optimalizace pro vyhledávače webové stránky předložit Email Extractor

Archív pro 'Rioja' Kategorie

Víno - původně publikoval sloupec textu Living Life | C2 + Pleasure & Cia | Journal Gazette

Obvykle, když si myslím, španělského vína, brzy přijde na hlavu v regionu Rioja. Možná, že historie dobrých překvapení v misce. Jméno pochází od řeky Oja, malý přítok z velké řeky Ebro, která vede přes severovýchodním Španělsku. Rioja vína jsou většinou vyrobeny s Tempranillo hroznů, pocházejí z této země. To vytváří hluboké barvy vín, bohatých chutí, a s velkým potenciálem stárnutí. Extrémně složité, časově vytvořit postavu, která se podobá kůži.

Na štítku můžete zkontrolovat název některých dílčích oblastech: Rioja Baja a Rioja Alavesa Rioja Alta. Každý z nich má poněkud odlišné klima a topografie. Rioja Alta, na severovýchodě, produkuje silné vína a strukturovanější, které potřebují více času k dosažení vrcholu. Když zralý, jsou nejlepší a nejjemnější regionu. Rioja Alavesa, rovněž na severovýchodě, je zodpovědný za dolní oblasti Rioja, a produkuje více ovocná a bohaté vína. Rioja Baja je již v jihovýchodní, kde půda nepomůže, stávají nejčastější vína, založené převážně na Garnacha hroznů (Grenache).

Již oblast Ribera del Duero, domov pro velké vinařství v zemi, také vzniknout v odkazu na nádherné vína Rioja. Jméno Ribera del Duero pochází z řeky Duero, který dělá slavný Douro v Portu, aby se do Portugalska na západě. Klima tohoto údolí je extrém, vyprahlá, s horkými dny a chladné noci v létě, a velmi intenzivní zimy. V tomto stavu, kyselost Tempranillo hroznů, s jemným červeným názvem tam zvyšuje. Výsledkem je víno s velkou intenzitou, strukturou a hedvábnou texturou.

Jak si vybrat španělské víno

Obecně platí, že španělský víno je definován věku. Takže výrazy na etiketě; Mladý nebo Roble; Crianza, Reserva a Gran Reserva; se vztahuje k době, kdy se zralé vína v dubových sudech, a potom lahve před prodejem.

Vína označené jako "mladý nebo Roble" má malou nebo žádnou dub stárnutí. Jedná se o vína, pro milovníky ovocné a svěží styl. Již "Crianzas", který strávil rok v sudu a jiný v láhvi, nabízejí dobrý složitost, většina jsou stále dominuje ovocným charakterem. "Výhrady" Zakázka náznaky vanilky, koření, kůže, protože další rok, který prošel dub. A konečně, Gran rezervy ", které jsou" nejlepší ". Vyrábí se jen ve velkých ročníků, stráví nejméně dva roky v sudu a tři v lahvi před uvedením na trh.

Byla to tato vína, konkrétně Rioja (Bodega Bagordi- ) a Ribera (Bodega Lambuena- ), hlavními herci, kteří dal v nové fáze doušky Španělsku, v nedávném ochutnávkou podporovaného dovážející radaru v Aroeira Bistro & Warehouse restauraci.

Skupina hodnotitelů: Fernando Rabelo (dovozce radar), Thiago Valentine (GB5), Marcelo Vasconcellos (Aroeira), španělský sommelier Deborah Sanchez (Soeta restaurace), Frederico Cassaro (radar - Sales), Vincent (Director radar) a André Costa Leal (GB5).

Pod účtu z vrcholů:

Red Palacios County 2009 - Ribera del Duero - 85 liber - import Radar (27-3213-3131)

 • Vstup vína z Bodega Lambuena bez zadání dřeva; má krásnou vůni, svěží s tóny fialek, zralých černého a červeného ovoce. Dobrý tělo, intenzivní a s dobrou přetrvávání v ústech.

Lambuena Roble 2011 - Ribera del Duero - 112 liber - dovozce Radar (27-3213-3131)

 • Odrůdová Tempranillo kolem 70% amerického dubu a 30% francouzský po dobu 4 měsíců. Aroma chutné, květinovými. Round, "horký", ale ne alkohol.

Lambuena Crianza 2010 - Ribera del Duero - 215 liber - dovozce Radar (27-3213-3131)

 • Úžasný červený ve velké době jeho života. Výkonný, plné a elegantní. Intenzivní vůně s tóny kokosového ořechu, kakaem a kořením. Na patře, strukturované, elegantní a dlouhá, s dobře integrovanou alkoholem. Chcete-li meditovat!

