search engine optimization website paraqesë nxjerrës email

Arkivi per 'Red' Category

Udhëtimit, shije, të kërkojë informacione, kjo ka qenë një konstante në jetën time kohët e fundit. Kohët e fundit unë u kthye në Bento Gonçalves, zonën e mrekullueshme në të cilën unë ndihem shumë mirë, dhe unë mund të vizitoni disa wineries se ende nuk e di. Ndalesa e parë ishte në Pizzato, luginën e ngushtë midis vreshtave, ku unë u marrë me mirësi nga Flavio Pizzato, një nga partnerët punishte vere.


Fillimi i Pizzato ishte e barabartë me atë të wineries të tjera në Serra Gaucha, me ardhjen e emigrantëve italianë të cilët u vendosën në zonën e mbjellë vreshtat e para. Në këtë rast, trajektorja e kompanisë filloi me ardhjen në 1880 e Antonio Pizzato origjinë në rajonin italian të Vicenza, në Veneto. Pas tij, marrëveshja ishte prekur nga djali i tij Giovanni, gjyshi Plinio Pizzato, bujqësia, përveç pasionit për verë, dashuri për të verës. Ai ishte përgjegjës për instalimin e kompanisë - që nga fundi i viteve 1960 - në luginën e vreshta dhe do të prodhojnë verë në një shkallë tregtare. Kjo ka ndodhur në vitin 1998, bij, Flavio, Flavia, Jane dhe Ivo, filloi të tërheqë etiketat e Pizzato. Që atëherë vera paraqet verërat më të mirë të strukturuara dhe të cilësisë, i nxitur nga profilin e saj të lartë, nga Merlot.


Gaz i prodhuar nga metoda tradicionale


Fuçi dhomë


Zona e prodhimit

Ndër verërat shijuar, unë mendoj se të gjithë të krijuar tashmë si DNA99 dhe Chardonnay (me dhe pa dru) DO (Emërtimi i origjinës Luginën e vreshtave) konfirmoi cilësinë në filxhan. Rezervat, të tilla si Cabernet Sauvignon, Merlot Tannat, dhe Alicante Bouschet, të habitur. Që nga etiketat e linjës Fausto, të bëra me rrush nga vreshta në PIZZATO Dr Faust, të vendosura në dy Lajeados, Serra Gaucha, si Fausto Brut, Demi Sec Fausto, Fausto Cabernet Sauvignon dhe 2011 kulture e Fausto Merlot Rose, tërhoqi vëmendjen . Shijoni dhe të nxjerrë konkluzionet e tyre.

Vizitat - Çdo ditë nga 10h për të 17h dhe të shtunave dhe festat publike nga 10:00 deri 18pm. Më shumë informacion nga e-mail ose me telefon: (54) 3459.1155 dhe (54) 3055,0440.

Të shtunën në mbrëmje kam marrë pjesë në një provë vertikale me verë të shijshme kilian Don Melchor, gjigandi i lartë llapë e veshit y Toro, restorant sapohapur shpellë Grill (një bisedë të afërt), Canto Beach, në shoqërinë e miqve të mi të vjetër Anja Manuel, Marcos Fonseca dhe gratë e tyre, me gjithmonë.

Kantina Concha y Toro është konsideruar markë e dytë më të fuqishme të verës në botë, simbol i verës kilian, me 16 çmime "Veraria i Vitit" dhe i njohur në botimet më prestigjioze të industrisë, me rezultate të larta në Wine Spectator dhe Avokati Wine .

Ne patëm mundësinë të shijojnë vintages 2000, 2002 dhe 2004 e dehja e tij më të njohur, si me Enrique Tirado si winemaker. Sipas mendimit tim, dy korrat u dallua: 2000 dhe 2004, më të sinqertë dhe të balancuar.

Don Melchor 2000 | 13.6% alkool | 100% Cabernet Sauvignon | 14 muaj në fuçi lisi frëngjisht, 70% e përdorimit të parë dhe 30% e përdorin të dytë.

  • Pavarësisht moshës së tij, ai ishte i plotë dhe i gjallë. Aroma simpatik, mënyrën I like it. Fruta tashmë duke lënë skenën, duke lënë shënimet terciare të marrë përsipër si kuti puro dhe zift. Qiellëz e butë, aciditetit të mesme dhe këmbëngulja e mirë. Verbërisht rrezikun e të qënit një Bordeaux mirë. Unë mendoj se kjo nuk do të zhvillohen. Shënim: 92/100

Don Melchor 2002 | 14% etanol | 96% Cabernet Sauvignon dhe 4% Cabernet Franc | 14 muaj në fuçi lisi frëngjisht 70% e përdorimit të parë dhe 30% të përdorimit të dytë.

