arama motoru optimizasyonu web sitesi göndermek e-posta çıkarıcı

'Rioja' Kategorisi için Arşiv

Şarap - aslen yayınlanan metin sütun Yaşam Yaşam | C2 + Pleasure & Cia | Dergi Gazete

Ben bir İspanyol şarap düşünüyorum Genellikle, yakında Rioja bölgenin baş geliyor. Belki kase iyi sürprizler tarihçesi. isim nehir Oja, kuzeydoğu İspanya üzerinden çalışan büyük bir nehir Ebro, küçük kolu geliyor. Rioja şarapları çoğunlukla Tempranillo üzüm ile yapılır, o ülke menşeli. Bu şaraplar, zengin lezzetleri derin renkler üretir ve büyük yaşlanma potansiyeli ile. Son derece karmaşık, zaman deri benzeyen bir karakter geliştirmek.

Etiket üzerinde bazı alt bölgelerin ismini kontrol edebilirsiniz: Rioja Baja ve Rioja Alavesa Rioja Alta. Her biraz farklı iklim ve topografya vardır. Rioja Alta, kuzeydoğu, zirveye ulaşmak için daha fazla zamana ihtiyacı güçlü şaraplar ve daha yapısal, üretir. Ne zaman olgun, iyi ve bölgenin en hassas. Rioja Alavesa, ayrıca kuzeydoğu, Rioja alt alandan sorumlu olduğunu ve daha meyveli ve zengin şaraplar üretiyor. Rioja Baja toprak, yardım çoğunlukla Garnacha üzüm (Grenache) dayalı en yaygın şaraplar, olmaz güneydoğuda, zaten.

Zaten Ribera del Duero, ülkede büyük şarap imalathaneleri ev bölge de Rioja harika şaraplar referans kaynaklanmaktadır. Ribera del Duero adı batıda Portekiz almaya Oporto ünlü Douro nehrinin yapan Duero, geliyor. Bu vadinin iklimi, yaz aylarında sıcak günlerde ve serin gece ile aşırı kurak, kışlar ve çok yoğun olduğunu. Bu durumda ince kırmızı adıyla Tempranillo üzüm asitliği, orada artırır. Sonuç büyük bir yoğunlukla, yapısı ve ipeksi dokusu ile şaraplar olduğunu.

İspanyol şarabı nasıl seçilir

Genel olarak, İspanyol şarabı yaş ile tanımlanır. Etiket üzerinde Yani terimler; Genç ya da Roble; Crianza, Reserva ve Gran Reserva; önce meşe fıçıda olgun şaraplar ve sonra şişe satılan zaman anlamına gelir.

"Genç ya da Roble" olarak etiketlenmiş Şaraplar az veya hiç meşe yaşlanma vardır. Bunlar meyveli ve taze tarzı sevenler için şarapları bulunmaktadır. Zaten varil bir yıl geçirdi ve şişe içinde başka iyi karmaşıklığı sunuyoruz "crianzas", çoğu hala meyveli karakteri hakimdir. Çünkü meşe geçti başka yılın "rezervasyonları" vanilya, baharat, deri teklif ipuçları. Ve nihayet, en iyi "dir," Gran yedekler ". Ancak büyük vintages üretilen, onlar pazarlanmaktadır önce şişede fıçı ve üç en az iki yıl geçirmek.

It was bu şaraplar, özellikle Rioja (Bodega Bagordi- ) ve Ribera (Bodega Lambuena- ), yeni aşamada koymak başlıca aktörler Aroeira Bistro & Depo restoranda ithal radar tarafından teşvik bir son tatma İspanya'nın yudumlamak.

değerlendiricilerin grubu: Fernando Rabelo (İthalatçı Radar), Thiago Valentine (GB5), Marcelo Vasconcellos (Aroeira), bir İspanyol şarap garsonu Deborah Sanchez (Soeta Restaurant), Frederico Cassaro (Radar - Satış), Vincent (Yönetmen Radar) ve André Costa Leal (GB5).

