optimalizace pro vyhledávače Přidat web Email Extractor

Archív pro 'Ribera del Duero' Kategorie

Víno - Text sloupec původně objevil ve žít život | C2 + Pleasure & Co | Časopis Gazette

Normálně, když si myslím, španělského vína, brzy přijde na hlavu v regionu Rioja. Možná, že historie dobrých překvapení v misce. Název je odvozen od řeky Oja, malý přítok velké řeky Ebro, která protéká severovýchodním Španělsku. Rioja vína jsou většinou vyrobeny z hroznů Tempranillo, pocházejících z této země. Vyrábí syté barvy, bohatou chuť, a s velkým potenciálem pro stárnutí vín. Nesmírně složité, s časem vytvořit postavu, která se podobá kůži.

Můžete se podívat na název štítku některých dílčích oblastech: Rioja Baja, a Rioja Alavesa Rioja Alta. Každý z nich má trochu jinou atmosféru a topografii. Rioja Alta, na severovýchodě, produkuje silné a více strukturované víno, které potřebují více času k dosažení vrcholu. Když jsou zralé, že jsou nejlepší a nejjemnější regionu. Rioja Alavesa, rovněž na severovýchodě, účty pro menší oblasti Rioja, a produkuje více ovocné a bohaté víno. Již Rioja Baja se nachází v jihovýchodní části země, kde je půda nepomůže, stávají nejčastější vína, které jsou založeny především na hroznový Garnacha (Grenache).

Již oblast Ribera del Duero, kde najdete velké vinařství v zemi, pocházející rovněž s odkazem na nádherných vín z Rioja. Název je odvozen od řeky Duero Ribera del Duero, který dělá slavný Douro v Portu Portugalsko následovat na západ. Klima tohoto údolí je velmi suché s velmi horké dny a velmi chladné noci během léta a velmi intenzivní zimy. V tomto stavu kyselost hroznů Tempranillo, s jemným červeným jméno tam roste. Výsledkem jsou vína s velkou intenzitou, struktuře a hedvábnou texturou.

Jak si vybrat španělské víno

Obecně platí, španělské víno je definován podle věku. Proto se údaje na etiketě; Mladý nebo Roble; Crianza, Reserva a Gran Reserva; se vztahují k době, kdy jsou zralé víno v dubových sudech a poté lahve před jejich prodejem.

Jsou vína označená jako "mladý nebo Roble" má malou nebo žádnou dub stárnutí. Vína jsou pro milovníky ovocná a svěží styl. Již "Crianzas", který strávil rok v sudu a další v láhvi, nabízejí dobrou složitost, většina z nich je stále dominuje ovocný charakter. V "Rezervy" nabídka náznaky vanilky, koření, kůže, protože další rok strávená v dubových sudech. A konečně, rezervace Gran ", které jsou" nejlepší ". Vyrábí se pouze ve velkých ročníků, stráví nejméně dva roky v sudu a další tři v lahvi před uvedením na trh.

Byli tito vína, zejména těch, které Rioja (Bodega Bagordi- ) a Ribery (Bodega Lambuena- ) jsou hlavními aktéry, kteří dát do nové fáze doušky Španělsku, v nedávné degustaci pořádané dovozce radaru Aroeira restauraci Bistro & skladu.

Skupina hodnotitelů: Fernando Rabelo (dovozce radar), Thiago Valentine (GB5), Marcelo Vasconcellos (Aroeira), španělský sommelier Deborah Sanchez (Soeta restaurace), Frederico Cassaro (radar - prodej), Vicente (ředitel radar) a André Costa Leal (GB5).

Níže je uveden výčet vrcholů:

County Palacios red 2009 - Ribera del Duero - £ 85 - import Radar (27-3213-3131)

 • Víno z Bodega Lambuena vstupu, bez průchodu dřevem; představuje krásné vůně, svěží, s tóny fialek, zralých černých a červených plodů. Dobré tělo, intenzivní a s dobrou perzistencí na patře.

Lambuena Roble 2011 - Ribera del Duero - £ 112 - Radar dovozce (27-3213-3131)

 • Odrůdové Tempranillo kolem 70% americký dub a 30% francouzsky po dobu čtyř měsíců. Skvělá vůně, květinová. Kulaté, "hot", ale ne alkohol.

