Search engine optimization strona złożyć Email Extractor

Archiwum dla 'ST (92+) "Kategoria

Na sobotę wziąłem udział w pionie degustacja wina chilijskie z pyszne Don Melchor, gigantyczne góry Concha y Toro, nowo otwartej restauracji Grota Grill (rozmowy), w pobliżu plaży Canto, w towarzystwie moich starych przyjaciół Anja Manuela, Marcos Fonseca i ich żony, z zawsze.

Winnicy Concha y Toro jest uważana za drugą najpotężniejszą marką wina na świecie, symbol chilijskiego wina, z 16 nagród "Winery Roku" i ujmuje w najbardziej prestiżowych publikacjach branżowych, z wysoką ocenę w Wine Spectator i rzecznika Wine ,

Mieliśmy okazję spróbować roczników 2000, 2002 i 2004 jego najsłynniejszego wina, jak Enrique Tirado jako producenta wina. Moim zdaniem, dwa zbiory wyróżniało: 2000 i 2004, bardziej szczery i zrównoważony.

Don Melchor 2000 | 13,6% alkoholu | 100% Cabernet Sauvignon | 14 miesięcy w beczkach z francuskiego dębu, 70% od pierwszego użycia, a 30% druga wykorzystanie.

  • Pomimo swojego wieku, był cały i żywy. Aroma uroczy, tak jak lubię. Owoce już opuszcza scenę, pozostawiając trzeciorzędowe notatki przejąć jak pudełka cygar i smoły. Podniebienie miękkie, średnie i dobre utrzymywanie kwasowości. Ślepo ryzyko bycia dobrą Bordeaux. Myślę, że to nie ewoluuje. Uwaga: 92/100

Don Melchor 2002 | 14% etanol | 96% Cabernet Sauvignon i Cabernet Franc 4% | 14 miesięcy w beczkach z dębu francuskiego 70% od pierwszego użycia, a 30% druga ruchu.

  • Najtrudniejszym upraw ocenić. Aromat zamknięte, ale z dobrą ustach. Zorganizowany, mocny, ale nie na tyle, aby zachwycić. Może okazać się w przyszłości. Uwaga: 88/100

Don Melchor 2004 | 14,5% alkoholu | 94% Cabernet Sauvignon i Cabernet Franc 6% | 14 miesięcy w beczkach z dębu francuskiego 70% od pierwszego użycia, a 30% druga ruchu.

  • Doskonała na wysokości mody. Aromat intensywny, z nutami owoców cytrusowych (cherry), czarne i przypraw. Podniebienie jest zbudowany, elegancki i wydajny. Potwierdza notatki nos. Bardzo zrównoważone. Uwaga: 94/100


Właściciel garażu i przywódca ruchu nazwany przez Roberta Parkera jak Bad Boy of Saint Emilion, Jean Luc Thunevin jest jednym z najbardziej cenionych winiarzy z Bordeaux. Jego wina stale oceniane przez międzynarodowych krytyków. Jej ikona, Château de Valandraud , kwestionowane przez miłośników wina z całego świata, miałem okazję spróbować. Zamek awansował do Premier Grand Cru Classe B, teraz w 2012 roku.

Ostatnio spotkałem się w filiżance jego białe wino, N. 02 Blanc Valandraud 2007. Większość upraw, sąd wykorzystywane jest 50% Sauvignon Blanc, 50% Semillon. Jeśli zastanawiasz się, dlaczego nigdy nie widziałem tego wina, nie jesteś sam. Produkcja jest bardzo mała. Zazwyczaj tylko 3000 do 4000 butelek są produkowane.

Prywatne Ocena: ST (92) - Francja - Bordeaux - 50% Sauvignon Blanc, 50% Semillon - R 243,00 dolarów - Importer Dom Porto

Wizualne słomkowy, aromaty owocowe (cytryna, brzoskwinia, gruszka), lekkie nuty mineralne i migdałów. Podniebienie jest delikatna, cienka, lekko kremowy, wielki kwasowości, średnio ciała, o bardzo harmonijnej ustach późno, zrównoważone z posmakiem brzoskwiń i mineralnego. Starzeniu przez 12 miesięcy pokazuje, że jego baryłkę drewna nie przeszkadzają, wsparcie. Białe szacunku, że będzie rozwijać się bardzo dobrze, zdobywając złożoności.