Vurgulamaktadır bir hesap Aşağıda:

Kırmızı Palacios İlçe 2009 - Ribera del Duero - 85 £ - ithal radar (27-3213-3131)

 • Ahşap girmeden Bodega Lambuena şarap girişi; menekşe, olgun siyah ve kırmızı meyve notaları ile taze, güzel aroması sahiptir. İyi beden, yoğun ve ağızda iyi sebat ile.

Lambuena Roble 2011 - Ribera del Duero - 112 £ - ithalatçı Radar (27-3213-3131)

 • Bir Çeşit Tempranillo 4 ay boyunca Amerikan meşe% 70 ve% 30 Fransız geçen. Lezzetli Aroma, çiçek. Yuvarlak, "sıcak" değil, alkol.

Lambuena Crianza 2010 - Ribera del Duero - 215 £ - ithalatçı Radar (27-3213-3131)

 • Hayatının büyük bir zaman inanılmaz bir kırmızı. Güçlü, dolgun ve zarif. Hindistan cevizi, kakao ve baharat notaları ile yoğun aroması. Damakta, iyi entegre alkol ile, zarif ve uzun yapılı. Meditasyon için!

Rioja - - Bagordi Genç 2012 Usoa £ 76 - ithal radar (27-3213-3131)

 • Biodinamik konseptine uygun olarak hazırlanan, çevre dostu, büyük, siyah ve kırmızı meyve notaları ile, baştan açık aroması, ve karanfil gibi baharatlar ile gösterdi. Tat hafif ve zarif.

Rioja - - Bagordi Crianza 2009 Usoa 140 £ - ithalatçı Radar (27-3213-3131)

 • Ayrıca Biodinamik konsepti kapsamında hazırlanan bu kuru üzüm, vanilya ve baharat çekici bir aroması gösterdi. Tatlı tanen, iyi meyve ve keyifli bitirmek yuvarlak tadın.

Bagordi Crianza 2008 - Rioja - 117 £ - ithalatçı Radar (27-3213-3131)

 • Yumuşak, yuvarlak ve iyi sebat ile. Şişe Barriques + 12 12 ay geleneksel yol yaptı. Güçlü ama dengeli.

Bagordi Reserva 2005 - Rioja - 190 £ - ithalatçı Radar (27-3213-3131)

 • 2005 yılında olmasına rağmen, yaşamın dokuz yıl, çok yeni oldu. Bir şey süt ve vanilya ile Aroma. Tam gövdeli, güçlü ve yumuşak. Lezzetli içecek, ancak önümüzdeki on yıl içinde çok gelişecektir. Şarap severler için kim acele etmeyin!

Bagordi Gran Reserva 2001 - Rioja - 440 £ - ithalatçı Radar (27-3213-3131)

 • Çok ince ve meyve notaları ile karmaşık, kase gelişti olarak alternatif edildi çiçek anılarla, kahve, puro tost. Ağızda, lezzetli, zarif ve dengeli, burun notları teyit. Geldin göstermek için 1 saat dekantöre gerekir.

Haro, Rioja Alta başkenti efsanevi kasabasında, belki olağanüstü bir tesadüf ılıman iklimi ve arazi şiddeti, iyilik girer olduğu yerde nerede Bodegas Lopez de Heredia, Haro en eski ve ilk üç La biri Rioja.

Üzüm bağları, ekinler olağanüstü kalitesi ve kullanılan çeşitlerin, stratejik konumu oluşturma süreci yavaş ve büyük bir dikkatle uygulamaya konmuştur olağanüstü bir şarap mahzeni, kendi tamamlayıcısı var.

Bu sağlam kaya üzerine olsun bloklar, gücünü ve büyüklüğünü çarpıcı inşa kiler labirent girer, bu yüzden "Wine Cathedral" seçildi zaman.

Fransız tüccarlar Haro yaşayan ve Bayonne yaptığı süre boyunca işlerini ve muhasebe çalışmaları desteklemek ile olan ilişkisi kazanılan bilgiden, D. Rafael Lopez de Heredia y Landeta şarapçılık süreci başladı.

D. Rafael nerede varil saklamak için bir yeraltı alan tasarım ve inşa etmeye karar verdi ve şarapları oluşturulmasını tetikler. Seçme ve sevgi. Onların şarapları İncil oldu iki kelime vardır.