Usoa z Bagordi Young 2012 - Rioja - 76 liber - import Radar (27-3213-3131)

 • Zpracováno v souladu s biodynamické koncepcí, šetrné k životnímu prostředí, se ukázalo, s velkou aroma, otevřené od začátku, s černými a červenými ovocné tóny, a koření jako hřebíček. Chuť lehká a elegantní.

Usoa z Bagordi Crianza 2009 - Rioja - 140 liber - dovozce Radar (27-3213-3131)

 • Také připravené pod biodynamické konceptu, se ukázalo, atraktivní aroma rozinek, vanilky a koření. Chuť kolo, sladké třísloviny, dobré ovoce a příjemný povrch.

Bagordi Crianza 2008 - Rioja - 117 liber - dovozce Radar (27-3213-3131)

 • Měkká, kulatá a s dobrou perzistencí. Vyrobeno tradiční způsob s 12 měsíců v sudech + 12 v lahvi. Výkonný ale vyvážená.

Bagordi Reserva 2005 - Rioja - 190 liber - dovozce Radar (27-3213-3131)

 • Přesto, že v roce 2005, devět let života, byl velmi nový. Aroma s něčím mlékem a vanilky. Plné, silný a měkký. Chutný nápoj, ale to bude vyvíjet mnohem průběhu příštích deseti let. Pro milovníky vína, kteří nemají spěchat!

Bagordi Gran Reserva 2001 - Rioja - 440 liber - dovozce Radar (27-3213-3131)

 • Velmi jemný a komplexní s tóny ovoce, toastový, kávu, doutník, s květinovým vzpomínky, které se střídaly jak se vyvinula v míse. V ústech, chutné, elegantní a vyvážená, což potvrzuje poznámky nos. Musíte 1 hodina karafu ukázat, že přišel.

V mytické městečku Haro, hlavního města Rioja Alta, možná tam, kde je mimořádná náhoda vstupuje do dobrotu mírné podnebí a závažnosti půdy, kde Bodegas Lopez de Heredia, nejstarší v Haro a jeden z prvních tří La Rioja.

Strategická poloha svými vinicemi, na výjimečnou kvalitu plodin a odrůd použitých mají komplement ve výjimečném vinném sklepě, jehož tvorba proces byl realizován pomalu a s velkou péčí.

Když vstoupí do labyrintu sklepů, postavený s robustními bloky, které se dostanou na skálu, stávkující sílu a velikost, takže to byl pojmenován "Víno katedrála".

Z poznatků získaných v jeho vztahu s francouzskými obchodníky, kteří žijí v Haro a na podporu jejich podnikání a účetní studium během svého pobytu ve městě Bayonne, D. Rafael Lopez de Heredia y Landeta začal proces vinařství.

D. Rafael se rozhodla, kam chcete uložit sudy navrhnout a vybudovat podzemní prostor a vede k vytváření svých vín. Výběr a láska. Jsou dvě slova, která se stala biblí svých vín.

Proces výroby vína se stala rodinná tradice, která se předává z generace na generaci, je mystický přítomna v každodenní práci, zakořeněné v tradici s hlubokým přesvědčením v hodnotách a metod používaných až do dnešních dnů.

Zdroj informací nad: National Vinný sklep

Osobní přezkoumána VINA Bosconia Gran Reserva TINTO 1994 - ST (94) - Tempranillo (80%), Garnacho (15%), Mazuelo y Graciano - 10 let v sudech a bylo plněno bez filtrace

 • Vizuální hnědá bez sedimentu, krásně se vyvinul halo (oranžová). Typické dobré intenzita vůně, maso poznámky, staré dřevo, spojené s vařené a pikantní ovoce. Na patře se ukázalo měkké, s ovocným charakterem, potvrzující nos, kulaté, dobrou kyselost a dlouhým závěrem. Je to velmi dobře vyvinul. Doporučuji slévání. Zaslouží být sdíleny. Díky Dr. Julio Portugalsko.

Sledujte blog žít život na Twitteru

Užijte si stránku blogu žít život na Facebooku

Včera v noci jsme měli 3. schůze bratrství žít život. Zvolené téma bylo předtím Španělska, který byl ochutnal slepý. Jako vždy mluvím zde slepě vše se stává jasnější.

Oblíbená zábava vinných degustátorů je slepá degustace. Předtím, než si myslíte, že v tmavých místnostech, se zavázanýma očima degustátorů, nebo jiných forem masochismu brzy vysvětlovat, že degustátoři nejsou slepé (lol), eso lahve, které jsou. Nebo v každém případě, že lahve mají své tváře pokryty, (na snímku nahoře).

