optimalizácia pre vyhľadávače webové stránky predložiť Email Extractor

Archív pre 'Sauvignon Blanc' Kategória

Pôvodne publikoval text v stĺpci žiť život | C2 + Pleasure & Cia | Journal Gazette

Hoci počasie v Brazílii požiadať o viac svetla a osviežujúcich vín v chuti, ako bielych, tam je ešte nejaká odpor v čase, aby ich oceniť. Že náš obľúbený nápoj je dobrá, najmä červenej, vieme. Ale to by nemalo byť ospravedlnením pre nechať bielka stranou. Je dobré mať na pamäti, o "francúzskom paradoxu" (jav, ktorý intríg výskumných pracovníkov, v ktorom Francúzi, dokonca aj jesť potraviny s vysokým obsahom tuku, majú nízke ceny úmrtnosti na ischemickú chorobu srdca) pochádza z krajiny, ktorá vyrába a spotrebúva veľké množstvo bielych vín. Každý, kto chce viac odôvodnenie vzdať potešenie z bielych vín, je toto: Vedci na univerzite v Miláne, povedal látky v bielej znížiť náchylnosť k chorobám, ako je artritída a osteoporóza.

K dispozícii je široký sortiment bielych vín na rôzne chute a pri rôznych príležitostiach. Dnes, dostaneme prepracovaný s hroznovým Sauvignon Blanc, pôvodom z Bordeaux, Francúzsko, ktorý je často v zmesi s Sémillon, a to ako v suchých vín, a vo stolových vín, Sauternes a Barsac sa. Ale to bolo v údolí Loiry (Moonlight) v Stredočeskom kraji, kde hroznového vykonáva najlepšie s názvom Pouilly-Fumé. Na druhej strane rieky Loiry, Sancerre je ďalším dôležitým názov Sauvignon Blanc, dávať tak dobré, ako víno. V oboch odvolaní vína majú minerály, pomerne čerstvé prvky.

V súčasnej dobe sa pestuje v regiónoch nových sveta, ako sú Brazília, Čile, v Kalifornii, Austrálii a na Novom Zélande, dosahovanie vynikajúcich výsledkov, predstavovať podľa metód pestovania, pôdy a podnebie, rôzne poznámky na poschodí. Všeobecne vykazujú zeleno-žltej farby, vysokú kyslosť a ovocná aróma (broskyňový, mučenky, prasa slivky a ďalšie). Môžete tiež vidieť bylinné, minerálne a citrusové poznámky. Obvykle vytvára vína na spotrebu mladých ľudí, ako to nereaguje dobre.

Čas harmonizovať bieli sú univerzálnejšie a zápas širší sortiment potravín. Kým taníny červených je komplikujúcim faktorom pre "boj" s množstvom receptov, čo nie je prípad s bielymi. Okrem šaláty, morské plody, biele ísť dobre so špargľou, čínština, japončina, thajčina, carpaccio alebo ryby tatársky, a peruánskej ceviches. Sú ideálne s kozím syrom.

Chronos Reserve 2012 - y Curico Maipo - Čile - R 49,00 dolárov - DOC Space

 • S hrozno z Curicó a Maipo údolia výšky viac ako 500 metrov, tento SB melíry vôňa citrusových plodov a bylín, s osviežujúcou chuťou a dobrú vytrvalosť.

Vikářova Choice Sauvignon Blanc 2012 - Marlborough - Nový Zéland - R 95,00 dolárov - Grand Cru

 • Sauvignon Blanc je veľký výber Nového Zélandu. Táto kópia je ľahká a osviežujúca, s bylinné poznámky, zeleného jablka a kvetinovými. Nemožné nepáči.

Villa Francioni Sauvignon Blanc 2012 - São Joaquim (SC) - Brazília - R 103,00 dolárov - Ravin.com.br

 • Čerstvé a vyvážená, s ovocnou vôňou najmä ananásu, jablka, tóny bielych kvetov zmiešaných s ľahkým citrusovým nádychom až do konca. Skvelé začať obed v lete.

Bueno Bellavista Harvest Sauvignon Blanc 2012 - Gaucho kampaň - Brazília - R 45,00 dolárov - Dobre hypermarket

 • Sauvignon Blanc našla dokonalého partnera v terroir na Gaucho kampane. Zachovanie aspekty minerály a veľkú sviežosť. Amazing.