Şarap yapım süreci nesilden nesile geçen bir aile geleneği haline gelmiştir günümüze kadar benimsenen değerler ve yöntemler derin bir inançla geleneği köklü günlük çalışma, bir mistik mevcuttur.

Yukarıdaki bilgilerin Kaynak: Milli Wine Cellar

Kişisel yorumlanan VINA bosconia GRAN RESERVA TINTO 1994 - ST (94) - Tempranillo (% 80), GARNACHO (% 15), Mazuelo y Graciano - 10 varil yaş ve süzme olmadan şişelenmiş

 • Sediment olmadan Görsel kahverengi, güzel evrimleşmiş halo (turuncu). Pişmiş ve baharatlı meyve ile ilişkili tipik iyi yoğunluk aromaları, et notları, eski ahşap,. Damakta burun, yuvarlak, iyi asitlik ve uzun bitirmek teyit meyveli karakteri ile yumuşak kanıtladı. Çok iyi gelişmiştir. Ben şişeden öneririz. Layık paylaşılan. Teşekkürler Dr. Julio Portekiz.

Twitter'da Living Life Blog izleyin

Facebook Living Life blog sayfasını Enjoy

Dün gece biz kardeşlik Yaşam Yaşam 3. toplantısı vardı. Seçilen tema daha önce kör tadı İspanya oldu. Her zaman olduğu gibi ben körü körüne her şeyi daha net hale burada konuşuyoruz.

Şarap tasters bir favori eğlence kör tatma. Karanlık odalarda, gözleri tadımcılar veya mazoşizm diğer şekillerde düşünmek önce yakında tasters olan kör (lol), ace şişeleri olmadığını açıklayan edecektir. Ya da herhangi bir durumda şişe yüzleri (yukarıdaki resim), örtülü var.

Kör Tadım olarak, tatma biliyorum değil katılıyor kim. Bu egzersiz arkasındaki teori gerçekten cam duygu ne tasters tercih veya itibar belli bir şarap aksine (isim, fiyat, ... unutmayın) neden olmayabilir ve şarap kimliğini bilmektir. Bazen son derece yetenekli tasters şarap kör tattırarak yapmak ve böylece onların duyusal bilgiyi geliştirmek, bunları belirlemeye çalışın.

Şarap etiketleri tarafından sorgulandı üzere yeterince bilmiyorsanız, bu testi uygulama çok neden yoktur. Ancak, gerçekten kanıtlıyor ne konsantrasyon odaklanmasına yardımcı olur kör tatma şey var; ve her zaman iyi bir uygulamadır. Uygulama büyük sürprizler var olacaktır!

İspanya, dünyanın herhangi bir başka ulus daha üzüm bağları fazla arazi ile dağlık, sıcak ve kuru bir ülkedir. Bu Fransa ve İtalya arkasında, şarap üretiminde dünyada üretiminde üçüncü sırada yer alıyor.

Aşağıdaki ortalama performansı ile uyuşukluk uzun bir süre uyanmış İspanyol şarap. Şu anda, İspanya şaraplar açısından daha canlı bir ülke büyük bir ilişkisi kalite x fiyat ile vardır. Yıllardır, sadece kırmızı şarap, Rioja için İspanya'nın en ünlü bölgesi ve güçlendirilmiş şarap klasik bölge için, Jerez, kaliteli şaraplar arasında uluslararası üne vardı.

Şu anda, diğer birçok üzüm bölgeler şaraplar gerçekten kaliteli, hatta şaşırtıcı üretiyoruz.

İspanya'nın şarapları kanunlar QWPSR kategorisi iki seviye vardır: 1991 yılında kurulan Kökeni (DO) ve Designation, yüksek rütbeli (DOC), bugüne kadar Rioja ve Priorat olarak da bilinen DOC düzeyi ile sadece bölgeler (vardır Doca). Masa şarapları kategorisinde kısmını DO olarak geçerli olmayan şaraplar (eşdeğer de Vins de France Pays) Tierra de Vino çağırdı.

Domuz bonfile

Akşamları iki davetsiz misafir, gelecekte bir yazı üzerine yorum yapacak Uruguay Las Brujas Sauvignon Blanc ve Kuyu Rye, Passito di Pantelleria biri vardı.