Ve slepé degustaci, který se účastní nevím, co jste ochutnávka. Teorie za tohoto cvičení je znát identitu vína mohou způsobit, že degustátoři preferují, nebo na rozdíl od určitého vína z doslechu (název, cena, poznámka ...), a ne za to, co jste opravdu pocit, sklo. Někdy velmi zkušení degustátoři udělat ochutnávky vína na nevidomé a pokusit se je identifikovat, čímž se zlepší jejich smyslové poznání.

Pokud nevíte, dost o víno, které mají být zpochybňovány štítky, tam není moc důvod praktikovat tento test. Nicméně, tam je něco, co v mrtvém degustaci, která opravdu pomáhá soustředit svou koncentraci na to, co se ukazuje; a to je vždy dobré praxe. Praxe je bude mít velké překvapení!

Španělsko je hornatý, teplé a suché zemi s více půdy na vinice než kterýkoli jiný národ na světě. To řadí na třetí místo v produkci ve světové produkci vína, za Francií a Itálií.

Španělská vína probudil z dlouhého období klidu se pod průměrným výkonem. V současné době, Španělsko je živější země, pokud jde o vína, s velmi kvalitní vztah x cena. Po celá desetiletí, pouze nejslavnější regionu Španělska pro své červené víno, Rioja, a klasické oblast alkoholizovaného vína, Jerez, měl mezinárodní výtečnosti mezi vybranými víny.

V současné době, mnoho jiných hrozny regiony se vyrábí vína opravdu kvalitní, někteří dokonce překvapující.

Zákony o vínech španělských mít kategorii jakostního vína so dvě úrovně: označení původu (DO), vyšší pořadí (DOC), se sídlem v roce 1991. Tak daleko, Rioja a Priorat jsou jedinými regiony s úrovní DOC (také známý jako DOCa). Vína, která nejsou kvalifikována jako DO část kategorie stolních vín, tzv Tierra de Vino (ekvivalent Pays de Vins de France).

Vepřová panenka

Ve večerních hodinách jsme měli dva vetřelci, v Las Brujas Sauvignon Blanc z Uruguaye a studna žito, Passito di Pantelleria jednu, kterou jsem se komentář o příspěvek v budoucnu.

V rámci návrhu setkání jsme udělali malou prohlídku Španělsko: Ribera del Duero, Rioja a Priorat slepý.

1 - Protos Gran Reserva 2004 - Španělsko - Ribera del Duero - 100% Tempranillo - 14% - poloostrov - 400.00 - ST (87)

 • Známý pro jeho vysokou kvalitu červených vín, oblast Ribera del Duero pomohl zažehnout zájem ve světě španělských vín.
 • Vizuální fialová, místy oblačno, s částicemi. Nos ukázalo zralé černé ovoce, nádech tvrdého dřeva, s dobrou aromatickou vytrvalosti. Chuť s dobrou kyselinkou, vysokým obsahem alkoholu, jemných taninů, lehký hořkost finále chuť v ústech, který obtěžuje. Výrazně zlepšený s jídlem. Víno, které neospravedlňuje její cenu. Na rozdíl od sklizně v roce 2001, který jsem popsal tady .

2 - Vallobera Reserve 1997 - Španělsko - Rioja - 100% Tempranilo - No dovozce v Brazílii - $ 30 - ST (91+)

 • Rioja se nachází v severní-centrální Španělsko, největší produkcí regionu země (za Ribera del Duero a Priorat). To představuje vína s různými tvářemi, v závislosti na tom, jak dlouho jsou ve věku před tím, než opustí vinařství. Jsem z tradičního ventilátoru, jako vzorky níže, spočívající ve velkých dubových sudech po dlouhou dobu.
 • Vizuální granát, jasné a světlé. Na nose prezentovány tradiční tóny sušeného ovoce, kámo čaj dotek, dehet. Chuť ukázaly rovnováhu mezi třísloviny, alkohol a kyselost, jemnými taniny a pěkná s velkou vytrvalosti chutí. Připraveno k degustaci, a dobré vyhlídky pro budoucí stárnutí. Byl to nejlepší z panelu vína podle mého názoru.

3 - Žalmy 2007 - Španělsko - Priorat - Grenache, Syrah, Cariñena a Cabernet Sauvignon - 14,5% - Devinum - 175.00 - ST (90)

 • Priory je jedním z nových oblastí Španělska, považuje za optimální pro červená vína, je severně od města Tarragona, severovýchodním Španělsku.
 • Vizuální purpura, vysoký obsah alkoholu (husté a dlouhé slzy). Nos měl jam aroma červeného ovoce, kávy, vanilky a lehkým toast. Chuť ukázal dobré tělo, jemné taniny, měkký v ústech, kolo. Dlouhé chuť vytrvalost. Alkohol převažovaly nad kyselosti, dávat pocit, že sladké.

