بهینه سازی موتورهای جستجو وب سایت ایمیل استخراج

بایگانی برای دسته بندی 'برزیل'

در یک رویداد مزه های اخیر با حمایت کارخانه شراب سازی Dunamis در مدرسه مواد غذایی   دانشگاه Caxias سول طعم دست اول یک شراب برزیل بسیار کنجکاو، بوته Dumamis "سفید" 2012.

آه، شما از من بپرسید از: بوته انگور که نیست؟ خولیو سزار Kunz، مدیر اجرایی از امیلیو Dunamis و Kunz، مشاور شیر که در حال حاضر توضیح داده شده است که شراب از انگور از انواع بوته ساخته شده است. پس از روش بلان نوآر، آب انگور جدا بلافاصله، در نتیجه جلوگیری از استخراج تانن از پوست و رنگ. شراب را تکمیل آنلاین باید ما رقص، که همچنین دارای Pinot Grigio، Cabernet فرانک و شراب در بوته.

ارائه کور با دیگر شراب بود. در کاسه ارائه بوها، اشیاء مختلف، مانند پاپایا. طعم تازه، نور، با اسیدیته خوب و پایان طولانی. میانگین قیمت 39.00 دلار.

تاکستان در Dunamis کمپین Gaucho ریو گراند قرار انجام دو سول، در شهرداری دون Pedrito، 18 کیلومتر از Bage، و همچنین Cotiporã در سرا Gaucha، که تولید شراب گازدار است.

دنبال وبلاگ زندگی در توییتر

لذت بردن از صفحه وبلاگ زندگی در فیس بوک

در سپتامبر 28، من فرصت برای دیدار با بسیاری از برچسب های برزیل در CIC (مرکز صنعت، تجارت و خدمات Bento Gonçalves از) رویداد تحت عنوان "بازگشت به برزیل شراب در دقیقهی شصت." با وجود زمان کوتاه وجود دارد من قادر به اثبات با توجه به خط و از درخشان chardonnay از کارخانه شراب سازی Bonifacio در Quinta دان بود.

Quinta دان Bonifacio در یک کارخانه شراب سازی خانواده، عمل توسط برادران گونزالو مارینا Libardi، (تصویر بالا) است. آن است که در ارتفاع 800 متر در Caxias واقع دو سول، ریو گرانده سول پروژه در سال 2000 با ساخت و ساز از تاکستان تاکستان سانتا لوسیا و سان فرانسیسکو متولد شد.

تولید در سال 2007 آغاز شد، و امروز حول برفک 150،000 بطری های سال، در تهیه شراب گازدار، که 80٪ از این تعداد غالب متمرکز است، نشان دادن آنچه در terroir ما بهتر است.

خط پایین این است 4 برچسب، مسقط، خشک، گل رز، رز خشک تشکیل شده است. طعم دو برچسب، به آنها اجازه:

Quinta دان بونیفاس خشک - 12٪ - ST (87)
- آماده با روش Charmat، یک برش بوته و Chardonnay است. ارائه زرد نی بصری، واضح و روشن، perlage شدید، حباب های کوچک و مداوم. عطر یادداشت از میوه ها مانند خربزه و سیب، با یک پس زمینه از مخمر است. کام با احساس مخملی، میوه خوب، متعادل و پایان مداوم. زیبایی درخشان. R $ 39.00.

Quinta دان بونیفاس خشک افزایش یافت - 12٪ - ST (87)
- قطع شده غیر معمول Chardonnay، بوته و Sangiovese. رسیدگی ویژوال گیلاس، واضح و روشن، با perlage خوب و pesistente. بینی برجسته یادداشت از میوه های قرمز مانند توت فرنگی و تمشک است. کام همراه با یادداشت های میوه ای تازه است.

این خط شامل 6 برچسب زیستگاه، Cabernet، بوته، آب نارگیل، Champanoise، خشک عطر و Chardonnay. طعم دو برچسب، و Champenoise ها Chardonnay (آرام).

Quinta دان بونیفاس خشک Champenoise 2009-12٪ - ST (90)
- آماده با روش Champenoise، همان استفاده شده توسط منطقه شامپاین درخشان، با 50٪ Chardonnay و 50٪ Pinot نوآر. باقی مانده است به مدت 18 ماه در تماس با مخمر. این ExpoVinis برجسته در سال 2012 بود، به عنوان TOP TEN طبقه بندی شده است. ارائه تصویری نی زرد، واضح و روشن، perlage شدید، حباب های بسیار خوب و مداوم. پیچیده و ظریف شبیه عطر بادام، عسل، مخمر و پخت. احساس زیبا دهان، تازه، متعادل همراه با یادداشت های تایید بینی. شراب گازدار که با کیفیت خود را تحت تاثیر قرار. 65.00 پوند.

