optimalizácia pre vyhľadávače Pridať web Email Extractor

Archív pre 'ST (88) "kategórií

V sobotu večer som sa zúčastnil vertikálna degustácia s vynikajúcou čilská vína Don Melchor, vrchole obrie Concha y Toro, novootvorená reštaurácia Grotto Grill (neďaleko konverzácie), Praia do Canto, v spoločnosti mojich starých priateľov Anja Manuel, Marcos Fonseca a ich manželky, sa vždy.

Vinárstvo Concha y Toro je považovaný za druhý najmocnejší víno značka, symbol čilského vína na svete, s 16 ocenenie "Vinárstvo roka" a uznávanú najprestížnejšie priemyslu publikácií, s vysokým skóre vo Wine Spectator a víno advokát .

Mali sme možnosť ochutnať ročníkov 2000, 2002 a 2004, jeho najslávnejšie víno, pretože Enrique Tirado ako vinár. Podľa môjho názoru, stáli dve obdobia: 2000 a 2004, viac úprimné a vyvážené.

Don Melchor 2000 | 13,6% alkoholu | 100% Cabernet Sauvignon | 14 mesiacov vo francúzskych dubových sudoch, 70% z prvého použitia a 30% druhej použitie.

  • Napriek svojmu veku, ukázal celý a živý. Aróma očarujúce, ako sa mi to páči. Ovocie začiatok uniknúť, takže terciárne poznámky prevziať ako krabica od cigár a dechtu. Mäkké podnebie, stredné kyslosťou a dobrú vytrvalosť. Slepo riziko, že dobrý Bordeaux. Myslím, že to nebude vyvíjať. Poznámka: 92/100

Don Melchor 2002 | alkohol 14% | 96% Cabernet Sauvignon a 4% Cabernet Franc | 14 mesiacov v sudoch z francúzskeho duba 70% prvého použitia a 30% druhej použitie.

  • Najťažšie plodina posúdiť. Aróma zatvorené, ale s ústami dobro. Štruktúrovaný, silný, ale nie natoľko, aby fascinovať. Sa môže ukázať v budúcnosti. Poznámka: 88/100

Don Melchor 2004 | 14,5% alkoholu | 94% Cabernet Sauvignon a 6% Cabernet Franc | 14 mesiacov v sudoch z francúzskeho duba 70% prvého použitia a 30% druhej použitie.

  • Vynikajúca špičkovej forme. Intenzívna vôňa s citrusovými tónmi (čerešne), korenie a čierne. Chuť je štruktúrovaná, elegantný a výkonný. Potvrdzuje poznámky nosa. Veľmi vyrovnaný. Poznámka: 94/100

Château du Cedre sa nachádza v meste Cahors, Appellation d'origine Contrôlée (AOC) Francúzština známy pre bytia miesto narodenia Malbec hrozna. Tam, jej vína musia mať minimálne 70% Malbec, doplnené o 30% Merlot a Tannat. Osobnosť Malbec z Cahors je vyjadrená úplne trieslovín vína, keď mladý, z čoho majú prospech starnutia, podobne ako robustný verzie vína Bordeaux.

V hoteli Château du Cedre je ekologické, žiadne herbicídy sa používajú žiadny postrek proti hnilobe a len organické zlúčeniny sa používa. Vinice je rozdelená do troch častí, ktoré tvoria dva najlepšie druhy pôd sa nachádzajú v oblasti Cahors. Najväčší podiel na 12,5 ha na východe s juhozápadnej expozíciou je skalnaté vápencové a ktoré prispievajú k úrovní tepla a vody, výrobu vína s veľmi jemnými tanínmi a veľmi dlho. Ďalšie dva pozemky na 5,5 ha a 7,5 ha, a to ako smerom na juh sú pokryté Galets zmiešané s červenkastým pieskom železitých povrch kameňa a blata nižšie, vína sú silnejšie a alkoholici.

Osobné hodnotenie:
Chateau du Cedre Cahors Le Cedre
2000 - ST (88) - 13,5%

Vizuálne stále veľmi tmavý, ukazovať víno nie viac ako desať rokov. Intenzívna vôňa zrelého čierneho ovocia, vanilky, kože a zemité pozadie. Chuť ukázal veľmi tela, jemné triesloviny, vyváženú kyslosť a súčasnosti, čo vám ušetrí podporu. Trvalé povrch. Je to víno, ktoré príde na kúzlo, ale ukazuje schopnosť veku veľmi veľké.