  • Kulture më e vështirë për të vlerësuar. Aroma e mbyllur, por me gojë të mirë. Strukturuar, i fuqishëm, por jo të mjaftueshme për të kënaq. Kjo mund të provojë në të ardhmen. Shënim: 88/100

Don Melchor 2004 | 14.5% alkool | 94% Cabernet Sauvignon dhe 6% Cabernet Franc | 14 muaj në fuçi lisi frëngjisht 70% e përdorimit të parë dhe 30% të përdorimit të dytë.

  • Shkëlqyer në kulmin e modës. Aroma intensive, me shënime agrume (qershi), i zi dhe erëza. Qiellëz është e strukturuar, elegante dhe të fuqishme. Konfirmon shënimet hundë. Shumë i balancuar. Shënim: 94/100

Vetëm për të provuar Miolo Lote 43 në 2011 (14%), një prerje tradicionale të 40% Cabernet Sauvignon dhe Merlot 60%, e cila kishte provuar tashmë një mostër e fuçi historike vertikale në punishte vere në vitin 2012, kujtoj këtu . Prodhohet vetëm në vintages të jashtëzakonshme me rrush nga vreshtat e Luginës (RS), Lot 43 është një haraç për të patriarkut të familjes, Giuseppe Miolo, të cilët u vendosën në numrin shortit 43, kur ai erdhi për të Brazilit nga Italia në 1897 .

Sulmet filxhan, tregon se Brazili tashmë prodhon verëra të kuqe të cilësi të mëdha. Aroma intensive dhe komplekse. Shënime të kuq e zi fruta, lule, minerale dhe druri delikate, që marrin pjesë vetëm si një zëvendësues. E butë, gojë të freskët, me aciditet të mirë, duke bërë thirrje për një gllënjkë. Strukturuar. Gjatë dhe të balancuar. Një verë pa ekseset, e cila shoqëroi të vërtetë mirë një mish ndryshme rodizio. Sipas mendimit tim kjo është një nga 5 verërat më të mira braziliane. Shënim: 92/100 | R $ 100

Shijuar kohët e fundit Reserva Passadouro 2009 (14.5%), një të kuqe portugeze nga rajoni Douro, të përgatitur nga winemaker Jorge Serôdio Borges, 80% prej tyre me më shumë se 20 rrushi nga rrushi të vjetër më shumë se 60 vjet, u largua në 100% mullinj granit këmbë. Ai pjekur për 18 muaj në fuçi lisi frëngjisht, 80% të ri dhe 20% të përdorura. Prodhimi vetëm 3,800 shishe. Ne kishim disa çmime, në mesin e tyre, 92 (PR), 93 (WS), 5 star Kana. Prodhimi i vetëm 3,800 shishe.

Tas tregoi karakteristike të energjisë të verërave Douro, shumë fruta, dhe shënime lules, minerale, balsamic dhe vanilje. Përmirësuar në masë të madhe me kalimin e kohës. Shije yndyrë me aciditet të madh dhe taninet gjallë. Lloji i verës që mbush gojën dhe lë një amëz të gjatë dhe të shijshme. Pavarësisht përsëri por ajo është e balancuar dhe elegante. Shënim: 94/100 | R $ 200 në të Alentejo bodrum vere

Mbrëmë provuar verë braziliane Dom Candido 4 Gjeneruar 2009 (13%), Luginën e vreshtave (RS). Ajo është përpunuar 100% me origjinë franceze e Marselan rrushit (kryq në mes Cabertnet Sauvignon dhe Grenache), duke përkujtuar gjeneratën e katërt të familjes. Kupa paraqiti një ngjyrë intensive, aromas që kujtojnë fruta zi dhe erëza. Qiellëz e butë, me shije frute dhe mbi të gjitha të balancuar. Shënim: 90/100 - Shpenzimet R $ 60 në vend .

Pas provë e 1983 cilësisë së mirë kohët e fundit në shtëpinë e mikut të tij André Andres, kam pasur mundësinë të shijojnë në vreshtin e një verë që ka nevojë për hyrje, e mitik Barça Velha 1991. Korrja 1991 është konsideruar nga shumë si më të mirat në 15 vjet. Përsosmëria në çdo mënyrë.

