optimalizace pro vyhledávače webové stránky předložit Email Extractor

Archív pro 'Setkání mistral' Kategorie

Portugalský výrobce Carlos Campolargo, mluví do blogu žít život během zasedání Mistral, na zadní straně vývoj vína Pinot Noir hroznů v Bairrada, velmi zajímavé, dívat se na video výše. Campolargo Pinot Noir 2008 je vyrobeno z hroznů vlastních vinic, má své vinařské vyrobený fermentací v malých kádích s ručním nebo mechanickým krokům. Je ve věku 14 měsíců v použitých sudech. V některých specifických let, to přidává trochu bobule. Líbilo, umírněnější, elegantní ovoce, stojí za to vědět. To stojí 123,00.

Sledujte blog žít život na Twitteru

Užijte si stránku blogu žít život na Facebooku

Mistral dovozce, majitel jednoho z nejlepších a největších brazilských katalogů vína, která se konala v hotelu Sofitel Copacabana (Rio de Janeiro), šestý ročník tradiční akce Setkání Mistral 2012 s 80 výrobci po celém světě. Událost měla svůj počátek v 16., 17. a 18. července v São Paulu, v Grand Hyatt.

V letošním roce se setkání zúčastnilo několik celebrit Mistral Víno, které se účastní poprvé osobně události, jako Paul Hobbs, Dirk Niepoort a Serge Hochar, majitel zámku Musar a první "Man of the Year" od anglického časopisu Karafa navíc Hubert Billy slavný Champagne Pol Roger, sloužil na svatbě prince Williama a Kate Middleton.

Byl tam také, Francisco Olazabal, Quinta do Vale Meao, portugalský Red nejvyšší bodování v historii Wine Spectator.

Hostitelé: Ciro Lilla a jeho manželka Carmen Lila (Mistral dovozce majitelů)

Blog žít život byl poprvé na akci a některé úvahy aby učinil. Je lidsky nemožné, jen den ochutnat všechna vína. Jednou z možností by se zvýšila o průběhu jednoho jednodenní akce v Riu, nebo zdvojnásobit výkon plánu. Bylo by také důležité, aby skupiny výrobci zemí, a tím zajistit větší flexibilitu při ochutnávání. Ztratil hodně času najít producenty, jako byl seznam výrobců následovat, a já věřím, že mnozí stejně. Kromě těchto detailů, událost byla perfektní, byl velmi dobře přijat, počasí bylo velmi příjemné, ideální poloha, dobrá Úroveň návštěvníků a vína, než jakýkoli oenophile svět by chtěl mít pohár, sen!

Níže je můj seznam předem připravená, který, jak jsem uvedl výše byl možný počet zemědělců během 4 hodin. Přednost byla dána vína, která by sotva mají šanci ochutnat nejprve podle ceny, a pak jejich omezené výroby.

Vallontano - Luis Henrique Zanini (vlastník-vinař) a Ana Paula Valduga

Extra Brut LH Zanini sezónu 2010 - R 77,00 dolarů - ST (87)

Vallontano, pouze brazilský víno dovozce Mistral katalogu, která byla zahájena na akci a omezené speciální edice Extra Brut LH Zanini sklizně 2010. Existují pouze 2.500 lahve vyrobené tradiční metodou. Štítek tohoto vydání byl vytvořen proslulý belgický umělec Maurice Rosy na počest básníka Vineyard Vallontano, Luis Henrique Zanini, který dává svým jménem šumivá. Se sídlem v Paříži, Rosy je autorem stovek klasických děl francouzského kreslených a jeho dílo bylo přeloženo do desítek zemí. Ve svém průchodu strany Francie, Zanini setkal s Maurice a jeho ženu Danièle Gerault a stali velkými přáteli.

Bollinger - Philippe Menguy (Director)

Champagne Bollinger La Grande Annee Vintage 2002 - R 596,80 dolarů - ST (96)

Toto šampaňské se vyrábí pouze ve výjimečných letech a je považován za pravou cuvée horní Bollinger na nejvyšší úrovni kvality Champagne. Jeho montáž je 63% Pinot Noir a 37% Chardonnay, pouze vybrané vína z vinice Grands Crus a premiérů. Fermentace se vždy provádí v malých, starých dubových sudech. Zrání s kaly v chladných sklepích, je nejméně pět let. Získat maximální 5 hvězdiček v Karafa.