Sledujte blog žiť život na Twitteri

Užite stránky blogu žiť život na Facebooku

Pre tých, ktorí sledujú blogu vedieť o mojej vášni pre vyvinuli, starých vín. V tejto fáze sa prejavujú jedinečné vlastnosti, taníny sú zaoblené a kytice sa vyvíja, získava zložitosť. Je ťažké vedieť, tím, správny čas otvoriť fľašu. V poslednej dobe som sa snažil a ma prekvapilo veľmi jednoduché výroky vyvinul vína. Po šteklil ma rovnaké, alebo väčšie, že špičkové vína veľkých vinárstva. Jedna takáto skúsenosť sa stalo tento víkend dokázať Montes Alpha Cabernet Sauvignon 1995 na vrchole svojich takmer 18 rokov, ukázal život a schopnosť mi prosím do misy.

Pravda, klasický Južnej Ameriky, Montes Alpha bol prvý veľký čílsky červená, inšpirovaný najlepších vín Bordeaux. Bol zvolený "Najlepší čílskej Bordeaux" časopisom Decanter, a je kvalitatívne rovnocenný s "cru buržoáznej" cenu trikrát alebo štyrikrát.

Osobné hodnotenie: ST (88) - aktuálny výrez sa predáva za 98,00 reais v dovážajúcej Mistral

  • Vo vizuálnej docela atijolada sfarbenie, nos balsamico poznámky (borovice a céder), klinček a údeným svetla. Chuť je ľahká, navrhnutá na určitom sucha, čo ukazuje, že taníny ešte prežiť. Potvrdzuje poznámky nosa, s konečnou strednou perzistencie. Pamätajte si, dobré víno je predovšetkým víno, ktoré sa vám páčia dosť piť, pretože hlavným cieľom vína je priniesť potešenie, kto ju pije.

Sledujte blog žiť život na Twitteri

Užite stránky blogu žiť život na Facebooku

Nepochybujem o tom, šumivé vína sú ideálny nápoj pre oživenie ducha. Vyzývam každého, aby sa pohárik sektu bez otvorenia úsmev.

Včera v noci som mal dobrú skúsenosť s vedomím, misku na výber šumivých, čílskej Undurraga Brut. Pripraví sa podľa metódy "Charmat" (víno prechádza druhá fermentácia v nerezových tankoch "namiesto fľašu sám" a je do fliaš pod tlakom), s hroznovým vínom 60% Chardonnay a 40% Pinot Noir z Valle del Maipo.

Osobné hodnotenie: - Čile - Maipo - ST (88) Dovozca Abflug - R 50,00 dolárov - zatiaľ nie je k dispozícii v Capixaba trhu.

  • Yellow vizuálne stredná intenzita, so strednými bublinami, početné a pretrvávajúce. Nos s tónmi bielych kvetov so zodpovedajúcimi bieleho ovocia a citrusové tóny. Chuť je bohatá, jemná, s dostatkom sviežosti. Ovocná chuť dominuje. Poznámky miernej horkosti, bez poškodenia pekný set. Priemerná vytrvalosť.

Sledujte blog žiť život na Twitteri

Užite stránky blogu žiť život na Facebooku

Pripravil Bodega Ntra.Sra. del Rosario v Castilla-La Mancha, regiónom s tradíciou vinárstva v Španielsku, Canforrales Classico 2010 je červené víno ​​vyrobené zo 100% Tempranillo hrozna, dobré a lacné. Neprechádza dreva, kvasí v nerezovej, ktorá prechádza procesom micro-okysličenie. Táto technika zahŕňa vstrekovanie malé množstvo a riadené kyslíka počas kvasenia alebo po ňom, ktorý napodobňuje červené vína zrejúce v sude získať, keď dozrievajú dreva, a tým pomáha rozvíjať mäkšie taníny a stabilnejšie farby bez akékoľvek použitie duba.

La Mancha je ideálna oblasť pre pestovanie hrozna, čo v malom hektárového výnosu. Okrem zdravia svojich viníc je výnimočný vďaka dlhé hodiny slnečného svitu, ktoré dostávajú na ich širokom dozrievania cyklu.