Verë nga qelqi tregoi një vizuale të errët në krahasim me të korrat e mëparshme, me sedimenteve pezull. Nose me shënimet e kumbull, druri fisnike, është tokësor mjaft e qartë, erëza dhe ullinj. Shije thjeshtë me trup të mirë, i balancuar në mes aciditetit dhe përmbajtje të alkoolit dhe një strukturë të firmës, taninet thatë. Amëz konfirmon hundën me prek e kumbullës, erëza dhe druri fisnike. Vazhdimësia mjaft e gjatë. Një verë ku aksionet fruta hapësirë ​​me shënime të arsimit të lartë, në një kohë e mirë për të ngrënë, edhe pse disa u shfaq për të duruar vite më të gjata në shishe. Cheers!

Ndiqni që jetojnë jetën në Twitter Blog

Enjoy faqen blog jetuar jetën në Facebook

Një verë e dërguar nga Winelands klub. Këtë herë ajo ishte një Portugalisht elegante të kuqe (Douro), prodhuesi Coimbra de Mattos. Ajo ishte bërë nga 100% rrushit Ink Verdha (Trincadeira) dhe kaloi 12 muaj në fuçi lisi frëngjisht.

Kur ne flasim për Douro verërat logo të bëjnë me një trup të dendur, e vështirë dhe e nxehtë (alkoolike). Por tas ishte një tjetër bisedë.

Personale Vlerësim:
ST (87)
- Quinta dos Mattos Reserve Ink Verdha 2006-13% - R $ 89,00 dhe R $ 49,75 për anëtarët e klubit Winelands.

  • Visual duke u kujdesur për kafe pa sedimenteve, të pastër dhe të ndritshme. Nose me shënimet e frutave të kuqe, lule, perime (rrush papjekur) dhe një sfond të lehta prej dheu. Shijoni doli elegant, të lehtë, të butë, dhe fruta si ekuilibër të mirë midis aciditetit dhe alkoolit. Final këmbëngulje mesatare. Një verë që nuk gomave, të lehtë për të pirë dhe gastronomik.

Ndiqni që jetojnë jetën në Twitter Blog

Enjoy faqen blog jetuar jetën në Facebook

Të jetë në gjendje të provojë në një moment katër Almaviva EPU i kulturave është një privilegj, madje edhe më shumë të lashtat duke u prodhuar si dy parët, në 2000 dhe 2001 dhe të dy shitje fundit në treg, 2008 dhe 2009. Provë atë që filloi me dy verërat argjentinas nga qilar me verë y Cava Weinert 1980 dhe 1983, të cilët përsëritur cilësinë e tij të madh për herë të dytë në tas. Ideja e mbajtjes së kësaj vertikale të paparë u rrit nga një bisedë me të madhe Rodrigo Mazzei të verërave dhe Travel Blog , në të cilën ne përfunduar shpejt, duke kupën, tri ditë më vonë, me praninë e disa miqve, Rogério Baracho, Dulcino Tozi dhe Andre Andrés në shtëpinë time (Ballkon Living Life).

Verë Sipas Almaviva, EPU, e cila në gjuhën e tyre do të thotë "numër dy" është bërë kryesisht me Cabernet Sauvignon, Carmenère në rajonin e Puente Alto, Maipo Valley, zonën qendrore të Kilit. Vera është prodhuar nga rrushi i vreshtave të reja, 10 vjet, të vendosura në një fushë tjetër, në Ande, vendi ku klima është shumë e ngjashme me Médoc, Bordo, Francë. Sipas udhëzues Descorchados 2012, diferenca nga i pari që e dyta, është që të përdorin përtej Cabernet Sauvignon dhe Merlot Carmenere janë të përfshira dhe Franc Cabernet.

Lugina Maipo, Puente Alto, ka qenë i njohur për më shumë se njëzet vjet që të ketë kushte më të mira për zhvillimin e Cabernet Sauvignon, të cilat janë zgjedhur 85 hektarë karakterizohen nga gurishte, ku dimrat janë të ftohtë dhe me shi dhe vera të shënuar nga ngrohje gjatë natës dhe gjatë ditës është i freskët.

Më të kapshëm për xhepin dhe sipas mendimit tim, më mirë, nicer se pare, TOP. Kulture aktual është shitur në Brazil nga dyqan Wine.com.br , me çmim prej 190,00, më pak se gjysma e parë. Prodhimi mesatar vjetor i saj është 24.000 shishe.