Quinta دان Bonifacio در Chardonnay - 13.5٪ - ST (88)
- ساخته شده از 100٪ Chardonnay انگور و تخمیر در مخزن از جنس استنلس استیل. ارائه یک نور زرد بصری، واضح و روشن است. در یادداشت های بینی از میوه های گرمسیری، و لمس به آرامی روغنی و بادام است. در کام بدن متوسط ​​است که با تعادل خوبی از الکل و اسیدیته، غلظت خوبی از میوه، با پشتکار خوب است. تعجب دلپذیر است. 55.00 پوند.

در Espirito سانتو
خط Quinta دان Bonifacio در خانه را می توان در بندر ویلا Velha را در بر داشت، به گیل صحبت کنید. ، خیابان Champagnat، 107، پرایا da Costa از ویلا Velha را - ES، 29100-010 - تلفن: 27 3،329-3518

دنبال وبلاگ زندگی در توییتر

لذت بردن از صفحه وبلاگ زندگی در فیس بوک

برای اولین بار، برزیل یک نماینده مشغول به کار در کمیته های موضوعی سازمان از انگور و شراب ( OIV)، که مقر آن در پاریس، فرانسه. های دکترای در oenology رجینا Vanderlinde اشغال پست دبیر کمیته فرعی در روش علمی تجزیه و تحلیل از آب گوجه فرنگی نهاد، اولین ارسال دائمی به دست آمده توسط OIV در کشور، که مشارکت از سال 2001 بوده است. رجینا Vanderlinde استاد در دانشگاه Caxias دو سول (UCS) و مدیر کل مرجع آزمایشگاه Enológica (Laren) از دبیرخانه کشاورزی، احشام و کشاورزی، در همکاری با Ibravin (موسسه شراب برزیل) برگزار شد.

برزیل به جای خالی، جمعه گذشته (26) منصوب شد، در نشست کمیته اجرایی OIV (COMEX)، که شامل 45 کشور عضو است. نامزدی او به اتفاق آرا توسط نمایندگان کشورهایی که در این نشست حضور داشتند به تصویب رسید. داشتن یک حرفه ای برزیل به عنوان یک عضو OIV اعتبار کشور در سازمان گسترش می یابد، می گوید: "رئیس هیئت مدیره موسسه شراب برزیل (Ibravin) به، Alcaeus کاشی Molle.

رجینا Vanderlinde می افزاید: که مسئولیت برزیل در جهان تولید شراب ضرب خواهد شد. "کمیته فرعی در روش های تجزیه و تحلیل آب گوجه فرنگی OIV مسئول برای ایجاد تمام روشهای تحلیلی و تمام تعاریف محدوده از قطعات در شراب، تعیین که به طور مستقیم درونی و اعمال شده توسط اتحادیه اروپا، و بنابراین در سراسر جهان، "در oenology به معلم و دکترا.

مراسم افتتاح رجینا برای مارس 2013 برنامه ریزی شده، با این حال، او اشاره می کند که این کار در نقش جدید این سال آغاز شد. "همه روشهای تحلیلی مورد استفاده برای ارزیابی از شراب ایجاد شده توسط نهاد تجدید نظر خواهد شد به شناسایی است که باید مدرن. و این نظر سنجی مهم آغاز شده است، "او نشان می دهد.

رجینا Vanderlinde نشان دهنده OIV در برزیل از سال 2001 تا کنون. در تاریخ 12 سپتامبر، برازیلیا، او یک نشست با وزیر کشاورزی، Ribeiro از فیلو مندس، مدیر کل OIV، فدریکو Castellucci، که انتصاب او به عنوان دبیر کمیته فرعی علمی را تایید کرد در روش تجزیه و تحلیل شرکت نهاد.

دنبال وبلاگ زندگی در توییتر

لذت بردن از صفحه وبلاگ زندگی در فیس بوک

صبح به خیر دوستان من، امروز روز # CBE (Enoblogs برزیل دسته) است. این بازی به شرح زیر است. هر ماه یک قطار، وبلاگ نویس، یک موضوع را انتخاب کنید. از آنجا ما بطری های ما را خریداری و ثابت، ارسال برداشت های ما در روز اول هر ماه. این ماه تم کسی که وبلاگ زندگی، "شراب سفید برزیل، انگور و هر قیمت" را انتخاب کردید.