Ribera del Duero, Rioja ve Priorat kör: Toplantının teklifi içinde, İspanya'nın küçük bir tur yaptım.

1 - Protos Gran Reserva 2004 - İspanya - Ribera del Duero -% 100 Tempranillo -% 14 - Yarımadası - 400.00 - ST (87)

 • Yüksek kaliteli kırmızı şarapları ile ünlü, Ribera del Duero bölgesi İspanyol şarapları dünyada ilgi kıvılcım oldu.
 • Partiküler madde ile, hafif bulutlu, mor Görsel. Burun iyi aromatik sebat ile olgun siyah meyve, sert ahşap dokunmatik gösterdi. İyi asidite, yüksek alkol içeriği, ince tanen ile damak, ağız hafif acı tat nihai, bu rahatsız ediyor. Büyük ölçüde gıda ile düzeldi. Onun fiyat haklı olmayan bir şarap. 2001 yılında kırpma, aksine hangi ı tarif burada .

2 - Vallobera Rezerv 1997 - İspanya - Rioja -% 100 Tempranilo - Brezilya Hiçbir ithalatçı - 30 $ - ST (91+)

 • Rioja kuzey-merkezi İspanya'da, (Ribera del Duero ve Priorat arkasında) ülkenin en büyük üretim bölgesinde yer almaktadır. Onlar Şarapçılık ayrılmadan önce yaşlarında ne kadar süre bağlı olarak farklı yüzleri ile şaraplar sunar. Aşağıda örnek olarak ben uzun süre büyük meşe fıçılarda dinlenme, geleneksel fan geliyorum.
 • Net ve parlak Görsel granat. Kurutulmuş meyve burun sunulan geleneksel notları, katran çay dokunmatik dostum. Damak Büyük sebat tadı ile tanenler, alkol ve asit, ince tanen ve güzel arasındaki dengeyi gösterdi. Hazır tadı ve gelecekteki yaşlanma iyi umudu olan. Benim görüşüme göre paneli şarap iyi oldu.

3 - Mezmurlar 2007 - İspanya - Priorat - Grenache, Syrah, Cabernet Sauvignon ve Cariñena -% 14,5 - Devinum - 175.00 - ST (90)

 • Manastır, kırmızı şaraplar için optimal kabul İspanya'nın yeni bölgelerinden biridir kuzey Tarragona kenti, kuzeydoğu İspanya olduğunu.
 • Görsel purpura, yüksek alkol içeriği (yoğun ve uzun gözyaşları). Burun kırmızı meyve, kahve, vanilya ve hafif tost reçel kokular vardı. Damak yuvarlak, ağızda yumuşak iyi bedeni, ince tanen gösterdi. Uzun tat kalıcılığı. Alkol tatlı olma hissi veren, asitlik üzerinde hakim.

Twitter'da Living Life Blog izleyin

Facebook Living Life blog sayfasını Enjoy

Arkadaşım Roberto Jr. daveti üzerine, Çarşamba günü geç saatlerde, 25, İspanyol şarapları bir tatma yer alıyordu Importadora B-Cube Kutsal Ruh'un burada olduğu Enotria içinde. Penedès, Navarra, Ribera del Duero, Toro, Somontano ve Rioja, her bölgenin kişiliği hakkında gerçek bir dersi: Ben 7 farklı bölgelerden şarapları bilmek lazım İspanya'nın çok ilginç bir tur oldu. Ithal Valéria Carrete ticari direktörü Yukarıdaki videoda ithalatçı ve tadı şaraplar hakkında biraz konuşur.

İspanya, dünyanın herhangi bir başka ulus daha üzüm bağları için daha fazla toprak, bir, dağlık sıcak ve kurak bir ülkedir. Bu Fransa ve İtalya arkasında, şarap üretiminde dünyada üretiminde üçüncü sırada yer alıyor.

Ortalama performans. Şu anda, İspanya harika bir ilişkisi kalite x fiyat ile, şarap anlamında daha canlı bir ülkedir altında olan uyuşukluk uzun bir süre uyanmış İspanyol şarap. Yıllardır, sadece kırmızı şarap, Rioja için İspanya'nın en ünlü bölgesi ve güçlendirilmiş şarap klasik bölge için, Jerez, kaliteli şaraplar arasında uluslararası üne vardı.