Unë kisha vështirësi të mëdha në marrjen e informacion të besueshëm në lidhje me EPU. Unë sugjeroj që vera të hartojë një vend të veçantë, do të ndihmojë në masë të madhe që do të kalojnë një informacion të saktë. Për shembull, importuesi i faqes flet për vreshta rrushi të vjetra, dhe Descorchados, flet për vreshtave të reja të rrushit ... .mescla rrushit dhe kështu me radhë.

E të lashtave të shqyrtuara në vitin 2000, 2001 dhe 2008 dhe 2009 (të parët dhe të fundit)

Almaviva EPU Safra 2000 - (i pari i prodhuar) - Cabernet Sauvignon, Carmenère - 14% - ST (92)

  • Visual kuqe mesme intensiteti, të qartë dhe të ndritshme. Në hundë fruta mbizotërojnë shënime eukalipt, mente, balsamic, gujava dhe fondin e erëza. Qiellëz tregoi të freskët, të mesme trashë, i balancuar në mes aciditetit dhe përmbajtje të alkoolit, tannins buta të kualitetit të mirë. Amëz konfirmon hundë, dhe një fund të gjatë dhe të këndshme.

Almaviva EPU Safra 2001 - Cabernet Sauvignon, Carmenère - 14% - ST (97)

  • Visual rubin mesme intensiteti, të qartë dhe të ndritshme. Hunda ka qenë në gjumë për gati dy orë, pastaj hapi dhe tregoi karakteristika të barabarta në 2000, eukalipt, mente, balsamic, gujava, por me më pak intensitet. Qiellëz vajor, i shëndoshë, druri i hollë dhe një vendosur shumë mirë. Taninet balancuara butë, aciditetit lëng. Nektari i zotat !!!

Almaviva EPU Safra 2008 - Cabernet Sauvignon, Carmenère - 14% - ST (91+)

  • Tani karakteristikat ndryshojnë shumë në aromas duket nuk është më me shënimet që gjenden në 2000 dhe 2001 vintages, dhe po, shumë karamel, vanilje, e kuqe dhe fruta të zeza. Qiellëz konfirmon fruta, trup të mirë, yndyrë, dru të mirë-vendosur, të balancuar dhe shumë të gjatë.

Almaviva EPU 2009 Harvest - Cabernet Sauvignon, Carmenère - 14.5% - ST (92)

  • Një sezon më shumë, dhe përsëri kam vënë re ndryshim në stil. Ndryshe nga më parë, cilësisë së mirë 2009 ka një aromë mbizotërues të frutave të kuqe, të freskëta, të pastër, me dru ndërhyrë pak në karakter. Qiellëz tregoi theksin në freski, një aciditet të madh, konfirmoi fruta të kuqe, qershi dhe rrush pa fara. Përqendrimi i alkoolit dhe taninet e saj janë më të larta, por butësi vazhdon, duke treguar dhunti të madhe. Vera është e gatshme, por për të dashuruar si unë e një verë evoluar, ajo nuk dhemb që të ketë durim.

Ndiqni që jetojnë jetën në Twitter Blog

Enjoy faqen blog jetuar jetën në Facebook

Me ftesë të mikut tim Roberto Jr, vonë të mërkurën, 25, ishte duke marrë pjesë në një provë të verërave Spanjisht Importadora B-CubeENOTRIA, në të cilën ai është këtu në Shpirtin e Shenjtë. Ishte një turne shumë interesant të Spanjës, ku kam marrë të dini verëra nga 7 rajone të ndryshme: Penedes, Navarra, Ribera del Duero, Toro, Somontano dhe Rioja, një mësim të vërtetë në lidhje me personalitetin e secilit rajon. video e mësipërme drejtori komercial i importuese Valeria Carrete flet pak për importuesit dhe verërat shijuar.

Spanja është një vend malor, e nxehtë dhe e thatë, me më shumë tokë me vreshta se çdo komb tjetër në botë. Ajo renditet e treta në prodhimin në prodhimin botëror të verës, pas Francës dhe Italisë.

Verë spanjoll zgjuar nga një periudhë të gjatë përgjumësi me poshtë performanca mesatare. Aktualisht, Spanja është një vend më i gjallë për sa i përket verërave, me një të madh x çmim të cilësisë lidhje. Për dekada me radhë, vetëm e rajonit më të famshme të Spanjës për verën e kuqe, Rioja, dhe rajoni klasik verë të fortifikuar, Jerez, kishte rëndësi ndërkombëtare në mesin e verërave gjobë.

Aktualisht, shumë rrush të tjera rajone, të tilla si ato të cituara më lart në provë të vërtetë janë prodhuar verëra të cilësisë, disa edhe e habitshme.