شراب را انتخاب کردم دان Laurindo 2011 Chardonnay که در سفر اخیر خود به کارخانه شراب سازی طعم بود. این chardonnay٪ 100 که در حال حاضر بر روی برچسب (واحد مبدا) می بالد. دره باغ های انگور منطقه برای اولین بار به طبقه بندی واحد مبدا (DO) شراب در کشور بود. حالت استاندارد آنها که تمام تولید از انگور و پردازش محصولات غذایی و آشامیدنی در این منطقه اجرا محدود دره باغ های انگور. آیا همچنین دارای قوانین و کشت و پردازش بیشتر محدود از کسانی که برای نشانه ای از مبدا (IP) تاسیس شده، در نیروی تا به دست آوردن ثبت نام DO، اعطا شده توسط INPI. یکی از این استاندارد فراهم می کند که Chardonnay حداقل 85٪ از محدوده سل و حداقل 11٪ است که توسط حجم. غلظت از musts و sugaring امکان پذیر نیست. در در سال استثنایی Aprovale هیئت مقررات ممکن است غنی سازی تا حدی اجازه می دهد. ممکن است گذشت از شراب بشکه بلوط وجود دارد، اما اجازه "تراشه" و چیپس و یا تکه های چوب نمی شود.

ارزیابی شخصی: ST * 86 - دان Laurindo رزرو، Chardonnay 2011-12٪ - R $ 36.00 - در اینجا

در شیشه ای بصری نشان می دهد، بینی به رنگ زرد روشن و بی پرده ارائه یک سالاد میوه همراه با یادداشت های آناناس، هلو، سیب سبز و خربزه. همچنین یادداشتهای گل. کام خشک است، با غلظت میوه خوب و یک minerality خاص است. اسیدیته خوب پشتیبانی، متعادل، تولید طراوت خوب است. متوسط ​​تداوم. شراب نور، تازه، مناسب برای این موج گرما ما انجام می دهیم.

دنبال وبلاگ زندگی در توییتر

لذت بردن از صفحه وبلاگ زندگی در فیس بوک

هر کس می داند اد موتا علاوه بر این که یک خواننده بزرگ و ترانه سرا، یک مرجع است که آن را به شراب می آید. دیروز در صفحه فیس بوک خود
صادر نظر شگفت آور در مورد شراب برزیل به نام Pinot نوآر 2011 Fulvia، گاراژ صاحب مارکو دانیل، طوفان آتلیه . در حالی که ممکن است به یک سیم کارت شراب برجسته در خاک برزیل زیر نظر شما به طور کامل.

بهترین "از فرانسه، یک کشور است که باعث می شود جان کولترین از چیزی، که در آن نوار وزن همان" برای من، در Fulvia Pinot نوآر 2011 است ".

من هستم nationalist'm Terran بهترین شراب انگور Pinot نوآر (قرمز مورد علاقه من) در خارج از کبود می آید از ریو گرانده دو سول! ام طعم چند vintages از ویلیام و Sellyem (ایالات متحده آمریکا) که تا شب گذشته بود بهترین pinot نوار در خارج از فرانسه است که من می دانستم که ...

مارکو دانیل در حال حاضر توسط پدر آسمان در شراب خود پر برکت، اما در حال حاضر بانوی خود را ...

پس از 2hrs باز قسم می خورم من نگاه DRC ... به نظر می رسید که بالاترین سطح کبود، آخرت و حتی سطح CRU بزرگ، و غیره.

من عاشق آرژانتین و شیلی زندگی می کنند ستایش هنر خود را که درخشان است، اما من مانند شراب نیست ... اما کمی نیست ...

یعنی شراب ساخت سیم برجسته در خاک برزیل و شراب بدون مد ها، هیچ لقب واقعی است.

تبریک مارکو این چیزی که نینجا بود! "

دنبال وبلاگ زندگی در توییتر

لذت بردن از صفحه وبلاگ زندگی در فیس بوک

همه کسانی که این وبلاگ را دنبال می دانم که از شور و شوق بزرگ من برای شراب کهنه، تکامل یافته است. به طور معمول ما تبدیل شده اند مورد استفاده قرار گیرد به مرجع شراب Loire را، که از لحاظ نظری می باشد عمر طولانی و اعتبار دادن به شراب برزیل، به این فکر است که آن است که توانایی به تکامل با کیفیت. این مفهوم یا قبل از مفهوم را می توان با مراجعه به انبار شراب نادر تغییر از دان Laurindo در دره (RS). روگان Brandelli وجود دارد مراقبت از صمیم قلب انبار دلخواهی با شراب از کارخانه شراب سازی خود را، که ساکن vintages نادر و قدیمی، برخی با بیش از 30 سال است.