Şu anda böyle bir tadımı yukarıda belirtilen gibi diğer birçok üzüm bölgeleri, aslında kalite şaraplar, hatta şaşırtıcı bazı üretiyoruz.

İspanyol şarapları Al kanunları, bir QWPSR kategorisi iki seviye vardır: 1991 yılında kurulan Kökeni (DO) ve Designation, yüksek rütbeli (DOC), bugüne kadar Rioja ve Priorat bilinen, aynı zamanda DOC düzeyi ile sadece bölgeler (vardır ) Doca olarak. Masa şarapları kategorisinde kısmını DO olarak geçerli olmayan şaraplar (eşdeğer de Vins de France Pays) Tierra de Vino çağırdı.

Penedés - -% 12 - Bence akşam vurgulamak Cava Masters 1312 (faaliyetlerinin başladığı tarih) idi Xarel o; Parellada - R $ 129,00 - ST (91)

İspanya'nın geri kalanında birkaç üretici olmasına rağmen Cava, Penedès ağırlıklı üretilen geleneksel yöntem köpüklü şarap, resmi bir terimdir.

Kalıcı ve büyük, net ve parlak Görsel saman sarı orta yoğunlukta, ince perlage. Bir şampanya benzeyen Yoğun kokular, notlar, tost ekmeği, börek, tereyağı, kuru meyve (fındık ve badem) ve taze meyve bir dokunuş ve biraz maden arka plan. Tat, kuru, iyi vücut, iyi asitlik ve büyük tazelik uygulandı. Yumuşak dokusu ile kalıcı kremsi köpük, beyaz meyve tost ekmeği aromaları ve çok uzun bitirmek.

Genellikle Bence ilk beyaz güçlü Inurrieta ORCHIDEA "Sauvignon Blanc Navarra" (% 13) ST "işemek kedi" kokusu oldu (SB) (84) € dışında çok memnun başka bir 10 şarapları ile takip 76.00 (Guia Penin 2011: 91 ve Altın Madalya - Brüksel 2008 Dünya Rekabet). Göre Beyaz: LAUS CHARDONNAY ÇİÇEK "Somontano"% 13.5 ST (90) 89,00 £. İlk gül: Inurrieta MEDIODIA Garnacha; Merlot "Navarra" (% 14) ST (88) 76,00 $ R - İkinci :. rose LAUS MERLOT ÇİÇEK (Merlot, Cabernet Sauvignon, Syrah) "Somontano" (% 13.8) R $ 89,00 kırmızı Birinci : LAUS ROBLE Merlot; Cabernet Sauvignon; Tempranillo Somontano% 13.8 ST (86) 89,00 £. Kırmızı göre: IUVENE "Tempranillo" Rioja (% 13) ST, (86), R $ 59,00.

Kırmızı Üçüncüsü, yeni Fransız meşe fıçılarda Çanakkale Tempranillo 04 ay (13.8) ST (89) R $ 89,00 - şişesi çok güzel, modern bir tasarım. Kırmızı Oda: Inurrieta SUR "Garnacha; Syrah; Graciano "(Amerikan meşe fıçılarda 06 ay) (% 14.5) ST (89) 76,00 $ R. Beşinci kırmızı: Amerikan meşe fıçılarda (% 13) ST (88) R $ 76,00 14 ay LORIÑON Crianza Tempranillo Rioja. Altıncı ve son şarap: CARODORUM ISSOS "Tintå de Toro" (Fransız meşe fıçılarda 10 ay) (% 15) ST (92+) 129,00 $ R, tam gövdeli, stil isteyenler için krem, bir vinhaço olduğunu!

, 29055-643 ES - şaraplar gelecek Enotria Avenida Rio Branco, 1383, Vitória'da satışa sunulacak

Telefon: 27 3345-8696 / 27 3345-8696

www.enotria-es.com.br

Twitter'da Living Life Blog izleyin

Facebook Living Life blog sayfasını Enjoy