بهینه سازی موتورهای جستجو ارائه وب سایت استخراج ایمیل

بایگانی برای 'شراب' رده

مسافرت، طعم و مزه، به دنبال اطلاعات، این ثابت در زندگی من بوده است به تازگی. به تازگی به بنتو Gonçalves به، منطقه فوق العاده است که در آن من به خوبی احساس بازگشت، و قادر به بازدید از برخی از wineries که هنوز نمی دانند بود. اولین توقف در Pizzato بود، در دره از تاکستان، جایی که من مهربانی توسط فلاویو Pizzato، یک شریک در کارخانه شراب سازی شد.


اوایل Pizzato به از wineries دیگر در سرا Gaucha برابر بود، با ورود مهاجران ایتالیایی که در این منطقه اسکان و اولین انگور کاشته شده است. در مورد خط سیر این شرکت با ورود در سال 1880 از آنتونیو Pizzato آغاز شد، نشات منطقه ایتالیایی از ویچنزا در ونتو. پس از او، این معامله توسط پسر او جیووانی، پدر بزرگ پلینی Pizzato، پرورش لمس می شد، علاوه بر شور و شوق برای شراب، عشق به کشت انگور. او مسئول نصب این شرکت بود - از اواخر 1960s - در دره از تاکستان، شراب و تولید در مقیاس تجاری. این رخ داده است در سال 1998، پسر او، فلاویو، فلاویا، جین و ایوو، شروع به طراحی برچسب Pizzato. از آن به بعد شراب ارائه بهتر ساختار و کیفیت شراب، رانده شده توسط مشخصات بالا، بوته.


تهیه شده توسط روش درخشان سنتی


بشکه اتاق


منطقه تولید

در میان شراب مزه، من فکر می کنم همه در حال حاضر شناخته، مانند DNA99 و Chardonnay (با و بدون چوب) انجام (دین مبدا دره تاکستان) تایید کیفیت در جام حذفی. ذخایر، مانند Cabernet Sauvignon، Tannat، بوته و آلیکانته Bouschet، شگفت زده کرد. از آنجا که برچسب خط فاستو، با انگور از تاکستان در PIZZATO دکتر فاوست، واقع در دو Lajeados، سرا Gaucha، به عنوان فاستو چای، دمی بخش فاوست، فاوست Cabernet Sauvignon و 2011 محصول از فاوست عطر بوته، خواستار توجه به تفصیل شرح داده . طعم و نتیجه گیری خود را.

بازدید - هر روز از 10H تا 17h و در روزهای شنبه و تعطیلات از 10H تا 18h. اطلاعات بیشتر از طریق پست الکترونیکی یا از طریق تلفن: (54) 3459.1155 و (54) 3055.0440.

شنبه شب من مزه کردن عمودی با شراب خوشمزه شیلی دان این Melchor، بالای غول بوق سالانه تورو حضور داشتند، رستوران تازه باز غار جلو پنجره (یک گفتگو این نزدیکی هست)، پرایا انجام سرود، در این شرکت از دوستان قدیمی من آنیا مانوئل، مارکوس Fonseca از و همسران خود، با همیشه.

کارخانه شراب سازی بوق سالانه تورو نظر گرفته شده است دوم نام تجاری شراب قوی ترین، نماد شراب شیلی در جهان، با 16 جایزه "کارخانه شراب سازی از سال" و به رسمیت شناخته نشریات صنعت معتبر ترین، با نمرات بالا در شراب تماشاگر و حامی شراب .

ما این فرصت را به نمونه vintages 2000، 2002 و 2004، شراب مشهور خود را از سال انریکه Tirado به عنوان شراب داشت. به نظر من، ایستاده بود در دو فصل: 2000 و 2004، صریح و بی پرده تر و متعادل است.

دان این Melchor 2000 | 13،6٪ الکل | 100٪ Cabernet Sauvignon | 14 ماه در بشکه بلوط فرانسوی، 70٪ از اولین استفاده و 30٪ استفاده دوم.

  • با وجود سن و سال او، کل و زنده را نشان داد. عطر جذاب، راه من آن را می خواهم. آغاز میوه به فرار کرد و تونست یادداشت سوم سر می برد به عنوان جعبه سیگار برگ و تار. کام نرم، اسیدیته متوسط ​​و پشتکار خوب است. کورکورانه خطر بودن بوردو خوب است. من فکر می کنم آن تکامل نیست. توجه داشته باشید: 92/100

دان این Melchor 2002 | الکل 14٪ | 96٪ Cabernet Sauvignon و 4٪ فران کبرنه | 14 ماه در بشکه بلوط فرانسه 70٪ از اولین استفاده و 30٪ استفاده دوم.