Všestrannosť jeho krajine umožňuje zobraziť veľké množstvo hrozna z celého sveta bez problémov, doplnenie domácich hrozna Airen a Tempranillo, ktorého kvalita je dovolené predaja rastú v posledných rokoch neustále.

Pre koho nepozná, La Mancha je najväčšia vinárska oblasť na svete, s asi 450.000 ha viníc v rámci svojej oblasti produkcie, z toho asi 165 000 sú schopné produkovať vína s "označením pôvodu".

Osobné hodnotenie: ST (88) - Španielsko - 100% Tempranillo - Ville du Vin - R 49,00 dolárov

Tinto mladý drevo zadarmo, chutné, ktorá sa vyznačuje intenzívnou ovocia (maliny, čierne ríbezle). Čerstvá chuť so zamatovou textúrou. Guľaté víno, ktoré sa ľahko pije.

Sledujte blog žiť život na Twitteri

Užite stránky blogu žiť život na Facebooku

Dovozca Capixaba
Bratstvo podporoval v jej sídle včera 30. júla (pondelok), degustácie s 12 vínami. Akcia bola zameraná na oficiálnom otvorení čílskych vín on-line
François Lurton Hacienda araucana , všetko pod velením sommleier Cleber Alves, ktorý opisuje niečo o dovozcov a vinárstve vo videu vyššie.

Vinárstvo práve obdržal certifikát "biodynamické víno", čo nie je nič viac, než hodnoty pozemku a rastliny vo svojom prirodzenom prostredí, a to prostredníctvom využívania minerálnych zlúčenín a prípravkov z rastlinných, živočíšnych a (organickej časti) v presné časy, s prihliadnutím na astrálne vplyvmi a cykly prírody (dynamická časť).

Lurton rodina má víno ​​v žilách: dvaja otcovia, bratia, vytvorila zostup asi 15 pestovateľov, vinárov, NEGOCIANTS, v skratke: celé generácie venovaný vínu. Jacques a Francois, synovia André Lurton, legenda v Bordeaux. Vždy mal revolučné myšlienky pre francúzske konzervatívne normy, experimentovať s netradičnými hrozno do nových oblastí, podporovať používanie skrutkovým uzáverom, využívať výrazný dizajn zmiešaný s miestnou kultúrou propagovať svoje vína. Začal svoju kariéru ako konzultanti pracujúci po celom svete ako lietajúce vinárov. Jeho medzinárodné skúsenosti a kontakty získal im zaujímavú predstavu o víne geografia rôznych krajín, ktoré sa postupne začali organizovať vlastnej výroby. Oni rozhodli sa produkovať vína kvalitné, ale cenovo dostupné, s použitím sekundárnych oblastí na vzostupe v krajinách, ako je Čile, Argentíne a Španielsku, rovnako ako vytváranie partnerstiev s výrobcami v Uruguaji, Austrálii a Portugalsku.

Credit foto hore: Arismario Oliveira

Trieda lezenie hodnotiť vína: Pevný; Sidney Santiago, André Andres, Leonardo Conick (vlastník), I, Tom (reštaurácie jazdca) a jeho kamarát sediaci.; Fred Julio Lemos (Papaghut), Elvecio fae (riaditeľ ExpoVinhos Victory), Premier Sommelier Sonia Aiello, Cleber Alves a Rafael Dias (DOC priestor).

Vína od skla prekvapilo, hlavne predstavil vynikajúce nákladov a prínosov s cenami v rozmedzí 29,00 až 329,00. Vrcholom môjho názoru bol s najlacnejšími vínami, pretože najdrahšie mala povinnosť byť dobré. 4 z 12 vín klasifikovať ako "dobré a lacné."

Kawin Biele víno ​​Sauvignon Blanc 2011 - Čile - 100% Sauvignon Blanc - Central Valley (Casablanca Valley, Curico a lololo) - 12,5% - R 29,00 dolárov
- ST (88)
- "Dobré a lacné"

Najlepšia cena x úžitok noc, tento SB ukázal typickú misku tropických ovocných vôní a ľahké trávne. Chuť je ľahká, ovocná, vyvážená kyslosť a osviežujúci. Ľahké víno piť a pochopiť váš návrh. Veľký nákup.