Henri Bourgeois Pouilly Fumé en travertínu 2011 - Loire - Francúzsko R 131,00 dolárov - Grand Cru

 • Pouilly-Fumé je víno z údolia Loiry, neďaleko Sancerre, v centre Francúzska, vyrobené výlučne s Sauvignon Blanc, to je plné a mierne chladnejšie. Stojí za to vedieť.

Château de Rougerie White 2011 - Entre-Deux-Mers - Francúzsko - R 75,00 dolárov - wine.com.br

 • Sauvignon Blanc vyrábaný Petit Château s dostatkom ovocia a sviežosti dlhé.

Pôvodne publikoval text v stĺpci žiť život | Notebook Pleasure & CIA | The Gazette Journal

Ochutnávka vína je obvykle spájaný s chladnejšie obdobie. Ale to nebráni tomu, aby nápoj je oceňovaná v lete. Namiesto toho, aby viac plné, prísť do obrazu, ľahké a osviežujúce víno: šumivé, biela, ružová a červené vína bez priechode drevom.

V pivniciach navrhujem zvoliť štítky pre nové plodiny. To bude viac kyslosť a v dôsledku toho väčšie čerstvosti. Nezabudnite tiež skontrolovať obsah alkoholu. Nižší (13%, je ideálny), tým nižšia je pocit tepla. Všeobecne platí, že v lete vína sú ľahšie na pitie a lacnejšie.

Takže máte väčšiu vnímanie vôní a chutí, teplota je kľúčovým faktorom. Ak je víno ochutnal veľmi chladné, a zrušil svoju arómu, to robí viac zrejmé pocit horkosti a triesloviny pre červené. Podáva sa horúci, alkohol je výraznejší. V tej dobe, ľad vedierko je nevyhnutným príslušenstvom.

Sparkling (prevádzková teplota 6-8 C)

Cez šampanské je svetovo preslávený a ctený, národné šumivé majú tiež prekvapivú sviežosť.

White (Prevádzková teplota 10 ° až 12 ° C)

Indická čílsky Sauvignon Blanc, Chardonnay Brasileiro, Vinho Verde z Portugalska, argentínskej Torrontes, francúzsky Muscadet, svetla a osviežujúce. Vzhľadom k tomu, kyslosť ako najvyššej kvality bieleho vína, vždy rozhodnúť pre pestovanie nových plodín.

Rosé (prevádzkovú teplotu medzi 10 ° až 12º C)

Sú vyrobené s hroznovým vínom a vyrobiť víno s kôrou na chvíľu, stačí zmerať farbu nápoja. Výsledkom je jemná vína, ako je biela, aromatické, ale s väčšou štruktúrou na poschodí, ktoré im umožní sledovať viac štruktúrované jedla.

Červené svetlo (prevádzková teplota od 14 C)

Ľahké červené, dobrú kyslosť a nízke zaťaženie tanínu sú najvhodnejšie. Napr Pinot Noir, Gamay, Tempranillo, Bonarda sú tiež dobré možnosti.

Adolfo Canvas Brut - Brazília - R $ 33 - Space Doc

 • Jasné svetlo žltá vizuálne, stredné a malé bubliny s dobrou vytrvalosť. Aróma pripomínajúca kysnuté pečivo, ovocné a kvetinové. Chuť ukazuje priemernú krémovitosť, dobré ovocie, svieža, intenzívne a vyvážené kyslosti.

Castellroig Cava Brut kurt - Španielsko - 74 libier - Grand Cru

 • Šumivé Krásna španielska, pripravené s reznou hrozno Macabeo, Parellada, Xarel·lo. Citrus vôňa s tónmi jablka, hrušky a niektorí toastový a minerálov. Suché a štruktúrované poschodia, veľký kyslosť a krémovitosť.

White Duke Field 2012 - Španielsko - 30 libier - Space Doc

 • Pripravené s Viura hrozna (80%) a Sauvignon Blanc (20%), predstavuje vizuálne slamovo žltá so zelenými odleskami. Blackberry čerstvé ovocie, ako sú jablká a broskyne. Chuť je ovocná a má vyvážený a dobre integrovaný kyslosť.