Śledź bloga żyć życiem na Twitterze

Zapraszamy na stronę blogu Żyjąc na Facebooku

Importowania Capixaba
Bractwo promowany w jej siedzibie wczoraj, 30 lipca (poniedziałek), degustacja win z 12. Impreza miała na celu oficjalnego uruchomienia linii wina chilijskie
François Lurton Hacienda Araucano , wszystkie nakazane przez sommleier Cleber Alves, opisując trochę o importera i winnicy w powyższym filmie.

Winnica właśnie otrzymała certyfikat "biodynamicznych win", która jest niczym innym jak uznaniem gleby i roślin w jej naturalnym środowisku, dzięki zastosowaniu preparatów i związków roślin, zwierząt i minerałów (część biologicznych) w dokładne czasy, biorąc pod uwagę wpływy astralne i cykle przyrody (dynamiczna część).

Rodzina ma Lurton żyły Wino: dwóch ojców, braci, generowane zejście plantatorów winorośli, około 15 winiarzy, Négociants, w skrócie: całe pokolenie poświęcony wina. Jacques i Francois Lurton synowie André, legendy w Bordeaux. Zawsze miał rewolucyjne pomysły na francuskich standardów konserwatywnych, eksperyment z nietradycyjnych winogron do nowych regionów, zaleca stosowanie Nakrętka, uruchomić projekt ręki mieszanej kultury regionalnej odważne promowanie ich wina. Zaczęli karierę w charakterze konsultantów, pracujących na całym świecie jako latające winiarzy. Jego międzynarodowe doświadczenie zdobył ich kontakty i ciekawe pojęcie o geografii wina z wielu krajów, gdzie stopniowo zaczęli zdawać sobie sprawę z własnej produkcji. Zdecydowali się na produkcji win wysokiej jakości, ale niedrogie, za pomocą regionów wtórnych na wzrost w krajach takich jak Chile, Argentynie i Hiszpanii, jak również ustanowienie partnerstwa z producentami w Urugwaju, Australii i Portugalii.

Kredytowej Zdjęcie powyżej: Arismario Oliveira

Grupa wspinaczka do oceny win: Standing; Sidney Santiago, André Andres Leonardo Conick (właściciel), I, Tom (restauracja sternik) i jego przyjaciel Sitting .; Fred, Julio Lemos (Papaghut), Elvecio FAE (reżyser ExpoVinhos Victoria), Premier Sommelier Sonia Aiello, Cleber Alves i Rafael Dias (DOC Kosmiczna).

Wina na kieliszki zaskoczony, w większości prezentowane doskonałą korzyści kosztów, w zróżnicowanych cenach od 29,00 do 329,00. Najważniejszym punktem w moim przekonaniu ma najtańsze wina, jako najdroższy miał obowiązek być dobra. Spośród 12 win 4 sklasyfikować jako "dobre i tanie".

Białe wino Sauvignon Blanc 2011 Kawin - Chile - 100% Sauvignon Blanc - Central Valley (Dolina Casablanca, Curicó i Lolol) - 12,5% - R 29,00 dolarów
- ST (88)
- "Dobre i tanie"

Najlepszym kosztów i korzyści w nocy, to SB, wykazały typowe aromaty owoców tropikalnych kubka i lekko zielnych. Podniebienie jest lekkie, owocowe, zrównoważona kwasowość i orzeźwiający. Proste wino do picia i zrozumieć swoją propozycję. Wielki kupić.

Białe wino - Sauvignon Blanc 2011 Araucano - Chile - 100% Sauvignon Blanc - Dolina Lolol - Colchagua Valley - 12,5% - R 69,00 dolarów - ST (86)

Ten drugi SB 5% jest fermentowane w beczkach, pokazał LGD w nosie, mniej żywiołowy niż pierwszy. Podniebienie jest kremowy, mniej owocowe, więcej cechy mineralne, dobry balans, dobra kwasowość, przyjemny finisz.

Białe wino GRAN Araucano CHARDONNAY 2007 - Chile - 100% Chardonnay - Colchagua Valley - 14% - R 129,00 dolarów - ST (88)

Chardonnay wykazały, że "degustacja urok" wizualny żółte złoto, jasne, jasne, bardzo intensywne aromaty, przypominając masło popcorn, miód, morela, wanilię. Smak i pulchna, owocowy, dobra kwasowość, ale zgrzeszył w bilansie, drewno może mieć mniejszą uwagę, ukryła trochę owoców. Kwestia gustu.

Czerwone wino Cabernet Sauvignon 2010 Kawin - Chile - 100% Cabernet Sauvignon - Central Valley - 13% - R 29,00 dolarów - ST (86)

Wino służąc swoją propozycję, lekkie, owocowe, bez większych pretensji, doskonały wybór dla partii.