Lambuena 2010 Crianza - Ribera del Duero - £ 215 - Radar dovozce (27-3213-3131)

 • Úžasný červený ve velkém okamžiku svého života. Výkonný, plné a elegantní. Intenzivní vůně s tóny kokosu, kakaa a koření. V ústech, strukturované, elegantní a dlouhá, s dobře integrovanou alkoholu. Meditovat!

Usoa Young Bagordi 2012 - Rioja - 76 liber - import Radar (27-3213-3131)

 • Připraven v souladu s, šetrné k životnímu prostředí, biodynamické koncept ukázal s velkou aroma, otevřené od začátku, s tóny černého a červeného ovoce a koření, jako je hřebíček. Lehký a elegantní chuť.

Usoa z Bagordi 2009 Crianza - Rioja - 140 liber - import Radar (27-3213-3131)

 • Také připravena na základě biodynamického konceptu ukázalo atraktivní aroma rozinek, vanilky a koření. Chuť: kulaté, sladké taniny s dobrým ovocem a pěkné zakončení.

Bagordi 2008 Crianza - Rioja - 117 liber - import Radar (27-3213-3131)

 • Měkké, kulaté a s dobrou perzistencí. Vyrobeno tradičním způsobem s pódiem 12 měsíců v sudech pro 12 + láhev. Výkonná a přitom vyvážená.

Bagordi Reserva 2005 - Rioja - 190 liber - import Radar (27-3213-3131)

 • Přesto, že v roce 2005, devět let života, se ukázala zcela nový. Aroma něco s mlékem a vanilkou. Plná, silná a měkká. Chutný nápoj, ale to bude vyvíjet hodně v příštím desetiletí. Pro Oenophiles, který není v žádném spěchu!

Bagordi Gran Reserva 2001 - Rioja - 440 liber - import Radar (27-3213-3131)

 • Velmi jemný a komplexní s tóny ovoce, pražené kávy, cigaret, s květinovým vzpomínek, které se střídají, jak se vyvinula v misce. Na patře, chutné, elegantní a vyvážené, což potvrzuje poznámky nosu. Potřebujete 1 hodina karafu ukázat, že přišel.

Včera v noci jsme měli třetí setkání bratrství Living Life. Dříve Zvolené téma bylo Španělsko, které ochutnali blind. Jako vždy zde mluvím, slepě všechno jasnější.

Jeden z nejoblíbenějších kratochvílí vinných degustátorů je slepá ochutnávka. Předtím, než si myslíte, že v tmavých místnostech, se zavázanýma očima degustátorů, nebo jiných forem masochismu brzy vysvětlí, že degustátoři nejsou slepí (lol), lahve jsou. Nebo, v každém případě láhve mají své tváře pokryty, (na obrázku výše).

Ve slepé degustaci, která se účastní nevím, co jste ochutnávka. Teorie za tohoto cvičení je, že zná totožnost vín může posuzovatel přednost, nebo na rozdíl od vína ze své dobré pověsti (název, cena, na vědomí, ...), a ne to, co se ve skutečnosti cítí pohár. Někdy velmi zkušení degustátoři do slepé ochutnávky vína a snaží se je identifikovat, a tím zlepšení jejich smyslové poznání.

Pokud nemáte dost informací o víno, které mají být zpochybňovány štítky, tam není moc důvod k provedení tohoto testu. Nicméně, tam je něco, co v mrtvém degustaci, která opravdu pomáhá zaměřit se na své soustředění na to, co se jeví; a to je vždy dobré praxe. Praxe je bude mít velké překvapení!

Španělsko je hornatý, horké a suché země s více půdy na vinice, než kterýkoli jiný národ na světě. Ona je na třetím místě v produkci světové produkce vína po Francii a Itálii.

Španělské víno probudil dlouho spící období s nižší průměrné výkony. V současné době, Španělsko je živější země, pokud jde o víno, s velkou kvalitou poměr cena x. Po celá desetiletí, pouze nejznámější oblasti Španělska pro své červené víno, Rioja, a klasické oblasti alkoholizovaného vína, Jerez, vystupoval mezi mezinárodní vína.