در 26/09 در این سال من بازدید از کارخانه شراب سازی و بار دوم طعم اولین Tannat خود را، که در سال 1995 تهیه شد. ), Morgana Miolo ( Diretora de Marketing da Miolo ), Marina Rossi ( IstoÉ Dinheiro ) e Gilmar Gomes ( Fotógrafo ). مسابقه در سپیده دم با دوستان مسجد گیل (در زمان شراب وبلاگ برای همهارستز Andrade از جونیور (Ibravin)، مورگانا مغز (مدیر بازاریابی دانه)، مارینا رسی (پول IstoÉ) و Gilmar گومز (عکاس). این یکی دیگر از شب های شگفت انگیز است که در آن شراب توانایی آن به سن با کیفیت را تایید کرد بود. طعم برخی از شراب، که من در اینجا به تدریج توصیف وجود دارد.

ارزیابی شخصی: ST (91) دان Laurindo Tannat 1995

ویژوال قهوه، با هاله تکامل یافته زیبا (نارنجی). عطری با اشاره به شراب "Rioja"، یادداشت ها از گوشت، چوب، عسل، همراه با ادویه جات ترشی جات و میوه های خشک. کام نشان داد نرم، با شخصیت های میوه ای، تایید بینی، دور، اسیدیته خوب و پایان طولانی. به خوبی تکامل یافته است. بهداشت و درمان!

دنبال وبلاگ زندگی در توییتر

لذت بردن از صفحه وبلاگ زندگی در فیس بوک

20121029-135520.jpg

، اروگوئه Caterina در Fernanda منابع Vina Migliardo شراب از بوتیک شراب Campos از د سیما است. Gaucha مبارزات انتخاباتی شرکت خواهد شراب خود را در ابتدای سال 2013، به ارزش 1 میلیون دلار افتتاح، شهر Itaqui (RS) در مرز با آرژانتین. اجرای این آب گیری ساختار مدرن، و همچنین به عنوان توسعه محصولات جدید، در حال حاضر به کمک Caterina در منابع Vina، یکی از معتبر ترین حرفه ای در صنعت شراب در آمریکای جنوبی "Caterina در شغل دلخواهی در اروگوئه، کشوری است با خاک و آب و هوایی بسیار شبیه به کسانی که از منطقه ما است. این تخصص به کل فرایند تولید را بالا ببرد، می گوید: "به مالک د Campos از سیما Brandão از Hortência از Ravache ایوب.

"مسیر شراب Caterina در منابع Vina چشمگیر است. علاوه بر که عمیقا متخصص در فعالیت های خود، می تواند اعتبار و موفقیت در زمینه های مختلف، از قبیل توسعه استراتژی های بازاریابی، گفت: "تجاری مدیر Campos از د سیما، پدرو Candelaria. به سوابق Hortense "در علاوه بر رزومه تحسین خود شیفتگی خود را با فرایند آب گیری، اشتیاق است که الهام بخش آنها را به چالش های جدید را به عنوان بخشی از سرمایه گذاری عمده ای در مبارزات انتخاباتی ما به عنوان Gaucho، است."

Caterina در منابع Vina کار خود را در سال 1993 آغاز شد و در حال اجرا Bodegas Y آزمایشگاه را تاکستان سانتا روزا، که بیش از 115 سال سابقه در ساخت شراب خوب در اروگوئه، و بعد از آن شراب مسئول شیر از همه تولید این شرکت شد. پس از آن، او را به عنوان شراب در bodega در Filgueira، جایی که او نیز با زمینه های بازاریابی و فروش همکاری خدمت کرده است. هنوز ماده از استاد oenology در موسسه فنی آشپزی Hotelero دل اروگوئه در، مدرسه Hotelería دل پلاتا و دانشکده شیمی دانشگاه د لا REPUBLICA بود. برنامه درسی گسترده Caterina در همچنین بر حمایت خود مشاوره و کنترل کیفیت در کسب و کارهای مختلف، بازیگری خود را به عنوان یک قاضی در مسابقات مختلف بین المللی و کار خود را به عنوان عضو هیئت مدیره انجمن از شراب سازان 1995-2002.