Pol Roger - Billy Hubert (majitel)

Champagne Pol Roger Cuvée Winston Churchill 1999 - R 795,00 dolarů - ST (99)

Jeden z nejlepších Champagnes někdy produkoval, patří do kategorie Prestige Cuvée a byl propuštěn v roce 1984 na počest slavného britského státníka Sir Winston Churchill. Montáž je většinou Pinot Noir, doplněné Chardonnay. Vybírá pouze ty nejlepší plody pocházejí z vinic v údolí Vallée de la Marne a Côte des Blancs. Toto šampaňské zůstává zrání ve sklepích v kontaktu s spodiny kvasinek pro více než sedm let před nalepením, dávat to obrovský složitost. Získal 94 bodů od Wine Spectator a ne méně než 96 bodů Wine Enthusiast, který ji popisuje jako "velkolepý" a zařadil jako nejlepší šampaňské mezi všemi hodnocena časopisem.

Cos d'Estournel - Géraldine Santier (ředitel)

Cos D'Estournel 2004 - ST (92) - R 900,00 dolarů

Společnost byla založena na počátku devatenáctého století, Château Cos d'Estournel byl adiquirido v roce 1917 v rodině Ginestet. Brzy poté, rodina Prats nyní vlastní a Bruno Prats prodal majetek. Ne ztrácet kontinuitu rodiny, syn Bruno, Jean Guillaume zůstal řízení vinici. S vážným půdy, Cos d'Estournel liší od Saint Estephe polí, poskytující hodně Merlot v jeho vinici, než v sousedních oblastech. Víno je luxusní a koncentrovaná barva a hluboká chuť a elegantní - docela odlišný od vín Saint Estephe. Kromě toho, že má velkou kapacitu pro stárnutí.

Paul Jaboulet - Tom Hlasny (Director)

Hermitage La Chapelle 2005 (Paul Jaboulet Aine) - R 993,00 dolarů - ST (97)

Je pravda legenda, velký La Chapelle je bezpochyby jedním z nejlepších a nejuznávanějších vín na světě. Časopis Wine Spectator zvolila La Chapelle 1961 jako jeden z 12 nejlepších vín z dvacátého století, bytí volalo "standard pro Syrah hroznů." Schopen vyvíjet v láhvi po celá desetiletí, je neuvěřitelně bohatý a komplexní, mrhání šarm a eleganci. Ročník 2005 je velkolepý, "vintage století" ve Francii. Ikona.

Joseph Drouhin - Christophe Thomas (Director)

Chablis Premier Cru Montmains 2010 (Joseph Drouhin) - R 220,89 dolarů - ST (92)

Vynikající 1er Cru Chablis, vyrobeno z hroznů pocházejících z malého vinice 1,8ha. To ukazuje velkou mineralitou, je dokonalým společníkem pro ústřice.

Chapoutier - Pierre-Adrien Fleurant (Director)

Hermitage M. de la Sizeranne 2007 (Chapoutier) - R 516,40 dolarů - ST (95)

Tento vynikající Hermitage La Sizeranne ukazuje dobře, protože Chapoutier je největší sběratel ocenění a vysoké tóny z Rhôny. To ukazuje nápadnou kytici, opulentní a velmi složité. Jeho úžasné struktura příčiny mohou vyvíjet v láhvi pro více než 15 let. Pravda památník Syrah.

Castello di Ama - Marco a Lorenza Pallanti (majitelé)

Vigna L'Apparita Merlot 2008 (Castello di Ama) - R 775,10 dolarů - ST (94+)

Jeden z největších ikon Toskánska, L'Apparita je aristokratický Merlot, že pro jeho cenu, "nechává Château Petrus vysoké a suché" ve slovech Wine Spectator. 2006 ročník byl hodnocen s ne méně než 95 bodů od Roberta Parkera, který popisoval červené jako "bezchybný, vzácné krásy." Velké víno a jedním z nejvíce sporných supertoscanos, což je ještě složitější a lákavé po několika letech v lahvi.

Vietti - Mario Cordero (majitel)


Barolo Castiglione 2006 (Vietti) -R 297,50 dolarů - ST (95)

Podle názoru Robert Parker víno "překvapivě dobrý", Castiglione je pravda, reference v Barolo, vykazující velkou třídu a kvalitu. Vyrobeno z hroznů pocházejících z vinic Bricco fiasko, Ravera, Fossati a Bricco Ravera, je víno, které ukazuje dobře kvalit terroir Barolo v sofistikované a podmanivým set, který obdržel vynikající skóre 92+ Parkera a 92 od Wine Spectator v sklizně 2006!