Czerwone wino REZERWY Araucano Cabernet Sauvignon 2009 - Chile - 100% Cabernet Sauvignon - Colchagua Valley - 14% - R 49,00 dolarów
- ST (88)
- "Dobre i tanie"

Rezerwy CS już wykazuje większą złożoność, pieprz zapachy świeżo mielonej, czarne i czerwone owoce. Podniebienie wykazały zdecydowane garbniki, dobre ciało, owocowy i odpowiednią kwasowość. Wspaniały wybór na grilla.

Czerwone wino REZERWY Araucano Carmenere 2010 - Chile - 100% Carmenere - Colchagua Valley - 13,5% - R 49,00 dolarów
- ST (87)
- "Dobre i tanie"

Carmenere podobało mi również, typowe nuty pieprzu, przypraw i owoców. Podniebienie jest owocowy, dobre ciało, dobra kwasowość i dobre utrzymywanie.

Araucano Czerwone wino Pinot Noir MINIMALNA 2010 - Chile - 100% Pinot Noir - Central Valley - 13,5% - R 69,00 dolarów - ST (88)

Bardzo dojrzałe truskawki, porzeczki i wiśni. Świeże podniebienie, lekki aromat, łatwe do picia i do pomocy.

Czerwone wino HUMO BLANCO 2008
- Chile - 95% Pinot Noir i 5% Syrah - Dolina Lolol - 15,5% - R 109,00 dolarów - ST (90)

Bardziej powściągliwy w nosie, ale pyszne usta, kremowe, owocowe, dobrze umieszczone z drewna, zrównoważony i długi finisz.

Czerwone wino REZERWY Araucano Syrah 2011 - Chile - 100% Syrah - Colchagua Valley - 14,5% - R 65,00 dolarów
- ST (88) - "dobre i tanie"

Wino bardzo ładne, bardzo okrągłe, gotowe, owoce Docinha, prawdziwe "kobiece wino."

Czerwone wino Clos de lolol 2009 - Chile - 38% Carmenere, 28% Cabernet - Sauvignon, 20% Syrah, 14% Cabernet Franc - Dolina Lolol - 18 miesięcy w beczkach z drugiej użytkowania - 14,5% - R 109,00 dolarów - ST (90+)

Ten sąd miał notatki anyżu, kwiatowe i czerwonych owoców. Podniebienie ma dobre ciało, drobne garbniki, dobra kwasowość i dobre trwałe wykończenie.

Czerwone wino Cabernet Sauvignon GRAN Araucano 2009 - Chile - 100% Cabernet Sauvignon - Colchagua Valley - 18 miesięcy w beczkach (70% nowe, 30%) - druga wykorzystanie 14,5% - R 149,00 dolarów - ST (90+ )

Pierwsza wzmianka w nos był ade czarnych oliwek, która rozprasza otwierając wiele owoców, śliwki, guawa i wanilii tle. Podniebienie jest gęsta, dobra kwasowość, tworząc przyjemną świeżość, owocowe, światło mineralną, z przyjemnym finiszu.

Czerwone wino ALKA CARMENERE 2009 - Chile - 100% Caemenére - Colchagua Valley - 18 miesięcy w dębowych beczkach - 15% - R 329,00 dolarów - ST (92+)

Dzięki wszystkim obowiązek być dobra, Alka, TOP z winnicy, prezentowane bujne notatki na nosie, kawę paloną pole cygara, parkiet dębowy, czerwonych owoców i wanilii. Podniebienie potwierdza jakość i nosa stwierdza, bardzo kremowe, owocowe, zrównoważone, potrzebował kilku lat w butelce o wykazanie większej złożoności. Piękny wina!

Śledź bloga żyć życiem na Twitterze

Zapraszamy na stronę blogu Żyjąc na Facebooku

Na zaproszenie mojego przyjaciela Roberto Jr., późno w środę, 25, brał udział w degustacji win hiszpańskich Importadora B-Cube w Enotria, w którym jest on tutaj w Duchu Świętym. To było bardzo ciekawe zwiedzanie Hiszpanii, gdzie poznałem win z różnych regionów: 7 Penedes, Navarra, Ribera del Duero, Toro, Somontano i Rioja, prawdziwa lekcja o osobowości każdego regionu. W teledysku powyżej dyrektora handlowego przywozu Valeria carrete opowiada trochę o importerem a wina smakowały.

