קידום במנועי חיפוש באתר להגיש חולץ דוא"ל

ארכיון עבור קטגוריה 'ST (91) "

בפעם השלישית שטעמתי את בציר 1997 של בית Ferreirinha ספישל רזרב. נחשב בארסה Velha הסמוי, היה ראשון שפורסם בשינה 1962. בעונה זו, בשנת 1997, זה לקח תשע שנים להודיע ​​כספישל רזרב, שבו היו רק 13 גידולים כבוד ש. זה חיתוך Touriga Nacional, טינטה Roriz וTouriga פרנקה, מQuinta da דה, באזור Douro. שתי הפעמים האחרונות לא היה הניסיון הטוב ביותר. אולי חוסר האוורור נחוץ לפני המירוץ. הפעם, היין לנשום במשך שעות לפני המירוץ. לפני מדבר על הגזע, לדעת קצת ההיסטוריה שלה.

כיום חלק מקבוצת Sogrape, הגדולה ביותר בפורטוגל, יש הבית שם Ferreirinha ככינוי של בעליו הבולט ביותר, ד אנטוניה אדלייד פריירה, יורשת אדמה ש, עם נוכחות יוצאת דופן של מוח וקצת מזל, היה יכול להכפיל הנכסים של המשפחה ותורמים לייצור יין Douro. אחד ההישגים החשובים ביותר שלו היה לרכוש הרבה יינות גדולים במחירים לתחתיים בשל ייצור יתר רק לפני תקופה של מחסור קיצוני שנגרם על ידי מכת הכנימות. אז אתה יכול לנהל משא ומתן, באופן חריג, עם קונים בריטיים נלהבים ולהגדיל באופן משמעותי את הנכסים של המשפחה, השקעה מחדש של הרבה הכסף בreplanting של גפנים, אלא גם בבנייה של קילומטרים של כבישים ומסילות ברזל.

דירוג אישי: ST (91)
בית Ferreirinha ספישל רזרב 1997-1913%. - יבואן Zahil

  • היין בכוס הראה רימון חזותי אינטנסיבי ללא משקעים, עם קצה כתום קל. האף עדיין ראשוני, עם פירות טריים מאוד, זיגוג דובדבן נחמד ווניל מהעץ, זה מבנה יפה. החיך הופיע יבש, עם פירות passificada (צימוקים), חומציות מצוינת, טאנינים מוצקים וסיומת ארוכה מאוד. מאוזן ואלגנטי. יין שהוא עיקרי (צעיר), יתפתח הרבה עם זמן בבקבוק, רכישת מורכבות בניחוחות וטעמים.

בצע את הבלוג לחיות את החיים בטוויטר

ליהנות דף הבלוג לחיות את החיים בפייסבוק

מרסלו Retamal, אחד מהייננים מוכשרים ביותר של צ'ילה מגיע יחד עם צוות שלו כמעט בכל מדינה בחיפוש של כרמים ותיקים ואיבדו, חלקם עם זנים שהם לא היו מסוגלים לזהות.

המסע הזה נולד De Martino Viejas Tinajas 2011, שהוכן עם ענבי Cinsault מגפני עמק Itata בן 30,
. Guariligüe, 400 קילומטר דרומית לסנטיאגו, שנערך בgobelet, שאינו מושקה וניטע בungrafted. תסיסתה נערכה עם כל פירות יער במשך 15 ימים בTinajas מאות חימר (אמפורות). יין בוקבק ללא סינון בכל. הם לא הוסיף קלט oenological (אנזימים, טאנינים, שמרים נבחרים), פרט למנה קטנה של SO2 לשימור היין.

היין נבחר הטוב ביותר של הצבעים "האחרים" זנים בDescorchados יין מדריך 2012, המכובד ביותר של צ'ילה, שקיבלו 92 נקודות.