Biondi Santi a Castello di Montepó - Valentina Gherardi (ředitel)

Brunello di Montalcino DOCG Riserva 2004 (Biondi Santi) - R $ 2,784.99 - ST (97)

Jeden z nejznámějších italských vín, to grand Riserva obdržel maximální cenu průvodci Gambero Rosso, který je popsán jako "mimořádné". Je to velmi silný, koncentrovaný a dlouho žil vína, která nedělá ústupky moderním stylu. To může trvat desítky let a často vyžadují mnoho let v láhvi dosáhnout svého vrcholu.

Bisol - Roberto Actis (Director)

Cartizze Prosecco di Valdobbiadene Superiore di Cartizze (Bisol) - R 166,00 dolarů - ST (90)

Jmenovitý "Vynikající" Robert Parker poukázal na to, že toto šumivé jako "senzační" Cartizze je nejvíce ctěný Bisol Prosecco a jeden z velkých hvězd denominaci. Cartizze je nejznámější oblastí v regionu Prosecco a toto víno je "Sunny, sousto" ve slovech Gambero Rosso. Se sladkou podmanivým dotykem na patře, vyvážený velkým svěžestí, je to jeden z nejvíce důmyslné volby v Prosecco, s prestižní podpisem Bisol.

Quinta do Vale Meao - Francisco Olazabal (vlastník)

Meao Quinta Vale 2009 - R 385,00 dolarů - ST (98)

Sporné "Nový Barca", vyrobený se stejnými hroznů použitých k výrobě slavné Barca Velha. Koncentrovaný, velmi bohatý a silný, velmi složité, porazil největší vína Portugalska ve slepé degustaci pořádané Wine Magazine. Opravdu fantastický, to byl portugalský červený indikován k seznamu "100 nejlepších vín světa" Wine Spectator v roce 2005.

Quinta da Pellada - Maria Castro (majitel)

Doda 2005 (Quinta da Pellada) - R 243,77 dolarů - ST (94+)

Dirk Niepoort a Alvaro Castro Quinta da Pellada - dva z nejuznávanějších vinařů z Portugalska - si vytvořili čtyři ruce vinné, který v sobě spojuje to nejlepší z regionu Dão, slavný červený aromatické a plné finesy, se strukturou a koncentraci vín Douro, dříve nazývané dat, název Doda je tvořena počátečních slabik obou regionů. Červeno-citlivý produkce, je již přijatá portugalskými kritiky jako jeden z velkých vín v zemi. Za kritickou respektovaného Jana Pavla Martins, vnho ukazuje "dokonalou kombinaci síly a elegance." Velký vytvoření dvou z největších talentů Portugalska.

Quinta do Perdigao - José Perdigão (vlastník)

Quinta do Perdigao Touriga Nacional 2006 - R 228,85 dolarů - ST (92)

Svěží a aromatické Quinta do Perdigão Touriga Nacional byl pojmenován "The Great Red Dão" v prestižní soutěži "Nejlepší Dao vín v výrobce". Tato nová verze je jedním z nejlepších vůbec vyrábět, vykazující velkou komplexnost a eleganci, a všechny symbolické postava Touriga. To bylo zmíněno mezi top 15 vín Portugalska João Paulo Martins.

Niepoort - Dirk Niepoort (majitel-vinař)

Niepoort Harvest 1998 (Niepoort) - R 198,00 dolarů - ST (95)

Tento lahodný Harvest je Tawny z jedné sklizně, zrající v dřevěných po dobu nejméně sedmi let. Velmi měkké a příjemné, s komplexním a opojnou vůní, ukazuje velkou přítomnost úst.

Campolargo - Carlos Campolargo (majitel-vinař)

Campolargo Pinot Noir 2008 - R 123,00 dolarů - ST (91)

Vynikající červené produkoval Campolargo s Pinot Noir hroznů. V některých specifických let, to přidává trochu bobule. Je to elegantní a komplexní víno.

Bodegas Chivite - Oscar Alvarez (Director)

Colección 125 Reserva 2005 (Chivite) - R 248,00 dolarů - ST (91)

Jedním z červených ikon ze Španělska do karafy časopis, vynikající Colección 125 Reserva ukazuje velkou třídu a složitost v nejlepším španělském stylu.

Alion & Pintia - Čištění Mancebo (ředitel)

Pintia 2006 (Bodegas Pintia) - R 293,00 dolarů - ST (91)

Pintia fantastický je velký červený produkoval Vega Sicilia v rozvíjející oblasti Toro. Ve své první sezóně, on již obdržela 95 bodů od Robert Parker a Jancis Robinson z hodně chvály, že označené jako nejlepší Toro vína jste někdy ochutnal. V roce 2003 byl jmenován respektovaného El Mundo jako nejlepší Toro vína z této sklizně. Výkonný a plné, ale s třídou a elegance, "ocelovou pěst v hedvábných rukavicích" ve slovech Steven Spurrier.