Ligjet al për verëra spanjolle, të ketë një kategori QWPSR dy nivele: Përcaktimi i prejardhjes (DO), një të lartë të rangut (DOC), i themeluar në vitin 1991. Deri më tani, Rioja dhe Priorat janë të vetmet rajonet me nivel DOC (gjithashtu e njohur si Doca). Verërat që nuk kualifikohen si të bëjnë pjesën e kategorisë së verën e tryezës, i quajtur Tierra de Vino (ekuivalente me Pays de Vins de France).

Sipas mendimit tim kulmore e mbrëmjes ishte Masters Cava 1312 (data e fillimit të aktiviteteve të saj) - Penedes - 12% - Xarel ajo; Parellada - R $ 129,00 - ST (91)

Cava është termi zyrtar për metodën tradicionale të verës me gaz, prodhuar kryesisht në Penedes, edhe pse ka disa prodhues pak në pjesën tjetër të Spanjës.

Visual kashtë verdhë të mesme intensiteti, Perlage hollë, këmbëngulës dhe të mëdha, të qartë dhe të ndritshme. Aromas intensive, vë në dukje i ngjan një shampanjë, bukë e thekur, BRIOCHE, gjalpë, fruta të thata (lajthi dhe bajame), dhe një prekje e fruta të freskëta dhe një sfond pak mineral. Shijoni kryer thatë, trup të mirë, aciditetit të mirë dhe freski e madhe. Mus butë, këmbëngulës, me një cilësi të butë dhe aromas thekur bukë e frutave të bardhë dhe të përfundojë shumë të gjatë.

Pasuar me një tjetër 10 verërave që në përgjithësi i kënaqur shumë, përveç sipas mendimit tim të parë të bardhë (SB), i cili ishte me aromë të "mace shurrë" të fortë, Inurrieta Orchidea "Sauvignon Blanc Navarra" (13%) ST (84) € 76.00 (Guia Penin 2011: 91 dhe Medaljen e Artë - Bota Konkurrenca e Brukselit 2008). Sipas Bardhë: LAUS Chardonnay FLOWER "Somontano" 13.5% ST (90) 89,00 £. Së pari u rrit: Inurrieta MEDIODIA Garnacha; Merlot "Navarra" (14%) ST (88) R $ 76,00 - Së dyti u rrit :. LAUS Merlot FLOWER (Merlot, Cabernet Sauvignon, Syrah) "Somontano" (13.8%) R $ 89,00 pari kuqe : LAUS ROBLE Merlot; Cabernet Sauvignon; Tempranillo Somontano 13.8% ST (86) 89,00 £. Sipas kuqe: IUVENE "Tempranillo" Rioja (13%) ST (86) R $ 59,00.

Red Së treti, Dardaneleve Tempranillo 04 muaj në fuçi lisi të reja franceze (13.8) ST (89) R $ 89,00 - shishe është shumë e bukur, dizajn modern. Dhoma Red: Inurrieta SUR "Garnacha; Syrah; Graciano "(06 muaj në fuçi lisi amerikan) (14.5%) ST (89) R $ 76,00. Kuqe pestë: LORIÑON CRIANZA Tempranillo Rioja 14 muaj në fuçi lisi amerikan (13%) ST (88) R $ 76,00. Verë e gjashtë dhe i fundit: CARODORUM Issos "Tinta de Toro" (10 muaj në fuçi lisi frëngjisht) (15%) ST (92+) R $ 129,00, i butë i trashë, për ata që duan stil, është një vinhaço!

Verërat do të jenë në dispozicion në të ardhmen ENOTRIA Avenida Rio Branco, 1383, Vitoria - ES, 29.055-643

Telefon: 27 3345-8696 / 27 3345-8696

www.enotria-es.com.br

Ndiqni që jetojnë jetën në Twitter Blog

Enjoy faqen blog jetuar jetën në Facebook

Pas shkaktuar shumë debate në botën e verës, për t'u votuar një nga verërat më të mira në botë dhe kushton 3,59 £ (rreth US $ 11,50), Toro Loco Tempranillo 2011, tashmë ka një perdoruremailin. Wine.com.br njoftuar zyrtarisht nga drejtori i saj, Anselmo Endlich, në faqen e tij në Facebook, kompania sapo ka filluar procesin e importit të verës në Brazil. Ajo do të shitet në Brazil për R $ 25,00. Për të rezervoj r [email protected]

Ndiqni që jetojnë jetën në Twitter Blog

Enjoy faqen blog jetuar jetën në Facebook