Dadivas Pinot Noir 2012 - Brazília - R 42,90 dolárov - OK Supermarket

 • Zvolený anglický časopis Decanter ako jeden z šiestich najlepších brazílskych vín, Pinot Noir, rovnako ako skvelá cena ukazuje veľa typicality s zrelého červeného ovocia poznámky, s niektorými kvetinovými nuansami. Mäkké poschodie, svieža a guľaté. Ľahko víno piť a potešiť.

Tapada robiť Fidalgo Rosé 2012 - Portugalsko - 35 libier - Carone

 • Tento štítok, vysoko ocenil v závode, ukázal vizuálne živá čerešňa, intenzívna aróma, ovocné, pripomínajúce egreše. Pokračoval tešiť v ústach. Upozornila veľkú kyslosťou a sviežosťou.

Palmira Sauvignon Blanc 2012 - Čile - 29 libier - Zanatta

 • Príjemná vôňa, s citrusových plodov. Rovnako ako neprítomnosti bylín. Chuť svetlo, s jemnou textúrou a dobrou kyselinkou. Ak chcete ochutnať bez väčších samoľúbosti. Víno na každý deň.

Palmira Chardonnay 2012 - Čile - 29 libier - Zanatta

 • Svieža, veselá, ponúka tóny bieleho ovocia, hrušky, broskyne, citrusov a minerálne svetlom. Chuť mierna, so súčasnosťou a vyváženú kyselinkou. Ďalšie vína majú byť prijaté na pláži alebo pri bazéne.

Crios Susana Balbo Torrontes 2012 - Argentína - 46 libier - www.wine.com.br

 • Nemohla som nechať ujsť argentínskej Torrontes. Svieža vôňa s kvetinovými typickými ruží a liči. Chuť je ľahká a svieža, s jemnou textúrou, veľkú kyslosť. Štýlový a dobre vytrvalosť.

Import Magnun priniesol do Brazílie vinárov Rafael Tirado z čílskeho vína Laberinto (úplne vľavo), foto a Meinard Bloem tiež čílsky Lagar de Bezana (na obrázku vyššie pravého okraja). Prvé mesto navštívilo víťazstvo, a potom bude Rio a Sao Paulo.

Pri večeri v držaní Bristro Ville du Vin v Praia do Canto, vinári získal mienky pre ochutnávky vín, ktoré boli prezentované Laberinto Sauvignon Blanc Cenizas Barlovento 2011 Laberinto Pinot noir 2010 Lagar de Bezana Cabernet Sauvignon 2008 Lagar de Bezana Aluvión Veľký Reserve 2007 a Lagar de Bezana Limitovaná edícia 2007. Vína boli sprevádzané špeciálnymi pokrmy pripravené šéfkuchárom paradajkami, as Carpaccio z chobotnice, tatársky biftek a jahňacie konfitovaným Pernil vína rizoto s hubám. Harmonizácie riadu s bielych a červených vín bolo perfektné! ", Druhý-me". V neposlednom rade, špeciálne dezert sa podávala: Panna cotta Chocolate.

Podnikateľ a majiteľ dovoz, Raphael Zanette (na snímke hore uprostred), tiež sa akcie zúčastnili a pripil s hosťami. Vína sú k dispozícii v obchode Ville du Vin.

Sledujte moje osobné ohodnotenie nižšie:

Nachádza sa v pre Andách, 600 metrov nad morom, okraje Lake Colbun, tento fantastický projekt Rafael Tirado, jeden z najznámejších a najuznávanejších čilskými vinárov, má len 18 ha a rad cien a uznaní. Meno Laberinto opíše Rafael viníc, ktoré boli vysadené v zákrutách a rôznych smeroch, využiť rozmanitosti pôd a zvyšuje na slnku. Tak hrozno a vína získavajú v štruktúre a zložitosti.

Laberinto Sauvignon Blanc Cenizas Barlovento 2011 - 12,5% R 94,00 dolárov - ST (93) To je jeden z najlepších, alebo lepšie, Sauvignon Blanc čílsky ktorí okúsili k dnešnému dňu. Mal ochutnal ročník 2007, ktorý bol dovezený domom Porto, mám ešte pár fliaš a je veľmi živá. Súčasný plodiny v roku 2011 sa 94 bodmi (Descorchados 2012), ukázala, rovnaké vlastnosti, avšak s výraznejším kyslosti podľa veku. Vizuálne zelenožltá, prasa slivkovej aróma, ľahký tráva a fenikel. Chuť je svieža, čistý a citrusov, s niektorými minerálnymi a neobvyklé textúry pre Sauvignon Blanc.

