطقه ونتو، واقع در شمال ایتالیا، یکی از بزرگترین صادر کنندگان از شراب که کشور است. به دست آوردن ایده، تولید آن - حدود 850 میلیون لیتر - معادل سه برابر تولید برزیل. در میان شراب تولید شده وجود دارد، برخی از آنها به خوبی شناخته شده اینجا هستید:: Prosecco، Soave، Bardolino و Valpolicella. اما آیکون است که به نام Amarone دلا Valpolicella، Amarone و یا فقط.

دعوت Consorzio Tutela Vini از Valpolicella، من در شهرستان ورونا بین 22 و 29 این ماه برای شرکت در Anteprima Amarone بود، شواهد محصول سال 2010. من همچنین برخی از wineries و محصولات خود می دانیم شد. زمان نمی تواند مناسب تر است. محصول جدید در پلازای دلا گران گواردیا از سراسر جهان به کارشناسان ارائه در حال حاضر دارای فرقه مبدا کنترل و تضمین شده (DOCG)، با توجه به فرمان وزارت زراعت محلی است. این فرقه ارتقا، که تمام اهداف شراب ایتالیایی، بدان معنی است که برچسب های خود را در حال حاضر در مطابق با قوانین تولید، شرایط بهداشتی و موقعیت جغرافیایی تایید شده، قرار دادن آنها در همتراز با دو آیکون کشور دیگر، Brunello و Barolo.

از لحاظ جغرافیایی، منطقه تولید Valpolicella همان Amarone است: مجموعه ای از تپه های شمال ورونا. کلاسیک Valpolicella، Valpolicella Superiore، Valpolicella Superiore Ripasso، دلا Amarone Valpolicella و دلا Recioto Valpolicella (دسر): شراب قرمز وجود دارد به پنج سطح تقسیم شده است.


انواع

انگور استفاده می شود نیز یکسان است. با توجه به قانون ایتالیایی، باید Corvina، Rondinella، Molinara و 14 نوع در نسبت های کوچک بیشتر باشد. اولین (Corvina) را به رنگ و نرمی، دوم (Rondinella) ساختار و سوم (Molinara) همراه با اسیدیته و ویژگی لمسی تلخ است. با وجود این شباهت ها، Valpolicella است که معمولا یک شراب نور و ساده، با به طور متوسط ​​12٪ الکل. اما Amarone شراب ساختار با الکل اعم از 14٪ (حداقل الزام قانونی) تا 17٪ است. این تفاوت به روش تولید، بسیار متفاوت از چیزی است که ما به دیدن استفاده می شود توضیح داد. Amarone از طریق یک تکنیک به نام appassimento انجام می شود. بلافاصله پس از برداشت انگور، به جای میوه ها خرد شده و تخمیر، مانند هر جدول شراب دیگر، آنها در جعبه های پلاستیکی و یا تشک تا پنج ماه قرار می گیرد، تا زمانی که تبدیل شدن آنها به "passificadas". در طول این روند، انگور حدود 35 درصد از وزن خود را، که باعث از دست دادن در همان نسبت میزان شراب، که بدان معنی است که قیمت آن بالا است از دست بدهند. در پایان appassimento در ماه های ژانویه و فوریه، آغاز می شود دوره تخمیر، با یک فرآیند خیساندن طولانی است که در آن آب انگور را در تماس با پوست باقی می ماند، تبدیل قندها را به الکل، به منظور فراهم خشک، با محتوای قند باقی مانده اندک.


بشکه

سپس شراب است بیش از یک محدوده 25 تا 48 ماه بالغ، به عنوان شراب تصمیم گرفت. حتی اگر برخی از تولید در حال حاضر با استفاده از بشکه های کوچک و جدید معمولا در بشکه تولید 5 لیتر از چوب استفاده می شود، به نام "Botti"، می دهد که تعادل بیشتر استفاده می شود. سپس شراب استوار در بطری به مدت 12 ماه، قبل از رسیدن به بازار است. در نتیجه ساختار، نوشابه، با اسیدیته پر جنب و جوش و تانن شیرین است. این تقریبا یک پورت، اما بدون علاوه بر این از الکل است. به هر حال، آن را به یک شراب بزرگ است، و در نتیجه باید در لحظات جشن یا مراقبه ارزیابی شده است.