V současné době, mnoho dalších vinařských oblastí, které produkují vína jsou opravdu kvalitní, někteří dokonce překvapivé.

Zákony týkající se vín ve Španělsku mají kategorie jakostních vín so na dvou úrovních: označení původu (DO), vyšší pořadí (DOC), vytvořené v roce 1991 tak daleko, Rioja a Priorat jsou jedinými regiony s úrovní DOC (také známý jako DOCa). Vína, která nejsou kvalifikována jako součást kategorie DO stolního vína s názvem Vino de Tierra (ekvivalent k Vins de Pays Francie).

Vepřová panenka

V noci jsme měli vetřelce 2, Las Brujas Sauvignon Blanc z Uruguaye a No Rye Passito di Pantelleria jedno, budu komentovat na post v budoucnu.

V návrhu jednání, jsme udělali malou prohlídku Španělsko: Ribera del Duero, Rioja a Priorat naslepo.

1 - Protos Gran Reserva 2004 - Španělsko - Ribera del Duero - 100% Tempranillo - 14% - poloostrov - 400,00 - ST (87)

 • Známý pro své vysoce kvalitních červených vín, oblast Ribera del Duero pomohl zažehnout zájem o svět španělských vín.
 • Vizuální fialová, místy oblačno s suspendovaných částic. Nos ukázal zralé černé ovoce, náznak těžkého dřeva, s dobrou aromatickou perzistenci. Patře s dobrou kyselinkou, s vysokým obsahem alkoholu, jemné taniny, mírné hořkosti v náustku, který trápí. Výrazně zlepšila s jídlem. Víno, které neospravedlňuje jeho cenu. Na rozdíl od sezóny 2001, který jsem popsal zde .

2 - Vallobera Reserve 1997 - Španělsko - Rioja - 100% Tempranilo - Žádný dovozce v Brazílii - $ 30 - ST (91+)

 • Rioja se nachází v severo-centrální Španělsko, největší produkčním regionu v zemi (za Ribera del Duero a Priorat). Představuje vína s různými tvářemi, v závislosti na tom, jak dlouho jsou ve věku před tím, než opustí vinařství. Jsem fanoušek tradičním stylu, odebraných níže, spočívající ve velkých dubových sudech po delší dobu.
 • Vizuální granát, jasné a zářivé. Na nose prezentovány tradiční tóny sušeného ovoce, nádech Mate čaje, dehtu. Patra ukázal rovnováhu mezi třísloviny, alkohol a kyselost, jemné taniny a pěkný s velkou chuťové vytrvalostí. Připraveno k degustaci a s dobrou vyhlídkou na budoucí stárnutí. Byl to nejlepší víno z panelu podle mého názoru.

3 - Žalmy 2007 - Španělsko - Priory - Grenache, Syrah a Cabernet Sauvignon Cariñena - 14,5% - Devinum - 175,00 - ST (90)

 • Priorat je jedním z nových regionů ve Španělsku, považuje za optimální pro červená vína, je severně od města Tarragona, severovýchodním Španělsku.
 • Vizuální fialová, vysoký obsah alkoholu (husté a dlouhé slzy). Nos měl aroma červeného ovoce želé, kávy, vanilky a lehkým toast. Patra ukázal, dobré tělo, jemné třísloviny, měkká ústa kolo. Dlouhý chuťový vytrvalost. Alkohol převažovaly nad kyselosti, dává pocit, že jsou sladké.

Sledujte blog žít život na Twitteru

Užijte stránky blogu žít život na Facebooku

Na pozvání svého přítele Roberto Jr., v noci na středu 25, byla účast na ochutnávku španělských vín dovozce B-Cube na ENOTRIA, ve kterém je tady v Duchu svatém. Bylo to velmi zajímavé turné ve Španělsku, kde jsem se mohl setkat od 7 různých regionů Víno: Penedès, Navarra, Ribera del Duero, Toro, Rioja a Somontano, Skutečným poučením o osobnosti každého regionu. Ve videu nad obchodního ředitele dovážející Valeria cívka mluví trochu o dovozcem a vína ochutnat.