דירוג אישי:
ST (91)
- De Martino Viejas Tinajas 2011- 100% Cinsault - בקבוק יין יבואן / בחלל DOC ויקטוריה - - 13% R $ 134.00

כוס היין עלה על הציפיות שלי. אודם חזותי בינוני עוצמה, שפע של פירות נקיים, דובדבן, פטל, ודיסקרטי פרחוני. יש חך גוף בינוני וחומציות נעימה. התמדה ריחנית של עוצמה טובה, המאשר את האף, עם גימור רענן ומאוזן. יין שלא לעייף את החיך. אם זה היה טעם לדבר עיוור להיות פינו. קנייה גדולה!

בצע את הבלוג לחיות את החיים בטוויטר

ליהנות דף הבלוג לחיות את החיים בפייסבוק

שבוע ויקטוריה זה ביקר סומלייה ראש Undurraga, קלאודיו רוסנדו ומנהל Abflug היבוא, מרסלו טולדו. בהזמנתו של חבר שלי ליאונרדו Dantas, הנציג של היבואן ברוח הקודש, הייתה לי עם מעצבי דעת קהל האחרים ההזדמנות לטעום יינות מ -11 מהקו ה -12.

טרואר HUNTER (ציידי טרואר) הוא עיצוב מאוד מדהים של Viña Undurraga, שבו מיוצרים היינות בterroirs הייחודי, במטרה לקבל ביטויים שונים של ענבים, וכתוצאה מכך יינות עם אופי (טיפוסית של) של כל טרואר.

כפי שכבר דיברו על הפרויקט, החלטתי לפרסם בהדרגה את דעתי על היינות שתפסו את תשומת לבי בהזדמנות.

הראשון הוא TH Undurraga. ריזלינג 2010, יין לבן טעים שנעשה בLo Abarca, אזור בסן אנטוניו שיש 4 ק"מ מהים, עמק מוקף הרים, יין זה נחשב 5 כוכבים ממגזין בקבוק יין. ריזלינג החיפוש שלך הדרך שלהם בצ'ילה, עם אזכור קטן, אך במקרה זה כבר מראה תוצאה נהדרת בכוס!

דירוג אישי: ST (91) - צ'ילה - Lo Abarca - ריזלינג 100% - 13.5% - יבואן Abflug - 100.00 $

ניחוחות חזותיים צהובים בהירים, לבנים פרי (שמן יותר מדי) מאוד בשלים ומינרלים. החיך הוא יבש עם גוף טוב. חומציות מצוינת (רעננות), רכה ומאוזנת. טעם לוואי של פרי בשל, פרחוני ושמן לבנים. בינוני / התמדה ארוכה. הפתעה נעימה, Recomendadissimo!

בצע את הבלוג לחיות את החיים בטוויטר

ליהנות דף הבלוג לחיות את החיים בפייסבוק

ספומנטה היא המילה האיטלקית עבור "נוצץ"

עד 1960, אוהבים שמפניה תעשייתיים לומברדיה גדולות החליטו להפיק הנוצץ שלו. באותו הזמן באזור היה ידוע יותר בפעילות תעשייתית בהשוואה ליינות שלה. ההשקעה הייתה כרם באזור Franciacorta, שבו המזנון מודרני שנבנה, במימון ייננים, כמו גם הדרכה לטכנאים חדשים. כך נולד Franciacorta.

התסיסה השנייה שלו מתרחשת בהכרח בבקבוק בשיטה המסורתית ולא בקובה כנוצץ הפשוטה. האלכוהול הוא לפחות 11.5%. הגרסה בלאן דה בלאנק או Salen (Crémant), שהושגה רק עם ענבים ועלו לבנים עם לפחות 15% מפינו נואר. יש safrado Franciacorta 85% מהיין לשנה הנוכחית.

היום, של 1,700 כרמים לתת 10 מיליון בקבוקים בשנה. תובעני יותר משמפניה, שם מגביל את התשואה עד 9000 קילוגרם / דונם ודורש הבשלה בעילה של לפחות 18 חודשים. אין לבלבל עם DOC Terre di Franciacorta, אשר מייצר יינות עדיין.

דירוג אישי: ST (91) Tenuta וילת Crespia Franciacorta DOCG Dosagio אפס (טבע - ל3grs של סוכר לליטר) - אני לא יכול למצוא את היבואן בברזיל או מחירו. אבל אם אתה מוצא לקנות, אתה תהיה מופתע.