  • سخت ترین محصول برای ارزیابی. عطر بسته است، اما با دهان خوب است. ساخت، قدرتمند، اما به اندازه کافی برای اسیر کردن. ممکن است در آینده اثبات کند. توجه داشته باشید: 88/100

دان این Melchor 2004 | 14،5٪ الکل | 94٪ Cabernet Sauvignon و 6٪ فران کبرنه | 14 ماه در بشکه بلوط فرانسه 70٪ از اولین استفاده و 30٪ استفاده دوم.

  • عالی به صورت اوج. عطر شدید با رایحه ی مرکبات (گیلاس)، ادویه جات ترشی جات و سیاه و سفید. کام ساخته می شود، ظریف و قدرتمند است. تایید یادداشت بینی. بسیار متعادل است. توجه داشته باشید: 94/100

فقط مغز لوط 43 در سال 2011 (14٪)، برش سنتی 40 درصد Cabernet Sauvignon و 60٪ بوته، که در حال حاضر یک نمونه از هر بشکه عمودی تاریخی در کارخانه شراب سازی در سال 2012 به اثبات رسیده بود ثابت کند، به یاد می آورند اینجا . فقط در vintages استثنایی با انگور از دره تاکستان (RS) تولید قطعه 43 ادای احترام به پدر خانواده، جوزپه خرده نان، که در بسیاری شماره 43 حل و فصل زمانی که او در برزیل وارد شدند، از ایتالیا، در سال 1897 است .

در حملات کاسه، نشان می دهد که برزیل در حال حاضر تولید شراب قرمز از کیفیت عالی. شدید و پیچیده عطر. یادداشت ها از رنگ های قرمز و سیاه و سفید میوه، گل، مواد معدنی و چوب ظریف، شرکت تنها به عنوان مکمل. نرم دهان، تازه با اسیدیته بزرگ، خواستار جرعه دیگر. ساختار. بلند و متعادل. شراب را بدون بیش از حد، که به خوبی حتی همراهی rodizio متنوع از گوشت. به نظر من یکی از 5 بهترین شراب برزیل است. توجه: 92/100 | R $ 100

به تازگی طعم Passadouro Reserva 2009 (14.5٪)، شراب قرمز پرتغالی از منطقه دورو، تهیه شده توسط oenologist خورخه بورخس Serôdio، 80٪ از آن را با بیش از 20 انگور از انگور قدیمی بیش از 60 سال، پا به 100٪ کارخانه های تولید سنگ گرانیت پا. بالغ به مدت 18 ماه در بشکه بلوط فرانسوی، 80٪ نو و 20٪ استفاده می شود. تولید تنها 3800 بطری. چندین جایزه، از جمله، 92 (PR)، 93 (WS)، 5 ستاره تنگ کرده بود. تولید تنها 3800 بطری.

به کاسه قدرت از ویژگی های شراب دورو، مقدار زیادی از میوه ها و یادداشت های گل، مواد معدنی، وابسته به بلسان و وانیل را نشان داد. تا حد زیادی با هم بهبود یافته است. کام چربی، با اسیدیته بزرگ و تانن ها پر جنب و جوش. نوع شراب را پر می کند دهان و برگ طعم غذا در دهان طولانی و خوشمزه است. با وجود جدید هنوز متعادل و ظریف است. توجه: 94/100 | R 200 دلار در تیم Alentejo شراب دخمه

تاریخ و زمان آخرین شب شراب برزیل طعم هوشمند Candido از 4 نسل 2009 (13٪)، دره تاکستان (RS). این است که با 100٪ انگور از مبدا فرانسه Marselan (بین Sauvignon و Grenache Cabertnet) ساخته شده است، بزرگداشت نسل چهارم از خانواده است. فنجان رنگ شدید، رایحه که به یاد میوه سیاه و ادویه جات ترشی جات معرفی شده اند. طعم نرم، میوه ای، به طور عمده متعادل. توجه داشته باشید: 90/100 - این هزینه R $ 60 در سایت .

پس از اثبات برداشت در سال 1983، به تازگی در خانه از دوستان آندره آندرس، من این فرصت را به طعم و مزه در سال 1991 محصول از شراب است که نیازی به معرفی ندارد، افسانه ای بارسا Velha را به حال. برداشت در سال 1991 توسط بسیاری به عنوان بهترین در 15 سال گذشته در نظر گرفته شده. کمال در هر راه.