Biele víno ​​- Sauvignon Blanc araucana 2011 - Čile - 100% Sauvignon Blanc - lololo Valley - Colchagua Valley - 12,5% - R 69,00 dolárov - ST (86)

Ten druhý 5%, ktoré SB víno kvasené v sude, bol viac plachý na nos, menej bujný, než ten prvý. Chuť je smotanová, menej ovocná, viac minerálne vlastnosti, dobrá rovnováha, dobré kyslosť a príjemný povrch.

Biele víno ​​GRAN araucana CHARDONNAY 2007 - Čile - 100% Chardonnay - Colchagua Valley - 14% - R 129,00 dolárov - ST (88)

Chardonnay ukázal, že "kúzlo" ochutnávky, žlté zlatý vzhľad, jasné a svetlé, veľmi intenzívna vôňa, pripomínajúca popcorn maslo, med, marhule, vanilky. Chuť a bacuľatá, ovocná, dobre kyslosť, ale zhrešili v rovnováhe, drevo môže mať menšiu pozornosť, schoval trochu ovocia. Vec osobného vkusu.

Kawin Červené víno ​​Cabernet Sauvignon 2010 - Chile - 100% Cabernet Sauvignon - Central Valley - 13% - R 29,00 dolárov - ST (86)

Víno podávať váš návrh, ľahký, ovocný, bez ďalšieho predstierania, vynikajúcou voľbou pre párty.

Víno REZERVA Cabernet Sauvignon araucana 2009 - Čile - 100% Cabernet Sauvignon - Colchagua Valley - 14% - R 49,00 dolárov
- ST (88)
- "Dobré a lacné"

SK už rezervácie vykazuje vyššiu zložitosť, aróma čierneho korenia čerstvo mleté, čierne a červené ovocie. Poschodia ukázal pevné triesloviny, dobré telo, ovocné a zodpovedajúce kyslosť. Skvelá voľba pre grilovanie.

Víno araucana RESERVE 2010 Carmenere - Chile - 100% Carmenere - Valle de Colchagua - 13,5% - R 49,00 dolárov
- ST (87)
- "Dobré a lacné"

Carmenere ma tiež potešilo, typické tóny korenia, korenia a červeného ovocia. Chuť je ovocná, dobré telo, dobré kyslosť a dobrú vytrvalosť.

Víno PINOT NOIR RESERVE araucana 2010 - Chile - 100% Pinot Noir - Central Valley - 13,5% - R 69,00 dolárov - ST (88)

Veľmi zrelé jahody, čierne ríbezle a čerešne. Svieža chuť, svetlo-telo, ľahké pitie a príjemné.

Víno humo BLANCO 2008
- Čile - 95% Pinot Noir a 5% Syrah - lololo Valley - 15,5% - R 109,00 dolárov - ST (90)

Umiernenejší na nose, ale s lahodnou, krémová, ovocná, drevo veľmi dobre umiestnený, vyvážený a dlhý záver ústa.

Víno araucana RESERVE Syrah 2011 - Čile - 100% Syrah - Valle de Colchagua - 14,5% - R 65,00 dolárov
- ST (88) - "dobré a lacné"

Veľmi pekné víno, veľmi guľaté, pripravení, ovocie docinha, skutočný "dievčenskú víno."

Víno Clos de lololo 2009 - Čile - 38% Carmenere, 28% Cabernet - Sauvignon, 20% Syrah, 14% Cabernet Franc - lololo Valley - 18 mesiacov v sudoch druhého použitie - 14,5% - R 109,00 dolárov - ST (90 +)

Tento súd mal tóny anízu, kvetín a červeného ovocia. Chuť má dobré telo, jemné taníny, dobrú kyslosť a dobré perzistencia koniec.

Červené víno ​​Cabernet Sauvignon 2009 GRAN araucana - Čile - 100% Cabernet Sauvignon - Colchagua Valley - 18 mesiacov v sudoch (70% nových, 30% druhé použitie) - 14,5% - R 149,00 dolárov - ST (90 + )

Prvá poznámka na nose bol ade čiernych olív, ktoré rozptýlia otvorenie veľa ovocia, slivka, guava a pozadia vanilky. Chuť je hustý, dobrá kyslosť, vytvára príjemnú, ovocnú, ľahký minerálny sviežosť, s príjemnou povrchovou úpravou.

