Dať proseguimento na "dobré a lacné" stĺpci, hovorím dnes na francúzskeho červeného vína vyrobená producenta Chapoutier, Syrah a Grenache, ktorá neprechádza cez barel, Marius rouge 2010. Jeho vlastné vinice sa nachádzajú vo vnútri IGT Pays D'OC, Languedoc-Roussillon.

Languedoc Roussillon je najvýznamnejším výrobcom vin de pays (VDP) Francúzsko, s 80% z celkového počtu. Veľa je označený v rámci regionálneho označením Vin de Pays d'OC a druhý s menami miestnych štvrtí. Pravidlá pre VDP sú menej prísne ako tie, ktoré z AOC, umožniť vinári frakcií odrodové vína z netradičných kmeňov a zmiešame s rodenými i medzinárodnými hrozna. Stav VDP poskytuje väčšie uznanie, než na základnej úrovni vin de tabuľke. Takmer všetky sú vyrobené zo zmesi piatich klasických južných hrozna, a zmes sa riadi AOC. Syrah, slávny v susednom regióne údolia Rhôny, je stále viac populárny; Mourvèdre a Carignan Katalánsky, aby tmavé vína, tanínová a pikantné. Grenache a Cinsaut, veľmi kultivovaný sú ovocné a ľahké.

Chapoutier je najväčší meno Rhône. Michel Chapoutier je jedným z najväčších vinárov Francúzska, zvolený niekoľkokrát vinár roka podľa Revue du Vin de France, dal nový rozmer vína v regióne, dosahuje dokonalosti v rôznych hodnotách severe a south. Vinice sú organicky pestované a majú nízke príjmy. Víno je poctou jeho praděd, Marius.

Osobné Hodnotenie: ST (88) - Francúzsko - Languedoc Roussillon - Syrah a Grenache - 13,5% - Dovozca Mistral - R 52,00 dolárov

Ako som uviedol vyššie tohto vína neprechádza drevo, ktoré mu dáva svieži, čistý ovocie. Vizuálne stredná intenzita rubín, jasné a svetlé. Na nose červeného a čierneho ovocia, čierneho korenia, kvetinové a dotykovou balsamico. Chuť je ovocná, svieža, stredne plné, vyrovnaný medzi kyslosťou a obsahom alkoholu; mäkké taníny kvalitné. Koniec s dobrou perzistenciou. Veľa stojí za to vedieť.

Sledujte blog žiť život na Twitteri

Užite si stránku blogu žiť život na Facebooku