شراب در جام حذفی نشان داد که نگاه تیره تر در محصول قبلی، با رسوب معلق. بینی همراه با یادداشت های هلو، چوب، زمین کاملا آشکار، ادویه جات ترشی جات و زیتون. کام سخت، کامل بدن، تعادل بین اسیدی و الکل و ساختار تانن شرکت و خشک است. طعم غذا در دهان بینی با تذکرات به آلو، ادویه و چوب های جنگلی تایید می کند. تداوم بسیار طولانی است. شراب که در آن فضا سهام میوه همراه با یادداشت های عالی، در یک زمان خوب برای غذا خوردن، هر چند برخی از ظاهر به تحمل سال های طولانی تر در بطری. بهداشت و درمان!

دنبال وبلاگ زندگی زندگی در توییتر

لذت بردن از وبلاگ زندگی زندگی صفحه در فیس بوک

بیشتر یک باشگاه شراب Winelands ارسال می شود. این بار آن را به پرتغالی ظریف قرمز (دورو)، تولید کننده کویمبرا Mattos بود. با 100٪ انگور Tinta Amarela (Trincadeira) آماده و سرانجام به مدت 12 ماه در هر بشکه بلوط فرانسه شد.

هنگامی که ما در مورد کرمها از آرم دورو صحبت به بدن متراکم، سخت و داغ (الکل) مربوط می شود. اما شیشه مکالمه دیگری بود.

امتیاز شخصی:
ST (87)
- Quinta داس Mattos رزرو زرد جوهر 2006-13٪ - R $ 89.00 و R $ 49.75 برای اعضای باشگاه Winelands.

  • رسیدگی به ویژوال قهوه، بدون رسوب، تمیز و روشن است. بینی همراه با یادداشت های از میوه های قرمز، گل، گیاهی (انگور نارس) و یک پس زمینه خاکی اندک. کام نشان داد براق، سبک، نرم، و میوه تعادل به خوبی بین اسیدیته و الکل. میانگین دوام پایان. شراب که نمی تایر نیست، آسان به نوشیدن و وابسته به غذا و پخت و پز.

دنبال وبلاگ زندگی زندگی در توییتر

لذت بردن از وبلاگ زندگی زندگی صفحه در فیس بوک

قادر به اثبات در یک لحظه چهار فصل از Almaviva EPU یک امتیاز است، حتی محصولات بیشتری را به عنوان دو برای اولین بار، در سال 2000 و 2001 و دو برای فروش در بازار در سال 2008 و 2009. این مزه که با دو شراب آرژانتینی از تیم bodega سالانه کاوا Weinert سال های 1980 و 1983 آغاز شده بود با کیفیت عالی خود را برای بار دوم در کاسه تکرار می شود. ایده برگزاری این بی سابقه ای عمودی دنیا از صحبت با بزرگ رودریگو Mazzei از در شراب و سفر وبلاگ ، که در آن ما به سرعت تکمیل، قرار دادن فنجان، سه روز بعد، با حضور برخی از دوستان بیشتر، Rogério Baracho، Dulcino Tozi و آندره آندرس در خانه من (بالکن زندگی در زندگی).

به گفته شراب Almaviva، UPC که در زبان خود به معنی "شماره دو" عمدتا با Cabernet Sauvignon، Carmenère، ساخته شده است در منطقه Puente از آلتو، Maipo دره، منطقه مرکزی شیلی. شراب با انگور از تاکستان های جدید، 10 سال، واقع در سرزمین های مختلف، در کوردیلرا از رشته کوه های آند، جایی که آب و هوای بسیار شبیه به Médoc، بوردو، فرانسه تولید می شود. با توجه به راهنمای Descorchados 2012، تفاوت از اول تا دوم، این است که استفاده علاوه بر Cabernet Sauvignon و Carmenere را شامل می شوند بوته و فران کبرنه.

Maipo دره، Puente از آلتو، شده است برای بیش از بیست سال برای بهترین شرایط برای توسعه Cabernet Sauvignon، به رسمیت شناخته شده که در آن 85 هکتار، که با زمین سنگی، که در آن زمستان های سرد و بارانی است و تابستان های انتخاب شده مشخص شد حرارت در شب و در طول روز تازه است.

بیشتر دسترسی به جیب و به نظر من، بهتر، لذت بخش تر از اولین، TOP. محصول در حال حاضر در برزیل توسط فروشگاه مجازی به فروش می رسد Wine.com.br ، به قیمت 190.00 $، کمتر از نیمی از اولین تولید سالانه به طور متوسط ​​آنها 24 هزار بطری است.