هماهنگ با بزرگ منطقه ای padano grana پنیر نشان داد، با سوپ زرت با گوشت تند، سالامیس و پای. با توجه به موقعیت های مختلف جغرافیایی، شراب ممکن است در سبک و کیفیت متفاوت باشد. ترفند این است بر روی برچسب نگاهی به تشخیص "Amarone کلاسیک"، که یعنی بودن در این منطقه از Valpolicella، که معمولا بیشتر زیبا و پیچیده است.


جایگزین

برای کسانی که می خواهند به طعم Amarone اما گران فکر می کنم، من پیشنهاد می کنم به دنبال Valpolicella Ripasso، refermentado به مدت 15 تا 20 روز با پوست انگور که Amarone تولید می شود. دلا Recioto Valpolicella در حال حاضر DOCG، دسر، با انگور همان Amarone ساخته شده، اما تخمیر آن متوقف می شود، ترک قند باقی مانده در شراب. کنسانتره و پیچیده، پر از میوه های خشک، تانن بسیار خوب و اسیدیته به تعادل شیرینی. پشتیبانی از 30 سال از بازداشت بی سر و صدا. بزرگ با آب نبات شکلات تیره.

برنامه با اطلاعات ارزشمند

برای کسب اطلاعات در از wineries، محل اقامت و تهیه نقشه های منطقه هستند، برنامه های کاربردی مهم را برای شما به در گوشی های هوشمند خود را داشته باشند. آنها عبارتند از: Valpolicella آب گوجه فرنگی، Strada دل Vino Valpolicella و Itinerari در Valpolicella.

افتتاح رسمی

اتاق اثبات با تولید

تنقلات زیبا و خوشمزه

برخی بازدیدکننده داشته است - Azienda اطلاعات Montresor

با منشاء فرانسوی، در قرن شانزدهم، برخی از خانواده به قلعه Montresor، ورونا، جایی که آنها زمین خریداری شده و در حال رشد انگور خود را آغاز مهاجرت کردند. هنگامی که بنیانگذار این Giacomo Montresor، در نیمه دوم قرن 19، آغاز شد فروش شراب که او با نام خود را تولید، من نمی توانستم تصور کنید که یک قرن بعد، شراب خود را به چهار گوشه جهان آمد. امروز، جانشینان او ادامه این سنت، ترکیب عملیات انتخاب کشاورزی، پیری، ریختن مایعات و توزیع. Azienda اطلاعات تولید کلاسیک ایتالیایی منطقه ونتو، مانند Valpolicella، Amarone و Recioto.

ادواردو Montresor، نسل فعلی از خانواده است.

"Botti" را به عنوان آنها بشکه ایتالیایی نامیده می شود.

زیبا عمودی او سرمایه Crosara: 2000، 2005 و 2008. بسیار ظریف، پیچیده، ساخته شده با انگور منحصر به فرد از اموال.

Azienda Agricola اطلاعات Novaia

باغ های انگور از Azienda Agricola اطلاعات Novaia بین 250 و 300 متر از سطح دریا واقع شده است، در یک منطقه کوچک از 7 هکتار است. کشت انگور روش سنتی، تقریبا به طور کامل توسط به اصطلاح داربست جایگزین، یک تکنیک است که قادر می سازد بهبود در کیفیت انگور، با توجه به قرار گرفتن در معرض نور خورشید و بهتر به عملکرد پایین تر از انگور در هکتار است. یکی از معدود کشاورزان ارگانیک در Marano.

انواع انگور تولید شده توسط Azienda Agricola اطلاعات Novaia عبارتند از: "غار غار Veronese" (50٪)، "Corvinone" (30 درصد)، "Rondinella" (20٪). برای سه رقم ذکر شده به تازگی اضافه شده بود "Oseleta"، طیف تاریخی Valpolicella که در طول پنجاه سال گذشته از دست داده بود.

کارخانه شراب سازی شده است به تازگی بازسازی شده و هر دو در ساختار و تجهیزات بازسازی شده، انجام این ترتیب "ازدواج" کامل بین گذشته و حال، میان سنت و فن آوری است.

شراب مارچلو Vaona از نوایا نسل 4 از خانواده است.

محصولات: دلا Amarone Valpolicella Classico DOC "Selezione دادگاه Vaona" - دلا Amarone Valpolicella DOC Classico Riserva "لو Balze" - دلا Recioto Valpolicella Classico DOC "لو Novaje" - Valpolicella Classico DOC Superiore "من Cantoni" - Valpolicella Classico DOC Superiore "Ripasso" - DOC Valpolicella Classico.