Carpaccio z chobotnice x Sauvignon Blanc

Laberinto Pinot noir 2010 - ST (90) - 13,5% - R 120,00 dolárov - Pinot To bolo prvýkrát, čo som ochutnal. ,,, Poškodzovať nejaké ovocie sa objaví živica Visual jasné rubínovo zaujímavý nos objaviť poznámku dymu. Avšak v chuti ukázala, že prišli. Skvelé kyslosť, generovanie veľa sviežosť, čisté a čerstvé ovocie. Dobrá rovnováha a záverečný príjemné ústa.

Tatársky biftek x Pinot Noir

História vinárstva Lagar de Bezana, začala v 90. rokoch, keď podnikateľ Ricardo Benzanilla podniky do sveta vínnej révy a vína. Zvolili sme pozemok sa nachádza v Alto Cachapoal, na úpätí Ánd, 87 km južne od Santiaga. Mierna klíma a kolísanie teploty medzi dňom a nocou, pochádzajú špeciálne vína, jedinečný terroir. Holanďania, ktorí šli do Čile s 15-ročnú Meinard Bloem, pred rokom vinár vinárstva je. Bola to jeho prvá návšteva v Brazílii.

Lagar de Bezana Cabernet Sauvignon 2008 - 85% Cabernet a 15% Syrah - 14,4% - ST (88) - R 62,00 dolárov - Lagar de Bezana Aluvión Veľký Reserve 2007-63% Syrah a 47% Cabernet - 14,5 % - ST (90) - R 105,00 dolárov - Lagar de Bezana Limitovaná edícia 2007 - ST (90+) - 100% Syrah - 14,5% - R 145,00 dolárov.

 • Na vína z vinárstva Lagar de Bezana, našiel som veľmi podobné. Živicové nos, s tónmi čierneho ovocia v sirupe skôr extraktu a alkoholikmi. Všetko s 14,5%. S ohľadom na tieto vlastnosti naznačujú, že aspoň prvé prevzdušnenie 1 hodiny na odstránenie veľa z alkoholu. Po druhé, snaží zladiť s mastné jedlá, s množstvom šťavnatosti. Ďalším zaujímavým faktorom, a pozitívne, je zrejmé, dlhovekosť týchto vín. Vzhľadom na to, že alkohol je nevyhnutnou súčasťou vo vývoji vína, okrem trieslovín a kyselín, recomento, hoci už bol v už pokročilom veku, dobrý pivnica čas, zahrieva samozrejme !!!.

Jahňacie stehno konfitem s vínom rizotom funghi x červených z Lagar de Bezana, perfektné, ako som uviedol vyššie, je potrebné mastné jedlá ... lol!

Sledujte blog žiť život na Twitteri

Užite si stránku blogu žiť život na Facebooku


Majiteľ Garáž a vodca hnutia daboval Robert Parker ako Bad Boy Saint Emilion, Jean Luc Thunevin je jedným z najuznávanejších vinárov Bordeaux. Jeho vína sú stále uznávané medzinárodné kritiky. Jeho ikona, Château de Valandraud , sporný milovníkov vína z celého sveta, som mal možnosť ochutnať. Zámok bol povýšený na Premier Grand Cru Classé B, sa v roku 2012.

Nedávno som sa stretol v šálke jeho biele víno, N. 02 Blanc Valandraud 2007. Väčšina plodín, súd použije 50% Sauvignon Blanc a 50% Sémillon. Ak ste zvedaví, prečo ste nikdy nevideli toto víno, nie ste sami. Výroba je veľmi malý. Obvykle iba 3,000 až 4,000 fľaše sú vyrábané.

Osobné Hodnotenie: ST (92) - Francúzsko - Bordeaux - 50% Sauvignon Blanc a 50% Sémillon - R 243,00 dolárov - dovozca dom Porto

Vizuálne slamovo žlté, ovocné príchute (citrón, broskyňa, hruška), ľahké mandle a minerálne poznámky. Chuť je jemná, tenká, ľahko krémová, skvele kyslosť, stredné telo, s veľmi harmonickú úst neskoro, v rovnováhe s broskýň a minerálne dochuťou. Hlaveň starnutia po dobu 12 mesiacov ukazuje, že drevo nezasahovala, podporujúce. Biely úcty, ktorá sa bude vyvíjať veľmi dobre, získal zložitosť.