من مشکلات زیادی در گرفتن اطلاعات قابل اعتماد در مورد EPU بود. پیشنهاد کارخانه شراب سازی استادانه سایت خاص، بسیاری که می خواهد به انتقال اطلاعات صحیح کمک خواهد کرد. به عنوان مثال، سایت در انگور واردات از باغ های انگور قدیمی صحبت می کند، و Descorchados، مذاکرات در مورد انگور ... .mescla باغ های انگور جدید از انگور و غیره.

ارزیابی مربوط به بازی های: 2000، 2001، 2008 و 2009 (اولین و آخرین)

Almaviva EPU صغرا 2000 - (اولین تولید) - Cabernet Sauvignon، Carmenère - 14٪ - ST (92)

  • شدت متوسط ​​ویژوال نارنجک، روشن و روشن است. میوه تسلط بر یادداشت بینی از اکالیپتوس، منتول، وابسته به بلسان، گیاهان و بتها ا و یک پس زمینه از ادویه جات ترشی جات. کام تازه، متوسط ​​سالم، متعادل بین اسیدیته و الکل محتوا، تانن نرم با کیفیت خوب نشان داد. پس از طعم و مزه را تایید می بینی، و با بلند نهایی و دلپذیر است.

Almaviva EPU صغرا 2001 - Cabernet Sauvignon، Carmenère - 14٪ - ST (97)

  • ویژوال یاقوت شدت متوسط، روشن و روشن است. بینی خواب برای مدت تقریبا دو ساعت بود، پس از آن باز شده و همین ویژگی ها در سال 2000، اکالیپتوس، منتول، وابسته به بلسان، گیاهان و بتها ا، اما با شدت کمتر را نشان داد. کام چرب و نرم، تنومند، نازک، و چوب به خوبی قرار داده است. تانن نرم متوازن، اسیدیته آبدار. شهد خدایان!

Almaviva EPU صغرا 2008 - Cabernet Sauvignon، Carmenère - 14٪ - ST (91+)

  • در حال حاضر ویژگی های تغییر بیش از حد، دیگر در رایحه به سال 2000 و 2001 vintages که در یادداشت به نظر می رسد، و بله، بسیار کارامل، وانیل، قرمز و میوه های سیاه و سفید. کام میوه، بدن خوب، چربی، چوب به خوبی قرار داده شده، متعادل و بسیار طولانی تایید می کند.

Almaviva EPU 2009 برداشت - Cabernet Sauvignon، Carmenère - 14.5٪ - ST (92)

  • یک فصل بیشتر، و تفاوت دوباره متوجه در سبک. بر خلاف قبل، فصل 2009 ویژگی های عطر غالب میوه های قرمز، تازه، تمیز، با چوب دخالت در شخصیت کمتر است. کام در طراوت ویژه نشان داد، اسیدیته بزرگ، تایید کرد که میوه های قرمز، گیلاس و توت. غلظت الکل و تانن آن بالاتر است، اما نرمی ادامه می دهد، نشان دادن استعداد بزرگ است. شراب آماده است، اما نه برای خبره شراب به عنوان I تکامل یافته، هزینه های آن هیچ چیز به صبر.

دنبال وبلاگ زندگی زندگی در توییتر

لذت بردن از وبلاگ زندگی زندگی صفحه در فیس بوک

در دعوت از دوستان من روبرتو جونیور، روز چهارشنبه، 25، حضور مزه کردن شراب اسپانیایی وارد کننده B-مکعب در ENOTRIA، که در آن او است که در اینجا در روح القدس. پندس، ناوارا، Ribera دل Duero، تورو، Rioja و Somontano، درس واقعی در مورد شخصیت هر منطقه: این یک تور بسیار جالب از اسپانیا که در آن من می توانم از 7 مناطق مختلف شراب ملاقات بود. در این ویدئو فوق مدیر تجاری از واردات والریا حلقه صحبت کمی در مورد وارد کننده و شراب طعم.

اسپانیا یک کشور کوهستانی، گرم و خشک است، با زمین بیشتر به باغ های انگور از هر کشور دیگری در جهان است. او سوم در تولید شراب جهان پس از فرانسه و ایتالیا است.

شراب اسپانیایی بیدار از یک دوره طولانی خواب با زیر عملکرد به طور متوسط ​​در حال حاضر، اسپانیا یک کشور پر جنب و جوش تر از لحاظ شراب است، با بزرگ قیمت با کیفیت نسبت به x. برای چند دهه، تنها منطقه معروف ترین اسپانیا برای شراب قرمز آن، Rioja، و منطقه کلاسیک از شراب غنی شده، خرز، در میان شراب خوب بین المللی بود.

در حال حاضر، بسیاری از مناطق شراب دیگر، مانند آنهایی که در بالا در شراب مزه ذکر حال تولید واقعا کیفیت، حتی برخی تعجب آور است.