Španělsko je hornatý, horké a suché země s více půdy na vinice, než kterýkoli jiný národ na světě. Ona je na třetím místě v produkci světové produkce vína po Francii a Itálii.

Španělské víno ​​probudil dlouho spící období s podprůměrný výkon. V současné době, Španělsko je živější země, pokud jde o víno, s velkou kvalitou poměr cena x. Po celá desetiletí, pouze nejznámější oblasti Španělska pro své červené víno, Rioja, a klasické oblasti alkoholizovaného vína, Jerez, vystupoval mezi mezinárodní vína.

V současné době, mnoho dalších vinařských oblastí, jako jsou ty, uvedený výše v ochutnávky vín vyrábí opravdu kvalitní, někteří dokonce překvapivé.

Al zákony vína ze Španělska mají kategorie jakostních vín so na dvou úrovních: označení původu (DO), vyšší pořadí (DOC), vytvořené v roce 1991 tak daleko, Rioja a Priorat jsou jedinými regiony s úrovní DOC (také známý jako DOCA). Vína, která nejsou kvalifikována jako součást kategorie DO stolního vína s názvem Vino de Tierra (ekvivalent k Vins de Pays Francie).

Podle mého názoru je zlatým hřebem večera bylo Cava Masters 1312 (datum počátku své činnosti) - Penedès - 12% - Xarel to; Parellada - R 129,00 dolarů - ST (91)

Cava je oficiální termín pro tradiční metody šumivého vína, vyrobeného hlavně v Penedès, i když existuje několik výrobců ve zbytku Španělska.

Vizuální střední intenzita slámově žluté, tenké, trvalé a výrazné, jasné a zářivé Perlage. Intenzivní aroma, poznámky, připomínající přípitek šampaňským, briošky, máslo, sušené ovoce (lískové oříšky a mandle), a nádech čerstvého ovoce a lehce minerální pozadí. Patra provádí suché, dobré tělo, dobré kyselost a velkou svěžest. Krémová pěna, perzistentní, dlouhá dochuť s jemnou texturou a vůní opečeného chleba, bílého ovoce, a.

Následovalo více než 10 vín obecně velmi rádi, s výjimkou podle mého názoru první bílý (SB), která byla s vůní "kočka čůrat" silný, Inurrieta ORCHIDEA "Sauvignon Blanc Navarra" (13%), ST (84) Kč 76.00 (Penin Guide 2011: 91 a Zlatá medaile - Concours Mondial de Bruxelles 2008). Podle bílá: LAUS FLOWER Chardonnay "Somontano" 13,5% ST (90) 89,00 liber. První rose: Inurrieta Mediodía Garnacha; Merlot "Navarra" (14%), ST (88) R 76,00 dolarů - Podle růže :. LAUS FLOWER Merlot (Merlot, Cabernet Sauvignon, Syrah) "Somontano" (13,8%), R 89,00 dolarů První červená : LAUS OAK Merlot; Cabernet Sauvignon; Tempranillo Somontano 13,8% ST (86) 89,00 liber. Podle Červená: IUVENE "Tempranillo Rioja" (13%), ST (86) R 59,00 dolarů.

Třetí červená: Tempranillo DARDANELOS 04 měsíců v nových sudech z francouzského dubu (13,8), ST (89) 89,00 liber - láhev je velmi hezká, moderní design. Červený pokoj: Inurrieta SUR "Garnacha; Syrah; Graciano "(06 měsíců v sudech z amerického dubu) (14,5%), ST (89) R 76,00 dolarů. Pátý červená: Tempranillo Rioja Crianza LORIÑON 14 měsíců v amerických dubových sudech (13%), ST (88) R 76,00 dolarů. Šestý a poslední víno: CARODORUM jeho "Tinta de Toro" (10 měsíců ve francouzských dubových sudech) (15%), ST (92+) R 129,00 dolarů, plná krémová, pro ty, kteří mají rádi styl, je vinhaço!

Vína budou k dispozici v budoucnu ENOTRIA Avenue Rio Branco, 1383, Vitória - ES, 29055-643

Telefon: 27 3345-8696 / 27 3345-8696

www.enotria-es.com.br

Sledujte blog žít život na Twitteru

Užijte stránky blogu žít život na Facebooku