קש חזותי צהוב עם verdeal דיסקרטי, בועות בהירות, מאוד קטנות ורבות; perlage אינטנסיבי ומתמשך. על האף מציג ניחוח עז שמרים, פירות בשלים לבנים, וניל, קלוי נגיעות. חיך עם גוף טוב, חומציות טובה, מאוזן היטב עם האלכוהול. טעם לוואי של שמרים וצלייה. ארוך ונעים.

בצע את הבלוג לחיות את החיים בטוויטר

ליהנות דף הבלוג לחיות את החיים בפייסבוק

הגל של יין אורגני צובר כוח. השימוש בכימיקלים בטיפוח ענבים ושמרי התסיסה נחקר יותר בכל יום, ושנשאר בחוץ. גישה זו הופכת אותם ליינות בריאים וכתוצאה מכך טעים. האפיפיור של Biodynamics, צרפת, ניקולא ז'ולי אמר שהעור של ענבים יש חומרים משמרים טבעיים המגנים על שתייה. בברזיל, מחקר שנערך בשנת 2009 על ידי בריאות מעקב הסוכנות הלאומית (ANVISA) גילה כי 56% מהדגימות של ענבים שנאספו בארץ היו מעל לחומרי ההדברה המותרים. עם זאת אני מאמין שזה ישתנה במהירות, בעקבות מגמה אורגנית עולמית.

למי שאינו יודע, צ'ילה היא אחת מדינות קיימא ביותר ביבשת אמריקה. בפרסים ירוקים 2012, תחרות המאורגנת על ידי המגזין הבריטי משקאות עסקים, Viña Emiliana נבחרה "ירוק יקב של השנה", הקטגוריה הגבוהה ביותר של הפרסים, אשר יביאו יחד את כל תעשיית היין בעולם. בסרטון מעל José Tomaž Urrutia, יצוא Maneger של Viña Emiliana, מדבר על היקב. אם אתה רוצה לדעת על הזוכים האחרים של פרסים הירוק 2012, ראה כאן.

Emiliana נבחר משום שהוא החברה שהוכיחה את מחויבותה לאיכות הסביבה, לעובדיהם ולקהילה, ויש לי בעקביות ירדה פליטת הפחמן שלה. זכור, גם, שהיא צ'ילה רק הצ'יליאנית יקב 100% האורגניים. היינות מיובאים בברזיל על ידי La Pastina.

אנטוניו מרקז רמודס (La Pastina), Rogério Baracho, Vanderlei מרטינס (Carone), Dulcino Tozi, Tomaž José Urrutia (Viña Emiliana), Olicio סנטנה (Carone) ודגלאס Chamon (כלכלן)

הייתה לי הזמנת Vanderlei מרטינס ההזדמנות להעריך היינות האורגניים שלהם אתמול בלילה בחנות יין Carone של Vila Velha, שבו אני לתמלל את דעתי האישית בהמשך. מחירים לא פורסמו, אולם בימים 15 היינות יהיו זמינים ב רשת Supermercados Carone.

Emiliana רדונה 2011 - צ'ילה - עמק המרכזי - 100% שרדונה - 3 חודשים בפלדת אל-חלד - 13.5% - ST (86)

  • עין אור צהובה, האף עם ניחוחות מזכירים פירות בשלים מאוד, כגון מלון, אננס ואגסים. בפה, הגוף בינוני, חומציות טובה, רעננות יצירה, וריכוז טוב של פרי. טעם הלוואי הוא פירות עם גימור טרי.

Adobe פינו נואר 2009 - צ'ילה - Valle קזבלנקה - 100% פינו נואר - 8 חודשים, 20% בחביות עץ אלון צרפתיות - 14.4% - ST (86)

  • עוצמה ממוצעת חזותית אודם, פטל מזכיר ניחוחות, דובדבנים, הערות פרחוניות ונגיעות של וניל. החיך הוא יבש, עם דומיננטיות קלות של אלכוהול על החומציות, גוף אור, סכום ממוצע טאנינים, עם עפיצות קלה והתמדה ממוצעת.