آل قوانین شراب از اسپانیا یک دسته QWPSR در دو سطح: دین مبدا (DO)، بالاتر رتبه بندی (DOC)، در سال 1991 ایجاد تا کنون، Rioja و Priorat تنها مناطق به طور کامل با سطح DOC (نیز شناخته شده می باشد به عنوان DOCa). آب گوجه فرنگی که به عنوان بخشی از طبقه DO جدول شراب واجد شرایط نیست به نام vino می د تیرا (معادل Vins د می پردازد فرانسه).

پندس - - 12٪ - به نظر من برجسته از شب کاوا کارشناسی ارشد 1312 (تاریخ آغاز فعالیت خود را) بود Xarel آن. Parellada - R $ 129.00 - ST (91)

کاوا اصطلاح رسمی برای روش های سنتی شراب گازدار، به طور عمده در پندس تولید است، اگر چه چند تولید کننده در سایر نقاط اسپانیا وجود دارد.

ویژوال نی شدت متوسط ​​زرد، نازک، مداوم و بزرگ، واضح و روشن perlage. رایحه شدید، یادداشت ها شبیه نان تست شامپاین، brioche، کره، میوه های خشک (فندق و بادام)، و لمس از میوه های تازه و زمینه ای معدنی. کام خشک، بدن خوب است، اسیدیته خوب و طراوت بزرگ انجام شده است. موس خامه ای، مداوم، پایان طولانی با بافت نرم و رایحه نان تست، میوه های سفید، و.

به دنبال بیش از 10 شراب به طور کلی بسیار خوشحال است، به جز در نظر من اولین سفید (SB) است که با عطر و طعم بود "گربه ادرار" قوی، Inurrieta ORCHIDEA "Sauvignon بلان ناوارا" (13٪) ST (84) £ 76.00 (Penin راهنمای 2011: 91 و مدال طلا - Concours MONDIAL د بروکسل 2008). بر اساس سفید: LAUS گل CHARDONNAY "Somontano" 13.5٪ ST (90) £ 89.00. نخست افزایش یافت: Inurrieta MEDIODIA Garnacha. بوته "ناوارا" (14٪) ST (88) R $ 76.00 - بر اساس افزایش یافت:. LAUS گل بوته (بوته، Cabernet Sauvignon، Syrah) "Somontano" (13.8٪) R $ 89.00 نخست قرمز : LAUS OAK بوته. Cabernet Sauvignon. Tempranillo Somontano 13.8٪ ST (86) £ 89.00. با توجه به قرمز: IUVENE "Tempranillo" Rioja (13٪) ST (86) R $ 59.00.

قرمز سوم: Tempranillo DARDANELOS 04 ماه در بشکه بلوط جدید فرانسه (13.8) ST (89) £ 89.00 - بطری بسیار زیبا، طراحی مدرن است. اتاق قرمز: Inurrieta SUR "Garnacha. Syrah. Graciano "(06 ماه در بشکه بلوط آمریکایی) (14.5٪) ST (89) R $ 76.00. قرمز پنجم: Tempranillo Rioja LORIÑON CRIANZA 14 ماه در بشکه بلوط آمریکایی (13٪) ST (88) R $ 76.00. ششمین و آخرین شراب: CARODORUM آن "Tinta د تورو" (10 ماه در بشکه بلوط فرانسوی) (15٪) ST 129.00 (92+) R $، خامه تنومند، برای کسانی که دوست سبک، vinhaço است!

شراب در آینده در دسترس ENOTRIA خیابان ریو برانکو، 1383، ویتوریا خواهد بود - ES، 29055-643

تلفن: 27 3345-8696 / 27 3345-8696

www.enotria-es.com.br

دنبال وبلاگ زندگی زندگی در توییتر

لذت بردن از وبلاگ زندگی زندگی صفحه در فیس بوک

پس از ایجاد بحث های زیادی در دنیای شراب برای بودن رای دادند یکی از بهترین شراب در جهان و هزینه £ 3.59 (در حدود £ 11.50)، تورو دیوانه Tempranillo 2011، در حال حاضر دارای یک وارد کننده. wine.com.br رسما از مدیر آن، به Anselmo Endlich، در صفحه فیس بوک خود اعلام کرد، این شرکت به تازگی آغاز شده روند واردات شراب به برزیل. آیا می شود در برزیل برای R $ 25.00 به فروش می رسد. [email protected] برای رزرو تحقیق.

دنبال وبلاگ زندگی زندگی در توییتر

لذت بردن از وبلاگ زندگی زندگی صفحه در فیس بوک