Schopen prokázat v okamžiku čtyř ročních Almaviva EPU je privilegium, ještě plodiny, které vznikají jako první dvě, v letech 2000 a 2001 a poslední dvě pro prodej na trhu v letech 2008 a 2009. Tato degustace, která byla zahájena dvěma argentinskými víny Bodega y Cava Weinert 1980 a 1983 zopakoval svou vynikající kvalitu podruhé v misce. Myšlenka pořádání této bezprecedentní vertikální narodil z rozhovoru s Rodrigo Mazzei skvělém víně a Travel Blog , kde jsme dokončili rychle, uvedení pohár, o tři dny později, za přítomnosti několika dalších přátel, Rogério Baracho, Dulcino Tozi a Andre Andres v mém domě (Balkon žít život).

Podle víno ​​Almaviva, UPC, které v jejich jazyce znamená "číslo dvě" je vyroben převážně Cabernet Sauvignon, Carmenere, v oblasti Puente Alto, Maipo Valley centrální části Chile. Víno se vyrábí z hroznů z nových vinic, 10 let, které se nacházejí v jiném zemi, v Cordillera v Andách, na místě, kde je klima velmi podobné Médoc, Bordeaux, Francie. Podle pokynů Descorchados 2012, rozdíl od prvního k druhému, je použití kromě Cabernet Sauvignon a Carmenere jsou zahrnuty Merlot a Cabernet Franc.

Maipo Valley, Puente Alto, byla uznána za více než dvacet let, za nejlepších podmínek pro vývoj Cabernet Sauvignon, kde 85ha, charakterizované skalnatou půdu, kde zimy jsou chladné a deštivé a léta byla poznamenána vybraného teplo v noci a během dne je čerstvé.

Více přístupné kapsy a podle mého názoru, lepší, zábavnější než první, TOP. Aktuální plodina se prodává v Brazílii virtuálním obchodě Wine.com.br , cena na 190,00 dolarů, méně než polovina první. Jejich průměrná roční produkce je 24 tisíc lahví.

Měl jsem velké problémy při získávání spolehlivých informací o EPU. Navrhnout vinařství vypracovat konkrétní stránky, pomůže hodně, který chce předat správné informace. Například místo mluví v dovážejících hroznů ze starých vinic, a Descorchados, hovoří o tom, hrozny ... .mescla nových vinic hrozny a tak dále.

Hodnocení ročníků: 2000, 2001, 2008 a 2009 (první a poslední)

Almaviva EPU Safra 2000 - (první produkoval) - Cabernet Sauvignon, Carmenere - 14% - ST (92)

  • Vizuální granát střední intenzita, jasné a zářivé. Ovoce dominují poznámky nosu eukalyptu, mentolu, balsamico, guavy a pozadí koření. Chuť ukázal čerstvý, středně plná, vyvážená mezi kyselostí a obsah alkoholu, kvalitní jemnou kyselinkou. Po-chuť potvrzuje nos, a závěrečné dlouhé a příjemné.

Almaviva EPU Safra 2001 - Cabernet Sauvignon, Carmenere - 14% - ST (97)

  • Vizuální Střední intenzita ruby, jasné a zářivé. Nos spala skoro dvě hodiny, pak je otevřel a ukázal stejné charakteristiky v roce 2000, eukalypt, mentol, balsamico, guava, ale s menší intenzitou. Mastný patra, tlustý, tenký a velmi dobře umístěn na dřevo. Vyvážené měkké taniny, šťavnatá kyselost. Nektar bohů !!!

Almaviva EPU Safra 2008 - Cabernet Sauvignon, Carmenere - 14% - ST (91+)

  • Nyní funkce také změnit, již nebude zobrazovat ve vůní nalezených v poznámkách k ročníků 2000 a 2001, a ano, velmi karamel, vanilka, červené a černé plody. Chuť potvrzuje ovoce, dobré tělo, tuk, dřevo dobře umístěné, vyvážený a velmi dlouhý.

Almaviva EPU Safra 2009 - Cabernet Sauvignon, Carmenere - 14,5% - ST (92)

  • Ještě jedna sezóna, a znovu si všiml rozdílu ve velkém stylu. Na rozdíl od dříve, sezóna 2009 je vybaven převažující aroma červeného ovoce, svěží, čisté, s dřevo zasahovat méně charakter. Chuť ukázaly V svěžesti, velkou kyselost, potvrdil červené ovoce, třešně a rybíz. Koncentrace alkoholu a jeho taniny jsou vyšší, ale měkkost pokračuje, ukazuje velký talent. Víno je připraveno, ale ne pro milovníky vína, jak jsem se vyvinul, to nic nestojí mít trpělivost.

Sledujte blog žít život na Twitteru

Užijte stránky blogu žít život na Facebooku