ساقه وریشه خشک شده گل ادریس ایوب نیز برجسته میدان زاویه یک شراب اساسا زنانه است. از آنجا که تشکیل شده است و اداره سه اختصاصی (Hortense و دو دختر او، ونسا و مانوئلا) و بیش از 50٪ از نیروی کار نیروی کار زنان هستند. در حال حاضر، یکی از استعداد زن بیشتر که کارکنان می پیوندد، است. "به اشتراک گذاشتن پروژه های جدید با یک زن صالح و به طور کامل با اهداف ما درگیر می سازد ما بسیار افتخار است، می گوید:" Hortense. صاحب بوتیک شراب می افزاید: "تعقیب بی امان از کیفیت، زیبایی و تعادل بین نیازهای بازار و حفاظت از طبیعت با ویژگی های فداکاری مادرانه زنان در شرکت ما، یک فضیلت است که همچنین ادغام شخصیت درمان عضو جدید تیم ما است. "

کارخانه شراب سازی جدید

ساخت و ساز ساختمان که در آن کل ساختار خواهد شد برای برچسب شراب Campos از د سیما نصب خواهد شد در ماه دسامبر این سال است. پروژه - ارزش £ 1 میلیون نفر، در بخشی توسط بانک توسعه منطقه ای از پایان جنوبی (BRDE) مطرح - اجازه می دهد تا یک جهش در تولید: 80،000 لیتر شراب در هر سال، خواهد شد که در امکانات مدرن است. Hortense گفت: "این نقطه عطفی جدید در تاریخ ما خواهد بود، به یاد تاکستان خود را از سال 2002 تا 2004، کاشته شد با اولین برداشت در سال 2006، و افزایش به دسته ای از 5000 بطری Campos از د سیما Tannat، که ضربه بازار در سال 2009. در میان 11 رقم انگور به رشد Campos از د سیما هنوز Cabernet روبی، Chardonnay، Viognier، Pinot نوآر، مرلو، Cabernet فرانک، Cabernet Sauvignon، شیراز، Malbec و Tempranillo، همه برچسب ها در این شرکت در حال حاضر.

هر کس می داند که غار Geisse یکی از محترم ترین و شناخته شده ترین تولید کنندگان شراب گازدار از برزیل و جهان است. اما چند می دانم که در حال حاضر امضا شامپاین برتر CRU.

در بعد از ظهر شنبه من تا به حال افتخار به طعم دست اول، به عنوان اولین وبلاگ برای ارسال یک نظر شخصی در دسته اول از غار Geisse فیلیپ دومونت آبمیوه های گاز دار برتر CRU بطری شماره 00176 1500. این شامپاین نتیجه یک همکاری بین دو خانواده است که همان فلسفه کار، دومونت Geisse فرانسه و برزیل به اشتراک گذاشتن است.

این پروژه در سال 2007 آغاز شد زمانی که Geisse در کارخانه شراب سازی خود را در Bandeira از پینتو، فرانسوی فیلیپ دومونت، صاحب یک کمی بیش از 5 هکتار برتر CRU Chigny-LES-گل سرخ - ریمز، با بیش از 300 سال از سنت در این منطقه است است. فیلیپ با کیفیت و سبک شراب گازدار تولید شده توسط ماریو Geisse و پیوندهای درونی با توجه به فلسفه کار از هر دو خانواده در یک دعوت نامه به منظور جلب ماریو Geisse اولین شامپاین با برچسب برزیل بود به پایان رسید خوشحال شد.

1،500 بطری، با توجه به حجم تولید در زمین با وجه تسمیه CRU برتر است بسیار محدود است و ارزش مناطق با این استاندارد کیفیت می تواند 1.5 میلیون یورو در هر هکتار برسد. از 200 روستا از شامپانی، تنها 43 مجاز به استفاده تعیین لیگ CRU تعیین در منطقه با توجه به کیفیت بالا و مکان از تاکستان خود را به تعداد بسیار کمی از تولید اعطا شده است.

ارزیابی شخصی:
ST (93) - 50٪ / 50٪ Chardonnay Pinot نوآر - 12.5٪ - تولید در هکتار: 8000 کیلوگرم - برداشت: سپتامبر - روش آماده سازی: Champenoise / سنتی - زمان تخمیر: تقریبا. 180 روز - زمان بلوغ: 36 ماه - تحصیلات تکمیلی قند: 12 گرم در هر لیتر - تولید شده: 1،500 بطری - R $ 290،00 در ویکتوریا.