Tokaji Aszú 3 puttonyos 2002 (Oremus Tokaji - Vega Sicilia) - 500 ml - R 178,00 dolarů - ST (93)

Oremus je fantastická vlastnost Vega Sicilia vinařství v Maďarsku. Jeho vína jsou bezvadný, produkoval se stejným perfekcionismus, že vinařství zaměstnává v Ribera del Duero. Tady, to je nejasné oxidativní charakter některých více rustikální Tokajis, ale velmi intenzivní a ovocná vůně a pěkný přítomnost úst.

Bodegas Valdemar - Roberto Alonso (Director)

Conde de Valdemar Gran Reserva 2004 (Bodegas Valdemar) - R 198,50 dolarů - ST (91)

Jeden z nejprestižnějších vína Rioja, Valdemar Gran Reserva de Condé zraje dva roky dubových sudech, vykazující velkou jemnost a složitost, ve stylu červené klasické Rioja.

Pesquera - Miguel Angel Bocos (Director)

Pesquera Janus Gran Reserva 2003 - R 766,00 dolarů - ST (96)

Alejandro Fernandez vytvořil Pesquera, jeden z prvních vín v regionu v roce 1972. Rok 1995 byl výjimečný v Ribera del Duero, který byl lahvích první Janus, vážný víno, strohý, mléčné tóny, pikantní dub, kůže ... .complexo ,

Domdechant Werner - Alessandra Gomes Rodrigues (Sommelier)

Hochheimer Kirchenstück Ryzlink Spätlese 2005 (Domdechant Werner) - R 145,27 dolarů - ST (91)

S pouhými 250 vyrobených krabic a hodnocených 92 bodů od Wine Spectator, vynikající Hoccheimer Kirchenstuck Ryzlink rýnský Spätlese byl popisován jako "krása" podle časopisu, která zdůraznila, jeho "krémová intenzity", který "se odehrává v několika vrstvách, takže trvalé chuť Oranžová na konci. "

Casa Lapostolle - Julien Berthelot (Director)

Clos Apalta 2009 (Casa Lapostolle) - R 397,00 dolarů - ST (92)

Clos Apalta kult je pravda, mýtus, bezpochyby jedním z nejlepších a nejvíce oceněných vín z jižní Ameriky. Vyrábí se jen ve velkých letech, je silný a plné, kombinující pohádkového terroir Apalta s velmi nízkými příjmy a sofistikovaným francouzským nádechem. Její drobná výroba se hraje po celém světě. Ikona.

Pisano - Daniel Pisano (majitel)

Axis Mundi Tannat 2002 (Pisano) - R 276,00 dolarů - ST (92+)

Axis Mundi je nejnovější tvorba Pisano, nejlepší výrobce v Uruguayi. To je nejlepší červené víno ze super-Tannat, impozantní koncentraci a sílu, ale také velmi vyrovnaný, s rafinovanými taniny a dlouhým závěrem. On je připraven jen s velmi starých vinic hroznové Tannat, pěstuje s malými příjmy, což mu dává třídu a ještě nepublikované složitost vyráběných vín s tímto mocným rozsahem. Jistě nejlepší dnes červený uruguayský.

Paul Hobbs - Hobbs Paul (majitel)

Paul Hobbs Cabernet Sauvignon Beckstoffer Pro Kalon Vineyard 2006 - R 994,00 dolarů - ST (96)

Korunní klenot mezi uctíván Cabernet Sauvignon Single Vineyard Paul Hobbs, mytický Beckstoffer Pro Kalon, vyrobené z hroznů z vinice považován za nejlepší terroir celého Napa Valley. V sezóně 2002 červená zasloužil ne méně než 100 bodů, od Roberta Parkera, dávat víno ​​v elitě z nejvíce sporných "kultovních vín" ze Spojených států. Bohatá, plná a komplexní, je to jedna z největších na celém světě vína.

Někteří hosté:

Marcelo Copello - novinář (Resvista Bacchus) a víno ​​konzultant

Elvecio fae (Director ExpoVinhos Victoria), Géraldine Santier (ředitel) Cos d'Estournel a Aucio Steps

Mario Trano, vynikající blog www.mondovinho.blogspot.com

Alan English (oenophile) a Američan Paul Medder (Sommelier Aprazivel restaurace)

Pedro Dias (Sommelier Gabbiano restaurace)

Pedro Hermeto (Aprazivel Restaurace)

Sledujte blog žít život na Twitteru

Užijte si stránku blogu žít život na Facebooku