Sledujte blog žiť život na Twitteri

Užite si stránku blogu žiť život na Facebooku

Import Capixaba
Bratstvo podporoval vo svojom sídle včera 30. júla (pondelok), degustácia s 12 vínami. Akcia bola zameraná na oficiálnom otvorení čílskych vín linky
François Lurton Hacienda araucana , všetky prikázaný sommleier Cleber Alves, popisujúci málo o dovozcov a vinárstve vo videu vyššie.

Vinárstvo práve obdržal certifikát "biodynamické víno", čo nie je nič iné ako zhodnotenie pôdy a závod v jeho prirodzenom prostredí, a to prostredníctvom používania prípravkov a zlúčenín rastlín, zvierat a minerálov (biologická časť) v presné časy, s prihliadnutím na astrálne vplyvy a cykly prírody (dynamická časť).

RodinaLurton víno ​​žily: dva otca, bratov, generované zostup asi 15 strapca pestovateľov, vinárov, NEGOCIANTS, v skratke: celú generáciu venovaný vínu. Jacques a Francois Lurton synovia André, legenda v Bordeaux. Vždy mal revolučné myšlienky na francúzskych konzervatívnych noriem, experiment s netradičnými hrozno do nových oblastí, obhajujú používanie skrutkovým uzáverom, začne odvážny dizajn ruka zmiešané regionálnej kultúry propagovať svoje vína. Oni začali ich kariéry ako konzultanti, pracuje po celom svete ako lietanie vinárov. Jeho medzinárodné skúsenosti získal im kontakty a zaujímavú predstavu o vína geografii mnohých krajinách, kde sa postupne začal realizovať svoj vlastný produkciu. Oni sa rozhodli vyrábať kvalitné vína, ale cenovo dostupné, využitie druhotných oblastí na vzostupe v krajinách, ako je Čile, Argentíne a Španielsku, ako aj vytváranie partnerstiev s producentmi v Uruguaji, Austrálii a Portugalsku.

Foto úveru nad: Arismario Oliveira

Skupina lezenie vyhodnotiť vín: Stojaci; Sidney Santiago, André Andres, Leonardo Conick (majiteľ), I, Tom (reštaurácie jazdca) a jeho priateľ sediaci.; Fred, Julio Lemos (Papaghut), Elvecio fae (riaditeľ ExpoVinhos Victoria), Premier Sommelier Sonia Aiello, Cleber Alves a Rafael Dias (DOC Space).

Vína od skla prekvapilo, väčšinou predstavil vynikajúci nákladov a prínosov s cenami v rozmedzí 29,00 až 329,00. Vrcholom podľa môjho názoru dostal najlacnejšie vína, ako najdrahšie mala povinnosť byť dobré. Z 12 vín 4 klasifikovať ako "dobré a lacné".

Biele víno ​​Kawin Sauvignon Blanc 2011 - Čile - 100% Sauvignon Blanc - Central Valley (Údolie Casablanca, Curicó a lolol) - 12,5% - R 29,00 dolárov
- ST (88)
- "Dobré a lacné"

Najlepšie nákladov a prínosov v noci, to SB, ukázal typickej vône tropického ovocia pohár a miernym bylín. Chuť je ľahká, ovocná, vyvážená kyslosť a osviežujúci. Ľahko víno piť a pochopiť svoj návrh. Skvelé kúpiť.

Biele víno ​​- araucana Sauvignon Blanc 2011 - Čile - 100% Sauvignon Blanc - údolie lolol - Colchagua Valley - 12,5% - R 69,00 dolárov - ST (86)

Tento ďalší SB 5% sa fermentuje v sudoch, ukázali oneskorenie v nose, menej bohatý ako prvý. Chuť je krémová, menej ovocná, viac minerálnych vlastnosti, dobré vyváženie, dobré kyslosť, príjemným záverom.