Víno ALKA Carmenere 2009 - Čile - 100% Caemenére - Colchagua Valley - 18 mesiacov v dubových sudoch - 15% - R 329,00 dolárov - ST (92+)

S akoukoľvek povinnosť byť dobré, Alka, TOP vinárstvo predstavil bujný poznámky na nose, praženú kávu, krabicu od cigár, drevené, červené ovocie a vanilky. Chuť potvrdzuje kvalitu a poznámky z nosa, veľmi krémové, ovocné, vyrovnané, ktorí potrebujú niekoľko rokov vo fľaši, aby prejavili väčšiu zložitosť. Krásne víno!

Sledujte blog žiť život na Twitteri

Užite stránky blogu žiť život na Facebooku

Na pozvanie svojho priateľa Roberto Jr, v noci na stredu 25, bola účasť na ochutnávku španielskych vín dovozcu B-Cube na ENOTRIA, v ktorom je tu v Duchu Svätom. Bolo to veľmi zaujímavé turné v Španielsku, kde som sa mohol stretnúť od 7 rôznych regiónov Víno: Penedès, Navarra, Ribera del Duero, Toro, Rioja a Somontano, Skutočným poučením o osobnosti každého regiónu. Vo videu nad obchodného riaditeľa dovážajúcej Valeria cievka hovorí trochu o dovozcom a vína ochutnať.

Španielsko je hornatý, horúce a suché krajiny s viac pôdy na vinice, než ktorýkoľvek iný národ na svete. Ona je na treťom mieste v produkcii svetovej produkcie vína po Francúzsku a Taliansku.

Španielske víno ​​prebudil dlho spiace obdobie s podpriemerný výkon. V súčasnej dobe, Španielsko je živšia krajiny, ak ide o víno, s veľkou kvalitou pomer cena x. Po celé desaťročia, len najznámejšie oblasti Španielska pre svoje červené víno, Rioja, a klasické oblasti zosilneného vína, Jerez, vystupoval medzi medzinárodné vína.

V súčasnej dobe, mnoho ďalších vinárskych oblastí, ako sú tie, už citovaný v ochutnávky vín vyrába naozaj kvalitné, niektorí dokonca prekvapivé.

Al zákony vína zo Španielska majú kategórie akostných vín psr na dvoch úrovniach: označenie pôvodu (DO), vyššie poradie (DOC), vytvorené v roku 1991 tak ďaleko, Rioja a Priorat sú jedinými regiónmi s úrovňou DOC (tiež známy ako DOCa). Vína, ktoré nie sú kvalifikované ako súčasť kategórie DO stolového vína s názvom Vino de Tierra (ekvivalent k Vins de Pays Francúzsko).

Podľa môjho názoru je zlatým klincom večera bolo Cava Masters 1312 (dátum začiatku svojej činnosti) - Penedès - 12% - Xarel to; Parellada - R 129,00 dolárov - ST (91)

Cava je oficiálny termín pre tradičné metódy šumivého vína, vyrobeného hlavne v Penedès, aj keď existuje niekoľko výrobcov vo zvyšku Španielska.

Vizuálne stredná intenzita slamovo žlté, tenké, trvalé a výrazné, jasné a žiarivé Perlage. Intenzívna aróma, poznámky, pripomínajúce prípitok šampanským, briošky, maslo, sušené ovocie (lieskové oriešky a mandle), a nádych čerstvého ovocia a ľahko minerálne pozadie. Patra vykonáva suché, dobré telo, dobré kyslosť a veľkú sviežosť. Krémová pena, perzistentné, dlhá dochuť s jemnou textúrou a vôňou opečeného chleba, bieleho ovocia, a.