Sledujte blog žít život na Twitteru

Užijte si stránku blogu žít život na Facebooku

Na pozvání svého přítele Roberto Jr., pozdě ve středu, 25, byl účastní ochutnávkou španělských vín Importadora B-Cube v Enotria, ve kterém on je tady v Duchu svatém. Byla to velmi zajímavá prohlídka Španělska, kde jsem se dozvěděl, vína z 7 různých oblastí: Penedès, Navarra, Ribera del Duero, Toro, Somontano a Rioja, skutečný lekci o osobnosti každého regionu. Ve videu nad obchodního ředitele dovážející Valéria Carrete mluví málo o dovozcem a vína ochutnal.

Španělsko je hornatý, horké a suché země s více půdy na vinice než kterýkoli jiný národ na světě. To řadí na třetí místo v produkci ve světové produkci vína, za Francií a Itálií.

Španělská vína probudil z dlouhého období klidu s podprůměrný výkon. V současné době, Španělsko je živější země, pokud jde o vína, s velmi kvalitní vztah x cena. Po celá desetiletí, pouze nejslavnější regionu Španělska pro své červené víno, Rioja, a klasické oblast alkoholizovaného vína, Jerez, měl mezinárodní výtečnosti mezi vybranými víny.

V současné době je mnoho jiných hrozny regiony, jako jsou ty, uvedené výše v degustaci skutečně produkci vína kvality, některé dokonce překvapující.

Al zákony o španělských vín, mít kategorii jakostního vína so dvě úrovně: označení původu (DO), vyšší pořadí (DOC), se sídlem v roce 1991. Tak daleko, Rioja a Priorat jsou jedinými regiony s úrovní DOC (také známý jako DOCa). Vína, která nejsou kvalifikována jako DO část kategorie stolních vín, tzv Tierra de Vino (ekvivalent Pays de Vins de France).

Podle mého názoru Vrcholem večera bylo Cava Masters 1312 (datum zahájení své činnosti) - Penedés - 12% - Xarel to; Parellada - R 129,00 dolarů - ST (91)

Cava je oficiální termín pro tradiční metody šumivého vína, vyrobené převážně v Penedès, i když existuje několik výrobců ve zbytku Španělska.

Vizuální slámově žluté střední intenzita, tenký Perlage, perzistentní a velký, jasný a jasný. Intenzivní aroma, poznámky připomínající šampaňské, toastový chléb, brioche, máslo, sušené ovoce (lískové oříšky a mandle), a dotek čerstvého ovoce a lehce minerální pozadí. Chuť provádí suchý, dobré tělo, dobrou kyselost a velkou svěžest. Krémová pěna, perzistentní, s jemnou texturou a opečeným chlebem aroma bílého ovoce a velmi dlouhým závěrem.

Následoval s dalšími 10 vín, které obecně potěšilo mnohem kromě mého názoru první bílý (SB), který byl s vůní "kočky čůrat" silný, Inurrieta Orchidea "Sauvignon Blanc Navarra" (13%), ST (84) € 76.00 (Guia Penin 2011: 91 a Zlatá medaile - Světová soutěž Bruselu 2008). Podle White: LAUS CHARDONNAY FLOWER "Somontano" 13,5% ST (90) 89,00 liber. První rose: Inurrieta Mediodia Garnacha; Merlot "Navarra" (14%), ST (88) R 76,00 dolarů - Druhý růže :. LAUS MERLOT květ (Merlot, Cabernet Sauvignon, Syrah) "Somontano" (13,8%), R 89,00 dolarů První červená : LAUS Roble Merlot; Cabernet Sauvignon; Tempranillo Somontano 13,8% ST (86) 89,00 liber. Podle červená: IUVENE "Tempranillo" Rioja (13%), ST (86) R 59,00 dolarů.

Red Zatřetí, Dardanely Tempranillo 04 měsíců v nových francouzských dubových sudech (13,8), ST (89) R 89,00 dolarů - Láhev je velmi krásná, moderní design. Red Room: Inurrieta SUR "Garnacha; Syrah; Graciano "(06 měsíců v amerických dubových sudech) (14,5%) ST (89) R 76,00 dolarů. Pátý červená: LORIÑON Crianza Tempranillo Rioja 14 měsíců v amerických dubových sudech (13%), ST (88) R 76,00 dolarů. Šestý a poslední víno: CARODORUM Issos "Tinta de Toro" (10 měsíců ve francouzských dubových sudech) (15%), ST (92+), R 129,00 dolarů, krémová plné, pro ty, kteří mají rádi styl, je vinhaço!

Vína budou k dispozici v budoucích Enotria Avenida Rio Branco, 1383, Vitória - ES, 29055-643

Telefon: 27 3345-8696 / 27 3345-8696

www.enotria-es.com.br

Sledujte blog žít život na Twitteru

Užijte si stránku blogu žít život na Facebooku