  • ویژوال رنگ زرد کم رنگ نی، perlage با حباب های کوچک، متعدد و پشتکار خوب. بینی یادداشت های brioche و نان بهترین (بدون نان تست)، میوه سفید و یک ماده معدنی کاملا برجسته است. کام دارای اسیدیته بزرگ، تنومند، با غلظت خوبی از میوه های سفید، پایداری عالی و خوشمزه اثر و طعم غذا در دهان، به خصوص مخمرها. باید با چند سال بیشتر از انبار را بهبود بخشد. شامپاین بزرگ، ارزش این همکاری بین دو تولید کننده بزرگ.

دنبال وبلاگ زندگی در توییتر

لذت بردن از صفحه وبلاگ زندگی در فیس بوک

ABRAS (در انجمن سوپر مارکت ها، سوپر مارکت های برزیل)، ABBA (انجمن واردکنندگان و صادرکنندگان نوشیدنی برزیل)، ABRABE (انجمن آشامیدنی برزیل) و IBRAVIN (موسسه شراب برزیل)، برگزار شد، در روز دوشنبه، 22/10 (دوشنبه) ، 11، در مقر انجمن برزیل از سوپر مارکت ها، در یک کنفرانس مطبوعاتی برای اعلام پایان پادمان. در واقع یک معامله بزرگ به نمایندگی از شراب.

به گفته یک منبع، این توافقنامه را فراهم می کند برای مقابل با یک سری از اقدامات است که در مصرف شراب برزیل را تحت تاثیر قرار. امروز 1.9 لیتر سرانه. در داخل اقدامات، بازار خرده فروشی در دید بهتر (قرار گرفتن در معرض) از شراب داخلی در قفسه در سراسر برزیل برزیل درگیر خواهد شد. تولید کنندگان داخلی به نوبه خود متوقف خواهد شد باعث موانع اداری برای مانع از ورود شراب های وارداتی، پایان دادن به رقابت، و بله، پیوستن به نیروهای بازار بالغ پر از امکانات.

زنده باد شراب!

دنبال وبلاگ زندگی در توییتر

لذت بردن از صفحه وبلاگ زندگی در فیس بوک

من فقط دیدم در صفحه فیس بوک ریکاردو کاستیلو ، مدیر از مجله Prazeres دا مسا زیر توجه کنید: "در حال حاضر رسمی است. گزارش های فنی اداره تجارت خارجی (Secex) وزارت توسعه، صنعت و تجارت خارجی (MDIC)، بر خلاف به تصویب حفاظت از شراب درخواست توسط تولید کنندگان داخلی ساخته شده است بود. اکنون سوال این است که صرفا سیاسی است، اما به نظر می رسد که دولت Dilma نمی خواهند به پوشیدن این. تصمیم گیری باید پس از دور دوم انتخابات اعلام کرد. بنابراین، دوستداران شراب خوب می تواند به نوشیدن و صحبت کردن به آرامش از مزایای نوشیدنی، که مسلما برای سلامت خوب است. "

---------------

توجه آخرین به روز رسانی:

ABRAS (در انجمن سوپر مارکت ها، سوپر مارکت های برزیل)، ABBA (انجمن واردکنندگان و صادرکنندگان نوشیدنی برزیل)، ABRABE (انجمن آشامیدنی برزیل) و IBRAVIN (موسسه شراب برزیل)، برگزار شد، در روز دوشنبه، 22/10 (دوشنبه) ، 11، در مقر انجمن برزیل از سوپر مارکت ها، در یک کنفرانس مطبوعاتی برای اعلام پایان پادمان. در واقع یک معامله بزرگ به نمایندگی از شراب.

به گفته یک منبع، این توافقنامه را فراهم می کند برای مقابل با یک سری از اقدامات است که در مصرف شراب برزیل را تحت تاثیر قرار. امروز 1.9 لیتر سرانه. در داخل اقدامات، بازار خرده فروشی در دید بهتر (قرار گرفتن در معرض) از شراب داخلی در قفسه در سراسر برزیل برزیل درگیر خواهد شد. تولید کنندگان داخلی به نوبه خود متوقف خواهد شد باعث موانع اداری برای مانع از ورود شراب های وارداتی، پایان دادن به رقابت، و بله، پیوستن به نیروهای بازار بالغ پر از امکانات.

زنده باد شراب!

دنبال وبلاگ زندگی در توییتر

لذت بردن از صفحه وبلاگ زندگی در فیس بوک