סוביניון Adobe קברנה 2011 - Valle מרכזי - 85% קברנה סוביניון ו -15% סירה - 6 חודשים, 20% בחביות עץ אלון צרפתיות - 14% - ST (86)

  • אודם חזותי, עוצמה בינונית, ניחוחות פרי בשל. חיך תערוכות נכונה חומציות, גוף טוב, מעט אלכוהול. טאנינים באיכות טובה. פירות וטעם לוואי מאשר התמדה ממוצעת.

החדש גראן רזרבה קברנה סוביניון מרלו 2008 - Valle de Maipo - 85% קברנה סוביניון ו -15% מרלו - 12 חודשים, 70% בחביות עץ אלון צרפתיות - 14.6% - ST (90)

  • המראה של יין זה הוא סגול, אינטנסיבי, בלתי חדיר ללא אבולוציה. הניחוחות, פירות כהים אינטנסיביים, עם הערות של הערות קרמל, עשן, טוסט ותבלינים. חיך רך, עם חומציות מאוזנת ואלכוהול, ריכוז טוב, טעם לוואי פירות ודי אינטנסיבי.

סוביניון החדש גראן רזרבה Carmenere קברנה 2009 - Valle de Colchagua - 85% Carmenere ו -15% קברנה סוביניון - 12 חודשים, 70% בחביות עץ אלון צרפתיות - 14.5% - ST (87)

  • עוצמה חזותית אודם טוב, שרף חומרי טעם עץ ופרי בשל. חיך עם חומציות טובה, גוף בינוני, מאוזן. טאנינים בינוניים כבר בהחלטה, עפיצות סוף אור. התמדה טובה.

Coyam 2010 - Valle de Colchagua - 41% סירה, 29% Carmenere, 20% מרלו, 7% קברנה סוביניון, מורוודר ו -2% פטי ורדו 1% - 13 חודשים, 80% בחביות צרפתיות ושל 20% בחביות עץ אלון אמריקאים - 14, 8% - ST (91+)

  • אודם חזותי, ניחוחות כהים מדי אינטנסיביים ופירות כהים בשלים מאוד טעימים, שוקולד, עם הערות אלגנטיות פרחוניות, תבלינים ועץ אלון צלילים. על חיך תערוכות ריכוז גדול, עם איזון טוב, טאנינים עדינים מאוד, גימור ארוך. יין של עידון גדול, שהוא כבר מאוד נחמד להשתמש עכשיו, עם זאת יש לשמור במשך כמה שנים במרתף, צובר יותר מורכב. זה היה היין הטוב ביותר של הערב, בדעתו של החסוי שהיו לי ההזדמנות להשתתף בטעימות זה.

בצע את הבלוג לחיות את החיים בטוויטר

ליהנות דף הבלוג לחיות את החיים בפייסבוק

מעתה והלאה, בכל פעם שהבלוג של לחיות את החיים כדי למצוא את זכוכית יין שבו יש איכות טובה ומחיר נמוך השוואתי סופי לאחרים מאותו הסגנון והרמה, או קידום מכירות או במחיר הרגיל שלהם, הוא להיות מחויב כמו יין "טוב וזול".

היין הראשון שסווג על ידי הבלוג בשם "טוב וזול" הוא ברונלו די מונטלצ'ינו 2,006 Boscoselvo. לפני מדבר על הרושם שלי בכוס והמחיר שלה, נתן לנו להבין קצת על רונלו.

ברונלו די מונטלצ'ינו בטוסקנה התפוצץ על במה בינלאומית במשך כ -35 שנים, כאשר המשפחה ביונדי-סאנטי, יצרנית מובילה, ביצעה כמה מיינותיו הגדולים לסופרים. היבולים של 1888 ו- 1891. עדיין היו טובים לשתייה, להיות בצורה נהדרת בכוס.

