אופטימיזציה של מנועי חיפוש להגיש את אתר דואר אלקטרוני Extractor

ארכיון עבור 'הקינוח, Tokaji, Furmint' קטגוריה

אולי יין הקינוח האגדי ביותר בעולם, עם מעל 400 שנים של ההיסטוריה, טוקאי מקדים את הריין במאה והסוטר בשתיים בהכנה המכוונת של יינות שנפגעו מריקבון Botrytis cinerea בביטוי שלה "אצילי". חלק Wille-Baumkauff מרטה הגרמני של הדור החדש של משקיעים שהגיעו לאזור לאחר התמוטטות המשטר הקומוניסטי, ועם חזון ברור ואיכות מוכווני, תוכל לשחזר אותה לשעבר התהילה Tokajihegyalja, רנסנס אמיתי "של יין מלכים ומלך היינות ".

ראה את ההבדלים בין הסוגים של Tokaji, טעמתי את היין, Tokaji Furmint Pendits Édes 2007 הוא בציר מאוחר:

  • יינות יבשים: שכונה בפעמים ordinarium (יין נפוץ) היום התחילו לציין את שמו של זני ענביהם: Tokaji Furmint, Tokaji Tokaji Hárslevelû וSárgamuskotály.
  • יינות מבציר מאוחר: בקטגוריה זו הם יינות העשויים מענבים באופן חלקי boteytizadas עם פחות או יותר כמות סוכר שיורי.
  • Tokaji Szamorodni: מילה זו ממוצא פולני אומר "איך" או "ככל שהוא גדל." Szamorodni הוא עשוי מענבי botrytized באופן חלקי, ללא בחירה של botrytized הענבים (Aszu). משמש כאפריטיף יכול להיות יבש או מתוק בהתאם לחלקם של ענבי botrytized.
  • Tokaji Aszu: האם את היינות הלבנים הפופולריים ביותר באזור. נגזר מהתוספת של היין מענבים עם רמה גבוהה של ריקבון (המכונה גם ריקבון אציל), כתוצאה מהנוכחות של פטריית בוטריטיס cinerea, והוליד להיווצרות של תרחיף. הסכום זה "המוני", הוסיף לcuvée הוא לכמת במיכלים מתאימים puttonyos המיועד (כלומר 25 ק"ג כל אחד puttonyo Aszu). התוויות של יינות אלה חייבים למצוא את מספר "puttonyos", הוסיף (הנע בין 3 עד 6).
  • ) = residual de açúcar mínimo exigido 90grs (9 a 12%) / ( 5 puttonyos ) = residual de açúcar mínimo exigido 129grs (12 a 15%) / (6 puttonyos) = residual de açúcar mínimo exigido 150grs (15 a 18%) / ( Tokaj Eszencia Aszú ) = residual de açúcar mínimo exigido 180grs (mais de 18%) / ( Tokaj Eszencia ) = residual de açúcar mínimo exigido 400grs (40 a 70%) muito raro. (3 puttonyos) = סוכר השיורי מינימאלי הנדרש 60grs (6 עד 9%) / (4 puttonyos) = סוכר שיורי מינימום הנדרש 90gsm (9 עד 12%) / (5 puttonyos) = סוכר מינימאלי הנדרש שיורית 129grs (12 עד 15%) / (6 puttonyos) = סוכר מינימאלי הנדרש שיורית 150grs (15 עד 18%) / (טוקאי Eszencia Aszu) = 180grs המינימאליים הנדרש שייר הסוכר (מעל 18%) / (טוקאי Eszencia) = סוכר שיורי מינימום 400grs הנדרש (40 עד 70%) היו מאוד נדירים.
  • Tokaji Eszencia: נדירות מוחלטת, טיפה אחר טיפת Aszu פירות יער הגבוה. הצוף הוא Eszencia עם ריכוז סוכר דומה לזו של דבש.

הערכה אישי: ST (88) = טוב מאוד

ניחוחות חזותיים אור צהוב בהירים, פרנק של פירות כגון אננס, קליפת תפוז, לסירוגין עם משמש ודבש. החיך מציג שמנוניות, שיווי משקל קל מספיק בין חומציות ומתיקות, טרי, מאוד נעים וארוך סוף. היה הרמוניה עם עוגת שטרודל תפוחים, שעשה כן.

בצפון מזרח הונגריה - כרם ספציפי "Holdvölgy" בגיור אורגני - טוקאי-Hegyalja - Furmint 100% - 3,400 בקבוקים - 6-8 חודשים בחביות עץ אלון הונגרים - לגין יבואן: 98.00

עקוב לחיות את חי הבלוג בטוויטר

אתמול אחר הצהריים, לאחר ביקור אצל חבר בעיר עתיקה, נהגתי לקפוץ לחנות הבית של אתר הנמל. תמיד לדבר עם מנהל החנות, גיל, כדי ללכת לעיר מבלי לשלם אגרה על החנות שלך לא מצחיק. יש תמיד למצוא משהו חדש, והפעם לא היה שונה. חוץ מזית פורטוגזית מסוננת באיכות מעולה, יש לי פחד לראות הונגרי נוצץ מתוק, Tokaji Torley, חדש למיטב ידיעתי. כדי לראות שהעולם של יין לעולם לא יודע הכל, אנחנו לומדים בכל יום. כשהגעתי הביתה החלטתי להכין חטיף להרמוניה, פארמה, ברים וריבה משמש (תמונה בהמשך).

כדי ללמוד את ההיסטוריה של היקב ושיטת ייצור של כל היינות שלו מהגישה לאתר:


הערכה אישי:

כפי שניתן לראות בתמונה לעיל, עין זהב, קנס Perlage, שהפתעות השפע נשאר במשך זמן רב בזכוכית. מצאנו ניחוחות מעט ביישנים, מראה פרחוני קל. חיכך מתחיל יבש, מראה רעננות טובה, חומציות בינונית, שסיים עם מתיקות דביקות לא זוכרות אננס ודבש.

הרמוניזציה הייתה טובה, אבל אני חושב שעם סלט פירות כדי לסגור ארוחה תהיה אפילו טובה יותר.

מחיר: 65.00 - ST (87)

עקוב לחיות את חי הבלוג בטוויטר