Hiszpania jest górzysty, gorący i suchy kraj, z ziemi do winnic więcej niż jakikolwiek inny naród na świecie. To zajmuje trzecie miejsce w produkcji światowej produkcji wina, za Francją i Włochami.

Hiszpańskie wino obudził się z długiego okresu spoczynku z poniżej średniej wydajności. Obecnie Hiszpania jest krajem bardziej żywe w zakresie win, z wielką jakości relacji x cena. Przez dziesiątki lat, tylko najbardziej znanym regionie Hiszpanii z czerwonego wina, La Rioja, i klasyczne regionu wzmocnionego wina, Jerez, międzynarodowy rozgłos wśród miał znakomitych win.

Obecnie w wielu regionach inne winogrona, takie jak wymienione powyżej, w rzeczywistości są degustacje win jakości produkcji, niektóre nawet zaskakujące.

Al przepisy dotyczące win hiszpańskich, posiadać kategorię QWPSR dwa poziomy: nazwy pochodzenia (DO), lepszą pozycję w rankingu (DOC), założona w 1991 roku do tej pory, Rioja i Priorat to jedyne regiony o poziomie (znany również DOC jak Doca). Wina, które nie kwalifikują się jako DO części kategorii win stołowych, zwany Tierra de Vino (odpowiednik Pays de Vins de France).

Moim zdaniem atrakcją wieczoru był Cava Masters 1312 (data rozpoczęcia działalności) - Penedés - 12% - Xarel to; Parellada - R 129,00 dolarów - ST (91)

Cava jest oficjalną nazwą tradycyjną metodą wina musującego, produkowane głównie w Penedès, choć istnieje kilka producenci z resztą Hiszpanii.

Wizualne słomy intensywność żółty średni, cienki perlage, trwałe i duże, jasne i czyste. Intensywny aromat, notatki przypominające szampana, tosty z chleba, brioche, masło, suszone owoce (orzechy laskowe i migdały) i odrobiną świeżych owoców i lekko mineralne tła. Smak wykonywane suchej, dobre ciało, dobra kwasowość i wielką świeżość. Kremowa pianka, trwałe, miękką teksturę i tosty z chleba białego aromaty owoców i bardzo długi finisz.

Następnie o kolejne 10 win, które na ogół zadowoleni wiele z wyjątkiem moim zdaniem pierwszy biały (SB), który był z aromatem "pee" silne, Inurrieta Orchidea "Sauvignon Blanc Navarra" (13%), ST (84) € 76.00 (Guia Penin 2011: 91 i Złoty Medal - Światowy Konkurs Bruksela 2008). Według Biały: LAUS CHARDONNAY KWIAT "Somontano" 13,5% ST (90) £ 89.00. Pierwszy rose: Inurrieta Mediodía Garnacha; Merlot "Navarra" (14%) ST (88) R 76,00 dolarów - drugie wzrósł :. LAUS MERLOT KWIAT (Merlot, Cabernet Sauvignon, Syrah) "Somontano" (13,8%) R 89,00 dolarów Pierwsza czerwona : LAUS ROBLE Merlot; Cabernet Sauvignon; Tempranillo Somontano 13,8% ST (86) £ 89.00. Według czerwony: IUVENE "Rioja" Tempranillo (13%), ST (86) R 59,00 dolarów.

Red Po trzecie, Dardanele Tempranillo 04 miesięcy w nowych beczkach z francuskiego dębu (13,8), ST (89) R 89,00 dolarów - butelka jest bardzo piękny, nowoczesny design. Red Room: Inurrieta SUR "Garnacha; Syrah; Graciano "(06 miesięcy w beczkach z dębu amerykańskiego (14,5%)) ST (89) R 76,00 dolarów. Piąta czerwona: LORIÑON Crianza Rioja Tempranillo 14 miesięcy w beczkach z dębu amerykańskiego (13%) ST (88) R 76,00 dolarów. Szósty i ostatni wina: CARODORUM Issos "Tinta de Toro" (10 miesięcy w beczkach z francuskiego dębu) (15%), ST (92+) R 129,00 dolarów, kremowy pełne, dla tych, którzy lubią styl, jest vinhaço!

Wina będzie dostępna w przyszłości Enotria Avenida Rio Branco, 1383, Vitória - ES, 29055-643

Telefon: 27 3345-8696 / 27 3345-8696

www.enotria-es.com.br

Śledź bloga żyć życiem na Twitterze

Zapraszamy na stronę blogu Żyjąc na Facebooku