Nasledovalo viac ako 10 vín všeobecne veľmi radi, s výnimkou podľa môjho názoru prvý biely (SB), ktorá bola s vôňou "mačka čúrať" silný, Inurrieta ORCHIDEA "Sauvignon Blanc Navarra" (13%), ST (84) Sk 76.00 (Penin Guide 2011: 91 a Zlatá medaila - Concours Mondial de Bruxelles 2008). Podľa biela: Laus FLOWER Chardonnay "Somontano" 13,5% ST (90) 89,00 libier. Prvý rose: Inurrieta Mediodía Garnacha; Merlot "Navarra" (14%), ST (88) R 76,00 dolárov - Podľa ruže:. Laus FLOWER Merlot (Merlot, Cabernet Sauvignon, Syrah) "Somontano" (13,8%), R 89,00 dolárov Prvý červená : Laus OAK Merlot; Cabernet Sauvignon; Tempranillo Somontano 13,8% ST (86) 89,00 libier. Podľa Červená: IUVENE "Tempranillo Rioja" (13%), ST (86) R 59,00 dolárov.

Tretia červená: Tempranillo DARDANELOS 04 mesiacov v nových sudoch z francúzskeho duba (13,8), ST (89) 89,00 libier - fľaša je veľmi pekná, moderný dizajn. Červený izba: Inurrieta SUR "Garnacha; Syrah; Graciano "(06 mesiacov v sudoch z amerického dubu) (14,5%), ST (89) R 76,00 dolárov. Piaty červená: Tempranillo Rioja Crianza LORIÑON 14 mesiacov v amerických dubových sudoch (13%), ST (88) R 76,00 dolárov. Šiesty a posledný víno: CARODORUM jeho "Tinta de Toro" (10 mesiacov vo francúzskych dubových sudoch) (15%), ST (92+) R 129,00 dolárov, plná krémová, pre tých, ktorí majú radi štýl, je vinhaço!

Vína budú k dispozícii v budúcnosti ENOTRIA Avenue Rio Branco, 1383, Vitória - ES, 29055-643

Telefón: 27 3345-8696 / 27 3345-8696

www.enotria-es.com.br

Sledujte blog žiť život na Twitteri

Užite stránky blogu žiť život na Facebooku

Dať proseguimento stĺpci "dobré a lacné", hovorím dnes o francúzske červené víno ​​spracované výrobcu Chapoutier, Syrah a Grenache hrozna, ktorá neprechádza hlaveň, Marius rouge 2010 vlastných viníc sa nachádzajú v IGT Pays d'Oc, Languedoc Roussillon.

Languedoc Roussillon je najvýznamnejším výrobcom Vin de Pays (VDP) vo Francúzsku, 80% z celkového počtu. Veľa je označený v rámci cieľa regionálnej označenie Vin de Pays d'OC a ďalšie s názvami miestnych častí. Normy VDP sú menej prísne ako AOC, čo vinári frakcií odrodové vína z netradičných druhov a zmiešame s domácou a medzinárodnou vína. Stav VDP dáva väčšie uznanie než základnej úrovni vin de tabuľke. Takmer všetky sú vyrobené zo zmesi piatich hrozna južnej klasických, zmes je regulovaná AOC. Syrah, slávny v susednom regióne Rhone Valley, sa stáva stále viac populárny; Mourvèdre a Carignan je, urobíme tmavé, triesloviny a pikantné vína. Grenache a Cinsaut, sa pestujú veľmi ovocné a ľahké.

Chapoutier je najväčšie meno v Rhône. Michel Chapoutier je jedným z najväčších vinárov vo Francúzsku, ktorí sú volení niekoľkokrát vinár z roku Revue du Vin de France, dal nový rozmer vín tejto oblasti, dosahuje dokonalosti v rôznych hodnotách na severe a juh. vinice sú organicky pestované a majú nízke príjmy. Víno je poctou jeho dedka, Marius.

Osobné hodnotenie: - Francúzsko - Languedoc Roussillon - Syrah a Grenache - ST (88) 13,5% - Dovozca Mistral - R 52,00 dolárov

Ako som uviedol vyššie tohto vína neprechádza drevo, ktoré mu dáva svieže, čisté ovocie. Vizuálne Stredná intenzita ruby, jasné a žiarivé. Na nose červené a čierne ovocie, čierneho korenia, kvetinový a ľahký balsamico dotyk. Chuť je svieža, ovocná, stredne plná, vyvážená medzi kyslosťou a obsahom alkoholu; taníny mäkké kvalitné. Končí s dobrou perzistenciou. No stojí za to vedieť.

Sledujte blog žiť život na Twitteri

Užite stránky blogu žiť život na Facebooku