Biele víno ​​GRAN araucana CHARDONNAY 2007 - Čile - 100% Chardonnay - Colchagua Valley - 14% - R 129,00 dolárov - ST (88)

Chardonnay ukázala, že "ochutnávka kúzlo" vizuálne žlté zlato, jasný, jasný, veľmi intenzívna vôňa, pripomínajúca maslo popcorn, med, marhuľa, vanilka. Chuť a bacuľatá, ovocný, dobré kyslosť, ale zhrešili v rovnováhe, drevo by mohlo mať menej pozornosti, schovala trochu ovocia. Vec osobného vkusu.

Červené víno ​​Kawin Cabernet Sauvignon 2010 - Čile - 100% Cabernet Sauvignon - Central Valley - 13% - R 29,00 dolárov - ST (86)

Víno podávať svoj návrh, svetlo, ovocný, bez veľkého predpätia, vynikajúca voľba pre stranu.

Araucana Red Wine REZERVY Cabernet Sauvignon 2009 - Čile - 100% Cabernet Sauvignon - Colchagua Valley - 14% - R 49,00 dolárov
- ST (88)
- "Dobré a lacné"

SK rezervy už vykazuje väčšiu komplexnosť, korenie vôňa čerstvo zem, čierne a červené ovocie. Chuť ukázal pevné triesloviny, dobré telo, ovocné a adekvátne kyslosť. Skvelá voľba pre grilovanie.

Araucana Red Wine RESERVE Carmenere 2010 - Čile - 100% Carmenere - Colchagua Valley - 13,5% - R 49,00 dolárov
- ST (87)
- "Dobré a lacné"

Carmenere ma tiež potešilo, typické tóny korenie, korenie a bobule. Chuť je ovocná, dobré telo, dobrá kyslosť a dobrá vytrvalosť.

Araucana Červené víno ​​PINOT NOIR RESERVE 2010 - Čile - 100% Pinot Noir - Central Valley - 13,5% - R 69,00 dolárov - ST (88)

Veľmi zrelé jahody, ríbezle a čerešne. Sviežu chuť, svetlo-telo, ľahko sa piť a potešiť.

Červené víno ​​Humo Blanco 2008
- Čile - 95% Pinot Noir a 5% Syrah - Valley lolol - 15,5% - R 109,00 dolárov - ST (90)

Umiernenejší v nose, ale s lahodnou ústami, krémová, ovocná, drevo veľmi dobre umiestnené, vyrovnaný a dlhý záver.

Araucana Red Wine RESERVE Syrah 2011 - Čile - 100% Syrah - Colchagua Valley - 14,5% - R 65,00 dolárov
- ST (88) - "dobré a lacné"

Víno veľmi pekné, veľmi okrúhle, pripravení, Docinha ovocie, pravda, "ženský víno."

Červené víno ​​Clos de lolol 2009 - Čile - 38% Carmenere, 28% Cabernet - Sauvignon, 20% Syrah, 14% Cabernet Franc - Valley lolol - 18 mesiacov v sudoch z druhej použitie - 14,5% - R 109,00 dolárov - ST (90+)

Tento súd mal poznámky aníz, kvetinové a červené plody. Chuť má dobré telo, jemné triesloviny, dobrú kyslosť a dobré pretrvávajúce záver.

Červené víno ​​Cabernet Sauvignon GRAN araucana 2009 - Čile - 100% Cabernet Sauvignon - Colchagua Valley - 18 mesiacov v sudoch (70% nové, 30% druhej použitie) - 14,5% - R 149,00 dolárov - ST (90+ )

Prvá zmienka v nose bol ADE čiernych olív, ktoré rozptýlia otváranie veľa ovocia, slivka, guava a vanilkovou pozadia. Chuť je hustá, dobré kyslosť, vytvára príjemnú sviežosť, ovocný, minerálne svetlo, s príjemným záverom.

Červené víno ​​ALKA Carmenere 2009 - Čile - 100% Caemenére - Colchagua Valley - 18 mesiacov v dubových sudoch - 15% - R 329,00 dolárov - ST (92+)

So všetkými povinnosť byť dobrý, Alka, TOP vinárstvo, predstavila svieži poznámky na nose, praženú kávu, krabici od cigár, tvrdé drevo, červené ovocie a vanilky. Chuť potvrdzuje kvalitu a nos poznamenáva, veľmi krémové, ovocné, vyrovnané, potrebujú niekoľko rokov vo fľaši ukázať väčšiu zložitosti. Krásne víno!

Sledujte blog žiť život na Twitteri

Užite si stránku blogu žiť život na Facebooku