مغازه خواربار یا مشروب فروشی Valpolicella Negrar

لا مغازه خواربار یا مشروب فروشی Valpolicella Negrar در سال 1933 با هدف ترویج و افزایش فرهنگ و تولید تولید کوچک انگور Negrar دره، قلب Valpolicella Classico تاسیس شد. امروز، این شرکت را هدایت و به حفاظت از تنوع زیستی و مشاغل از قلمرو آن و مختصات فعالیت های بیش از 200 تولید شراب در مجموع 500 هکتار از باغ های انگور، کارگردانی محصول را به حداکثر احترام به محیط زیست، با توجه خاص انگور.

انگور در apassimento روند.

ناهار فوق العاده با غذاهای زیبا و همه انگور amarone در پس زمینه ثابت جعبه.

ما در مغازه خواربار یا مشروب فروشی پنج Amarones سال 2005 پرنعمت مسیح Veneti، ADA C دره Valpolicella Classico به اثبات رساند.

Azienda Agricola اطلاعات سان فلیس

Azienda Agricola اطلاعات سان فلیس در سال 1974 متولد شد، از اعضای Falezza خانواده ساخته شده، صاحبان در حدود 12 هکتار به طور کامل با انگور Valpolicella توضیحات کاشته شده است. در سال های اخیر، این شرکت در استان ورونا به دست آورد سرزمین جدید کاشته با انگور در Marcellise و Mezzane منطقه . عکس بالا:

باغ های انگور ضمیمه میزبان Azienda اطلاعات.

مزه کردن از سه vintages از Amarone 2008/2009/2010 شما. برجسته در جام در سال 2010 بود، در حال حاضر با وضعیت DOCG. در آینده بسیار به آینده.

Azienda Agricola اطلاعات Rocca از Sveva

مغازه خواربار یا مشروب فروشی دی Soave یک تعاونی در سال 1898 توسط 30 تولید تاسیس شده است. امروز 2200 کشاورزان، شرکا، دارای 6000 هکتار و تولید حدود 30 میلیون بطری وجود دارد. Rocca از Sveva یکی از محیط های اغذیه فروشی آن، نمرات بالا اختصاص داده شده، که انگور از تنها 100 عضو بالا و باغ های انگور دریافت می کند.

زیرزمین بالغ به مساحت 2500 M2 به عنوان پناهگاه در جنگ جهانی دوم مورد استفاده قرار گرفت.

دو Ripasso Valpolicella سال های 2007 و 2009 و چهار فصل Amarone- 2006/2004/2001/2000 - جام. بسیار خوب ساخته شده، متعادل و خوشمزه است.

Azienda Agricola اطلاعات Corte از آدمی


Azienda اطلاعات مرد جوان کوچک که از سال 2004 انگور vinificam از Castelcerino ترور در تپه دی Soave. نگه می دارد 36 هکتار از باغ های انگور، تنها بخش، برای حصول اطمینان از دقت و پردازش شراب.

باغ های انگور در حدود 20 دقیقه از مقر رانندگی کنید.

Valpolicella Superiore Ripasso 2011 زیبا، آماده برای مصرف.

Azienda Agricola اطلاعات Bertani

Bertani تولید کننده Amarone است، و برای اولین بار محصول خود را از Amarone Bertani در سال 1958. ساخته شده بود دفتر مرکزی آن در Grezzana ارسال، یک روستای زیبا در دره Valpantena، سمت شرق از ورونا واقع شده است. این توسط دو برادر Bertani، Giovan باتیستا و به Gaetano، (به زودی در یک پست های منحصر به فرد) تاسیس شد در 1857..

گروهی از روزنامه نگاران از چندین کشور.

اتاق بشکه

ما ثابت سه برداشت از Amarone خود در سال 2005، 2006 و 1967 (فوق العاده).

دعوت توسط Consorzio دی Valpolicella، ورونا امروز به دنبال در ایتالیا برای حضور در نسخه 11th از Anteprima Amarone (2010)، شراب بزرگ ونتو، در حال حاضر تحت وضعیت DOCG (کنترل و تضمین فرقه منبع). من تا هفته آینده باقی می ماند دانستن تولید خود را از طریق بازدیدکننده داشته است فنی به از wineries، حضور در سخنرانی ها به منظور تعمیق دانش من از صنعت شراب کشور و محصولات آن است.

دنبال از طریق instagramsilvestretg
سفر. در 31 ژانویه من را در ستون زندگی زندگی + C2 لذت و روزنامه شرکت در روزنامه یک ماده منحصرا منتشر می شود.