נכון לעכשיו, ברונלו די מונטלצ'ינו הוא DOCG, נחשב לאחד מהיינות הטובים ביותר והוותיקה ביותר בחיים. רובם יקרים, אבל יש כמה "טובים וזולים".

היין לוקח את שמו מהעיירה Montalcino, מבצר מוקף חומה הדרומית של אזור קיאנטי. ברונלו די מונטלצ'ינו מגיע משיבוט או זן ספציפי של סנג'ובזה, הענבים של קיאנטי. זה בדרך כלל יין מרוכז וטאני מאוד שדורש הזדקנות במשך יותר מ -20 שנים שבן נעשה בשיטה המסורתית והטבות מכמה שעות של אוורור לפני ההגשה. בזמן האחרון, כמה מפיקים עובדים על סגנון נגיש יותר (מודרני) ברונלו, רך, אתה יכול לצרוך צעיר, שהניבו הרבה הנאה בכוס.

דירוג אישי: ST (91)
R$ 149,00 (Promocional) - ברונלו די מונטלצ'ינו 2,006 Boscoselvo - איטליה - יקב: Sensi - 100% Sangivese גרוסו - 100% גרוסו Sangivese - יבואן של אחים - R $ 149.00 (קידום מכירות)

  • יין זה הוא כפי שאמרתי לעיל ברונלו עם סגנון מודרני, מוכן לצריכה.
  • נופך ויזואלי עם תפוז, ברור ובהירה השתקפות. על האף יש הערות מורכבות להזכיר עשבי תיבול, שזיפים, דובדבנים, שוקולד לבן, עץ משובח וניל עדין מאוד נחמד. החיך רך, בעל גוף בינוני, עם הרמוניה נהדרת בין חומציות ואלכוהול, טעם לוואי המאשר את האף, עם סיומת ארוכה. מאוד נעים, לא לעייף את החיך. מדיטציה!

בצע את הבלוג לחיות את החיים בטוויטר

ליהנות דף הבלוג לחיות את החיים בפייסבוק

אין כמעט אדם שלא אוהב יין צ'יליאני. באחד מהם קר כאן בבירת המדינה, נפגשנו חברים ב- La דולינה עם הצעה להרמונית ריזוטו קונפי עגבניות אחד מלווה סטייק אגף נעשה בשיטה הארגנטינית. בתוך כל היינות נלקחו כולל צרפתי, איטלקי, ארגנטיני, מיגל טורס Manso דה ולסקו בשנת 2007 היה שיבח ביותר.

הספרדי, מיגל טורס בשנת 1979 קנה יקב קטן בצ'ילה, אזור קוריקו, אחד מאזורי היין הגדולים והוותיקים ביותר של צ'ילה. טורס היה החברה הזרה הראשונה שהוקמה בצ'ילה, יישום שיטות ייצור מודרניים. למשל, מיכל הנירוסטה הראשון הובאו על ידי החברה.

שם Manso דה ולסקו היה מחווה לחוסת אנטוניו Manso דה ולסקו אז נגיד צ'ילה. פרט נוסף נמשך מענבים מכרמים עם יותר מ -100 שנים, הוא רך!


דירוג אישי: ST (91+)

היין באמת התרשם מהצבע כמעט השחור היפה, אפילו הניחוחות עיקריים של ריבת פירות, שוקולד, טוסט בקרוב להראות את הכוס. החיך הוא חזק, שומן, טאנינים מוצקים, חומציות מלאת חיים, עם פירות יפים וגימור ארוך. זו הייתה חברה גדולה לצלחת!

צ'ילה - קוריקו עמק - 100% קברנה סוביניון - מחיר: 160.00

בצע את הבלוג לחיות את החיים בטוויטר


כאשר אני מתחיל את הבלוג שלי היום אני שולח סיפורים ישנים כמו יום ההולדת של חבר שלי פאולינו חבר בחור מגניב ביותר לכל העת, היה בminuano ברביקיו עם בני משפחה וחברים, לקח בקבוק קיסרי של 6ltrs MIOLO הרבה (43 st91) כולם טעמו שליוו את הבשרים excelent, החיים Paulete ארוכים !!!!!